Najlepsza wiertarka stołowa polska

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Polskie wiertarki stołowe – ranking

 

 

Tryton TWS500

 

Każdy, kogo interesuje polska wiertarka stołowa w dobrej cenie powinien zwrócić uwagę na urządzenie Tryton TWS500. Produkt ma moc 500 W. Stabilna i solidna konstrukcja gwarantuje zadowolenie z użytkowania i zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas pracy. Sprzęt wyposażono w przewód zasilający o długości 3 m, a także regulację głębokości wiercenia.

Opisywana wiertarka stołowa ma 9 biegów, a prędkość obrotowa mieści się w zakresie od 420 obr./min do 2640 obr./min. Wraz z urządzeniem otrzymujemy: trzpień wiertarski, uchwyt wiertarski z kluczem oraz klin przeznaczony do wybijania narzędzi. Stół roboczy ma wymiary: 170 mm x 170 mm.

Model marki Tryton jest doceniany przez konsumentów głównie za możliwość precyzyjnego wiercenia i bardzo łatwą obsługę. Co ważne, urządzenie wykazuje odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne, jakie mogą powstać podczas obróbki metalu czy drewna. To sprawia, że wiertarka na długo zachowuje estetyczny wygląd. Wiele osób chwali produkt także za szybką wymianę wierteł.

 

 

 

 

Nutool MC1501

 

Urządzenie Nutool MC1501 zostało wyposażone w stalowy stół roboczy o wymiarach: 470 mm x 420 mm. Prezentowany model ma moc 1500 W i płynną regulację prędkości wiercenia (w zakresie od 200 obr./min do 2500 obr./min). Produkt jest przeznaczony do wgłębiania i wycinania otworów w różnych materiałach, m.in. w metalu i tworzywie.

Najlepsze polskie wiertarki stołowe mają stabilną podstawę. To samo można powiedzieć o modelu Nutool MC1501. Ponadto urządzenie posiada izolowany włącznik podnoszący bezpieczeństwo użytkownika oraz plastikową osłonę wrzeciona. Możliwość regulacji wysokości stołu roboczego sprawia, że praca w warsztacie staje się łatwiejsza.

Jak przekonują konsumenci, opisany wyżej produkt ma wiele zalet. Do najczęściej wymienianych atutów sprzętu możemy zaliczyć: praktyczność, długi kabel zasilający oraz łatwą regulację obrotów. Wiertarka jest wytrzymała i ma wydajny silnik, dlatego możemy wykonać wyznaczone nam zadanie szybciej, niż się spodziewaliśmy.

 

 

 

 

Glob Vertical 55AK

 

Glob VERTICAL55AK to wiertarka ze stopą magnetyczną. Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 1600 W oraz wyświetlacz LCD, który informuje o parametrach wykonywanej pracy. Sprzęt daje nam możliwość wyboru jednej spośród dwóch dostępnych prędkości wiercenia – 275 obr./min lub 500 obr./min. Ze względu na dołączoną do kompletu walizkę transportową możemy bezpiecznie przechowywać i przewozić produkt, bez ryzyka uszkodzenia.

Dzięki specjalnej konstrukcji urządzenie umożliwia wiercenie przy użyciu wierteł trepanacyjnych i krętych (w dowolnej pozycji). Z tego powodu jest to doskonały wybór nie tylko dla amatorów, ale również dla profesjonalistów. Produkt waży ok. 13,5 kg. W zestawie znajduje się wiele praktycznych akcesoriów, takich jak: klucze imbusowe, wybijak, uchwyty i osłona wiertła.

Model Glob VERTICAL55AK jest solidny i funkcjonalny. Wiertarka ma specjalny zbiornik, w którym znajduje się płyn chłodzący wydłużający żywotności silnika. Z kolei duży zakres głębokości wiercenia sprawia, że możemy z łatwością wykonać otwory o dużej, jak i bardzo małej średnicy.

 

 

 

Jaką wiertarkę stołową polską wybrać?

 

Wiertarka stołowa to praktyczne narzędzie, za którego sprawą można precyzyjnie wywiercić otwory w przedmiotach z tworzywa, metalu, a także drewna. To, który sprzęt okaże się odpowiedni zależy nie tylko od mocy, ale też kilku innych parametrów. Informacje o tym, jak znaleźć idealne dla siebie urządzenie, przedstawiliśmy w poniższym poradniku. Przygotowaliśmy też krótki ranking, który przedstawia wiertarki stołowe trzech popularnych polskich marek. Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Ci do gustu.

Jeśli chodzi o wiertarki stołowe, konsumenci zazwyczaj sięgają po modele o jak największej mocy. Wartość wspomnianego parametru jest niezwykle ważna, ponieważ od tego zależy komfort i czas wykonywanej pracy. Często mówi się też, że im wyższa moc urządzenia, tym trwalszy okaże się silnik. Mocna wiertarka wyróżnia się dłuższą żywotnością w porównaniu do słabszych i mniej dopracowanych produktów. Niemniej jednak najlepsza polska wiertarka stołowa w 2024 roku ma nie tylko dużą moc (minimum 500 W), ale również regulację głębokości wiercenia. Dzięki temu uda nam się wykonać wyznaczone zadanie tak, jak chcieliśmy i na pewno uzyskamy oczekiwany efekt.

Ponieważ wiertarki stołowe zwykle wymagają podłączenia do prądu, sprawdźmy długość przewodu zasilającego. Od tego zależy przede wszystkim to, czy praca z urządzeniem będzie dla nas przyjemna i wygodna. Zbyt krótki kabel ogranicza swobodę ruchów i często wymaga też dokonania zmian w rozmieszczeniu mebli i przyrządów w garażu. Zajmuje to dużo czasu i często jest męczące, zwłaszcza przesuwanie ciężkiego stołu czy szafy z narzędziami. Chcąc uniknąć takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zakup wiertarki z przewodem o długości minimum 2 m. Wtedy na pewno uda nam się odpowiednio ustawić sprzęt.

Równie istotną rolę odgrywa prędkość obrotowa (zarówno minimalna, jak i maksymalna wartość). Parametr ten ma istotny wpływ na wydajność urządzenia. Pamiętajmy, że prędkość, z jaką wiercimy uzależniona jest przede wszystkim od poddawanego obróbce materiału. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się modele z płynną regulacją liczby obrotów wiertła na minutę. Wszystko przez to, że efektywność ich działania możemy dostosować do swoich potrzeb.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ