Najlepsza wkrętarka wiertarka akumulatorowa

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Metabo BS 18 Quick 602217500 to najczęściej polecana przez majsterkowiczów akumulatorowa wkrętarko-wiertarka. Osoby, które zdecydowały się ją kupić nie żałują podjętej decyzji. To zwiększa pewność, że urządzenie przypadnie do gustu także Tobie. Sprzęt ma wbudowaną lampkę, która skutecznie oświetla miejsce pracy, a tym samym pozwala na zachowanie maksymalnej precyzji. Model sprzedawany jest w zestawie z 2 akumulatorami. Urządzenie waży niewiele ponad kilogram, więc nawet dłuższa praca nie powoduje bólu dłoni. Warto dodać, że do zestawu dołączono walizkę zrobioną z dobrej jakości materiałów. Jest ona przeznaczona do przechowywania sprzętu, a także dodatkowych akcesoriów wchodzących w skład kompletu. Jeśli jednak ten model nie jest tym, czego poszukujesz, poznaj pozostałe propozycje. Makita DF457DWE to wkrętarko-wiertarka, która uplasowała się na 2. miejscu w przygotowanym przez nas rankingu. Rękojeść urządzenia pokryto antypoślizgowym materiałem, co zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo i umożliwia pewny chwyt. Sprzęt jest lekki i łatwy w obsłudze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Sprzęt ma wbudowaną lampkę zapewniającą większy komfort pracy przy słabym świetle. Wskaźnik na obudowie informuje nas o poziomie naładowania akumulatora. Model można przechowywać w dołączonej do kompletu walizce. Zabezpiecza ona urządzenie przed zniszczeniem w transporcie.

Wady

Model nie jest przystosowany do intensywnej pracy. Podczas długotrwałego używania z silnika może zacząć wydobywać się dym o niezbyt przyjemnym zapachu.

Podsumowanie

Urządzenie jest stosunkowo lekkie i ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego pewnie leży w dłoni. Maksymalna prędkość obrotowa modelu to 1650 obr./min. Sprzęt pozwala na regulację momentu obrotowego w zakresie od 0,8 Nm do 5 nM. Jest on zasilany przez wytrzymały akumulator litowo-jonowy.

Drugi wybór

Zalety

To wiertarko-wkrętarka zapewniająca komfortową pracę. Uchwyt pokryto antypoślizgowym materiałem, co zmniejsza ryzyko wypadnięcia urządzenia z dłoni. Sprzęt ma 16-stopniową regulację momentu obrotowego, jego działanie możemy bez trudu dopasować do swoich potrzeb.

Wady

Urządzenie nie gwarantuje w pełni komfortowego używania w niedoświetlonym garażu lub podobnym miejscu. Wielu majsterkowiczów uważa, że model powinien mieć lampkę.

Podsumowanie

Sprzęt jest zasilany przez litowo-jonowy akumulator. Po naładowaniu go możemy wkręcić nawet do 300 śrub. Do urządzenia dołączono praktyczną walizkę, jak również szybkomocujący uchwyt wiertarski, końcówkę wkrętakową i dwie baterie. Model na pewno przyda się podczas różnego rodzaju prac remontowych i naprawczych, nadaje się na prezent dla miłośnika majsterkowania.

Rozważ też

Zalety

Urządzenie jest wytrzymałe i działa niezawodnie przez długi czas. Sprzęt nie powinien się zepsuć nawet na skutek upadku na ziemię z wysokości do 2 m. Duży moment obrotowy sprawia, że model jest odpowiedni dla profesjonalistów.

Wady

Wadą wiertarko-wkrętarki jest zbyt intensywne odczuwanie drgań podczas pracy. Przyczynia się to nie tylko do obniżenia komfortu pracy, ale i szybszego zmęczenia rąk.

Podsumowanie

Model wyposażono w system elektronicznej ochrony silnika EMP zapobiegający przeciążeniu, przegrzaniu, jak i całkowitemu rozładowaniu akumulatora. Wbudowana dioda dobrze oświetla miejsce pracy, a hamulec silnika gwarantuje precyzję podczas seryjnego wkręcania śrub. Urządzenie można zawiesić na drabinie lub pasku przy ubraniu, ma umożliwiający to uchwyt.

 

 

Wkrętarko wiertarki akumulatorowe – ranking

 

 

Metabo BS 18 Quick 602217500

 

Jeśli poszukujesz nowoczesnej i wydajnej wkrętarko-wiertarki, zasilanej akumulatorowo to polecamy zakup modelu Metabo BS 18 Quick 602217500. Jest to bardzo wszechstronne urządzenie, które cechuje się prostą obsługą. Napięcie modelu wynosi 18 V, zatem nadaje się ono do pracy na niemal wszystkich rodzajach materiału, o różnej twardości.

Akumulator, jaki znajduje się w tym produkcie, wykonany jest w technologii Ultra-M, co gwarantuje dużą moc pracy. Idzie za tym, szybkie wiercenie oraz możliwość obróbki różnych materiałów. Komfortowe użytkowanie zapewnia specjalny wskaźnik, który informuje nas o stanie naładowania baterii. Zaś wbudowana lampka zwiększa komfort w miejscu pracy. Przy zakupie konsument otrzymuje walizkę przeznaczoną do przechowywania sprzętu, szybkowymienny uchwyt wiertarski oraz ładowarkę. Brak kabla sprawia, że produkt może być używany w dowolnym miejscu w domu lub poza nim.

Długa żywotność urządzenia przekonała wielu konsumentów do kupna tego modelu. Co więcej duże napięcie, które umożliwia wiercenie w twardych materiałach, co gwarantuje uniwersalność pracy, również spotkało się z pozytywną reakcją użytkowników.

Metabo BS 18 Quick 602217500 to akumulatorowa wkrętarko-wiertarka sprzedawana w zestawie z dwoma bateriami Li-Power 18 V/ 2,0 A.

 

Zalety

Uchwyt wiertarski: Urządzenie wyposażono w szybkowymienny uchwyt wiertarski. W efekcie można bez trudu zmienić ustawienia sprzętu i dostosować go do aktualnie wykonywanej pracy.

Wskaźnik: Na obudowie modelu znajduje się wskaźnik informujący o stanie baterii. Ten element jest niepozorny, ale bardzo przydatny. Wskaźnik pozwala stwierdzić, kiedy wkrętarko-wiertarka wymaga ładowania.

Regulowany moment obrotowy: Warto podkreślić, że istnieje możliwość regulacji momentu obrotowego od 0,5 Nm do 4,5 Nm. Dzięki temu można dobrać takie parametry Metabo BS 18 Quick 602217500, aby praca z jego użyciem była efektywna.

Walizka narzędziowa: Zastanawiasz się, gdzie będziesz przechowywał sprzęt i wszystkie dołączone do niego akcesoria? Nie musisz się o to martwić. W zestawie znajduje się wykonana z tworzywa sztucznego walizka z wygodnym uchwytem.

Lampka: Model ma wbudowaną lampkę, która dobrze oświetla miejsce pracy. W efekcie nie mamy problemów z precyzyjnym wywierceniem otworów.

 

Wady

Do okazjonalnego stosowania: Sprzęt szybko się nagrzewa, więc nie jest przeznaczony do nieprzerwanej pracy.

 

 

 

 

Makita DF457DWE

 

Kupując sprzęty do przeprowadzania remontów w domu, warto postawić na modele wykonane z dobrej jakości materiałów, które będą nam służyły przez długi czas. Takim sprzętem jest właśnie DF457DWE. Jest to bardzo nowoczesna i wydajna wiertarko-wkrętarka zasilana akumulatorowo, wyprodukowana przez markę Makita. Za sprawą braku kabla, który krępował nasze ruchy, maszyna może być używana w dowolnym miejscu w domu lub poza nim. Pojemność akumulatora wynosi 1,3 Ah, co pozwala na długi czas działania. Maszyna umożliwia wkręcenie około 300 śrub podczas jednego ładowania.

Napięcie baterii wynosi 18 V, zatem urządzenie nadaje się do wkręcania i wykręcania śrub w takich materiałach, jak: drewno, materiały drewnopodobne, tworzywa sztuczne oraz w cienkim metalu. Maksymalny moment obrotowy wynosi 42 Nm, co zapewnia komfortową pracę. Przy zakupie otrzymujemy dodatkowy akumulator li-ion oraz walizkę na przechowanie modelu. Prezentowany produkt posiada dostatecznie dużo biegów, by wykonać wszystkie prace w domu, co więcej użytkownik może samodzielnie regulować ilość obrotów w obu kierunkach.

Opinie konsumentów o prezentowanym modelu są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło trwałą konstrukcję, która gwarantuje długowieczność sprzętu. Co więcej, duża moc pozwala na pracę na różnego typu materiałach, a to zwiększa funkcjonalność maszyny.

Akumulatorowa wkrętarko-wiertarka Makita DF457DWE waży 1,7 kg. Moment obrotowy jest regulowany w zakresie od 24 Nm do 42 Nm.

 

Zalety

Solidne wykonanie: Urządzenie wykonano z dobrej jakości materiałów. Na uwagę zasługuje aluminiowa obudowa przekładni, która dobrze zabezpiecza ten element i chroni przed niespodziewaną awarią sprzętu.

Prędkość obrotowa: Użytkownicy doceniają szeroki zakres prędkości obrotowej. Możliwość precyzyjnego dostosowania ustawień przekłada się na lepszą efektywność, a tym samym większe zadowolenie z efektów pracy.

Wydajny akumulator: Makita DF457DWE została wyposażona w pojemny akumulator gwarantujący długi czas pracy. Warto wspomnieć, że w zestawie znajduje się także dodatkowa bateria.

Uchwyt: Wykonany przez konsumentów test akumulatorowych wkrętarko-wiertarek wykazał, że model Makita DF457DWE ma solidnie wykonany uchwyt, a jego antypoślizgowa powłoka zapewnia pewny chwyt.

 

Wady

Brak lampki podświetlającej: Model nie ma lampki podświetlającej, która ułatwia pracę w trudnych warunkach oświetleniowych.

 

 

 

 

Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102

 

Model Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102 to innowacyjna i bardzo wydajna wiertarko-wkrętarka marki Bosch. Sprzęt zasilany jest akumulatorem o napięciu 18 V. Dzięki temu produkt ten bez trudu poradzi sobie z takimi materiałami, jak drewno, gips, tworzywo sztuczne czy cienki metal. Atutem jest szybkozaciskowy uchwyt wiertarski o wielkości 13 mm, który umożliwia stosowanie popularnego osprzętu.

Warto dodać, że ta wkrętarko-wiertarka akumulatorowa w dobrej cenie cechuje się ergonomiczną rączką, która sprawia, że obsługa maszyny jest prosta i komfortowa. Co więcej, w czasie pracy akumulator jest chroniony przed przeciążeniem przez technologię Electronic Cell Protection. Gwarantuje to bezpieczną pracę. Silnik posiada hamulec, który zapewnia precyzyjną pracę. Maksymalny moment obrotowy wynosi 50 Nm przy wkręcaniu twardym i 26 Nm, przy miękkim. Z kolei prędkość obrotowa na 1 biegu waha się od 0 obrotów do 500 obrotów na minutę, na 2 biegu od 0 do 19000 obrotów na minutę.

W swoich recenzjach konsumenci docenili zdejmowany uchwyt na końcówki oraz specjalny klips. Te dwa elementy ułatwiają przechowywanie sprzętu. Niewielka waga, która wynosi 1,49 kg wraz z akumulatorem pozwala na łatwe utrzymanie sprzętu podczas wielogodzinnego remontu.

Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102 to dobra akumulatorowa wkrętarko-wiertarka do 350 zł. Jej moment obrotowy wynosi od 26 Nm do 50 Nm.

 

Zalety

Zabezpieczenie silnika: Model ma system elektronicznej ochrony silnika (Electronic Motor Protection), który skutecznie chroni go przed przegrzaniem. Ryzyko uszkodzenia sprzętu na skutek przeciążenia zostało maksymalnie ograniczone.

Lampka LED: Wkrętarko-wiertarka ma lampkę LED generującą dostatecznie dużo światła. Dzięki niej można korzystać ze sprzętu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych i zachować odpowiednią precyzję.

Zaczep: Na obudowie znajduje się praktyczny zaczep, który pozwala zawiesić sprzęt na pasku lub drabinie. To dobre rozwiązanie, kiedy mamy do wykonania kilka czynności i chcemy mieć wiertarkę pod ręką.

 

Wady

Nieprzyjemne drgania: W trakcie pracy można odczuć nieprzyjemne drgania obudowy. Mogą one prowadzić do szybszego zmęczenia dłoni.

 

 

 

 

Jaką wkrętarko wiertarkę akumulatorową wybrać?

 

W czasie domowych remontów warto mieć pod ręką kilka niezawodnych narzędzi, które ułatwią Ci pracę. Sprzętem, który na pewno nie raz będzie Ci potrzebny jest wkrętarko-wiertarka. Zatem jeśli w Twoim schowku brak tego modelu to najwyższy czas, aby go zakupić. Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego modelu może być dość trudny, dlatego polecamy lekturę tego poradnika. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepsze wkrętarko-wiertarki akumulatorowe. Poza tym urozmaiciliśmy poradnik o niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz dokładne opisy trzech sprzętów.

 

 

Powodem, dla którego ludzie decydują się na zakup takiego urządzenia jest wygoda ich użytkowania. Ponieważ nie są ograniczone kablem, idealnie sprawdzają się podczas pracy na wysokościach, takich jak drabiny, drzewa i ogólnie otwarte przestrzenie. Co więcej, duża wydajność pracy pozwala na szybkie wykręcenie i usunięcie śrub, co stanowi oszczędność czasu.

Jeśli interesuje Cię najlepsza wkrętarko-wiertarka akumulatorowa w 2024 roku, powinieneś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na moc maszyny. Parametr ten wpływa nie tylko na długość pracy urządzenia, bez obawy o przegrzanie. Od ilości watów zależy również, do jakich materiałów sprzęt może być użyty. Im większa jest moc modelu, tym w twardszym materiale można wiercić. Dlatego polecamy sprzęty o 1500 W.

Następną kwestią, która również wymaga Twojej uwagi jest napięcie, bezpośrednio wpływające na moc maszyny. Jeśli kupisz model, w którym ten parametr waha się od 3,6 V do 4.8 V to będzie on nadawał się do skręcania mebli i AGD. Przedział 6,5 V a 10 V to maszyny używane do mało wymagających prac remontowych, gdzie nie trzeba używać dużej mocy. Do intensywnych prac radzimy używać sprzętów z napięciem między 9,6 V a 14 V. Zaś profesjonaliści używają urządzeń posiadających 18 V i więcej.

Aby zapewnić sobie komfortową pracę, powinieneś zwrócić uwagę na wagę interesującej Cię maszyny. Nie jest to naturalnie najważniejsza cecha, ale trzymanie ciężkiej wiertarki podczas kilkugodzinnego remontu nie jest niczym przyjemnym. Niestety, lekkie sprzęty są dość słabo wykonane, a przez to mało precyzyjne. Dlatego polecamy urządzenia ważące około 4 kg – 5 kg.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ