Ranking 5 najlepszych wkrętarek akumulatorowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Wkrętarka akumulatorowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Wkrętarki akumulatorowe są bardziej poręczne niż te sieciowe. Wśród solidnych modeli na baterię możemy wymienić Bosch wkrętarkę akumulatorową IXO V 06039A8020. Jest to solidna wkrętarka umożliwiająca bezproblemowe użytkowanie. Można ją ładować z pomocą kabla USB i dzięki technologii litowo-jonowej nie będzie się sama rozładowywać podczas nieużywania. Ponadto wkrętarka jest wyposażona opcję oświetlenia punktowego oraz rozproszonego. Urządzenie to będzie bardzo dobre dla ludzi szukających czegoś poręcznego i prostego w obsłudze. Wkrętarka jest wygodna i lekka, co tylko zwiększa komfort użytkowania.Jeśli prezentowany model nie jest tym, czego szukasz, poznaj nasze pozostałe propozycje. Drugie miejsce w rankingu zajęła wkrętarka akumulatorowa Metabo Sb 18 L. Jest ona wyposażona w światełko LED. Na obudowie znajduje się wskaźnik naładowania akumulatora.

Przewodnik zakupowy – Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

 

Narzędzia w domu zawsze się przydadzą. Czy to do naprawy mebli, powieszenia obrazka czy majsterkowania. Czasy, w których głównym narzędziem pracy jest śrubokręt powoli odchodzą do lamusa. Nie musimy już męczyć się przy wkręcaniu śrub lub wkrętów. Istnieje sposób, by usprawnić wszystkie przydomowe prace. A to za pomocą wkrętarki akumulatorowej.

Takie urządzenie spowoduje, że nawet panie zaczną garnąć się do małych napraw wokół domu. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego typu sprzętu, lecz zadajesz sobie pytanie, jaką wkrętarkę akumulatorową wybrać nasz poradnik powinien ułatwić dobór odpowiedniego narzędzia. Opiszemy w nim kilka aspektów, na które każdy kupujący nowe urządzenie powinien zwrócić uwagę.

 

 

Moc urządzenia oraz napięcie

Nabywając wkrętarkę akumulatorową powinniśmy najpierw sprawdzić moc sprzętu. Wiadomym jest, że im większa moc urządzenia, tym większe jego możliwości. Jednak nie oznacza to, że musimy zakupić najmocniejszą wkrętarkę dostępną w sklepie. Zastanówmy się najpierw, do jakich zadań będziemy używać narzędzia. Pamiętajmy, że mocniejsze modele możemy wykorzystać również do wiercenia. Także sprzęt może działać, jako urządzenie 2w1. Jednak jeśli nie mamy zamiaru korzystać z tej funkcji, nie warto wydawać więcej pieniędzy na wkrętarkę wielofunkcyjną.      

Napięcie to kolejny parametr, który powie nam, do jakich prac możemy wykorzystać wkrętarkę akumulatorową. Napięcie również wpływa na moc narzędzia. Obecnie na rynku znajdziemy urządzenia o napięciu od 3.6 do 4.8 V. Takie wkrętarki będą doskonałe do skręcania mebli, czy sprzętów RTV – AGD. Sprzęt o napięciu od 6.5 do 10 V będzie idealny do mniejszych prac remontowych. Natomiast napięcie wynoszące od 9.6 do 14 V pozwoli użytkownikowi korzystać z funkcji wiertarki. Taka wkrętarka jest też zazwyczaj wyposażona w biegi umożliwiające dostosowanie prędkości do materiału, z którym pracujemy. Wkrętarki o najwyższej mocy, czyli takiej wynoszącej 18 V lub więcej, to narzędzia dla profesjonalistów. Często mają też one funkcję udaru, która umożliwia wiercenie otworów w murach.  

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wkrętarka jest wyposażona w latarkę, w której można wybrać tryb oświetlania punktowego lub oświetlenia rozproszonego. Produkt ładuje się z pomocą kabla z końcówką USB. Korzysta on z technologii litowo-jonowej, dzięki czemu jest zawsze gotowy do pracy i nie zaskoczy nagłym rozładowaniem.

Wady

Wiertarka nie ma funkcji regulacji obrotów. Oznacza to, że nie możemy wybrać, jak szybko urządzenie ma obracać wiertłem. Przedmiot nie ma hamulca, co wpływa na komfort użytkowania. Można mieć problem z wkręceniem śruby do końca.

Podsumowanie

Napięcie akumulatora wynosi 3,6 V, a jego pojemność 1,5 Ah. Do pełnego naładowania urządzenie potrzebuje 3 godzin. Prędkość obrotowa bez obciążenia to 215 min-1. Maksymalna średnica śrub to 5 mm.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt jest poręczny i świetnie leży w dłoni, co zapewnia swobodne manewrowanie nim w czasie pracy. Wiertarka ma wskaźnik poziomu naładowania akumulatora, więc z pewnością nie zaskoczy nas rozładowana bateria. Do modelu dołączono walizkę do przechowywania.

Wady

Urządzenie generuje podczas pracy duży hałas, co może przeszkadzać pozostałym domownikom lub sąsiadom (zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku i przeprowadzamy gruntowny, długotrwały remont mieszkania).

Podsumowanie

Produkt wyposażono w światło LED gwarantujące dobrą widoczność obszaru roboczego. Wiertarka ma dużą moc, a jej maksymalna liczba udarów to 27 000 obr./min. Sprzęt ma w komplecie zaczep do paska oraz pojemnik na końcówki wkrętakowe (możemy go przyczepić z prawej lub lewej strony).

Rozważ też

Zalety

Wkrętarka ta umożliwia nam pracę w drewnie, metalu, a także w tworzywie sztucznym. Przewód tego urządzenia ma aż 6 m. Możemy wykonywać naszą pracę z dala od gniazdka. Jest to wytrzymały sprzęt.

Wady

Niektórzy klienci trafili na modele, w których nie działała zmiana biegów. Moc wkrętarki nie zmieniała się w żaden sposób przy wciskaniu innych przycisków. Jest to jednak wada, która dotyka tylko niektóre urządzenia.

Podsumowanie

Jest to produkt akumulatorowo-sieciowy. Wyposażony został w antypoślizgowy uchwyt oraz długi kabel, co ułatwia nam użytkowanie. Jest to solidny, dobrze wykonany produkt.

 

Odpowiednia bateria – czas ładowania i pracy

Wytrzymały akumulator to bardzo ważny element wkrętarki. Bateria powinna umożliwiać komfortowe korzystanie z urządzenia. Długość działania powinna być odpowiednia, by umożliwić wykonanie zaplanowanej pracy. Także ładowanie powinno być optymalne i nie powinno trwać zbyt długo. Czas pracy zależy od wykonywanych prac, bardziej wymagające czynności będą powodować szybsze zużywanie się baterii. Obecnie producenci w swoich produktach stosują jeden z trzech akumulatorów: Ni-Cd, czyli akumulator niklowo-kadmowy, Li-Ion, czyli akumulator litowo-jonowy oraz Ni-MH, czyli akumulator niklowo-metalowo-wodorkowy.

Coraz rzadziej spotykane są akumulatory niklowo-kadmowe. Jeśli jednak napotkamy produkty z tego typu baterią, to powinniśmy je omijać szerokim łukiem. Akumulatory te wymagają długiego ładowania, do 5 godzin. Czas ładowania zdecydowanie nie powinien być skracany, gdyż w ten sposób możemy zmniejszyć pojemność baterii. Akumulatory niklowo-kadmowe stosowane są w urządzeniach z niższej półki cenowej.

Najbardziej popularnym akumulatorem jest akumulator litowo-jonowy. Czas ładowania tego typu baterii wynosi, w zależności od jej mocy, od poł godziny do godziny. Nie posiadają tzw. pamięci ładowania, czyli pojemność akumulatora nie zmniejszy się, gdy nie będziemy go ładować do pełna. Dodatkowo wkrętarki z baterią litowo-jonową są lżejsze od tych wyposażonych w akumulatory nikolo-kadmowe.

Najdroższe akumulatory, a tym samym rzadko spotykane są baterie niklowo-metalowo-wodorkowe. Są one przyjazne dla środowiska, ponieważ nie zawierają szkodliwych związków kadmu. Model ten jest lżejszy od niklowo-kadmowego, ma on również większą pojemność.

 

Waga

Dla niektórych waga wkrętarki może wydawać się błahą sprawą. Jednak każdy, kto miał okazję pracować z podobnymi narzędziami wie, że ciężki sprzęt może być dużym utrudnieniem. Zwłaszcza, jeśli tak jak wkrętarki akumulatorowe, przez cały okres pracy trzyma się je jedną ręką. Dlatego wybierając sprzęt dla siebie powinniśmy się upewnić, że bez problemu możemy nim operować za pomocą jednej ręki i nie powoduje to jej drżenia, które może spowodować źle wykonaną pracę.

 

Moment obrotowy

Moment obrotowy to parametr podawany przez producentów, który określa siłę, z jaką urządzenie będzie wkręcać śruby. Zazwyczaj znajdziemy ten parametr, podawany z Nm, dla wkręcania miękkiego oraz twardego. Wkręcanie miękkie, czyli takie, gdzie wkręt wkręcany jest w miękki materiał, charakteryzuje się tym, że moment obrotowy wzrasta wraz z głębokością wkręcanego wkrętu. Natomiast przy wkręcaniu twardym moment obrotowy gwałtownie wzrasta w końcowej fazie. Pamiętajmy jednak, że moment obrotowy nie powinien być mniejszy niż 5 Nm. Na szczęście wkrętarki akumulatorowe w dobrych cenach oferują dobre parametry, również odpowiedni moment obrotowy.

Jeśli jednak planujesz częste korzystanie z urządzenia, to powinieneś zdecydować się na model, który pozwoli Ci na regulację momentu obrotowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzęt będzie bardziej funkcjonalny i umożliwi wkręcanie wkrętów w różnego rodzaju powierzchnie.

 

 

Jaka jest najlepsza wkrętarka akumulatorowa?

Na to pytanie, po przeczytaniu naszego poradnika, powinieneś być w stanie sam odpowiedzieć. Pamiętaj jednak, by przed wyborem modelu do zakupu głęboko zastanowić się nad swoimi potrzebami. Warto również sprawdzić, czy wybrana przez nas wkrętarka sprzedawana jest z końcówkami śrubokrętowymi. Kupowanie całości zdecydowanie będzie łatwiejsze, niż dokupowanie elementów później. Sprawdź jednak, czy producent oferuje możliwość kupienia osobno końcówek. Może to być konieczne, w przypadku, gdy zgubimy pojedyncze elementy.

 

 

5 najlepszych wkrętarek akumulatorowych. Opinie w 2024 roku

 

Nasze zestawienie pomoże Ci zdecydować, jaką wkrętarkę akumulatorową kupić. Ocenimy urządzenia ze względu na napięcie akumulatora, łatwość użytkowania, opinie klientów oraz inne właściwości.

 

1. Bosch wkrętarka akumulatorowa IXO V 06039A8020

 

Urządzenie Bosch wkrętarka akumulatorowa IXO V 06039A8020 pozwoli na bezproblemowe wkręcanie oraz wykręcanie śrub i wkrętów. Jest to model akumulatorowy, co oznacza, że nie trzeba podłączać go do prądu, jeśli chcielibyśmy z niego skorzystać. Wystarczy go naładować i możemy bez problemu korzystać z wkrętarki bez kabla, który czasem może przeszkadzać. 

Rodzaj akumulatora to Li-lon, a pojemność baterii wynosi 1300 mAh. Napięcie akumulatora to 6,6 V. Dzięki technologii litowo-jonowej wkrętarka nie rozładuje się sama, kiedy się z niej nie korzysta. Dioda Led pokaże nam, w jakim stopniu wkrętarka jest naładowana. Produkt jest odpowiedni zarówno do domu, ogrodu, jak i działki, podczas większych i mniejszych prac. Maksymalna średnica śrub wynosi 5 mm. Urządzenie jest lekkie, waży tylko 0,3 kg, co zwiększa komfort użytkowania. 

Użytkownicy często wspominają o tym, że produkt dobrze leży w dłoni oraz łatwo się go używa. Uważają, że wkrętarka jest idealna do prostych, domowych zastosowań. Obsługa jest intuicyjna. 

Bosch wkrętarka akumulatorowa IXO V 06039A8020 waży 0,3 kg, a jej prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 215 min-1. Napięcie akumulatora to 3,6 V

 

Zalety

Łatwość użytkowania: Wkrętarka jest bardzo intuicyjna, dzięki czemu nie musimy spędzać długich godzin na nauczeniu się, jak z niej korzystać. 

Waga: Urządzenie jest lekkie, waży tylko 0,3 kg, co zwiększa komfort użytkowania i pozwala na dłuższą pracę. 

Wygoda: Wkrętarka nie ma kabla, więc nie musimy martwić się o dostęp do prądu w miejscu, w którym pracujemy. Ponadto możemy łatwiej nią manewrować, bez obawy o zaplątanie się czegoś w kabel.

Technologia litowo-jonowa: Bateria litowo-jonowa pozwala uniknąć samo rozładowania, co oznacza, że urządzenie nie rozładuje się, kiedy my go nie używamy.

Dwa tryby oświetlenia: Podczas używania wkrętarki mamy do wyboru światło punktowe oraz rozproszone, co znacznie ułatwia pracę.

 

Wady

Brak regulacji obrotów: w urządzeniu nie można ustawić szybkości obrotów. Oznacza to, że praca może potrwać dłużej, niż się spodziewasz lub może być niedokładna.

 

 

 

 

2. Metabo Akumulatorowa wiertarka udarowa SB 18 L 602317500

 

Sprzętem, który spełni oczekiwania wymagających konsumentów, jest Metabo Sb 18 L. Ta wiertarka akumulatorowa sprzedawana jest w zestawie z baterią Li-Ion, na którą producent przewidział 3-letnią gwarancję. Model generuje hałas na poziomie 89 dB.

Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi od 450 do 1800 obrotów na minutę. Średnica wiertła do muru i stali wynosi 10 mm, a do drewna miękkiego – 20 mm. Urządzenie generuje maksymalnie 2700 udarów w ciągu minuty. W zestawie znajduje się zaczep do paska i magazynek na bity. Dodatkowo w komplecie otrzymujemy 2 akumulatory Li-Power, ładowarkę i praktyczną walizkę narzędziową wykonaną z tworzywa sztucznego.

Dlaczego warto kupić Metabo Sb 18 L? Konsumenci wskazują, że inwestycja w produkt jest dobra, ponieważ urządzenie jest efektywne, płynnie działa i ma liczne zastosowania. Ogromną zaletą jest to, że model ma światło LED, dzięki któremu można zwiększyć precyzję pracy i wykorzystać sprzęt w różnych miejscach.

Wiertarko-wkrętarka Metabo Sb 18 L generuje maksymalnie 2700 udarów w ciągu minuty. Średnicę mocowania wierteł można regulować w zakresie od 1,5 mm do 13 mm.

 

Zalety

Światło LED: Konsumenci doceniają to, że model ma światło LED, które skutecznie oświetla miejsce pracy. W rezultacie użytkownik może zachować precyzję podczas wykonywania różnego rodzaju zadań.

Waga: Na komfort użytkowania sprzętu wpływa to, że waży on stosunkowo niewiele (1,6 kg wraz z akumulatorem). Nie ma więc obaw, że już po kilku minutach zaczną nas boleć dłonie i będziemy musieli robić przerwę w pracy.

Walizka: W zestawie znajduje się praktyczna walizka do przenoszenia dodatkowego wyposażenia. W efekcie możemy łatwo zachować porządek. Warto dodać, że walizkę zrobiono z dobrej jakości tworzywa, więc jest ona wytrzymała.

Wskaźnik naładowania: Sporym ułatwieniem jest wskaźnik stanu naładowania akumulatora. Nie musimy zastanawiać się, kiedy trzeba podłączyć sprzęt do źródła zasilania.

 

Wady

Głośność: Urządzenie generuje hałas na poziomie 89 dB. Głośny dźwięk może być uciążliwy zwłaszcza wtedy, kiedy korzystamy ze sprzętu przed długi czas.

 

 

 

 

3. Graphite Wiertarka Wkrętarka Sieciowa 250W 58G792

 

Ten produkt firmy Graphite zasługuje na zainteresowanie przede wszystkim dzięki swojej wielofunkcyjności. Mocna wkrętarka posiada bowiem również funkcję wiercenia w drewnie, sztucznych tworzywach, a nawet w metalu. Dzięki temu będzie przydatna nie tylko jako narzędzie do montowania mebli, ale również do mocowania elementów na ścianie. Regulacja momentu obrotowego umożliwia w praktyce dopasowanie mocy do danego zastosowania, dzięki czemu nie dojdzie do „przekręcenia” i uszkodzenia śruby czy materiału.

Zasilanie elektryczne jest w tym przypadku bardzo funkcjonalne, ponieważ, po pierwsze, do wiercenia potrzebna jest dużo większa moc. Po drugie, załączony przewód ma długość aż 6 m, dzięki temu pozwoli na swobodną pracę na bardzo dużej przestrzeni.

Dwa biegi pozwolą na doskonałe dopasowanie prędkości do trudności wykonywanego przez nas właśnie zadania. Zgrabny, antypoślizgowy uchwyt zapewni Ci bezpieczeństwo oraz uniemożliwi wypadnięcie sprzętu z ręki. Klienci cenią sobie łatwość użytkowania urządzenia oraz jego dobre wykonanie – wkrętarka nie przegrzewa się bowiem nawet podczas bardzo długiej pracy.

Urządzenie Graphite 58G792 ma moc 250 W. Sprzęt waży 1,3 kg, wyposażono go w przewód zasilający o długości 6 m. Maksymalna prędkość obrotowa wiertarki wynosi 1450 obr./min.

 

Zalety

Profesjonalny charakter: To model odpowiedni zarówno dla miłośników majsterkowania, jak i dla profesjonalistów. Urządzenie umożliwia wkręcanie wkrętów oraz wiercenie otworów w różnych materiałach: drewnie, tworzywach sztucznych, metalu, a nawet ceramice.

Blokada włącznika: Sprzęt jest wyposażony w funkcję blokady włącznika. Po jej uruchomieniu możliwe jest wiercenie ze stałą prędkością, co pozwala na zachowanie precyzji.

Zapewnia bezpieczną pracę: Wiertarka jest bezpieczna w użytkowaniu. Na głównej rękojeści jest specjalna nakładka antypoślizgowa pozwalająca na pewny chwyt urządzenia. To zmniejsza do minimum ryzyko, że sprzęt wypadnie nam z dłoni w czasie pracy (moglibyśmy np. się wtedy skaleczyć).

 

Wady

Drgania przy wierceniu: Podczas wiercenia urządzenie często zbyt mocno drga, a to przyczynia się do szybszego zmęczenia rąk. Wpływa na to niezbyt dobrze wyważony uchwyt.

 

 

 

 

4. Wkrętarka do płyt G-K DeWalt DCF620D2K 18V 2x 2.0Ah

 

Jeśli poszukujesz wkrętarki akumulatorowej dla profesjonalistów, powinieneś bliżej przyjrzeć się modelowi DeWalt DCF620D2K. Urządzenie sprzedawane jest w zestawie z 2 akumulatorami Li-Ion 18 V o pojemności 2,0Ah. Po zarejestrowaniu na stronie producenta otrzymujemy 36-miesięczną gwarancję na produkt.

Sprzęt wyposażono w silnik o mocy równej 435 W. Maksymalna prędkość wiertarki wynosi 4400 obrotów na minutę. Moment obrotowy waha się w przedziale od 5 Nm do 30 Nm. Waga modelu to 1,48 kg. Na obudowie znajduje się dioda LED. Kupując prezentowany sprzęt, otrzymujemy walizkę z tworzywa sztucznego. Przydaje się ona zarówno do przechowywania wiertarki i dołączonych do zestawu akcesoriów, jak i ich przenoszenia.

Konsumenci są zgodni co do tego, że wiertarka akumulatorowa DeWalt DCF620D2K spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Choć jest ona stosunkowo droga, warto w nią zainwestować. Model działa płynnie i nie nagrzewa się zbyt intensywnie nawet przy długiej pracy.

Akumulatorową wkrętarkę do płyt DeWalt DCF620D2K wykonano z tworzywa ABS. Model wyposażono w bezszczotkowy silnik. Urządzenie ma moc równą 435 W.

 

Zalety

Blokada włącznika: Produkt ma blokadę włącznika, która znacznie ułatwia pracę. Nie trzeba ciągle trzymać przycisku, aby wprawić urządzenie w ruch.

Silnik bezszczotkowy: Sprzęt ma silnik bezszczotkowy osiągający prędkość do 4400 obr./min. Jest on uznawany za bardzo wydajny. Dodatkową zaletą jest to, że silnik nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy.

Kufer: Przy zakupie wkrętarki akumulatorowej DeWalt DCF620D2K otrzymujemy solidnie wykonany kufer, który umożliwia bezpieczne przechowywania modelu i dołączonych do niego akcesoriów.

 

Wady

Światło LED: Niektórzy twierdzą, że lampka LED nie oświetla dostatecznie dobrze miejsca pracy.

Rękojeść: Część osób uważa, że rękojeść jest zbyt duża, a przez to utrzymanie urządzenia w dłoni przez długi czas może okazać się trudne i niewygodne.

 

 

 

 

5. Wkrętarka akumulatorowa Li-Ion PSR Select Bosch

 

Jednym z najmocniejszych punktów naszego zestawienia jest ten produkt firmy Bosch. To model bardzo wydajny, umożliwiający montaż nawet 90 wkrętów podczas pracy w pełni naładowanego akumulatora. Maksymalna średnica śrub, których można używać w połączeniu z urządzeniem, to 5 mm, dlatego możesz z jego wykorzystaniem wkręcać naprawdę duże elementy. Nie będzie to trudne także z uwagi na prędkość obrotową sprzętu – to aż 210.

Tutaj także zastosowano ergonomiczną rękojeść wykonaną w technologii SoftGrip, dzięki czemu praca jest bardzo komfortowa. Dioda PowerLight zapewnia naprawdę mocne oświetlenie, dzięki czemu materiał, na którym pracujesz, zawsze będzie doskonale widoczny.

Niezależnie od dostępności miejsca, pory dnia i pozostałych źródeł światła. Wskaźnik kierunku obrotów zawsze poinformuje Cię o tym, w jakim trybie jest aktualnie urządzenie, dzięki czemu unikniesz błędów w pracy. Magnetyczne mocowanie na końcówki zapewni ich łatwą wymianę, co znacznie przyspieszy pracę.

Renoma, z której słyną urządzenia Bosch, gwarantuje dobrą jakość wykonania tego produktu oraz jego dużą trwałość.

Bosch PSR Select to dobra wkrętarka akumulatorowa do 200 zł. Model waży 0,5 kg. Prędkość urządzenia wynosi 210 obr./min. Czas ładowania jest równy 4 h.

 

Zalety

Dioda: Urządzenie ma wbudowaną diodę Power Light, która dobrze oświetla miejsce robocze, a tym samym pozwala na dokładną pracę na słabo oświetlonych odcinkach.

Obsługa: Sprzęt jest łatwy w obsłudze, więc z jego użytkowaniem nikt nie powinien mieć problemu. Model bez wątpienia spełni oczekiwania osób początkujących. Korzystanie z niego jest wygodne m.in. ze względu na niewielką wagę.

 

Wady

Bateria: W opiniach niektórych konsumentów można przeczytać, że dołączony do zestawu akumulator nie jest wystarczająco wydajny.

Głośność: Pewna grupa osób twierdzi, że model generuje duży hałas w trakcie pracy.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Bosch IXO IV

 

To niewielkie oraz bardzo lekkie urządzenie to najlepsza wkrętarka akumulatorowa Bosch dla osób niedoświadczonych w pracach remontowych. To właśnie dzięki małej wadze (0,3 kg), a także miękkiemu, wygodnemu uchwytowi SoftGrip, który pozwala na komfortową, długą pracę.

Dzięki temu, że urządzenie przechowuje się w stacji ładującej, jest ono w każdej chwili gotowe do pracy. Uwagę zwraca niski czas ładowania – tylko 5 godzin, co pozwoli na szybkie wznowienie działania. Czas pracy jest znacznie wydłużony – dzięki zastosowaniu nowoczesnej i wydajnej technologii litowo-jonowej.

Wskaźnik naładowania akumulatora Li-Ion pozwoli na szybką ocenę, jak długo możemy jeszcze korzystać z urządzenia. Na uwagę zasługuje też wbudowana dioda LED – doskonale podświetla ona materiał, co jest bardzo istotne zwłaszcza w trudnych miejscach (na przykład za szafą czy przy podłodze).

Co więcej, do tego typu miejsc łatwo dotrzemy dzięki niewielkim rozmiarom tego sprzętu firmy Bosch. Możliwość zmiany kierunku obrotów sprawi, że urządzenie znacznie rozszerzy swoją funkcjonalność – pozwoli też bowiem na wykręcanie.

 

 

Einhell BT-CD 18 2B

 

Ta dobra wkrętarka akumulatorowa 18v firmy Einhell wyróżnia się na tle innych właśnie napięciem akumulatora – urządzenie jest dzięki temu dużo bardziej wydajne. Czas ładowania to zaledwie 3 godziny, co jest wynikiem rekordowym pośród tego typu sprzętów. Wkrętarka jest pod tym względem najmocniejsza w naszym rankingu – zwłaszcza że w zestawie umieszczony jest dodatkowy akumulator.

To rozwiązanie pozwala w zasadzie na nieprzerwaną pracę. System elektronicznej regulacji liczby obrotów nie posiada stopni, przez co można doskonale dopasować siłę urządzenia do rodzaju pracy. 30 bitów znacznie zwiększa zakres czynności, jakie można wykonywać za pomocą tej wkrętarki/wiertarki.

Przełącznik obrotów z w prawo na w lewo pozwala na błyskawiczną zmianę trybu działania. Dołączona do zestawu wygodna torba na ramię umożliwia nie tylko wygodne transportowanie sprzętu, ale też pracę na dużych wysokościach z urządzeniem ciągle pod ręką.

Jest to także produkt bardzo estetyczny – posiada ładny, niebieski kolor. Stabilnie utrzymuje się w stacji ładowania. Końcówki są umieszczone w przejrzystym opakowaniu.

 

 

Wkrętak akumulatorowy 3.6V Li-Ion Black&Decker AS36LN

 

Ta tania wkrętarka Black & Decker pozwoli na wykonanie prac domowych, na przykład skręcanie mebli. Producent zastosował w urządzeniu niezwykle przydatny, wysuwany uchwyt magnetyczny, które utrzymuje śrubę w sztywnej pozycji. Dzięki temu mamy pewność, że montowany aktualnie element nie wypadnie ani nie odskoczy podczas pracy. Jest to bardzo pomocne zwłaszcza w sytuacji, kiedy mocowany element znajduje się nad głową.

Technologia AutoSelect umożliwia optymalne dobranie momentu obrotowego, ze względu na moc, jakiej wymaga dana czynność. To nie tylko usprawnienie i komfort pracy, ale też spora oszczędność energii. Funkcja przełączania obrotów ze zgodnych z ruchem wskazówek zegara na odwrotne, pozwala zarówno na wkręcanie, jak i wykręcanie śrub.

Ceniona przez użytkowników jest solidność wykonania, co bardzo istotne, jeśli chodzi o wkrętarki akumulatorowe. Opinie podkreślają też dobry stosunek niskiej ceny do wysokiej jakości tego sprzętu, spełniającego swoje zadanie podczas remontów i małych napraw. W zestawie znajdziesz różne końcówki, które pozwolą na pracę ze śrubami każdego rodzaju.

Black & Decker AS36LN to wkrętarka akumulatorowa osiągająca maksymalną prędkość pracy równą 180 obr./min. Moment obrotowy wynosi 4 Nm.

 

Zalety

Magnetyczny uchwyt: Model został wyposażony w magnetyczny uchwyt, który pozwala na utrzymanie wkrętów w jednym miejscu. W rezultacie użytkownik może obsługiwać urządzenie przy użyciu jednej ręki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Autoselect: Sprzęt ma funkcję Autoselect, dzięki której wybór odpowiedniego momentu obrotowego nie stanowi żadnego problemu. Dopasowanie ustawień wkrętarki do naszych aktualnych potrzeb zajmuje niewiele czasu.

Wydajny akumulator: Jak podaje producent, znajdujący się wewnątrz sprzętu akumulator litowo-jonowy po jednym naładowaniu starcza nawet na 18 miesięcy pracy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wszystko jest zależne od tego, jak często będziemy korzystać z wiertarki.

Baza ładująca: Model ma bazę ładująca, na której można umieścić dodatkowe akcesoria. To pozwala mieć wszystko pod ręką.

Dodatkowe akcesoria: W zestawie znajduje się 10 końcówek wkrętarskich, które czynią urządzenia bardziej uniwersalnym.

 

Wady

Walizka: Do kompletu nie dołączono walizki, dlatego przenoszenie sprzętu może okazać się trudne.

 

 

Bosch wkrętarka GSR 18-2-LI Plus solo 06019E6102

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez wkrętarki akumulatorowej Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102. Jest to model o stosunkowo dużych wymiarach. Mimo to waga produktu nie jest zbyt duża (1,5 kg). Nie ma więc obaw, że praca przy użyciu urządzenia będzie nadmiernie męcząca.

We wkrętarce wykorzystano system elektronicznej ochrony ogniw (Electronic Cell Protection). W rezultacie mamy pewność, że akumulator jest odpowiednio chroniony. Model ma dobrze wyprofilowaną rękojeść. Uchwyt pokryto miękkim tworzywem Softgrip. Materiał jest przyjemny dla skóry i gwarantuje pewny chwyt. Model ma praktyczną lampkę LED, która generuje mocne światło. Dzięki temu miejsce pracy jest dobrze oświetlone.

Większośc użytkowników uważa, że wiertarka Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102 jest funkcjonalna. Wiele pozytywnych opinii zdobyła solidnie wykonana obudowa. Zdaniem Internautów dobrze zabezpiecza ona wewnętrzny mechanizm i przez długi czas zachowuje schludny wygląd. Wśród zalet sprzętu wymienia się także jego poręczność i łatwą obsługę.

Bosch Gsr 18-2-Li Plus 06019E6102 to wkrętarka akumulatorowa wyposażona w silnik szczotkowy. Model waży 1,5 kg.

 

Zalety

Ochrona ogniw: W urządzeniu zastosowany system elektronicznej ochrony ogniw nazywany Electronic Cell Protection. Skutecznie zabezpiecza on akumulator przed przeciążeniem i przegrzaniem. Chroni także przed całkowitym rozładowaniem ogniw.

Lampka LED: Wkrętarka ma lampkę LED, która dobrze oświetla miejsce pracy. W rezultacie użytkownik może pracować precyzyjnie i mieć pewność, że umieszcza wkręt w odpowiednim miejscu.

Rękojeść: Miękka rękojeść pokryta powłoką Softgrip zapewnia komfort podczas pracy. Skutecznie zabezpiecza ona także przed wyślizgnięciem się urządzenia z dłoni. Warto dodać, że rączka jest dobrze wyprofilowana.

 

Wady

Brak akumulatora w zestawie: Istotną wadą jest to, że w zestawie nie znajduje się akumulator ani ładowarka. W związku z tym musimy samodzielnie dokupić te akcesoria, co jak wiadomo, jest kosztowne.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ