Opinie o Black&Decker KR705K

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Wiertarka jest wygodna w przechowywaniu, nie tylko z uwagi na kompaktowe wymiary, ale i dołączoną do kompletu walizkę. Możemy bezpiecznie i wygodnie przenosić sprzęt z miejsca na miejsce. Ma on dużą moc, w efekcie czego możliwe jest wiercenie otworów w twardszych materiałach, nawet w stali czy murze.

 

Najważniejsze wady:

Zanim włożymy wiertarkę do walizki, konieczne jest odłączenie dodatkowej rękojeści. Jeśli często z niej korzystamy, po pewnym czasie staje się to uciążliwe. Test Black&Decker KR705K pokazał, że to jedna z nielicznych wad urządzenia.

 

Werdykt: 

Sprzęt ma moc równą 750 W, a częstość udarów wynosi 52 700 na minutę. Maksymalna prędkość pracy bez obciążenia jest równa 3100 obr./min. Wiertarka jest zasilana sieciowo, długość kabla to 2,5 m. Bez wątpienia przyda się ona podczas różnych prac w domu, a zwłaszcza samodzielnie przeprowadzanego remontu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Odporna na uszkodzenia obudowa

Urządzenie jest przystosowane do intensywnej eksploatacji, ale wynika to nie tylko z wyposażenia go w wytrzymały silnik. Do produkcji obudowy wykorzystano odlewane ciśnieniowo aluminium. To materiał, który jest lekki, a przy tym bardzo wytrzymały. Nie ma ryzyka, że już po kilku użyciach na powierzchni urządzenia pojawią się drobne zarysowania, przetarcia lub pęknięcia. Wiertarka jest solidna i nie ulegnie szybko awarii, a dowodem na to są liczne, pozytywne opinie Black&Decker KR705K opublikowane przez zadowolonych z zakupu majsterkowiczów.

Możliwość wiercenia w miękkich i twardszych materiałach

Wiertarka jest przydatna w wielu sytuacjach, ponieważ umożliwia wiercenie zarówno w miękkich, jak i znacznie twardszych materiałach. Może to być drewno, stal i mur (za sprawą funkcji udaru). Maksymalna średnica otworów różni się, wynosi ona kolejno: 32 mm, 13 mm oraz 16 mm. Podczas pracy możemy płynnie regulować prędkość obrotową, również przy zmianie kierunku obrotów z prawego na lewy.

 

Dodatkowe wyposażenie

Osoby, które podczas pracy często wykorzystują wiertarkę, docenili sprzęt m.in. za dołączoną do kompletu rękojeść dodatkową. To element, który przydaje się w czasie wiercenia w trudno dostępnych miejscach, gdyż umożliwia wykonanie otworu tam, gdzie trzeba zachować precyzję. Montaż i demontaż rękojeści to proste czynności, które nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi. Z kolei walizka do przechowywania wiertarki jest wytrzymała. Skutecznie chroni ona sprzęt przed zniszczeniem podczas transportu. Walizka ma wygodny uchwyt, dlatego dobrze przenosi się ją w dłoni. Mocne zatrzaski zapobiegają jej przypadkowemu otworzeniu się.

 

Funkcje ułatwiające pracę

Solidność, praktyczność i łatwa obsługa to cechy, jakimi wyróżnia się model Black&Decker KR705K. Cena sprzętu nie jest wygórowana, dlatego cieszy się on dużą popularnością wśród miłośników majsterkowania. Wpływa na to także zastosowanie kilku ciekawych funkcji ułatwiających pracę. Przykładem jest blokada włącznika. Po jej włączeniu urządzenie działa przez cały czas, nawet jeżeli nie wciskamy przycisku, co zapobiega szybkiemu zmęczeniu rąk. Jak każda dobra wiertarka udarowa, model marki Black&Decker jest wyposażony w  szybkozaciskowy uchwyt, pozwalający na bardzo łatwą wymianę wiertła (bez użycia klucza). Ma on także ustawialny ogranicznik głębokości.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ