Najważniejsze zalety:
Urządzenie nadaje się do wykonywania różnych prac remontowych i budowlanych w domu. Ponieważ uchwyt został pokryty specjalny, antypoślizgowym materiałem, nie należy się obawiać, że sprzęt wyślizgnie się z dłoni. Test Bosch Easyimpact 500 pokazał również, że wiertarka pozwala na szybkie wywiercenie otworów zarówno w drewnie, jak i stali.
Najważniejsze wady:
Majsterkowicze przyznają, że kabel zasilający jest odpowiednio długi. Jednak jest on podatny na plątanie, a ciągłe rozplątywanie go szybko staje się męczące. Jeśli tego nie zrobimy, prawdopodobnie zaczniemy narzekać na nieco ograniczoną swobodę ruchów.
Werdykt:
Mimo plączącego się przewodu dla wielu konsumentów jest to najlepsza wiertarka udarowa wśród wszystkich, jakie można znaleźć w ofercie Bosch. Urządzenie ma moc równą 500 W, prędkość obrotowa wynosi 3000 obr./min, a maksymalna liczba udarów to 33 000. W wielu opiniach możemy przeczytać, że cena Bosch Easyimpact 500 jest atrakcyjna.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Wiercenie otworów w różnych materiałach
Sprzęt przyda się podczas wielu prac w domu, gdyż daje możliwość wiercenia otworów w różnych materiałach, nawet tych bardzo twardych. Może to być drewno, stal, a także beton. Maksymalna głębokość wiercenia wynosi kolejno: 25 mm, 8 mm i 10 mm. Wiertarka może się przydać np. podczas montażu sprzętów naściennych, wieszania obrazów czy budowania mebli i konstrukcji z drewna. Warto mieć ją w swoim garażu, bo jest bardzo praktyczna. Do takiego wniosku można dojść, analizując pojawiające się na temat modelu Bosch Easyimpact 500 opinie.
Komfortowa praca
Praca z urządzeniem jest komfortowa i bezpieczna. Wiertarka nie jest ciężka, waży ok. 1,5 kg. Utrzymanie jej w dłoniach przez kilkanaście czy kilkadziesiąt minut nie stanowi problemu, nie musimy robić przerw na odpoczynek. Tym samym możemy stosunkowo szybko wykonać daną pracę. Sprzęt dobrze leży w dłoni, na co wpływa odpowiednio wyprofilowany uchwyt. Jeżeli pojawi się taka konieczność, możemy zamontować dodatkową rękojeść, nie jest to kłopotliwe. Warto dodać, że prędkość obrotową możemy sami regulować, a tym samym dostosować sposób pracy wiertarki do swoich potrzeb i materiału, w którym musimy wywiercić otwory.
Łatwa wymiana wierteł
Wiertarka pozwala na łatwą wymianę wierteł, nie wymaga to użycia dużej siły. Wynika to przede wszystkim z zastosowania szybkozaciskowego uchwytu wiertarskiego. Nie musimy używać kluczyka, aby zmienić wiertło na mniejsze lub większe. To duże udogodnienie, gdyż wiercenie przebiega sprawniej. Co ważne, nie należy się obawiać, że będziemy mieć problem z wyjęciem wiertła z materiału. Ryzyko jego zablokowania jest zmniejszone do minimum, ponieważ wiertarka została wyposażona w funkcję przełączania kierunku obrotów.
Nie wymaga podłączania do ładowarki
Ponieważ urządzenie jest zasilane sieciowo, nie wymaga regularnego ładowania. Nie musimy się też zastanawiać, czy akumulator nie rozładuje się niespodziewanie w trakcie pracy i nie będziemy mogli jej dokończyć. Wiertarka może być używana w każdym miejscu, gdzie mamy dostęp do energii elektrycznej. W razie potrzeby możemy sięgnąć po przedłużacz, aby swobodnie pracować np. na zewnątrz.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ