Opinie o Bosch GRS 120-LI

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest zasilany akumulatorem, a to oznacza, że nie trzeba podłączać go do prądu. Tym samym mamy zapewnioną swobodę ruchów, nie ogranicza nas krótki kabel. Według majsterkowiczów to najlepsza wiertarko-wkrętarka do domowego użytku, gdyż jest poręczna, łatwa w obsłudze i do tego daje możliwość wiercenia w różnych materiałach.

 

Najważniejsze wady:

Po tym, jak przeprowadzono test Bosch GRS 120-LI, okazało się, że urządzenie nie jest w pełni przystosowane do wykonywania w ścianach lub innych powierzchniach otworów o dużej średnicy. 

 

Werdykt: 9.8/10

Wiertarko-wkrętarka z pewnością przyda się podczas różnych prac remontowych. Daje ona możliwość wykonywania otworów m.in. w drewnie i stali (ich maksymalna średnica to kolejno 20 mm oraz 8 mm). Prędkość obrotowa sprzętu obejmuje zakres od 380 do 1300 obr./min, a napięcie akumulatora jest równe 12 V.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Litowo-jonowy akumulator

Urządzenie zasila litowo-jonowy akumulator, który ma kilka istotnych zalet. W porównaniu do ogniw niklowo-kadmowych ma on ok. 3-krotnie większą pojemność, co przekłada się na dłuższy czas pracy. Ponieważ tego typu baterie nie mają tzw. efektu pamięci, nie wymagają całkowitego rozładowywania przed podłączeniem do ładowarki. W ich składzie nie ma kadmu, dlatego nie mają negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Analizując opinie o Bosch GRS 120-LI, można wywnioskować, że czas ładowania akumulatora nie jest zbyt długi. Poza tym wiertarko-wkrętarka może pracować w stosunkowo niskiej, jak i wysokiej temperaturze, nie przyczynia się to do jej szybszego rozładowania.

System Electronic Cell Protection

Sprzęt wykorzystuje innowacyjny system Eletronic Cell Protection, czyli ECP. Zapewnia on ochronę przed przeciążeniem. W sytuacji, gdy akumulator jest mocno obciążony, dochodzi do obniżenia mocy urządzenia. System chroni także wiertarko-wkrętarkę przed przegrzaniem. Zanim osiągnie ona zbyt wysoką temperaturę, system elektroniczny automatycznie zmniejszy moc sprzętu. Należy dodać, że technologia ECP zapobiega też całkowitemu rozładowaniu akumulatora, co mogłoby przyczynić się do jego zniszczenia. Z tego względu nie musimy się martwić, że po kilku miesiącach koniecznością stanie się wymiana ogniwa na nowe.

 

Poręczność

Czasami majsterkowicze obawiają się, że wiertarko-wkrętarka z akumulatorem okaże się znacznie cięższa od tej zasilanej sieciowo. Jednak nie dotyczy to modelu marki Bosch, który razem z ogniwem waży niecały 1 kg. Można go utrzymać w dłoni przez dłuższy czas, bez obaw o pojawienie się nieprzyjemnego bólu mięśni. Nie ma potrzeby robienia częstych przerw na odpoczynek, więc wykonanie danej pracy nie zajmie nam bardzo dużo czasu. Wymiary urządzenia to: długość – 18,2 cm i wysokość – 19,6 cm. Jest ono wygodne w przenoszeniu i przechowywaniu. Co więcej, uchwyt został wyprofilowany w taki sposób, żeby sprzęt nie wyślizgiwał się z dłoni, nawet kiedy pracujemy w rękawicach roboczych.

 

Bezawaryjny silnik

Wiertarko-wkrętarka ma szczotkowy silnik, który zdaniem wielu osób jest bezawaryjny. Został on dobrze zabezpieczony przed przegrzaniem i nie generuje zbyt dużego hałasu podczas pracy. Warto dodać, że silnik chroni przed zniszczeniem także mocna obudowa, niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Jest też inna cecha, jaką wyróżnia się urządzenie Bosch GRS 120-LI. Cena, w porównaniu do wiertarko-wkrętarek innych znanych marek, została uznana za bardzo atrakcyjną.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ