Opinie o Bosch GSR 18-2-LI Plus

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta akumulatorowa wiertarko-wkrętarka ma system elektronicznej ochrony ogniw znany jako Electronic Cell Protection. Zabezpiecza ona akumulator przed przegrzaniem i przeciążeniem, a także całkowitym rozładowaniem ogniw. Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski pozwala na korzystanie z popularnego osprzętu. Lepszą precyzję zapewnia wbudowana lampka LED, która skutecznie oświetla miejsce pracy.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie nie ma efektywnie działającej funkcji tłumienia drgań. Podczas pracy uchwyt wyczuwalnie wibruje, co przy dłuższym zadaniu może powodować zmęczenie dłoni. Możliwie więc, że w trakcie wiercenia będzie trzeba robić nawet kilka przerw, aby odpocząć.

 

Werdykt: 9.6/10

W większości wystawiane przez użytkowników opinie o Bosch GSR 18-2-LI Plus są pozytywne. W komentarzach dotyczących produktu można przeczytać, że ma on sporo zalet i zapewnia efektywną pracę. Kupujący doceniają mocny silnik i wydajny akumulator. Urządzenie przydaje się do różnych drobnych prac w domu, a także podczas remontu.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Choć sprzęt ma dobre parametry, cena Bosch GSR 18-2-LI Plus nie jest wygórowana. Warto więc pomyśleć o zakupie tego urządzenia, tym bardziej, że jest ono pozytywnie oceniane przez majsterkowiczów. Co do parametrów, to maksymalny moment obrotowy przy wkręcaniu twardym to 50 Nm, a przy wkręcaniu miękkim 26 Nm. Prędkość na pierwszym biegu wynosi do 500 obrotów na minutę, a na drugim do 1900 obrotów. Mocowanie uchwytu wiertarskiego wynosi od 1,5 mm do 13 mm. Sprzęt z akumulatorem waży około 1,5 kg, więc jest lekki. Jego długość jest równa 19,1 cm, a wysokość – 23 cm. W modelu zastosowano akumulator Li-Ion 18 V. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie to 38 mm, a w stali 13 mm. Maksymalna średnica śrub wynosi 8 mm.

Solidne i dobrze przemyślane wykonanie

W modelu zastosowano hamulec silnika, który zapewnia wysoką precyzję podczas wkręcania wkrętów. Uchwyt wiertarski 13 mm jest szybkozaciskowy, można więc bez trudu korzystać z popularnego osprzętu. Do wykonania tego sprzętu wykorzystano wysokiej jakości materiały, obudowa dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm i nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy. Urządzenie wykorzystuje system elektronicznej ochrony ogniw, który dobrze zabezpiecza akumulator przed całkowitym rozładowaniem, a także przed przegrzaniem i przeciążeniem. Wiertarko-wkrętarka ma także system elektronicznej ochrony silnika EMP, który nie dopuszcza do jego przegrzania. Tym samym sprzęt jest lepiej zabezpieczony przed awarią. Wysoką jakość wykonania potwierdza test Bosch GSR 18-2-LI Plus.

 

Dodatkowe rozwiązania poprawiające komfort użytkowania

W wiertarko-wkrętarce zastosowano dodatkowe rozwiązania, których celem jest podniesienie komfortu jej użytkowania. Urządzenie ma np. wbudowaną lampkę LED, która dobrze oświetla miejsce pracy i wszelkie ciemne zakamarki. Nie trzeba więc zastanawiać się, jakiego światła użyć, aby móc zachować precyzję pracy. Końcówki wkręcające mają zdejmowany uchwyt, dzięki czemu przenoszenie sprzętu jest łatwiejsze. Na obudowie znajduje się klips, który umożliwia zawieszenie narzędzia np. na drabinie czy pasku. To pozwala mieć swoją wiertarko-wkrętarkę zawsze pod ręką. Klips jest zrobiony z trwałych materiałów i dobrze trzyma się powierzchni, do której został przymocowany.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ