Opinie o Bosch IXO V

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Zasilanie akumulatorowe to główny atrybut tej wkrętarki. Test Bosch IXO V pokazuje, że gdy urządzenie nie jest ograniczone przewodem elektrycznym wszelkie prace w trudno dostępnych miejscach są łatwe do wykonania. Na plus narzędzia należy również zaliczyć jego niską wagę, która ułatwia manipulację. 

 

Najważniejsze wady: 

Osoby, które są intensywnymi użytkownikami tego modelu zgłaszają, że brak w nim hamulca obrotów, a jest to cecha, która jest użyteczna przy intensywnym wykorzystaniu narzędzia i ma wpływ na tempo pracy. Wkrętarka nie ma również regulacji prędkości obrotów. 

 

Werdykt: 9.6/10 

Wśród użytkowników przeważa opinia, że Test Bosch IXO V to dobra wkrętarka. Firma Bosch kolejny raz utwierdza w przekonaniu, że produkty wychodzące z jej fabryk mają cechy użytecznych i trwałych urządzeń. Takie cechy również posiada ten model.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zasilanie akumulatorowe

Jak już zostało wspomniane, wkrętarka jest zasilana akumulatorowo, pozwala to na jej mobilność, a także na dotarcie z bitami w każdy zakamarek, w którym jest potrzeba przykręcenia lub odkręcenia wkrętów. Pojemność akumulatora 1,5 Ah Bosch IXO V 06039A8020 pozwala na długą pracę na jednym ładowaniu.

Czas uzupełniania energii do pełnego naładowania wynosi ok. 3 godzin. Cena Bosch IXO V jest adekwatna do jakości.

Skuteczność działania

Opisywane urządzenie zostało wyposażone w moment obrotowy na poziomie 4,5 Nm, pozwala to na szybkie i łatwe wkręcanie i wykręcanie nawet starych i zapieczonych wkrętów. Przy dużej ilości pracy, na jej szybkość wpływa również wysoka prędkość obrotowa, wynosząca 215 obrotów na minutę.

Wkrętarka jest dostosowana do pracy z wkrętami o średnicy do 5 mm, co jest dobrym wynikiem dla narzędzi do użytku domowego, jakim jest Bosch IXO V 06039A8020.

 

Bezpieczeństwo

Wpływ na bezpieczeństwo pracy ma fakt, że urządzenie ma automatyczną blokadę wrzeciona. Pozwala to bezpiecznie wymienić bity z uchwytem sześciokątnym, zatem pozytywnie wpływa na jakość pracy. Wpływ na komfortową wymianę końcówek wkrętarki ma także magnetyczny uchwyt wiertarski, który ułatwia ich wymianę i utrzymanie w wymaganym miejscu.

Interesującym rozwiązaniem jest też zastosowanie oświetlenia, które w zależności od rodzaju pracy i oświetlenia wokół może być punktowe lub rozproszone. Użytkownicy cenią też sobie istnienie diody LED informującej operatora o stanie naładowania akumulatora. 

 

Łatwość obsługi

Na łatwość obsługi wpływają zarówno wcześniej opisane cechy wkrętarki, jak brak kabla ograniczającego ruchy czy oświetlenie miejsca pracy. Ale wkrętarka ta zdecydowanie jest poręczna, bo jest po prostu niewielka. Jej gabaryty i nieskomplikowany sposób użycia sprawiają, że obsłuży ją nawet dziesięciolatek. Waga urządzenia również jest niewielka, bo wynosi 0,3 kg. Te właśnie cechy sprawiają, że wkrętarka jest chętnie używana przez majsterkowiczów. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ