Opinie o Dedra DED7764

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie daje możliwość precyzyjnego szlifowania powierzchni gipsowych, gdyż możemy regulować prędkość obrotową w szerokim zakresie. Wyposażono je w przydatne oświetlenie LED, które odpowiednio doświetla stanowisko robocze i pozytywnie wpływa na komfort pracy. Kupujący dodają, że szlifierka jest łatwa w obsłudze i lekka, można ją pewnie utrzymać w dłoniach przez dłuższy czas.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt jest przeznaczony dla majsterkowiczów, nie został przystosowany do użytku profesjonalnego. Jeśli wiemy, że praca ze szlifierką potrwa kilka godzin, należy co pewien czas robić przerwy, żeby uniknąć nadmiernego nagrzewania się obudowy. Wykazały to poddane analizie opinie Dedra DED7764.

 

Werdykt: 9.6/10

Zdaniem konsumentów to dobra szlifierka do gipsu, za pomocą której można łatwo wygładzić także tynk. Prędkość jej pracy jest regulowana w zakresie od 1500 do 2700 obr./min. Sprzęt waży 2,3 kg i jest wygodny w przenoszeniu. Znacząco ułatwia on domowe remonty. Warto kupić urządzenie, także ze względu na to, że cena Dedra DED7764 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Zintegrowany system odprowadzania pyłu

Praca ze szlifierką do gipsu wiąże się z powstawaniem dużej ilości pyłu. Nie tylko podrażnia on oczy i drogi oddechowe, ale dodatkowo zanieczyszcza stanowisko robocze i ogranicza widoczność, co utrudnia zachowanie precyzji. Aby tego uniknąć, można np. podłączyć do sprzętu odkurzacz odsysający pył w sposób ciągły. Model Dedra został wyposażony w specjalny system, który pozwala na utrzymanie porządku w warsztacie. W komplecie znajdziemy worek oraz długi wąż, który odprowadza do niego pył. Co ważne, zasysanie zanieczyszczeń jest efektywne, ponieważ szlifierka wykorzystuje papiery ścierne z otworami, przez które pył także przedostaje się do węża. To bardziej skutecznie rozwiązanie niż krawędziowe odprowadzanie zanieczyszczeń.

Solidna obudowa

Do produkcji urządzenia wykorzystano dobre gatunkowo materiały. To sprawia, że nie jest ono podatne na uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać podczas wygładzania gipsowej powierzchni. Nie musimy się obawiać, że w trakcie pracy szlifierka nagle ulegnie awarii i nie będzie już nadawać się do użytku. To bardzo solidny model, który z pewnością spełni oczekiwania każdego miłośnika majsterkowania. Do takiego wniosku doszły osoby, które przeprowadziły test Dedra DED7764.

 

Mocne podświetlenie LED

Wmontowane w obudowie diody LED emitują mocne, jasne światło, w efekcie czego praca w niedostatecznie doświetlonym pomieszczeniu staje się bardziej komfortowa. Nie musimy zakładać latarki czołowej ani prosić jednego z domowników, aby przez cały czas trzymał tego typu sprzęt w dłoni i oświetlał wygładzaną powierzchnię. Ponieważ diody generują strumień świetlny w miejsce, które w danym momencie szlifujemy, możemy z łatwością zachować precyzję i uzyskać taki efekt, jaki chcemy.

 

6 tarcz ściernych w zestawie

Aby móc używać szlifierki, konieczne jest zamontowanie tarczy ściernej. W zestawie znajdziemy ich sześć, każda ma inną ziarnistość. Oznacza to, że urządzenie możemy wypróbować od razu po zakupie. Późniejszy dobór zapasowych tarcz nie powinien stanowić problemu, wystarczy zwrócić uwagę na ich średnicę (powinna wynosić 180 mm). Ich wymiana nie jest trudna, ponieważ mocuje się je na rzep.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ