Szlifierka do gipsu – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Decydując się na inwestycję w szlifierkę do gipsu, warto wybierać sprawdzone modele, a takim bez wątpienia jest Makita DSL800ZU. Urządzenie ma wydajny silnik bezszczotkowy, który nie generuje zbyt dużo hałasu i działa z maksymalną wydajnością. Szlifierka do gipsu jest zasilana akumulatorowo, dlatego wygodnie się z niej korzysta. W zestawie znajduje się torba transportowa, w której można przenosić sprzęt i dołączone do kompletu akcesoria. Mamy dla Ciebie także inne ciekawe propozycje. Wśród nich jest szlifierka do gipsu „Żyrafa” Bosch GTR 550 Professional 06017D4020 przystosowana do intensywnego użytkowania.
10 najlepszych szlifierek do gipsu. Opinie w 2024 roku
Osobom poszukującym dobrej jakości sprzętu polecamy ranking szlifierek do gipsu. Aby zestawienie było rzetelne, zapoznaliśmy się z wieloma recenzjami, poznaliśmy opinie innych użytkowników i na tej podstawie mogliśmy wybrać najbardziej atrakcyjne propozycje i tym samym najlepsze szlifierki do gipsu.
Tabela porównawcza
Drugi wybór
Niezastąpiona w pracach wykończeniowych, ta szlifierka do gipsu oferuje elastyczną głowicę i funkcję podciśnienia dla łatwości szlifowania. Ergonomiczna, z regulowaną długością, zapewnia efektywność i bezpyłową pracę.
Waga 4,8 kg tego urządzenia do gipsu może powodować zmęczenie przy dłuższym użytkowaniu, szczególnie przy pracach na wysokości. Użytkownicy mogą uznać ją za stosunkowo ciężką.
To narzędzie oferuje precyzyjne szlifowanie z minimalnym ryzykiem uszkodzeń. Ergonomiczna, łatwość regulacji i wydajny silnik gwarantują komfort i szybkie wyniki pracy, idealne dla profesjonalistów wykończenia wnętrz.
Szlifierka do gipsu Makita
1. Szlifierka do gipsu akumulatorowa 18 V Makita DSL800ZU
Szlifierka do gipsu Makita DSL800ZU osiąga prędkość na biegu jałowym od 1000 do 1800 obrotów na minutę. Średnica talerza szlifierskiego wynosi 210 mm, a średnica papieru – 225 mm. Model ma regulowaną długość ramienia w zakresie od 110 cm do 152 cm, więc można dostosować ją do wzrostu i potrzeb użytkownika. Urządzenie waży ok. 4,7 kg.
Kupujący doceniają to, że prezentowana szlifierka do gipsu Makita jest zasilana akumulatorem Li-ion 18 V, więc nic nie krępuje ich ruchów w trakcie pracy. Model ma bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC charakteryzujący się efektywnym działaniem. Szlifierka wykorzystuje technologię XPT, która zwiększa odporność na pył i wilgoć.
Potwierdzeniem sprawności działania urządzenia jest test szlifierek do gipsu wykonany przez użytkowników. Potwierdził on, że sprzęt działa bezawaryjnie, jest łatwy w obsłudze i można bez trudu dopasować go do aktualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem okazała się funkcja łagodnego rozruchu.
Szlifierka do ścian akumulatorowa żyrafa Makita DSL800ZU to bezprzewodowe narzędzie zasilane akumulatorem LXT, z silnikiem bezszczotkowym. Sprawdź, czym wyróżnia się to urządzenie!
Zalety
Wydajny silnik: Makita DSL800ZU posiada wydajny i trwały silnik bezszczotkowy, który zapewnia większą wydajność zasilania akumulatorowego.
Regulacja długości rury: Narzędzie zostało wyposażone w teleskopową rurę z aluminium, która umożliwia dostosowanie długości do wymaganych warunków pracy.
Regulacja prędkości: Makita DSL800ZU ma również pokrętło sterujące, które pozwala na dostosowanie prędkości szlifowania w zależności od materiału i powierzchni.
Funkcja AWS: Urządzenie wyposażono w funkcję AWS, która umożliwia bezprzewodowe połączenie odkurzacza Makita i szlifierki przez bluetooth.
BLDC: Makita DSL800ZU posiada bezszczotkowy silnik prądu stałego, który zmniejsza zużycie energii i zapewnia wysoką wydajność.
Wady
Wadą tego produktu, wymienianą przez użytkowników jest to, że po dłuższym użytkowaniu na obudowie mogą pojawiać się drobne zarysowania, które nie wpływają na komfort użytkowania, ale zmniejszają estetyczny wygląd sprzętu.
Szlifierka do gipsu żyrafa
2. Szlifierka do Gipsu Typu „Żyrafa” Bosch GTR 550 Professional 06017D4020
Bosch GTR 550 Professional to niezastąpiona szlifierka do gipsu typu „Żyrafa”, zaprojektowana do efektywnego szlifowania. Jej UltraFlexible Head gwarantuje precyzyjne dopasowanie do powierzchni ścian i sufitów, minimalizując ryzyko uszkodzeń. Funkcja podciśnienia, w jaką została wyposażona szlifierka do gipsu żyrafa, znacząco ułatwia prace na wysokościach. Ergonomiczna rękojeść typu L znacznie obniża wysiłek podczas długotrwałego użytkowania. Innowacyjna konstrukcja, jaka ma ta dobra szlifierka do gipsu, umożliwia szybką regulację długości, co przekłada się na wygodę w różnorodnych warunkach pracy. Dodatkowo wysoka prędkość obracania się zapewnia sprawne i efektywne wykończenie powierzchni, a zoptymalizowany przepływ powietrza umożliwia prace bezpyłowe przy użyciu odpowiedniego odkurzacza. Ta dobra i tania szlifierka do gipsu jest przystosowana do intensywnego użytkowania dzięki wytrzymałemu silnikowi i łatwo wymiennym szczotkom segmentowym.
Wszystkim zastanawiającym się, jaka żyrafa do gipsu najlepsza będzie do prac na wysokościach, zalecamy zapoznanie się z produktem Szlifierka do gipsu typu „Żyrafa” Bosch GTR 550 Professional. Jej zaawansowane funkcje i ergonomiczna konstrukcja odpowiadają na potrzeby nawet najbardziej wymagających zastosowań.
Zalety
Elastyczność : Głowica UltraFlexible Head zapewnia bezproblemowy przesuw narzędzia po różnych powierzchniach, minimalizując ryzyko uszkodzeń.
Komfort : Funkcja podciśnienia sprawia, że szlifierka „przysysa się” do sufitu, co znacząco ułatwia pracę i redukuje zmęczenie.
Ergonomia : Rękojeść typu L gwarantuje wygodę użytkowania i obniża obciążenie podczas długotrwałych prac.
Regulacja : Możliwość dostosowania długości drążka segmentowego pozwala na szybką adaptację do zmieniających się warunków pracy.
Trwałość : Silnik o dużej wytrzymałości zapewnia długą żywotność szlifierki nawet w trudnych warunkach eksploatacji.
Bezpyłowość : Zoptymalizowany przepływ powietrza pozwala na pracę bez generowania pyłu, co wydłuża czas życia urządzenia.
Wady
Ciężar : Waga urządzenia 4,8 kg może być obciążająca podczas długotrwałych prac na wysokościach. Dla wielu użytkowników nie jest to lekka żyrafa do gipsu.
Szlifierka do gipsu Dedra
3. Dedra Szlifierka do powierzchni gipsowych 750W DED7764
Szlifierka do gipsu Dedra DED7764 ma moc równą 750 W. Prędkość pracy wynosi od 1500 do 2700 obrotów na minutę. Średnica krążka ściernego mocowanego na rzep to 180 mm. Urządzenie waży 2,3 kg, więc jest lekkie, a w związku z tym wygodnie się z niego korzysta.
Rekomendowana przez nas szlifierka do gipsu ma podświetlenie LED znajdujące się wokół tarczy, które skutecznie oświetla miejsce pracy, więc nie trzeba korzystać z dodatkowych halogenów, aby zachować precyzję. Urządzenie ma system odprowadzania pyłu i jest przystosowane do podłączenia do odkurzacza przemysłowego. W komplecie znajdziemy worek zbierający powstający w trakcie pracy pył.
Ta dobra szlifierka do gipsu z workiem przeznaczona do domowego użytku zyskała sporo pochlebnych recenzji od kupujących. Jest to sprzęt uznawany za wygody w użyciu, prosty w obsłudze i solidnie wykonany.
Szlifierka do gipsu DEDRA DED7764 750W 180mm to wyjątkowo wydajne i funkcjonalne narzędzie, zaprojektowane z myślą o szlifowaniu ścian i sufitów z płyt gipsowo kartonowych. Oferuje ono szereg zalet, które z pewnością sprawią, że praca będzie szybka i efektywna.
Zalety
Możliwość podłączenia odkurzacza: Szlifierka DED7764 wyposażona jest w adapter do podłączenia odkurzacza, co pozwala na szybkie i łatwe usuwanie pyłu.
Regulacja prędkości obrotowej: Szlifierka posiada regulację prędkości obrotowej od 1500 do 2700 obr/min, dzięki czemu można dostosować ją do wymagań różnych powierzchni.
Worek na pył: Model ten jest wyposażony w specjalny worek na pył, zapewniający wygodną i bezpieczną pracę.
Podświetlenie LED: Dzięki podświetleniu LED 360° wokół tarczy ściernej, nie ma potrzeby używania dodatkowych halogenów podświetlających ścianę.
Ergonomiczny kształt: Szlifierka jest wyposażona w ergonomiczny uchwyt, dzięki czemu praca jest komfortowa, a narzędzie łatwe w użyciu.
Wady
Profesjonalne wykorzystanie: Opinie o szlifierkach do gipsu przekazują, że to urządzenie nie jest przeznaczone do użytku zawodowego. Długotrwałe użytkowanie może spowodować nagrzanie obudowy. Z tego powodu trzeba wprowadzać okresowe przerwy w pracy.
Szlifierka do gipsu Graphite
4. Szlifierka do gipsu Graphite 59G261
Wybrana do naszego zestawienia szlifierka do gipsu Graphite 59G261 ma certyfikat CE potwierdzający zgodność z normami europejskimi. Pozwala to sądzić, że sprzęt jest solidnie wykonany i bezpieczny w użytkowaniu. Model ma dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumową nakładką, gwarantujący pewne trzymanie sprzętu w dłoni.
Szlifierka do gipsu ma moc równą 600 W. Prędkość pracy podlega regulacji w zakresie od 600 do 1500 obrotów na minutę. Średnica talerza jest równa 225 mm. Masa urządzenia wynosi 5,5 kg. Szlifierka ma przyłącze do odsysania pyłu.
Konsumentom podoba się to, że w zestawie znajdują się potrzebne do pracy akcesoria, czyli: 14 papierów ściernych, wąż ssący, przedłużka wysięgnika, wkrętak i 3 tuleje redukcyjne. Ponadto w opakowaniu znajdziemy pas naramienny i klucz sześciokątny. Praktycznym dodatkiem jest torba transportowa zrobiona z dobrej jakości materiałów.
Szlifierka do gipsu GRAPHITE 59G261 to wysokiej klasy narzędzie o mocy 600 W, przeznaczone do obróbki powierzchni gipsowych. Została wyposażona w regulowaną głowicę tarczy roboczej i bezpośredni napęd tarczy szlifierskiej.
Zalety
Wygodna regulacja: Szlifierka wyposażona jest w możliwość płynnej regulacji obrotowej głowicy w zakresie od 600 do 1500 obrotów na minutę oraz regulowany dodatkowy uchwyt.
Porządek w pracy: System odprowadzania pyłu z możliwością podłączenia odkurzacza zapewni porządek w miejscu pracy.
Bezpieczeństwo: Dla bezpieczeństwa tarcza robocza została osłonięta szczotkową osłoną, a w miejscu uchwytu znajdują się gumowe nakładki ochronne, zapewniające komfort i stabilność podczas szlifowania.
Łatwa wymiana papieru: Wymiana zużytego papieru ściernego odbywa się błyskawicznie, gdyż mocowany jest on na rzep.
Zestaw akcesoriów: W zestawie ze szlifierką znajdują się: papier ścierny, wąż ssący, przedłużka wysięgnika, tuleje redukcyjne, pas naramienny i materiałowa torba.
Wady
Ergonomia i waga: Jak przekazują użytkownicy narzędzie jest nieco nieporęczne w obsłudze, niebagatelna też sprawą jest jego wysoka waga – 9.35 kg.
Szlifierka do gipsu Flex
5. Szlifierka do Gipsu, Ścian, Sufitu Flex GE 5 + TB-L + SH 409391
Szlifierka do gipsu, ścian i sufitu Flex GE 5 + TB-L + SH 409391 to innowacyjne i wygodne narzędzie służące do szlifowania. Posiada ona osłonę przeciwpyłową z obrzeżem szczotkowym, dzięki czemu nie powstają rowki i zadrapania. Głowica szlifierska jest zawieszona kardanowo z zoptymalizowanym przegubem, co zapewnia dużą elastyczność i idealne dopasowanie do powierzchni ścian i sufitów.
Ergonomiczna rurka prowadząca jest wygodna w obsłudze, a dodatkowo można ją łatwo regulować do maksymalnej wysokości 3,20 m. Elektronika pełnofalowa umożliwia regulację obrotów oraz ochronę przed przeciążeniem. Włącznik/wyłącznik służy do łagodnego rozruchu i blokady pracy ciągłej. Uchwyt narzędzia jest chroniony przed zagięciem, a przedłużenie montowane na zatrzask umożliwia szlifowanie w wysokich pomieszczeniach. Szlifierka do gipsu Flex ma 3 lata gwarancji i posiada moc 500 W oraz średnicę tarczy szlifierskiej do 225 mm.
Szlifierka do gipsu, ścian, sufitu Flex GE 5 + TB-L + SH 409391 to innowacyjny sprzęt, który stanowi doskonałe rozwiązanie dla wymagających majsterkowiczów.
Zalety
Osłona przeciwpyłowa: Osłona przeciwpyłowa z obrzeżem szczotkowym pozwala uniknąć powstawania rowków i zadrapań podczas pracy oraz optymalnie odsysać pyły.
Zawieszenie kardanowe: Dzięki zastosowaniu zawieszenia kardanowego głowica szlifierska z optymalizowanym przegubem zapewnia dużą elastyczność oraz doskonałe dopasowanie do powierzchni ścian i sufitów.
Elastyczny wał napędowy: Elastyczny wał napędowy zminimalizował ciężar na głowicy szlifierki i zapewnił prawidłowe przeniesienie napędu dla łatwej obsługi.
Ergonomiczna rurka prowadząca: Zaokrąglona, wąska rurka prowadząca z uchwytem wpuszczanym pozwala na wygodną obsługę, a opcjonalna regulacja długości do prac na max. wysokości 3,2 m jeszcze bardziej ułatwia pracę.
Elektronika pełnofalowa: Regulacja obrotów pozwala dopasować prędkość do potrzeb szlifowania, a elektronika pełnofalowa utrzymuje stałą liczbę obrotów, chroniąc przed przeciążeniem.
Wady
Uchwyt: Choć ergonomiczny uchwyt zapewnia wygodę i efektywność pracy, nie chroni węża przed zagięciem.
Szlifierka do gipsu Festool
6. Festool Szlifierka przegubowa Planex LHS-E 225 EQ 571934
Szlifierka do gipsu Festool to model przegubowy przeznaczony do szlifowania ścian i sufitów, a także powierzchni gipsowo-kartonowych. Urządzenie wykorzystuje się też do usuwania resztek tapet, farby, kleju i innych pokryć. W zestawie znajdują się niezbędne narzędzia, talerz szlifierski i torba do przenoszenia.
Sprzęt ma moc równą 400 W. Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi od 400 do 920 obrotów na minutę. Wymienny talerz szlifierski ma średnicę równą 215 mm. Długość urządzenia wynosi 1,6 m, a jego waga to 4 kg. Szlifierkę do gipsu wygodnie trzyma się w dłoni. Model ma przyłącze do odsysania pyłu.
W opiniach na temat tego sprzętu można przeczytać, że jest on dobrze wyważony, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. Urządzenie ma szerokie możliwości zastosowania, więc jest uniwersalne. Dołączona do zestawu torba pozwala na wygodne przenoszenie szlifierki do gipsu, bez obaw o jej uszkodzenie.
Szlifierka przegubowa Festool Planex LHS-E 225 EQ 571934 to model typu żyrafa, najwyższej jakości. To wyjątkowe narzędzie doskonale nadaje się do szlifowania sufitów, ścian, komponentów gipsowo-kartonowych i szpachlówki.
Zalety
Łatwa obsługa: Urządzenie jest intuicyjne i zapewnia łatwą obsługę dzięki bezszczotkowemu silnikowi bez elastycznego wałka.
Mobilność: FESTOOL 571934 jest wyjątkowo lekki i dzięki temu wysoce mobilny, co ułatwia pracę w trudnych warunkach.
Wytrzymałość: Wykonana z najlepszych materiałów szlifierka jest trwała i odporna na uszkodzenia.
Niska waga: Urządzenie waży tylko 4 kg, co pozwala na długotrwałą i swobodną pracę bez zmęczenia, umożliwia też szybkie i bezproblemowe szlifowanie.
Wszechstronność: Model LHS-E 225 EQ Festool 571934 jest wszechstronny i nadaje się do szlifowania różnych powierzchni.
Wady
Prędkość obrotowa: Narzędzie nie dysponuje regulacją prędkości obrotowej, co pozwoliłoby dostosować ją do warunków pracy.
Szlifierka do gipsu Powermat
7. Szlifierka wielofunkcyjna Powermat PM-DG-1450L 1450 W 230 V
Szlifierka wielofunkcyjna Powermat PM-DG-1450L 1450 W 230 V to sprzęt zasilany sieciowo o mocy 1450 W i zakresie obrotów od 1200 do 2500/min. W zestawie znajduje się wąż ssący, torba transportowa, 2 zamienne szczotki węglowe, głowica okrągła i trójkątna oraz 36 papierów ściernych. Szlifierka do gipsu Powermat posiada adapter do podłączenia węża ssącego oraz komplet kluczy montażowych.
Dodatkowo produkt jest wyposażony w ruchomą, uchylną głowicę, funkcję podświetlenia LED, pokrętło regulacji obrotów, blokadę podtrzymującą włącznik zasilania i wzmocniony oryginalny karton. Służy on do szlifowania gładzi gipsowych na ścianach, sufitach i wyżej położonych powierzchniach. Przy szlifowaniu powstający pył odprowadzany jest do odkurzacza przemysłowego.
Szlifierka POWERMAT PM-DG-1450L 1450 W 230 V to urządzenie przegubowe bezpyłowe typu ŻYRAFA, które doskonale sprawdzi się podczas szlifowania gładzi gipsowych.
Zalety
Wygodna praca: Ruchoma i uchylna głowica pozwala na wygodne operowanie wysięgnikiem na powierzchniach ścian, sufitów i podłóg.
Płynna regulacja obrotów: Dzięki pokrętłu regulacji obrotów użytkownik może dostosować prędkość szlifierki do swoich potrzeb.
Blokada włącznika: Za pomocą blokady podtrzymującej włącznik zasilania można ustawić urządzenie w pożądanej pozycji.
Funkcja podświetlenia LED: Urządzenie wyposażone jest w funkcję podświetlenia LED, co ułatwia precyzyjną pracę.
W zestawie: W zestawie znajdują się wąż ssący, torba transportowa, 2 zamienne szczotki węglowe, głowica okrągła i trójkątna, 36 sztuk papierów o różnej gradacji, adapter do podłączenia węża ssącego, komplet kluczy montażowych oraz wzmocniony oryginalny karton.
Wady
Waga: Jak przekazują klienci, wadą produktu jest jego waga, która wynosi 5,2 kg. Taki ciężar utrudnia manipulacją narzędzia przy dłuższej pracy.
Szlifierka do gipsu Metabo
8. Szlifierka na Wysięgniku Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000
Szlifierka do gipsu Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000 zapewnia komfortowe oraz efektywne wygładzenie powierzchni na ścianach, oraz suficie. Jej użytkowanie znacznie skraca czas trwania prac remontowych. Jest bardzo wygodna oraz łatwa w obsłudze. Model wyposażono w wydajny, sterowany elektrycznie silnik. Jego moc znamionowa wynosi 500 W, a oddawana 270 W.
W skład prezentowanego produktu wchodzi regulowany wysięgnik, który przydatny jest głównie w ciasnych oraz wysokich pomieszczeniach. Przy pomocy dodatkowego osprzętu mamy możliwość rozbudowy długości urządzenia nawet do całkowitej długości wynoszącej 2.1 m. Rękojeść możemy regulować 3 stopniowo (1.1 m, 1.6 m, 2.1 m).
Model cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wpływ na to ma wykorzystanie wielu przydatnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają pracę. Jednym z nich jest zastosowanie elastycznej głowicy, która dobrze dopasowuje się do szlifowanej powierzchni, zwiększając efektywność wykonywanej pracy. Szlifierkę wyposażono w obejmę szczotkową, zapewniającą efekt odsysania oraz odprowadzania pyłu.
Szlifierka na wysięgniku Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000 to profesjonalne urządzenie zaprojektowane z myślą o komfortowym i wydajnym szlifowaniu.
Zalety
Komfortowe szlifowanie: Urządzenie posiada talerz szlifierski o średnicy 225 mm, moc znamionową 500 W oraz prędkość obrotową na biegu jałowym 1000 – 1650/min, co pozwala na wygodne szlifowanie gipsowanych powierzchni ścian i sufitów.
Oświetlenie smugowe LED: Dodatkowe oświetlenie smugowe LED ułatwia bezpośrednie wykrywanie i szlifowanie nierówności bądź rys.
Optymalne wyważenie: Środek ciężkości urządzenia zlokalizowany jest poza głowicą, co zapewnia optymalne wyważenie podczas pracy.
Regulacja długości: Regulacja długości bez używania narzędzi umożliwia skrócenie bądź wydłużenie wysięgnika w ciasnych lub wysokich pomieszczeniach.
Technologia M-Clean: Technologia M-Clean pozwala na skuteczne odsysanie poprzez obudowę bez węża, zapewniając maksymalną elastyczność głowicy szlifierskiej.
Wady
Zakres dostawy obejmuje tylko osprzęt podstawowy, wymieniony w zakresie dostawy, co może być problemem dla niektórych użytkowników. Aby zaopatrzyć się w oferowany osprzęt dodatkowy, trzeba dokonać oddzielnego zakupu.
Szlifierka do gipsu Stanley
9. Szlifierka żyrafa do ścian i sufitów Stanley SFMEE500S
Szlifierka żyrafa do ścian i sufitów Stanley SFMEE500S to profesjonalne narzędzie przeznaczone do szlifowania ścian, na przykład podczas nakładania gładzi. Urządzenie posiada teleskopową rurę, dzięki czemu łatwo można dostosować jej długość do swoich potrzeb. Dobre wyważenie żyrafy zapewnia wygodę pracy, a jej niska waga ułatwia manewrowość.
Szlifierka do gipsu Stanley jest zasilana sieciowo, posiada 750 W mocy wejściowej i pracuje z krążkami szlifierskimi 215mm oraz tarczami szlifierskimi o średnicy 215mm. Prędkość obrotowa SFMEE500S wynosi od 600 do 1700 obr/min, a długość robocza wynosi od 125 do 180 cm. Dodatkowo producent zapewnia 3-metrowy przewód zasilający.
Szlifierka żyrafa do ścian i sufitów Stanley SFMEE500S to wysoce zaawansowane narzędzie, które zapewnia wygodę i bezpieczeństwo podczas wykonywania prac.
Zalety
Wyważony design: Stanley SFMEE500S to bardzo dobrze wyważone narzędzie, co pozwala na wygodną pracę w każdej pozycji roboczej.
Teleskopowa rura: Teleskopowa rura umożliwia dostosowanie długości narzędzia do swoich potrzeb i dotarcie do powierzchni na dowolnej wysokości, przy jednoczesnej ochronie przed upadkiem i uszkodzeniem.
Niewielka waga: Żyrafa SFMEE500S waży zaledwie 3,85 kg, co podkreśla jej manewrowość i zapewnia komfort pracy.
Wysoka moc: 750 W mocy wejściowej pozwala na szybkie i precyzyjne szlifowanie gipsu i tynków.
Szeroki zakres prędkości obrotowej: Zakres prędkości obrotowej SFMEE500S mieści się między 600, a 1700 obrotów na minutę.
Wady
Tworzywo: Niektórzy użytkownicy skarżą się na niską jakość tworzywa sztucznego, z którego wykonano żyrafę SFMEE500S Stanley.
Szlifierka do gipsu Dewalt
10. Akumulatorowa szlifierka do płyt gipsowo-kartonowych Dewalt DCE800NXJ
Akumulatorowa szlifierka do płyt gipsowo-kartonowych Dewalt DCE800NXJ to wysokiej jakości narzędzie, wyposażone w mocny bezszczotkowy silnik, który zapewnia wystarczającą moc do wykonania wszystkich prac szlifierskich w suchej zabudowie. Jego pokrętło zmiany prędkości pozwala na łatwą zmianę prędkości w celu dopasowania do wszystkich zastosowań. Wentylowana podkładka szlifierska zapewnia najlepsze w swojej klasie odsysanie pyłu w połączeniu z siatkowymi arkuszami ściernymi. Rękojeść teleskopowa umożliwia szybką zmianę długości szlifierki z 1,2 – 1,6 M bez konieczności wyłączania.
Złącze AirLock pozwala na dopasowanie do każdego odkurzacza DEWALT. Umieszczony z boku wąż odciągowy z odsysaniem pyłu zapewnia dobrą widoczność miejsca pracy i umożliwia dostęp do ciasnych przestrzeni. Przełącznik blokady spustu pozwala na wygodne użytkowanie przez długi czas. Szlifierka do gipsu Dewalt waży 3,9 kg.
Lekka i wytrzymała szlifierka do płyt gipsowo-kartonowych Dewalt DCE800NXJ to niezawodne narzędzie, które pozwala na wykonanie prac szlifierskich w suchej zabudowie.
Zalety
Mocny bezszczotkowy silnik: Szlifierka wyposażona jest w silnik bezszczotkowy, który zapewnia moc i wystarczającą siłę do wykonania wszystkich prac szlifierskich w suchej zabudowie.
Łatwa zmiana prędkości: Pokrętło zmiany prędkości pozwala na łatwą regulację prędkości, dzięki czemu można dostosować ją do wszystkich zastosowań.
Odsysanie pyłu: Wentylowana podkładka szlifierska zapewnia optymalny poziom odsysania pyłu w połączeniu z siatkowymi arkuszami ściernymi.
Rękojeść teleskopowa: Umożliwia szybką zmianę długości szlifierki z 1,2 – 1,6 M bez konieczności wyłączania.
Złącze AirLock: Dzięki złączu AirLock można dopasować szlifierkę do każdego odkurzacza Dewalt.
Wady
Wyposażenie: Produkt dostarczany jest bez akumulatora i ładowarki. Trzeba się w nie zaopatrzyć oddzielnie.
Przewodnik zakupowy – Jaką szlifierkę do gipsu kupić?
Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie budowlanej zajmującej się wykończeniem wnętrz, czy lubisz robić remonty we własnym domu, artykuł na temat szlifierek do gipsu powinien Cię zainteresować. Znajdziesz w nim wszystkie przydatne informacje na temat urządzenia, dzięki czemu łatwiej podejmiesz decyzję dotyczącą zakupu konkretnego sprzętu. Dowiedz się, jakie cechy powinna mieć najlepsza szlifierka do gipsu.
Rodzaje szlifierek
W sklepach można znaleźć różnego rodzaju szlifierki, nie tylko te przystosowane do szlifowania powierzchni gipsowych. Osoby, które mają doświadczenie w pracach remontowych, przyznają, że często szlifierka oscylacyjna do gipsu nie ma systemu odsysania pyłu, choć nie jest to regułą, nie mniej szlifierka do gipsu z odkurzaczem znacznie poprawia komfort pracy. Pracę również usprawnia szlifierka mimośrodowa do gipsu, gdzie podczas pracy talerz wykonuje ruch obrotowy wraz z oscylacyjnym co zwiększa wydajność pracy. Dużą popularnością cieszą się urządzenia typu żyrafa, które mają regulowaną długość (teleskopowy uchwyt). W związku z tym można łatwo dostosować je do aktualnie wykonywanej pracy. Przy użyciu takiego sprzętu nie trzeba się martwić o to, że konieczne będzie wykorzystanie drabiny.
Moc urządzenia i prędkość pracy
Zastanawiając się nad tym, jaką szlifierkę do gipsu wybrać, nie można pominąć kwestii związanych z mocą. Aby urządzenie działało wydajnie, silnik musi być odpowiednio mocny. Dla osób, które chcą wykorzystywać sprzęt tylko do domowego zastosowania, dobrym wyborem będzie model już o mocy 400 W. Niekiedy zdarza się nawet, że urządzenia o profesjonalnym przeznaczeniu mają takie parametry. Maksymalna moc szlifierki do gipsu wynosi zwykle 1500 W. Im większa jest jej wartość, tym sprzęt sprawniej pracuje. Istnieje też mniejsze ryzyko wystąpienia awarii, choć trzeba wiedzieć, że w takim wypadku może dojść do przegrzania szlifierki.
Kolejnym ważnym parametrem jest prędkość pracy określana ilością obrotów na minutę. Popularne szlifierki do gipsu pracują z prędkością od 400 obrotów do nawet ponad 2000 obrotów. Najlepiej, jeśli zakres regulacji jest duży, tak aby możliwe było łatwe dopasowanie ustawień sprzętu w zależności od aktualnie wykonywanej pracy. Jeśli będziemy chcieli szybko wykonać pracę i idealnie wygładzić ścianę, prawdopodobnie trzeba będzie ustawić większą prędkość.
Funkcjonalność
Podczas szlifowania powierzchni ścian i sufitów tworzy się kurz, który wpływa negatywnie na komfort pracy, a także sprawia, że po jej wykonaniu trzeba spędzić bardzo dużo czasu na sprzątaniu. Dlatego też na pytanie, jaka jest najlepsza szlifierka do gipsu, konsumenci bez wahania odpowiadają, że taka, która daje możliwość podłączenia systemu odsysania pyłu. Dobrze, jeśli sprzęt jest przystosowany do pracy z odkurzaczem przemysłowym. Często jednym z elementów wyposażenia jest worek zbierający pył. Niektóre szlifierki mają głowicę szlifującą z licznymi otworami, które dokładnie odsysają kurz. W podtytule “funkcjonalność” warto jeszcze wspomnieć o szlifierkach do gipsu do narożników. Takie modele mają specjalną stope pozwalającą na dotarcie do wszelkich kącików.
Wygoda użytkowania
Każdej osobie zależy na tym, aby korzystanie z urządzenia było wygodne, więc jednym z czynników branych pod uwagę podczas zakupu szlifierki do gipsu jest jej waga. Najczęściej wynosi ona ok. 4 kg, choć znajdziemy też lżejsze i nieco cięższe modele. Ważne jest to, aby urządzenie miało dobrze wyprofilowany uchwyt, najlepiej jeśli będzie on pokryty specjalnym tworzywem zapobiegającym ślizganiu się dłoni. Inwestując w sprzęt, warto zwrócić też uwagę na jakość wykonania. Obudowa jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego. Konstrukcja powinna być przystosowana do ciągłego kontaktu z kurzem, a w związku z tym być odpowiednio szczelna, aby zanieczyszczenia nie trafiały do środka i nie wpływały na jakość pracy urządzenia.
Na komfort użytkowania duży wpływ ma też sposób montażu elementów szlifierskich. Niektóre tarcze są montowane na rzep, więc nie wymagają użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. To szczególnie wygodne dla osób, które używają sprzętu w domu. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest też cenione przez profesjonalistów. Często szlifierki mają też oświetlenie LED pozwalające zachować maksymalną precyzję pracy.
Dodatkowe akcesoria
Podejmując decyzję zakupową, warto skupić się nie tylko na parametrach sprzętu, ale też dodatkowych akcesoriach, które stanowią część zestawu. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się kilka papierów ściernych, które będzie można wykorzystać do pracy. W komplecie powinniśmy także otrzymać przewód odpylający. Czasami znajduje się w nim też worek na odpady. Bez wątpienia przydatnym akcesorium jest torba do przechowywania sprzętu i wszystkich innych elementów zestawu. Musi być ona zrobiona z wytrzymałego materiału. Zazwyczaj jest zamykana na płynnie działający zamek błyskawiczny i ma uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie.
Szlifierki do gipsu w dobrych cenach
Zakup szlifierki do gipsu nie jest zbyt dużym wydatkiem, szczególnie jeśli chcemy zainwestować w sprzęt do domowego zastosowania. Za podstawowy model należy zapłacić od 200 zł w górę. Zdecydowanie droższe są szlifierki do gipsu dostosowane do wymagającej pracy, używane przez profesjonalistów. Profesjonalna szlifierka do gipsu to koszt nawet ponad 2000 zł. Cena urządzenia jest uzależniona także od ilości dodatkowych akcesoriów. Jeśli w zestawie są wszystkie elementy niezbędne do pracy, jego koszt może być nieco wyższy niż samej szlifierki do gipsu. Gdzie powinniśmy sie udać, aby oglądnąć kilka urządzeń? Szlifierka do gipsu to sprzęt, który znajdziemy w sklepach: Castorama, OBI, Bricoman, Bricomarche, Leroy Merlin, Jula, a nawet Lidl. Online szlifierka do gipsu najtańsz zwykle jest w serwisie Allegro.
FAQ
P1: Komu przyda się szlifierka do gipsu?
Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w wykonywaniu różnego rodzaju prac budowlanych, możesz zastanawiać się, do czego właściwie służy szlifierka do gipsu i komu się ona przyda. Jest to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane jest do szlifowania różnego rodzaju powierzchni np. ścian pokrytych gipsem. Sprzęt jest wykorzystywany podczas przygotowywania ścian i sufitów do malowania i innych prac. Szlifierka przyda się osobom, które chcą samodzielnie przeprowadzić drobny remont w domu, ale też profesjonalistom pracującym w firmie zajmującej się wykańczaniem wnętrz.
P2: Szlifierka do gipsu – jak używać?
Aby praca z użyciem szlifierki do gipsu była wydajna i przynosiła oczekiwane efekty, trzeba umiejętnie korzystać ze sprzętu. Przede wszystkim należy wybrać model z regulowaną prędkością obrotów i dopasować ten parametr w zależności od wykonywanej pracy. Sprzęt trzeba też pewnie trzymać w dłoni, aby przez przypadek nie doszło do jej uszkodzenia spowodowanego upadkiem. Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest zamontowanie na szlifierce papieru ściernego (często jest on mocowany na rzep, co ułatwia pracę). Później wystarczy tylko włączyć sprzęt i zacząć pracę. Specjaliści polecają, aby szlifowanie rozpocząć od sufitów i innych trudno dostępnych miejsc. Do pracy warto przystąpić w ciągu dnia, kiedy jest jasno (mamy wtedy dostęp do naturalnego światła), ewentualnie skorzystać z dodatkowego oświetlenia.
P3: Ile kosztuje szlifierka do gipsu?
Koszt zakupu szlifierki do gipsu, jak w przypadku każdego produktu na rynku, różni się przede wszystkim w zależności od wybranego producenta. Znaczenie w przypadku tego typu urządzeń ma też moc, prędkość pracy, ilość dołączonych do zestawu akcesoriów czy wykorzystany do produkcji materiał. Za szlifierkę do gipsu przeznaczoną do domowego zastosowania trzeba zapłacić ok. 200 zł w górę, więc nie jest to zbyt wysoka kwota. Inaczej jest w przypadku modeli profesjonalnych przeznaczonych do intensywnej pracy. Cena dobrego jakościowo sprzętu może sięgać nawet 2000 zł. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy urządzenie ma w zestawie talerze szlifierskie i torbę transportową (przydatną, szczególnie jeśli wykonujemy pracę poza domem).
P4: Jak działa szlifierka do gipsu?
Szlifierka do gipsu to jedno z najbardziej popularnych elektronarzędzi. Jest ono wykorzystywane podczas prac remontowych do wygładzania powierzchni ścian i sufitów. Sprzęt działa w ten sposób, że ma talerz szlifierski, który dzięki silnikowi jest wprawiany w ruch. W ten sposób dochodzi do obrabiania określonej powierzchni. Podczas pracy wytwarzane jest spore ciepło, dlatego też szlifierka musi mieć skuteczny system chłodzenia. Na rynku dostępne są m.in. szlifierki do gipsu typu żyrafa, które mają regulowany wysięgnik, dzięki czemu wygodnie się z nich korzysta podczas szlifowania sufitu (zwykle nie ma konieczności korzystania z drabiny).
P5: Szlifierka do gipsu – gdzie kupić?
Jeśli chcemy kupić dobrej jakości szlifierkę do gipsu i mieć do wyboru różnego rodzaju modele, najlepiej wybrać się do sklepu z elektronarzędziami. Na miejscu można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który wytłumaczy nam, jakie zalety ma dane urządzenie i dlaczego warto się na nie zdecydować. Dla wielu osób bardziej wygodne są zakupy przez Internet, które dają możliwość szybkiego porównania cen danego modelu w poszczególnych sklepach i dokonania najkorzystniejszej dla nas decyzji zakupowej.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Szlifierka do gipsu Castorama
Castorama MacAllister Szlifierka Do Gipsu 600W
MacAllister 600W to solidna szlifierka do gipsu dostępna w sklepie Castorama. Jej dokładne wymiary to: wysokość – 25 cm, szerokość – 25,5 cm i długość regulowana w zakresie od 110 cm do 165 cm. Sprzęt osiąga prędkość od 600 do 1500 obrotów na minutę. Średnica tarczy wynosi 225 mm.
Szlifierka do gipsu jest przystosowana do domowego zastosowania. Umożliwia ona wyrównanie powierzchni ścian przed przystąpieniem do ich malowania. Urządzenie wyróżnia precyzja działania. Szlifierka nie jest zbyt ciężka (ok. 6,5 kg) i ma solidny, a jednocześnie dobrze wyprofilowany uchwyt. Praca z jej użyciem nie jest męcząca.
W zestawie otrzymujemy: 6 papierów ściernych, adapter odkurzacza, rurę odkurzacza, adapter 38 mm i klucz imbusowy. Każdy z wymienionych elementów jest solidnie wykonany, więc dobrze spełnia swoje zadanie, o czym zapewniają osoby użytkujące model MacAllister 600W.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ