Ranking 8 najlepszych szlifierek do gipsu w 2022

Ostatnio aktualizowane: 05.12.22

 

Szlifierka do gipsu – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Decydując się na inwestycję w szlifierkę do gipsu, warto wybierać sprawdzone modele, a takim bez wątpienia jest Makita DSL800ZU. Urządzenie ma wydajny silnik bezszczotkowy, który nie generuje zbyt dużo hałasu i działa z maksymalną wydajnością. Szlifierka do gipsu jest zasilana akumulatorowo, dlatego wygodnie się z niej korzysta. W zestawie znajduje się torba transportowa, w której można przenosić sprzęt i dołączone do kompletu akcesoria. Mamy dla Ciebie także inne ciekawe propozycje. Wśród nich jest szlifierka do gipsu Riwall-Pro 1500 W sprzedawana z papierami ściernymi mocowanymi na rzep. Urządzenie ma antypoślizgowy uchwyt, więc można pewnie trzymać je w dłoni.

8 najlepszych szlifierek do gipsu. Opinie w 2022 roku

 

Osobom poszukującym dobrej jakości sprzętu polecamy ranking szlifierek do gipsu. Aby zestawienie było rzetelne, zapoznaliśmy się z wieloma recenzjami, poznaliśmy opinie innych użytkowników i na tej podstawie mogliśmy wybrać najbardziej atrakcyjne propozycje i tym samym najlepsze szlifierki do gipsu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Bezszczotkowy silnik prądu stałego gwarantuje wydajną pracę. Urządzenie ma regulowaną długość, a także możliwość dostosowania prędkości pracy do aktualnych potrzeb. Zasilanie akumulatorowe pozwala na korzystanie ze sprzętu w różnych miejscach, bez obaw o zbyt krótki kabel zasilający.

Wady

Po dłuższym czasie użytkowania na obudowie mogą pojawiać się drobne zarysowania. Nie wpływają one na komfort użytkowania sprzętu, ale zmniejszają jego estetyczny wygląd.

Podsumowanie

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, co zachęca do jego zakupu. W zestawie znajduje się talerz i papier szlifierski. Komplet zawiera też torbę transportową i klucz imbusowy. Waga modelu nie przekracza 5 kg. Sprzęt ma funkcję łagodnego rozruchu.

Drugi wybór

Zalety

W komplecie znajduje się zestaw papierów ściernych, więc nie musimy ich kupować oddzielnie i narażać na dodatkowe koszy. Sprzęt ma regulowaną prędkość obrotów, więc można go wykorzystać do różnego rodzaju prac. Silnik o mocy 1500 W pracuje wydajnie i się nie przegrzewa.

Wady

W zestawie znajdują się dwie tarcze: okrągła i trójkątna. Choć jakość ich wykonania jest dobra, użytkownicy zwracają jednak uwagę, że mocowanie tych elementów na rzep nie jest najlepszym rozwiązaniem pod względem trwałości.

Podsumowanie

Choć szlifierka do gipsu ma drobne wady, ogólnie jest oceniana bardzo dobrze. Sprzęt jest polecany do wykonywania różnego rodzaju prac budowlanych. Przydaje się do przygotowania ścian do malowania, szpachlowania czy tynkowania.

Rozważ też

Zalety

Krążki z papierem ściernym są mocowane na rzep, więc ich wymiana zajmuje tylko chwilę. Szlifierka do gipsu jest lekka i łatwa w obsłudze. Ma regulowaną prędkość, którą można dostosować w zależności od wykonywanej pracy. System łagodnego rozruchu zapewnia bezpieczne rozpoczęcie pracy.

Wady

Trzeba pamiętać, że urządzenie nie jest przystosowane do profesjonalnego użycia. Dłuższa praca może przyczynić się do nagrzewania obudowy. W związku z tym czasami konieczne jest zrobienie przerwy w pracy.

Podsumowanie

Model jest sprzedawany w zestawie z 6 tarczami o różnej ziarnistości i elastycznym przewodem o długości równej 1,5 m. Szlifierka do gipsu waży 2,3 kg.

 

Szlifierka do gipsu Makita

 

1. Szlifierka do gipsu akumulatorowa 18 V  Makita DSL800ZU 

 

Szlifierka do gipsu Makita DSL800ZU osiąga prędkość na biegu jałowym od 1000 do 1800 obrotów na minutę. Średnica talerza szlifierskiego wynosi 210 mm, a średnica papieru – 225 mm. Model ma regulowaną długość ramienia w zakresie od 110 cm do 152 cm, więc można dostosować ją do wzrostu i potrzeb użytkownika. Urządzenie waży ok. 4,7 kg.

Kupujący doceniają to, że prezentowana szlifierka do gipsu Makita jest zasilana akumulatorem Li-ion 18 V, więc nic nie krępuje ich ruchów w trakcie pracy. Model ma bezszczotkowy silnik prądu stałego BLDC charakteryzujący się efektywnym działaniem. Szlifierka wykorzystuje technologię XPT, która zwiększa odporność na pył i wilgoć.

Potwierdzeniem sprawności działania urządzenia jest test szlifierek do gipsu wykonany przez użytkowników. Potwierdził on, że sprzęt działa bezawaryjnie, jest łatwy w obsłudze i można bez trudu dopasować go do aktualnych potrzeb. Dobrym rozwiązaniem okazała się funkcja łagodnego rozruchu. 

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu żyrafa

 

2. Szlifierka do tynku gładzi gipsu Riwall-Pro 1500 W 

 

W naszym zestawieniu musiała znaleźć się dobra szlifierka do gipsu typu żyrafa. Wybraliśmy model Riwall-Pro, ponieważ jest on dobrze oceniany przez użytkowników. Moc sprzętu jest równa 1500 W. Tarcze szlifierskie mają średnicę 215 mm. Prędkość tej okrągłej sięga do 2500 obrotów na minutę, a trójkątnej do 7500 obrotów na minutę. Urządzenie waży 4,5 kg.

Żyrafa do gipsu do gipsu przydaje się do wykonania różnych prac remontowo-budowlanych. Jest niezastąpiona w trakcie przygotowywania ścian i sufitów do malowania. Tarcze są montowane na rzep, więc ich instalacja nie zajmuje dużo czasu. Szlifierka do gładzi ma antypoślizgowy uchwyt, dlatego istnieje małe ryzyko, że spadnie nam ono na podłogę i dojdzie do jego uszkodzenia.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego konsumenci decydują się na zakup sprzętu, jest prosta. Do inwestycji w urządzenie zachęca to, że jest ono sprzedawane w zestawie z potrzebnymi akcesoriami. Ponadto żyrafa do gipsu okazuje się łatwa w obsłudze, ma regulowaną prędkość i składane ramię ułatwiające przechowywanie.

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Dedra

 

3. Dedra Szlifierka do powierzchni gipsowych 750W DED7764 

 

Szlifierka do gipsu Dedra DED7764 ma moc równą 750 W. Prędkość pracy wynosi od 1500 do 2700 obrotów na minutę. Średnica krążka ściernego mocowanego na rzep to 180 mm. Urządzenie waży 2,3 kg, więc jest lekkie, a w związku z tym wygodnie się z niego korzysta.

Rekomendowana przez nas szlifierka do gipsu ma podświetlenie LED znajdujące się wokół tarczy, które skutecznie oświetla miejsce pracy, więc nie trzeba korzystać z dodatkowych halogenów, aby zachować precyzję. Urządzenie ma system odprowadzania pyłu i jest przystosowane do podłączenia do odkurzacza przemysłowego. W komplecie znajdziemy worek zbierający powstający w trakcie pracy pył.

Ta dobra szlifierka do gipsu z workiem przeznaczona do domowego użytku zyskała sporo pochlebnych recenzji od kupujących. Jest to sprzęt uznawany za wygody w użyciu, prosty w obsłudze i solidnie wykonany. 

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Graphite

 

4. Szlifierka do gipsu Graphite 59G261

 

Wybrana do naszego zestawienia szlifierka do gipsu Graphite 59G261 ma certyfikat CE potwierdzający zgodność z normami europejskimi. Pozwala to sądzić, że sprzęt jest solidnie wykonany i bezpieczny w użytkowaniu. Model ma dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumową nakładką, gwarantujący pewne trzymanie sprzętu w dłoni.

Szlifierka do gipsu ma moc równą 600 W. Prędkość pracy podlega regulacji w zakresie od 600 do 1500 obrotów na minutę. Średnica talerza jest równa 225 mm. Masa urządzenia wynosi 5,5 kg. Szlifierka ma przyłącze do odsysania pyłu.

Konsumentom podoba się to, że w zestawie znajdują się potrzebne do pracy akcesoria, czyli: 14 papierów ściernych, wąż ssący, przedłużka wysięgnika, wkrętak i 3 tuleje redukcyjne. Ponadto w opakowaniu znajdziemy pas naramienny i klucz sześciokątny. Praktycznym dodatkiem jest torba transportowa zrobiona z dobrej jakości materiałów.

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Flex

 

5. Szlifierka przegubowa Flex WST 700 Eco 421553

 

Szlifierka do gipsu Flex WST 700 VV ECO 421553 to model przegubowy o mocy 710 W. Prędkość urządzenia wynosi od 1000 do 1500 obrotów na minutę. Tarcze szlifierskie mają średnicę równą 225 mm. Długość urządzenia jest regulowana w zakresie od 133 cm do 173 cm. Sprzęt waży 4,8 kg. 

Szlifierka jest przeznaczona do szlifowania płyt gipsowo-kartonowych i styropianowych używanych do docieplenia budynku. Ponadto urządzenie znajduje zastosowanie przy przygotowaniu powierzchni pod lakierowanie i polerowanie. Istnieje możliwość zmiany głowicy, wystarczy do tego tylko jedno kliknięcie. Talerz szlifierski ma mocowanie na rzep, dlatego łatwo korzysta się ze sprzętu.

Z uwagi na to, że opinie o szlifierkach do gipsu Flex są pozytywne, spora grupa kupujących wybiera produkty tej marki. Szczególną popularnością cieszy się model WST 700 VV ECO 421553. Jego atutem jest przede wszystkim możliwość regulacji długości, a tym samym dopasowania do pracy w różnych warunkach.

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Festool

 

6. Festool Szlifierka przegubowa Planex LHS-E 225 EQ 571934

 

Szlifierka do gipsu Festool to model przegubowy przeznaczony do szlifowania ścian i sufitów, a także powierzchni gipsowo-kartonowych. Urządzenie wykorzystuje się też do usuwania resztek tapet, farby, kleju i innych pokryć. W zestawie znajdują się niezbędne narzędzia, talerz szlifierski i torba do przenoszenia. 

Sprzęt ma moc równą 400 W. Prędkość obrotowa na biegu jałowym wynosi od 400 do 920 obrotów na minutę. Wymienny talerz szlifierski ma średnicę równą 215 mm. Długość urządzenia wynosi 1,6 m, a jego waga to 4 kg. Szlifierkę do gipsu wygodnie trzyma się w dłoni. Model ma przyłącze do odsysania pyłu.

W opiniach na temat tego sprzętu można przeczytać, że jest on dobrze wyważony, dlatego korzystanie z niego jest wygodne. Urządzenie ma szerokie możliwości zastosowania, więc jest uniwersalne. Dołączona do zestawu torba pozwala na wygodne przenoszenie szlifierki do gipsu, bez obaw o jej uszkodzenie. 

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Powermat

 

7. Powermat PM-DG-1400L Szlifierka do gipsu

 

Powermat PM-DG-1400L to dobra i tania szlifierka do gipsu z wydajnym silnikiem, którego napęd jest przenoszony przez samą przekładnię, bez zbędnych linek napędowych. W rezultacie konstrukcja sprzętu jest prosta i dlatego też mniej narażona na poważne awarie. Model jest polecany do szlifowania tynków i gładzi gipsowej. 

Szlifierka do gipsu Powermat ma moc równą 1400 W. Prędkość pracy wynosi od 1200 do 2300 obrotów na minutę. Średnica mocowanego na rzep papieru ściernego jest równa 190 mm. Waga urządzenia to ok. 2,3 kg. Szlifierka do gładzi ma podświetlenie LED powierzchni roboczej, co zwiększa precyzję pracy. 

Urządzenie wyróżnia cicha i wydajna praca, o czym można przeczytać w recenzjach użytkowników. Poza szlifierką otrzymujemy w zestawie także inne przydatne akcesoria, a są nimi: wąż odsysający, zapasowe szczotki węglowe, klucz imbusowy i śrubokręt montażowy.

 

 

 

 

Szlifierka do gipsu Metabo

 

8. Szlifierka na Wysięgniku Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000

 

Szlifierka do gipsu Metabo LSV 5-225 Comfort 600136000 zapewnia komfortowe oraz efektywne wygładzenie powierzchni na ścianach, oraz suficie. Jej użytkowanie znacznie skraca czas trwania prac remontowych. Jest bardzo wygodna oraz łatwa w obsłudze. Model wyposażono w wydajny, sterowany elektrycznie silnik. Jego moc znamionowa wynosi 500 W, a oddawana 270 W.

W skład prezentowanego produktu wchodzi regulowany wysięgnik, który przydatny jest głównie w ciasnych oraz wysokich pomieszczeniach. Przy pomocy dodatkowego osprzętu mamy możliwość rozbudowy długości urządzenia nawet do całkowitej długości wynoszącej 2.1 m. Rękojeść możemy regulować 3 stopniowo (1.1 m, 1.6 m, 2.1 m).

Model cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Wpływ na to ma wykorzystanie wielu przydatnych rozwiązań, które znacznie ułatwiają pracę. Jednym z nich jest zastosowanie elastycznej głowicy, która dobrze dopasowuje się do szlifowanej powierzchni, zwiększając efektywność wykonywanej pracy. Szlifierkę wyposażono w obejmę szczotkową, zapewniającą efekt odsysania oraz odprowadzania pyłu. 

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką szlifierkę do gipsu kupić?

 

Niezależnie od tego, czy pracujesz w firmie budowlanej zajmującej się wykończeniem wnętrz, czy lubisz robić remonty we własnym domu, artykuł na temat szlifierek do gipsu powinien Cię zainteresować. Znajdziesz w nim wszystkie przydatne informacje na temat urządzenia, dzięki czemu łatwiej podejmiesz decyzję dotyczącą zakupu konkretnego sprzętu. Dowiedz się, jakie cechy powinna mieć najlepsza szlifierka do gipsu.

Rodzaje szlifierek

W sklepach można znaleźć różnego rodzaju szlifierki, nie tylko te przystosowane do szlifowania powierzchni gipsowych. Osoby, które mają doświadczenie w pracach remontowych, przyznają, że często szlifierka oscylacyjna do gipsu nie ma systemu odsysania pyłu, choć nie jest to regułą, nie mniej szlifierka do gipsu z odkurzaczem znacznie poprawia komfort pracy. Pracę również usprawnia szlifierka mimośrodowa do gipsu, gdzie podczas pracy talerz wykonuje ruch obrotowy wraz z oscylacyjnym co zwiększa wydajność pracy. Dużą popularnością cieszą się urządzenia typu żyrafa, które mają regulowaną długość (teleskopowy uchwyt). W związku z tym można łatwo dostosować je do aktualnie wykonywanej pracy. Przy użyciu takiego sprzętu nie trzeba się martwić o to, że konieczne będzie wykorzystanie drabiny.  

 

Moc urządzenia i prędkość pracy

Zastanawiając się nad tym, jaką szlifierkę do gipsu wybrać, nie można pominąć kwestii związanych z mocą. Aby urządzenie działało wydajnie, silnik musi być odpowiednio mocny. Dla osób, które chcą wykorzystywać sprzęt tylko do domowego zastosowania, dobrym wyborem będzie model już o mocy 400 W. Niekiedy zdarza się nawet, że urządzenia o profesjonalnym przeznaczeniu mają takie parametry. Maksymalna moc szlifierki do gipsu wynosi zwykle 1500 W. Im większa jest jej wartość, tym sprzęt sprawniej pracuje. Istnieje też mniejsze ryzyko wystąpienia awarii, choć trzeba wiedzieć, że w takim wypadku może dojść do przegrzania szlifierki.

Kolejnym ważnym parametrem jest prędkość pracy określana ilością obrotów na minutę. Popularne szlifierki do gipsu pracują z prędkością od 400 obrotów do nawet ponad 2000 obrotów. Najlepiej, jeśli zakres regulacji jest duży, tak aby możliwe było łatwe dopasowanie ustawień sprzętu w zależności od aktualnie wykonywanej pracy. Jeśli będziemy chcieli szybko wykonać pracę i idealnie wygładzić ścianę, prawdopodobnie trzeba będzie ustawić większą prędkość.

 

Funkcjonalność 

Podczas szlifowania powierzchni ścian i sufitów tworzy się kurz, który wpływa negatywnie  na komfort pracy, a także sprawia, że po jej wykonaniu trzeba spędzić bardzo dużo czasu na sprzątaniu. Dlatego też na pytanie, jaka jest najlepsza szlifierka do gipsu, konsumenci bez wahania odpowiadają, że taka, która daje możliwość podłączenia systemu odsysania pyłu. Dobrze, jeśli sprzęt jest przystosowany do pracy z odkurzaczem przemysłowym. Często jednym z elementów wyposażenia jest worek zbierający pył. Niektóre szlifierki mają głowicę szlifującą z licznymi otworami, które dokładnie odsysają kurz. W podtytule “funkcjonalność” warto jeszcze wspomnieć o szlifierkach do gipsu do narożników. Takie modele mają specjalną stope pozwalającą na dotarcie do wszelkich kącików. 

 

Wygoda użytkowania

Każdej osobie zależy na tym, aby korzystanie z urządzenia było wygodne, więc jednym z czynników branych pod uwagę podczas zakupu szlifierki do gipsu jest jej waga. Najczęściej wynosi ona ok. 4 kg, choć znajdziemy też lżejsze i nieco cięższe modele. Ważne jest to, aby urządzenie miało dobrze wyprofilowany uchwyt, najlepiej jeśli będzie on pokryty specjalnym tworzywem zapobiegającym ślizganiu się dłoni. Inwestując w sprzęt, warto zwrócić też uwagę na jakość wykonania. Obudowa jest najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego. Konstrukcja powinna być przystosowana do ciągłego kontaktu z kurzem, a w związku z tym być odpowiednio szczelna, aby zanieczyszczenia nie trafiały do środka i nie wpływały na jakość pracy urządzenia. 

Na komfort użytkowania duży wpływ ma też sposób montażu elementów szlifierskich. Niektóre tarcze są montowane na rzep, więc nie wymagają użycia żadnych specjalistycznych narzędzi. To szczególnie wygodne dla osób, które używają sprzętu w domu. Niemniej jednak takie rozwiązanie jest też cenione przez profesjonalistów. Często szlifierki mają też oświetlenie LED pozwalające zachować maksymalną precyzję pracy.

Dodatkowe akcesoria

Podejmując decyzję zakupową, warto skupić się nie tylko na parametrach sprzętu, ale też dodatkowych akcesoriach, które stanowią część zestawu. Dobrze, jeśli w opakowaniu znajduje się kilka papierów ściernych, które będzie można wykorzystać do pracy. W komplecie powinniśmy także otrzymać przewód odpylający. Czasami znajduje się w nim też worek na odpady. Bez wątpienia przydatnym akcesorium jest torba do przechowywania sprzętu i wszystkich innych elementów zestawu. Musi być ona zrobiona z wytrzymałego materiału. Zazwyczaj jest zamykana na płynnie działający zamek błyskawiczny i ma uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie.

 

Szlifierki do gipsu w dobrych cenach

Zakup szlifierki do gipsu nie jest zbyt dużym wydatkiem, szczególnie jeśli chcemy zainwestować w sprzęt do domowego zastosowania. Za podstawowy model należy zapłacić od 200 zł w górę. Zdecydowanie droższe są szlifierki do gipsu dostosowane do wymagającej pracy, używane przez profesjonalistów. Profesjonalna szlifierka do gipsu to koszt nawet ponad 2000 zł. Cena urządzenia jest uzależniona także od ilości dodatkowych akcesoriów. Jeśli w zestawie są wszystkie elementy niezbędne do pracy, jego koszt może być nieco wyższy niż samej szlifierki do gipsu. Gdzie powinniśmy sie udać, aby oglądnąć kilka urządzeń? Szlifierka do gipsu to sprzęt, który znajdziemy w sklepach: Castorama, OBI, Bricoman, Bricomarche, Leroy Merlin, Jula, a nawet Lidl. Online szlifierka do gipsu najtańsz zwykle jest w serwisie Allegro. 

 

 

FAQ

 

P1: Komu przyda się szlifierka do gipsu?

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w wykonywaniu różnego rodzaju prac budowlanych, możesz zastanawiać się, do czego właściwie służy szlifierka do gipsu i komu się ona przyda. Jest to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane jest do szlifowania różnego rodzaju powierzchni np. ścian pokrytych gipsem. Sprzęt jest wykorzystywany podczas przygotowywania ścian i sufitów do malowania i innych prac. Szlifierka przyda się osobom, które chcą samodzielnie przeprowadzić drobny remont w domu, ale też profesjonalistom pracującym w firmie zajmującej się wykańczaniem wnętrz.

P2: Szlifierka do gipsu – jak używać?

Aby praca z użyciem szlifierki do gipsu była wydajna i przynosiła oczekiwane efekty, trzeba umiejętnie korzystać ze sprzętu. Przede wszystkim należy wybrać model z regulowaną prędkością obrotów i dopasować ten parametr w zależności od wykonywanej pracy. Sprzęt trzeba też pewnie trzymać w dłoni, aby przez przypadek nie doszło do jej uszkodzenia spowodowanego upadkiem. Przed przystąpieniem do pracy konieczne jest zamontowanie na szlifierce papieru ściernego (często jest on mocowany na rzep, co ułatwia pracę). Później wystarczy tylko włączyć sprzęt i zacząć pracę. Specjaliści polecają, aby szlifowanie rozpocząć od sufitów i innych trudno dostępnych miejsc. Do pracy warto przystąpić w ciągu dnia, kiedy jest jasno (mamy wtedy dostęp do naturalnego światła), ewentualnie skorzystać z dodatkowego oświetlenia.

 

P3: Ile kosztuje szlifierka do gipsu?

Koszt zakupu szlifierki do gipsu, jak w przypadku każdego produktu na rynku, różni się przede wszystkim w zależności od wybranego producenta. Znaczenie w przypadku tego typu urządzeń ma też moc, prędkość pracy, ilość dołączonych do zestawu akcesoriów czy wykorzystany do produkcji materiał. Za szlifierkę do gipsu przeznaczoną do domowego zastosowania trzeba zapłacić ok. 200 zł w górę, więc nie jest to zbyt wysoka kwota. Inaczej jest w przypadku modeli profesjonalnych przeznaczonych do intensywnej pracy. Cena dobrego jakościowo sprzętu może sięgać nawet 2000 zł. Przy zakupie warto zwrócić uwagę, czy urządzenie ma w zestawie talerze szlifierskie i torbę transportową (przydatną, szczególnie jeśli wykonujemy pracę poza domem).

 

P4: Jak działa szlifierka do gipsu?

Szlifierka do gipsu to jedno z najbardziej popularnych elektronarzędzi. Jest ono wykorzystywane podczas prac remontowych do wygładzania powierzchni ścian i sufitów. Sprzęt działa w ten sposób, że ma talerz szlifierski, który dzięki silnikowi jest wprawiany w ruch. W ten sposób dochodzi do obrabiania określonej powierzchni. Podczas pracy wytwarzane jest spore ciepło, dlatego też szlifierka musi mieć skuteczny system chłodzenia. Na rynku dostępne są m.in. szlifierki do gipsu typu żyrafa, które mają regulowany wysięgnik, dzięki czemu wygodnie się z nich korzysta podczas szlifowania sufitu (zwykle nie ma konieczności korzystania z drabiny).

P5: Szlifierka do gipsu – gdzie kupić?

Jeśli chcemy kupić dobrej jakości szlifierkę do gipsu i mieć do wyboru różnego rodzaju modele, najlepiej wybrać się do sklepu z elektronarzędziami. Na miejscu można skorzystać z pomocy sprzedawcy, który wytłumaczy nam, jakie zalety ma dane urządzenie i dlaczego warto się na nie zdecydować. Dla wielu osób bardziej wygodne są zakupy przez Internet, które dają możliwość szybkiego porównania cen danego modelu w poszczególnych sklepach i dokonania najkorzystniejszej dla nas decyzji zakupowej. 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Szlifierka do gipsu Castorama

 

Castorama MacAllister Szlifierka Do Gipsu 600W

 

MacAllister 600W to solidna szlifierka do gipsu dostępna w sklepie Castorama. Jej dokładne wymiary to: wysokość – 25 cm, szerokość – 25,5 cm i długość regulowana w zakresie od 110 cm do 165 cm. Sprzęt osiąga prędkość od 600 do 1500 obrotów na minutę. Średnica tarczy wynosi 225 mm. 

Szlifierka do gipsu jest przystosowana do domowego zastosowania. Umożliwia ona wyrównanie powierzchni ścian przed przystąpieniem do ich malowania. Urządzenie wyróżnia precyzja działania. Szlifierka nie jest zbyt ciężka (ok. 6,5 kg) i ma solidny, a jednocześnie dobrze wyprofilowany uchwyt. Praca z jej użyciem nie jest męcząca.

W zestawie otrzymujemy: 6 papierów ściernych, adapter odkurzacza, rurę odkurzacza, adapter 38 mm i klucz imbusowy. Każdy z wymienionych elementów jest solidnie wykonany, więc dobrze spełnia swoje zadanie, o czym zapewniają osoby użytkujące model MacAllister 600W.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ