Opinie o Einhell TC-ID1000

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Prezentowana wiertarka udarowa Einhell jest zrobiona z dobrej jakości materiałów, nie nagrzewa się intensywnie w trakcie pracy, więc istnieje mniejsze ryzyko jej awarii. Użytkownik ma możliwość płynnej regulacji obrotów i tym samym wybrania takich parametrów, które zapewnią mu najwyższą precyzję. Na obudowie znajduje się przełącznik obrotów prawo/lewo. W komplecie znajduje się praktyczny ogranicznik głębokości.

 

Najważniejsze wady:

W nielicznych opiniach pojawia się wzmianka, że głowica mogłaby być solidniej zrobiona. Z niektórych komentarzy wynika, że wiertarka generuje spory hałas. Jeśli ma się do wykonania dłuższą pracę, warto skorzystać ze słuchawek ochronnych.

 

Werdykt: 9.4/10

Trzeba przyznać, że publikowane w Internecie opinie o Einhell TC-ID1000 są z reguły pozytywne. Dobrze oceniana jest jakość wykonania sprzętu i efektywność jego działania. Zaletą wiertarki udarowej jest też łatwa obsługa. Urządzenie jest przystosowane do pracy z różnymi materiałami m.in. drewnem i stalą.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Osoby zainteresowane zakupem wiertarki udarowej zwracają przede wszystkim uwagę na dane techniczne interesującego ich modelu. Opisywany sprzęt mam moc równą 1010 W, co oznacza, że pracuje efektywnie i pozwala na szybkie wykonanie zadań. Napięcie znamionowe to 230 V. Prędkość wiertarki udarowej wynosi do 3000 obrotów na minutę, a częstotliwość udarów do 48000 na minutę. Uchwyt narzędziowy ma od 1,5 mm do 13 mm. Maksymalna średnica wiercenia zależy od materiału, z jakim pracujemy. W stali wynosi 13 mm, w betonie 16 mm, a w drewnie 32 mm. Urządzenie waży około 2 kg. Na obudowie znajduje się wyłącznik udarów. Model ma zębaty uchwyt wiertarski na kluczyk. 

Wygoda użytkowania

Osoby wykonujące test Einhell TC-ID1000 potwierdzają, że korzystanie z urządzenia jest wygodne. Dłonie nie męczą się szybko, więc nie trzeba co chwilę robić przerw. Uchwyt urządzenia został dobrze wyprofilowany, co gwarantuje użytkownikowi większą pewność. Warto też podkreślić, że wiertarka udarowa ma w zestawie dodatkowy uchwyt. Dzięki niemu łatwiej zachować precyzję podczas pracy.

 

Elementy zestawu

Mimo że cena Einhell TC-ID1000 nie jest wysoka, w zestawie znajduje się wiele przydatnych akcesoriów. Nie trzeba więc ponosić dodatkowych kosztów i kupować potrzebnych do pracy elementów. W komplecie razem z wiertarką udarową otrzymuje się praktyczną walizkę do wygodnego przenoszenia sprzętu. Mieści się w niej nie tylko wiertarka, ale też inne akcesoria. W opakowaniu znajduje się też dodatkowy uchwyt, a także zestaw 15 wierteł (po 5 do metalu, do drewna i do betonu). Jakość wykonania dołączonych akcesoriów jest oceniana jako bardzo dobra.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ