Opinie o Graphite 59G392

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Przeanalizowane opinie Graphite 59G392 pokazały, że sprzęt zapewnia w pełni komfortową i co ważniejsze, bezpieczną pracę. Daje on możliwość blokady włącznika do ciągłej pracy, w efekcie czego możemy w 100% skupić się na obrabianym przedmiocie. Na głównej rękojeści znajduje się specjalna, antypoślizgowa nakładka. Gwarantuje ona pewny chwyt.

 

Najważniejsze wady:

Na czas pracy należy założyć nie tylko specjalne okulary, ale i ochronniki słuchu. Jest to konieczne, gdyż urządzenie generuje duży hałas, przekraczający 101 dB. Z tego powodu musimy w odpowiedni sposób chronić swój słuch.

 

Werdykt: 9.6/10

Model marki Graphite to bardzo dobra szlifierka do drewna, a także materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metalu. Moc sprzętu wynosi 800 W, wyposażono go w pas ścierny o długości 457 mm i szerokości 75 mm. Urządzenie jest zgodne z europejskimi standardami, o czym świadczy certyfikat CE.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość odsysania pyłu

Podczas pracy ze szlifierką powstają duże ilości pyłu. Osiada on na meblach i pozostałych elementach wyposażenia warsztatu, co utrudnia utrzymanie pomieszczenia w czystości. Poza tym możemy mieć problem z precyzyjną obróbką przedmiotu, gdyż pył znacząco zmniejsza widoczność na stanowisku pracy. Jednak osoby, które zgodziły się na test Graphite 59G392, twierdzą, że to model pozwalający zapomnieć o tego typu problemach. Jest to możliwe, gdyż razem z urządzeniem dostajemy w zestawie specjalny worek na pył, do którego pył jest odsysany. Jego podłączanie i odłączanie nie jest trudne, to samo dotyczy opróżniania.

Wygoda użytkowania

Majsterkowicze, którzy często używają szlifierki taśmowej, przekonują, że urządzenie Graphite 59G392 gwarantuje bardzo komfortową pracę. Wynika to z antypoślizgowej rękojeści i kompaktowych wymiarów, ale nie tylko. Sprzęt daje możliwość odchylenia osłony pasa końcowego. Jeśli pojawi się taka potrzeba, możemy zamocować dodatkową rękojeść, żeby zachować większą precyzję podczas obróbki wybranego przedmiotu. Co więcej, przednia rolka ma niewielką średnicę, wynoszącą 16,5 mm. To umożliwia szlifowanie w trudno dostępnych miejscach.

 

Trwałość i solidność

Urządzenie nie powinno ulec niespodziewanej awarii, nawet w wyniku intensywnej eksploatacji. Możemy używać go tak często, jak jest to konieczne i do obróbki różnych materiałów. Wewnętrzne części budowy szlifierki, a w szczególności silnik, zostały dobrze zabezpieczone przed przegrzaniem. Materiałem wykonania rolki prowadzącej jest wysokiej jakości stop aluminium. To sprawia, że wspomniany element jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne. Sprzęt jest dobrą propozycją dla każdego miłośnika majsterkowania. Wynika to nie tylko z jego trwałości. Konsumenci uważają, że cena Graphite 59G392 jest atrakcyjna. Szlifierkę często poleca się na prezent dla mężczyzny z okazji urodzin, świąt Bożego Narodzenia lub innej, równie ważnej okazji. Z pewnością sprawi ona dużo radości tacie, bratu czy ukochanemu, który dużo czasu spędza w przydomowym warsztacie.

 

Łatwe przygotowanie do pracy

Przed użyciem szlifierka wymaga założenia pasa ściernego, co nie jest trudne. To samo dotyczy jego wymiany. Przygotowanie urządzenia do pracy trwa kilka minut, więc każdy z nas sobie z tym poradzi. Ponadto sami możemy pozbyć się usterek, takich jak zużyte szczotki węglowe (wystarczy je wymienić). Jeśli będziemy pamiętać o tym, aby po każdym użyciu starannie wyczyścić szlifierkę, nie trzeba się obawiać, że dojdzie do poważnej awarii.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ