Opinie o Graphite Energy+

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Nie musimy podłączać urządzenia do prądu, aby wykorzystać je do pracy, ponieważ jest to model akumulatorowy. Wydawane na temat sprzętu Graphite Energy+ opinie są pozytywne, a wpływa na to nie tylko brak ograniczenia swobody ruchów, ale też możliwość używania go np. na zewnątrz. Poza tym wiertarko-wkrętarka jest stosunkowo lekka.

 

Najważniejsze wady:

Konsumentom najbardziej przeszkadza to, że pasujący do sprzętu akumulator trzeba dokupić samodzielnie, to samo dotyczy ładowarki. Niemniej jednak pozwala to na dobór ogniwa o takiej pojemności, jaka według nas jest odpowiednia.

 

Werdykt: 9.3/10

Urządzenie waży ok. 1,3 kg, a jego wymiary są równe: 23 cm x 23 cm. To wiertarko-wkrętarka z udarem, która może przydać się w wielu różnych sytuacjach. Pozwala ona na wiercenie otworów w miękkich, jak i twardych materiałach, umożliwia również szybkie wkręcanie śrub. Trzeba przyznać, że cena Graphite Energy+ jest korzystna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Komfortowa praca

Ponieważ nie musimy podłączać sprzętu do prądu, nie będziemy narzekać na krótki kabel zasilający, który ogranicza nam swobodę ruchów. Możemy używać wiertarko-wkrętarki w garażu, domu, a także miejscach, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Została ona wyposażona w praktyczną diodę LED, która automatycznie się uruchamia w momencie włączenia urządzenia. Oświetla ona miejsce pracy, co minimalizuje ryzyko wywiercenia otworu w nieodpowiednim miejscu. Należy wspomnieć także o zastosowaniu specjalnego systemu, który zmniejsza ilość powstających drgań. Uchwyt został pokryty antypoślizgowym materiałem, dlatego sprzęt na pewno nie wypadnie nam niespodziewanie z dłoni.

Regulacja prędkości obrotowej i częstotliwości udaru

Sposób działania wiertarko-wkrętarki można bez trudu dopasować do indywidualnych potrzeb, wykazał to test Graphite Energy+. Przeprowadzono go wśród posiadaczy sprzętu i okazało się, że większości z nich spodobała się możliwość zmiany prędkości obrotowej. Po włączeniu pierwszego biegu wynosi ona 350 obr./min, a po włączeniu drugiego biegu 1250 obr./min. Co więcej, częstotliwość udaru osiąga wartość 5250 ud./min lub 18750 ud./min, zależnie od tego, który bieg wybierzemy. Maksymalny moment obrotowy w przypadku modelu Graphite wynosi 35 Nm przy tzw. wkręcaniu miękkim i 55 Nm przy wkręcaniu twardym. Jego wartość można regulować za sprawą 16-stopniowego sprzęgła. Wyposażono je w szybki przełącznik trybu pracy (wkręcanie, wiercenie i wiercenie z udarem).

 

Wytrzymałość

Do produkcji sprzętu użyte zostały wytrzymałe materiały, takie jak wysokogatunkowa stal (zrobiono z niej przekładnię planetarną). To sprawia, że możemy bez przeszkód wykorzystywać urządzenie do pracy codziennie lub tak często, jak trzeba. Wiertarko-wkrętarka nie powinna szybko się zniszczyć ani ulec niespodziewanej awarii na skutek intensywnej eksploatacji. Przyda się ona np. w czasie remontu w domu czy skręcania nowych mebli. Obudowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

 

Kompatybilność z litowo-jonowymi akumulatorami

Wiertarko-wkrętarka jest kompatybilna z litowo-jonowymi akumulatorami marki Graphite. To oznacza, że nie musimy całkowicie rozładowywać ogniwa, aby móc podłączyć sprzęt do ładowarki. Do wyboru mamy modele o pojemności 2 Ah lub 4 Ah. Ciekawe jest to, że ogniwo możemy swobodnie przekładać do innych, zasilanych akumulatorowo urządzeń tego samego producenta.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ