Opinie o MacAllister 900 W

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety: 

Elektronarzędzie jest sprzedawane w zestawie z dodatkowym workiem na pył, dzięki któremu łatwo jest zachować porządek w miejscu pracy. Prędkość szlifowania można dostosować do obrabianej powierzchni i efektu, jaki chcemy uzyskać. Szlifierka taśmowa jest tak wykonana, aby łatwo można było utrzymać ją w dłoniach. Ma ona dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumowym tworzywem zwiększającym pewność chwytu.

 

Najważniejsze wady:

Kabel zasilający ma długość równą 2,5 m. Dla jednych jest to wystarczające, inni wskazują, że przy większości prac muszą korzystać z przedłużacza, co nie zawsze jest wygodne. Urządzenie generuje spory hałas w trakcie pracy. 

 

Werdykt: 9.4/10

Poznając opinie o szlifierce MAcallister 900 W nietrudno dojść do wniosku, że stosunek ceny do jakości wykonania narzędzia jest atrakcyjny. Sprzęt jest dostępny do kupienia w sieci sklepów budowlanych Castorama. Szlifierka oscylacyjna pozwala na zachowanie odpowiedniej precyzji pracy. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Podstawowe informacje

Szlifierka taśmowa ma moc nominalną równą 900 W. Prędkość przesuwu taśmy wynosi od 200 do 420 m/min. Napięcie zasilania to 220-240 V. Czynna powierzchnia szlifowania ma wymiary: szerokość – 76 mm i długość – 170 mm. Wymiary całego narzędzia to: 17,5 cm x 16,3 cm x 34,5 cm, a jego waga wynosi około 3 kg. Sprzęt jest przeznaczony do szlifowania dużych powierzchni. Warto dodać, że MacAllister to marka własna sieci sklepów Castorama. Oferuje ona wszelkie narzędzia niezbędne do dbania o dom i ogród i to nie tylko dla początkujących, ale też zaawansowanych majsterkowiczów. Co ważne, urządzenia MacAllister mają certyfikaty CE. W komplecie znajduje się, poza szlifierką, adapter odkurzacza i worek na pył. 

Komfort pracy

Urządzenie jest wygodne w użyciu, co wynika m.in. z tego, że ma regulowaną prędkość pracy. W rezultacie nie ma problemu z tym, aby dopasować szlifierkę do pracy, jaką w danej chwili wykonujemy. Dodatkowo korzystając z narzędzia, łatwo zachować precyzję, więc efekt powinien każdego zadowolić. Aby zagwarantować komfort, a także większe bezpieczeństwo pracy, producent zadbał o odpowiednie wykonanie uchwytu. Element ten pokryto miękki tworzywem, aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego wyślizgnięcia się szlifierki oscylacyjnej z dłoni. Test MacAllister 900 W potwierdził, że uchwyt gwarantuje pewność trzymania.

 

Przeznaczenie

Prezentowana szlifierka oscylacyjna przyda się do robienia różnych projektów z drewna np. mebli do ogrodu czy altanki. Każdy element konstrukcyjny można przy pomocy tego urządzenia ładnie wygładzić i przygotować go odpowiednio na pokrycie warstwą zabezpieczającej farby czy innego preparatu. Dodatkowo sprzęt znajdzie zastosowanie także do robienia mebli do domu, na przykład prostych półek czy dużego stołu do jadalni. Jeśli lubisz stare meble i masz ochotę je odnawiać, to narzędzie również Ci się przyda. Mimo solidności wykonania i szerokich możliwości zastosowania cena MacAllister 900 W nie jest wysoka. Urządzenie można kupić już za około 200 zł.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ