Opinie o Makita DF457DWE

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Ta dobra wiertarko-wkrętarka jest dostępna w zestawie z dodatkowym akumulatorem. W efekcie nie trzeba przerywać pracy, kiedy jeden z nich się rozładuje, bo zawsze można skorzystać z tego dodatkowego. Model ma 2-stopniową, planetarną skrzynię biegów wyposażoną w metalową zębatkę. Wspomniany mechanizm jest solidny.

 

Najważniejsze wady:

Urządzenie nie ma dodatkowej lampki podświetlającej obszar roboczy. W związku z tym trzeba korzystać z osobnego oświetlenia, jeśli zależy nam na maksymalnej precyzji pracy, a warunki w danej chwili tego wymagają.

 

Werdykt: 9.7/10

Majsterkowicze wystawiający opinie o urządzeniu Makita DF457DWE w większości twierdzą, że opisywany sprzęt jest godny polecenia i sprawdza się nawet do nieco bardziej wymagającej pracy. Urządzenie waży 1,7 kg, a jego długość całkowita jest równa 221 mm. Model jest polecany do wiercenia w różnych materiałach: w drewnie, tworzywach sztucznych i metalu.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Regulacja momentu obrotowego

Użytkownik ma możliwość precyzyjnej regulacji momentu obrotowego, więc nie trzeba się obawiać o uszkodzenie poddawanego obróbce materiału. Prędkość pracy urządzenia zmienia się poprzez większy lub mniejszy nacisk na spust włącznika. Dobór odpowiednich parametrów pracy przebiega szybko, a model można dostosować do aktualnie wykonywanych prac i mieć pewność, że czynność zostanie wykonana poprawnie.

Komfort pracy

Test Makita DF457DWE dowiódł, że praca z użyciem tej wiertarko-wkrętarki jest komfortowa. Wpływ ma na to kilka czynników. Przede wszystkim sprzęt jest zasilany akumulatorowo, więc przewód zasilający nie ogranicza swobody naszych ruchów. Możemy korzystać z tego urządzenia także w miejscu z nie najlepszym dostępem do prądu. Dodatkowo w komplecie znajduje się dodatkowy akumulator, więc w razie rozładowania jednego, zawsze można skorzystać z kolejnego. Należy też pamiętać o tym, że wiertarko-wkrętarka ma lekką obudowę, więc wygodnie trzyma się ją w dłoni. Urządzenie nie jest ciężkie, więc szybko się nie męczymy. Uchwyt pokryto specjalnym antypoślizgowym tworzywem zwiększającym pewność chwytu. 

 

Dane techniczne

Prędkość obrotowa sprzętu na biegu jałowym wynosi do 400 obr./min., na drugim biegu do 1400 obr./min. Maksymalna zdolność wiercenia w stali to 13 mm, a w drewnie 36 mm. Twardy moment obrotowy wynosi do 42 Nm, a miękki do 24 Nm. Zakres mocowania jest równy od 1,5 mm do 13 mm. Wiertarko-wkrętarka waży 1,7 kg, a jej długość całkowita to 221 mm. Znajdujące się w zestawie akumulatory mają napięcie 18 V. Doświadczeni majsterkowicze oceniają, że parametry techniczne urządzenia są bardzo dobre. To oznacza, że można z niego korzystać także w przypadku wykonywania bardziej wymagających prac.

 

Dołączone do zestawu akcesoria

Jak już zostało wspomniane w tym artykule, urządzenie jest sprzedawane w zestawie z dwoma akumulatorami. Dodatkowo komplet zawiera ładowarkę i bit dwustronny. Przydatnym dodatkiem jest walizka transportowa, do której można schować urządzenie, a także niezbędne do pracy akcesoria. Mając wszystko spakowane w jednym miejscu łatwiej jest nam zadbać o porządek. Walizka jest solidnie wykonana, ma mocne zamknięcia i odpowiednio duży uchwyt do przenoszenia. Mimo że w zestawie znajduje się sporo dodatkowych elementów, cena Makita DF457DWE nie jest wysoka. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ