Opinie o Makita DTD153Z

Ostatnio aktualizowane: 07.12.24

 

Najważniejsze zalety:

Wkrętarka akumulatorowa ma silnik bezszczotkowy i jak potwierdza test Makita DTD153Z, nie jest ona podatny na awarie i nie nagrzewa się intensywnie w trakcie pracy. W maszynie wykorzystano technologię XPT, która pozwoliła na skuteczne zwiększenie odporności na pył i wilgoć. Sprzęt waży około 1,5 kg, więc korzystanie z niego nie powoduje szybkiego zmęczenia dłoni.

 

Najważniejsze wady:

W zestawie nie ma ładowarki ani akumulatora, więc aby rozpocząć korzystanie ze sprzętu, trzeba dokupić te elementy. Nie są one tanie, dlatego widocznie podwyższają cenę całej maszyny. Warto też wiedzieć, że urządzenie nie współpracuje z akumulatorami BL1811G, BL1813G i BL1815G. Część osób uważa, że uchwyt do mocowania na pasku powinien być nieco większy. 

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo wad dla wielu osób Makita DTD153Z to najlepsza wkrętarka dostępna na rynku. Ma ona LED-owe podświetlenie, więc obszar roboczy jest lepiej widoczny. Pozwala to na zachowanie precyzji podczas pracy. Cena Makita DTD153Z wynosi niecałe 500 zł.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Napięcie zasilania urządzenia jest równe 18 V. Sprzęt jest dostosowany do baterii typu Li-ion (1,3 Ah, 1,5 Ah, 2 Ah, 3 Ah, 4 Ah i 5 Ah). Prędkość na biegu jałowym wynosi do 3400 obrotów na minutę, a maksymalny moment obrotowy to 170 Nm. Śruby standardowe to od M5 do M16, a maszynowe od M4 do M8. Wkrętarka ma gwint zwykły 22 mm do 125 mm. Model ma sześciokątny uchwyt narzędzia 1/4″. Długość całkowita wkrętarki wynosi 126 mm, a jej waga po włożeniu akumulatora to około 1,5 kg.

Dioda LED

Wkrętarka jest wyposażona w dwie diody LED, które skutecznie oświetlają obszar roboczy. Użytkownikowi łatwiej zachować precyzję pracy, szczególnie w miejscach trudno dostępnych, do których zwykłe światło nie dochodzi. Co warto wiedzieć, diody mają funkcję opóźnionego wygaszania. 

 

Jakość wykonania

Patrząc na opinie o Makita DTD153Z można stwierdzić z przekonaniem, że jakość wykonania maszyny jest bardzo dobra. Obudowa jest zrobiona z tworzywa, które nie jest podatne na zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Wkrętarka nie nagrzewa się też w trakcie pracy. Rękojeść wyprofilowano w ten sposób, aby można było pewnie chwycić maszynę i nie martwić się o to, że przez przypadek wyślizgnie się z dłoni. To poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ