Opinie o Makita FS4000 

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt jest wyposażony w szybkowymienny ogranicznik głębokości. Obudowę przekładni zrobiono z wytrzymałego materiału ABS, co pozwoliło na zmniejszenie wagi całej konstrukcji. Dzięki temu, że wkrętarka nie jest ciężka, łatwiej zachować nad nią kontrolę i zadbać o precyzję pracy. Kupujący doceniają też możliwość zablokowania wyłącznika do pracy ciągłej.

 

Najważniejsze wady:

Użytkownicy zwracają uwagę na to, że podczas dłuższej pracy obudowa może się nagrzewać. Wtedy też zalecane jest, aby na chwilę przerwać zajęcie. Na jej powierzchni mogą pojawić się zarysowania, ale nie wpływa to w żaden sposób na sprawność maszyny.

 

Werdykt: 9.4/10

Prezentowana wkrętarka jest przeznaczona do użytku hobbystycznego i półprofesjonalnego. Znajduje ona zastosowanie do konstrukcji drewnianych i metalowych, a także płyt kartonowo-gipsowych. Urządzenie ma zasilanie sieciowe. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją producenta.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dane techniczne

Moc znamionowa tej wkrętarki sieciowej jest równa 570 W. Prędkość na biegu jałowym osiąga do 4000 obrotów. Urządzenie jest przystosowane do stosowania wkrętów samogwintujących do 6 mm i wkrętów do szybkiego montażu do 5 mm. Sprzęt ma uchwyt 1/4″. Długość całkowita wkrętarki jest równa 269 mm, a jej waga wynosi 1,3 kg. W zestawie znajdują się dodatkowe elementy, poza urządzeniem otrzymujemy ogranicznik głębokości, uchwyt z magnesem stałym i końcówkę wkrętakową PH2. Cena Makita FS4000 wynosi ponad 550 zł, ale mając na uwadze parametry sprzętu, a także wysoką jakość jego wykonania, nie wydaje się ona wygórowana.

Wygodna rękojeść

Opublikowane w Internecie opinie o Makita FS4000 wskazują, że korzystanie z wkrętarki jest wygodne. Ma ona odpowiednio dostosowaną do pracy rękojeść. Jest tak wyprofilowana, aby utrzymanie urządzenia w dłoniach było łatwe, nawet przy ustawieniu dużej prędkości i mogących się przy tym pojawić mocnych wibracjach. Warto dodać też, że uchwyt pokrywa gumowy materiał. Dzięki temu, że obudowa przekładni jest plastikowa, maszyna niewiele waży (dokładnie 1,3 kg). 

 

Dobrze przemyślana konstrukcja

Urządzenie jest wyposażone w szybkowymienny ogranicznik głębokości. Jego ustawienie jest proste. Wymiana bitu odbywa się bez użycia jakiegokolwiek narzędzia, co również jest praktycznym i ułatwiającym pracę rozwiązaniem. Z wkrętarki wygodnie się korzysta również dlatego, że ma ona specjalny wyłącznik pozwalający ustawić pracę ciągłą. Pracując maszyną przy podłożu, nie musimy się obawiać nadmiernego pylenia. Jak wykazał test Makita FS4000, dzięki temu, że konstrukcja sprzętu została odpowiednio przemyślana, korzystanie z niego jest nie tylko wygodniejsze, ale i bezpieczniejsze i bardziej efektywne.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ