Ranking 11 najlepszych skrzynek narzędziowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Skrzynka narzędziowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zdaj się na opinie innych konsumentów, którzy już wybrali jedną z lepszych skrzynek narzędziowych na rynku. Została nią Neo 84-115. Umieścisz w niej wszystko, czego potrzebujesz. Sprzęt jest wyposażony w kółka, więc poruszanie się z nim jest łatwe, tym bardziej, że ma on duży, dobrze wyprofilowany uchwyt. Model ma kilka przegródek, w efekcie można bez problemu porozkładać w nich narzędzia. Jeśli ta skrzynka z jakiegoś powodu Ci się nie podoba, możesz wypróbować Stanley Carbone 1-93-968. Jest to model modułowy, który został wyposażony w kilka dużych przegródek. Jednocześnie jest on solidnie wykonany.

11 najlepszych skrzynek narzędziowych. Opinie w 2024 roku

 

Wybranie odpowiedniej skrzynki na narzędzia nie zawsze jest  łatwe. Z pomocą jednak przychodzi nasz artykuł. Umieszczony w nim ranking skrzynek narzędziowych z pewnością pomoże Ci w wybraniu modelu, który Cię zadowoli. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przenoszenie modelu jest łatwe z tego względu, że jest on wyposażony w dobrze wykonane kółka oraz dość duży uchwyt. W środku jest wystarczająco dużo miejsca, aby schować wiele narzędzi oraz dodatków typu śrubki i zakładki. Model dobrze się prezentuje.

Wady

Niektórzy uważają, że kilka elementów skrzynki można było lepiej wykonać Aby nie narazić modelu na zniszczenia lepiej jest nie obchodzić się z nim zbyt gwałtownie.

Podsumowanie

Model ma kilka przegródek, dzięki którym można łatwo posegregować wszystkie narzędzia. Wymiary skrzynki wynoszą 40 cm x 40 cm x 70,5 cm. Większość części modelu wykonano z plastiku. Jest on wyposażony w poręczny uchwyt oraz w dwa spore koła.

Drugi wybór

Zalety

Skrzynka jest bardzo duża, więc możesz się spodziewać, że wszystko się w nią zmieści. Operowanie nią jest bardzo łatwe. Otwarcie każdej przegródki to kwestia sekundy. Konstrukcja modułowa pozwala na ułożenie narzędzi tak, jak to odpowiada użytkownikowi.

Wady

Z recenzji niektórych użytkowników wynika, że kołka czasem się zacinają. W rezultacie przemieszczanie się ze skrzynką może zająć trochę więcej czasu niż planowałeś.

Podsumowanie

Skrzynka ma różnego rodzaju przegródki, które odpowiadają różnym gadżetom majsterkowiczów. Wymiary modelu to 47 cm x 30 cm x 62 cm. Jest on głównie wykonany z polipropylenu, z kolei zaczepy to metal. Sprzęt jest wyposażony w koła.

Rozważ też

Zalety

Metalowe zatrzaski są bardzo wytrzymałe. Masz pewność, że narzędzia w środku są bezpieczne. Wyjmowana tacka pozwala na łatwiejsze wyjmowanie narzędzi ze skrzynki, co przyspiesza pracę. Całość jest solidnie wykonana.

Wady

Uchwyt sprzętu nie został zbyt dobrze wyprofilowany. W rezultacie przenoszenie oraz operowanie skrzynką na dłuższych dystansach może nie być zbyt łatwe, szczególnie gdy jest ona zapełniona.

Podsumowanie

Wymiary skrzynki to 35 cm x 56 cm x 31 cm. Cały zestaw waży 5 kg. Model jest czarny, został on podzielony na dwie części: miejsce na większe narzędzia oraz na drobiazgi typu śrubki. Produkt jest wykonany z tworzywa sztucznego.

 

Skrzynka narzędziowa na kółkach

 

1. Warsztat mobilny Skrzynka narzędziowa Neo 84-115

 

Skrzynka narzędziowa na kółkach, która Cię z pewnością usatysfakcjonuje nazywa się Neo 84-115. Wielu konsumentów poleca ten produkt ze względu na łatwość obsługi. Skrzynkę można bez większego wysiłku zabrać ze sobą w każde miejsce. Jej wymiary wynoszą 40 cm x 40 cm x 70,5 cm. 

Model skrywa kilka przegródek, w których możesz umieścić wiele rodzajów narzędzi. W przegródce na samej górze można trzymać podręczne klucze, które najczęściej się przydają. W środku znajduje się kilka przegródek, w które można włożyć śrubki oraz inne mniejsze elementy. Z kolei dolna część służy do przechowywania większych narzędzi lub tych, po które rzadko się sięga. 

Jest to skrzynka narzędziowa na kółkach, które dobrze się kręcą, dzięki czemu sprzęt się nie zatrzymuje. W przenoszeniu narzędzi pomagają również dobrze wyprofilowane uchwyty. Użytkownikom podoba się to, że można łatwo dostać się do poszczególnych przegródek. Chwalone są też zatrzaski, dzięki którym skrzynia nie otwiera się samoistnie. 

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa Stanley

 

2. Warszat Ruchomy na kołach Stanley Carbone 93-968

 

Stanley Carbone 1-93-968 to skrzynka narzędziowa, z której z pewnością będziesz zadowolony. Jest to bardzo duży model, dzięki któremu z pewnością zabierzesz ze sobą wszystkie narzędzia. Wymiary produktu to 47 cm x 30 cm x 62 cm. W zestawie znajdują się 2 skrzynki oraz 2 organizery. 

Test skrzynek narzędziowych pokazuje, że dostanie się do narzędzi jest łatwe i szybkie. Moduły można odczepić od siebie i tym samym wyciągnąć potrzebne narzędzia. Ta skrzynka narzędziowa Stanley jest wykonana z polipropylenu, który jest znany jako mocny materiał. Podczas korzystania z modelu nie musisz się martwić, że zostanie on zniszczony. 

Użytkownicy doceniają łatwość korzystania z produktu. Metalowe zaczepy nie ulegają łatwo zniszczeniu, a dzięki dużemu uchwytowi model można zabrać ze sobą na miejsce pracy. Ciekawie zaprojektowane przegródki satysfakcjonują użytkowników i pozwalają im przenosić różnego rodzaju narzędzia i mniejsze dodatki do nich. 

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa Castorama

 

3. Skrzynka narzędziowa 22 Magnusson System

 

Jedną z częściej wybieranych skrzynek narzędziowych jest Magnusson System 22”. Jej wymiary to 35 cm x 56 cm x 31 cm, a waga wynosi 5 kg. Model jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego, które jest odporne na zniszczenia. Ta skrzynka narzędziowa Castorama jest czarna. 

Wszystkie narzędzia znajdujące się w modelu są całkowicie bezpieczne. Jest on podzielony na dwie części. Główna z nich jest przeznaczona na dość duże narzędzia. Bezpośrednio nad nią znajduje się wysuwana półka, w której można umieścić mniejsze elementy typu śrubki. Pozwala to na lepszą organizację narzędzi. Obie komory bardzo łatwo się otwiera, dostęp do narzędzi nie jest utrudniony. 

Model jest poręczny, można go zabierać ze sobą praktycznie w każde miejsce. Jest on kwadratowy, więc bez trudu zmieści się w samochodzie. Użytkownicy szczególnie chwalą metalowe zatrzaski, które dobrze spełniają swoje zadanie i nie pozwalają na samoistne otworzenie skrzynki np. podczas jazdy autem.

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa Yato

 

4. Skrzynka narzędziowa, metalowa 510mm Yato YT-0886

 

Yato 510mm YT-0886 to skrzynka narzędziowa, w której można przechowywać różnego rodzaju urządzenia. Użytkownicy najczęściej wybierają ją do przenoszenia delikatnych narzędzi, które można łatwo uszkodzić. Wymiary sprzętu wynoszą 51 cm x 22 cm x 24 cm. Produkt ma dwie szuflady, więc można łatwo posegregować wszystkie narzędzia.

Ta skrzynka narzędziowa Yato jest skonstruowana tak, aby przenoszenie narzędzi nie było trudne. Na szczycie znajduje się jeden, duży uchwyt, który dobrze się chwyta. Dodatkowo na bokach znajdują się mniejsze uchwyty, które również pomogą w łatwym przenoszeniu narzędzi. Jedną z półek można wyciągnąć z zestawu, dlatego wyciąganie narzędzi jest komfortowe.

Użytkownicy szczególnie doceniają solidne wykonanie produktu. Jest on w całości wykonany ze stali, w rezultacie nawet na skutek upadku z wysokości narzędzia oraz skrzynka są bezpieczne. Dodatkowo akcesorium jest zamykane na kłódkę, więc nikt nieupoważniony nie dostanie się do narzędzi. Metalowe zamki są bardzo solidne.

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa Keter

 

5. Keter Skrzynka narzędziowa Technican Box 237003

 

Polecamy jedną z częściej wybieranych skrzynek narzędziowych, a jest nią Keter Technican Box. Dzięki niej będziesz mógł utrzymać porządek wśród swoich narzędzi. Nie będziesz się obawiać, że nie znajdziesz szybko narzędzi. Ta dobra skrzynka narzędziowa ma kilka przegródek, dzięki którym można dokładnie posegregować wszystkie narzędzia.

Cały organizer jest wyjmowany, nie ma więc żadnego problemu, aby dostać się do wybranego przez siebie narzędzia. Użytkownikom podoba się to, że przegródki są elastyczne, rozciągają się i można włożyć do środka różnej wielkości przyrządy. Dodatkowo zestaw ma metalowe oczka, przez które można przełożyć pasek i z jego pomocą przenosić akcesorium.

Ta skrzynka narzędziowa Keter jest solidnie wykonana, o czym można przekonać się sprawdzając jej konstrukcję oraz metalowe zatrzaski. Zapięcia są na tyle stabilne, że zestaw nie otworzy się nawet wtedy, kiedy się nim potrząsa. Sama skrzynka jest wykonana ze stali i nie powstają na niej nieestetyczne rysy.

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa z wyposażeniem

 

6. Yato Skrzynka z narzędziami 80szt. YT-38951

 

Za dobrą skrzynkę narzędziową wielu uważa Yato YT-38951. Nie jest to wyłącznie pusta skrzynka, lecz komplet narzędzi, które są najbardziej potrzebne. Kupno tego zestawu jest idealną opcją dla osób, które nie zaopatrywały się jeszcze w podstawowe narzędzia majsterkowicza. Opinie o skrzynkach narzędziowych tej firmy zazwyczaj zachęcają do ich kupna.

W zestawie znajduje się 80 elementów. Każdy z nich ma swoje miejsce i idealnie do niego pasuje. Nie musisz się więc obawiać, że w skrzynce będzie bałagan. W środku znajdziesz różnego rodzaju klucze, bity oraz inne elementy, które przydadzą się w codziennym majsterkowaniu. Ta skrzynka narzędziowa z wyposażeniem ma 3 półki, z których 2 są wysuwane.

Dostęp do narzędzi nie jest w żaden sposób utrudniony, poszczególne elementy można łatwo wyciągnąć i nie stanowi to żadnego problemu. Użytkownikom bardzo podoba się to, że skrzynka jest wykonana z galwanizowanej blachy. Materiał ten nie jest podatny na zniszczenia.

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa metalowa

 

7. Walizka na wkładki narzędziowe NEO 84-250

 

Dzięki skrzynce narzędziowej NEO 84-250 będziesz mieć pewność, że Twoje narzędzia są zawsze bezpieczne. Produkt został stworzony do przechowywania wkładek wraz z narzędziami firmy Neo, ale możesz w nim umieścić inne wkładki. Wystarczy, że będą rozmiarowo pasować właśnie do walizki. Ta dobra i tania skrzynka narzędziowa mieści jedną wybraną przez siebie wkładkę z wybranymi narzędziami.

Użytkownicy najczęściej wspominają o bardzo dobrym wykonaniu akcesorium. Wszystkie elementy są zrobione ze stali, która dodatkowo jest pokryta proszkową farbą. W rezultacie na powierzchni walizki nie pojawiają się rysy, oprócz tego, że jest przydatna, prezentuje się estetycznie. Ta metalowa skrzynka narzędziowa nie jest zbyt duża, dlatego nie pomieści całego zestawu majsterkowicza, lecz przyda się do przechowywania podstawowych narzędzi.

Model łatwo się otwiera i łatwo też przenosi, ponieważ jest on wyposażony w dobrze wyprofilowany uchwyt na jednej ze stron skrzynki. Akcesorium jest wyposażone w dwie, solidne klamry, które szczelnie zamykają walizkę i sprawiają, że nawet podczas wstrząsów i zmiany miejsca przechowywania model nie otwiera się bez ingerencji użytkownika.

 

 

 

 

Skrzynka narzędziowa Magnusson

 

8. Skrzynka narzędziowa na kółkach Magnusson System Tool Cart 

 

Magnusson Tool Cart to skrzynka, dzięki której możesz łatwo przenieść nawet ciężkie narzędzia. Jest ona tak skonstruowana, aby nie trzeba było marnować zbyt wiele siły na transport narzędzi na przykład po budowie. Model nie jest zbyt duży, lecz zmieszczą się w nim wszystkie podstawowe narzędzia.

Ta skrzynka narzędziowa Magnusson jest wyposażona w dwa koła, dzięki którym nie trzeba unosić jej w powietrzu. Nawet jeśli transportujesz trochę cięższe przedmioty, nie będziesz mieć problemu, aby przenieść je bez zbędnego wysiłku. Pomoże Ci w tym również poręczny uchwyt umieszczony na szczycie skrzynki. Model można zostawić pusty, aby włożyć do niego większe elektronarzędzia lub można włożyć do niego pasujący organizer, wszystko zależy od potrzeb.

Użytkownicy uważają, że produkt jest solidnie wykonany. Większość elementów to grube tworzywo sztuczne, które nie ulega zniszczeniu na skutek uderzeń lub działania innych czynników zewnętrznych. Narzędzia będą więc bezpieczne. Wymiary produktu wynoszą 46 cm x 48 cm x 56 cm. 

 

 

 

 

9. Dewalt Skrzynia Walizka Tstak DWST1-71195

 

Przedstawiamy model DeWalt DWST1-71195 TSTAK. To skrzynka o pojemności 23 l, w której z pewnością zmieszczą się wszystkie niezbędne nam narzędzia. Produkt został wyposażony w wyjmowaną tackę. Ten element daje nam szybki dostęp do niewielkich akcesoriów, takich jak śrubki czy nakrętki. Ponieważ powyższy model ma duży uchwyt nie ma problemu z jego przenoszeniem.

Zawiasy i zaczepy zostały wykonane z metalu, co powoduje, że skrzynka na pewno nie ulegnie zbyt szybko uszkodzeniu. Całkowite wymiary produktu to: 44 cm x 33,2 cm x 30,1 cm. Mimo dużej pojemności opisywany model nie jest zbyt szeroki, ani za długi, więc jego przechowywanie nie jest kłopotliwe. Ze względu na nowoczesny i estetyczny design jest to doskonały pomysł na prezent.

Konsumenci docenili produkt DeWalt DWST1-71195 TSTAK za praktyczność. Wewnątrz można przechowywać nie tylko młotki czy śrubokręty, ale też różne elektronarzędzia (również te o większych gabarytach). Ponadto skrzynka jest odporna na zadrapania, pęknięcia i wyszczerbienia, gdyż wykonano ją z solidnego tworzywa ABS.

 

 

 

 

10. Keter Skrzynka 22 cale Cantilever Pro Tool Box 220241

 

Skrzynka Keter Cantilever Pro została wyprodukowana z tworzywa sztucznego. W środku znajduje się duża liczba przegródek. Takie rozwiązanie umożliwia nam pogrupowanie narzędzi i akcesoriów tak, aby szybko znaleźć przedmiot, którego potrzebujemy. Prezentowany model ma czerwono-szary kolor i wyjątkowo ciekawie się prezentuje.

Ze względu na mocne zatrzaski produkt na pewno nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku częstego użytkowania. Jest on nie tylko bardzo pojemny, ale też wygodny w przenoszeniu. Wynika to z obecności dużego i dobrze wyprofilowanego uchwytu. Całkowite wymiary skrzynki to: 57,2 cm x 30,7 cm x 16,7 cm. Konstrukcja ze wspornikiem gwarantuje szybkie otwieranie i tym samym łatwy dostęp do wszystkich przechowywanych wewnątrz narzędzi.

Za największy atut modelu Keter Cantilever Pro uznaje się wytrzymałość. Nie musimy martwić się, że produkt ulegnie uszkodzeniu np. podczas transportu w samochodzie. Poza tym skrzynka z pewnością pomieści wszystkie, posiadane przez nas akcesoria i sprzęty potrzebne do majsterkowania.

 

 

 

 

11. Curver 159619 Skrzynka narzędziowa pionowa

 

Prezentujemy skrzynkę narzędziową Curver 159619, która bez wątpienia ułatwia utrzymanie porządku w warsztacie. Wyprodukowano ją z tworzywa sztucznego, więc nie należy obawiać się zbyt szybkiego uszkodzenia. Wewnątrz znajduje się kilka przegródek umożliwiających pogrupowanie przyrządów tak, aby szybko znaleźć ten odpowiedni. Mocne zatrzaski zapobiegają z kolei przypadkowemu otworzeniu się produktu.

Mimo, że w skrzynce zmieści się duża liczba narzędzi nie zajmuje ona zbyt dużo miejsca. Dokładne wymiary modelu Curver 159619 to: długość – 42,5 cm, szerokość – 28,8 cm i wysokość – 36,5 cm. Wyciągana rączka została pokryta miękkim i antypoślizgowym materiałem, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z przenoszeniem produktu.

Ta dobra i tania skrzynka narzędziowa wygląda wyjątkowo elegancko. Szaro-czarna kolorystyka sprawia, że opisany wyżej model z pewnością spodoba się osobom, dla których ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale i design kupowanych produktów.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką skrzynkę narzędziową kupić?

 

Każdy majsterkowicz powinien zaopatrzyć się w skrzynkę, w której można wygodnie przechowywać i przenosić niezbędne do pracy narzędzia. Powinna być ona pojemna, a także solidna, ale jak ją znaleźć? W tym pomoże Ci poradnik z kilkoma praktycznymi wskazówkami. Koniecznie się z nim zapoznaj, jeśli nie do końca wiesz, jaką skrzynkę narzędziową wybrać.

Konstrukcja

Standardowo skrzynki na narzędzia swoim wyglądem przypominają prostokątne pojemniki i są wyposażone w pokrywę oraz rączkę do przenoszenia. Mogą mieć one jedną dużą lub kilka mniejszych przegródek pozwalających na posegregowanie wszystkich narzędzi. Dostępne są również modele zbudowane z kilku osobnych modułów zakładanych jeden na drugi. Zwykle można je odłączyć, aby np. zabrać ze sobą tylko niezbędne akcesoria. Tego typu skrzynki przeważnie mają kółka w podstawie i nazywa się je mobilnymi warsztatami.

 

Wymiary

Aby móc przechowywać wszystkie sprzęty, klucze i śruby w jednym miejscu musimy znaleźć skrzynkę o odpowiednich wymiarach. Warto zastanowić się, jak dużo mamy narzędzi i gdzie zwykle ich używamy, to ułatwi podjęcie decyzji. Jeżeli chcemy je przewozić w samochodzie, lepiej zdecydować się na nieco mniejszy model, który na pewno zmieści się w bagażniku. Będzie on także wygodniejszy w przenoszeniu z miejsca na miejsce, przykładowo z warsztatu do ogródka. Skrzynki dla profesjonalistów zazwyczaj są tak duże, że mieszczą się w nich nawet elektronarzędzia, czyli wiertarka, wkrętarka, szlifierka i podobne urządzenia. Najczęściej używa się ich w jednym miejscu.

 

Materiał wykonania

Najlepsza skrzynka narzędziowa jest wytrzymała i na pewno nie pęknie pod dużym obciążeniem. W dodatku wykazuje ona odporność na zarysowania i podobne uszkodzenia. Jak zyskać pewność, że wybieramy dostatecznie solidny model? Należy sprawdzić, z czego został on wykonany. Najtańsze skrzynki produkowane są z tworzyw sztucznych, uznaje się je także za najlżejsze. Jednak trzeba pamiętać, że słaby gatunkowo plastik nie jest najtrwalszym materiałem, może się stopić pod wpływem działania bardzo wysokiej temperatury. Muszą mieć to na uwadze osoby, które chcą nosić w skrzynce np. lutownicę czy pistolet na klej. Solidniejsze są modele metalowe, zwłaszcza z malowanej proszkowo stali. Co prawda ważą one znacznie więcej, ale włożone do środka narzędzia są dobrze chronione przed zniszczeniem. Jeśli zależy nam na tym, aby znaleźć wytrzymałą, a jednocześnie stosunkowo lekką skrzynkę, poszukajmy takiej wykonanej z aluminium. To produkt, który wciąż nie cieszy się dużą popularnością (ze względu na wysoką cenę), jednak wykazuje podwyższoną odporność na uszkodzenia i korozję.

 

Praktyczność

Skrzynka na narzędzia ma być praktyczna, ale co to dokładnie oznacza? Musi być ona przede wszystkim wygodna w przenoszeniu, więc powinna mieć dobrze wyprofilowaną rączkę. Brak uchwytu może być problemem, jeżeli pracujemy nie tylko w garażu, ale i wielu innych miejscach. Wyjątkiem są modele wyposażone w kółka, które można swobodnie przesuwać po podłożu. Jeśli mamy dużo akcesoriów do przechowywania, warunkować jaka jest najlepsza skrzynka narzędziowa dla nas może liczba przegródek i szufladek. Tylko posiadając ich dużą ilość uda nam się odpowiednio poukładać narzędzia, aby mieć do nich łatwy dostęp. Zwróćmy też uwagę na to, czy pokrywa łatwo się podnosi. Czynność ta nie może wymagać użycia dużej siły.

Wyposażenie

Przeważnie skrzynki narzędziowe sprzedawane są bez wyposażenia, jednak niektórzy producenci oferują również takie mające w komplecie najbardziej podstawowe akcesoria. Mogą to być: wkrętaki, imbusy, nasadki, młotek, nożyk, kombinerki, klucze oraz grzechotka. Co prawda skrzynka pełna narzędzi zwykle jest nieco droższa, ale nie musimy osobno kupować niezbędnych przedmiotów. Może to być bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które nie mają w domu wszystkich potrzebnych do majsterkowania akcesoriów.

 

Skrzynki narzędziowe w dobrych cenach

Za małą skrzynkę, w której zmieszczą się głównie gwoździe, młotek i śrubokręty zapłacimy nie więcej niż 100 zł (zwłaszcza za produkt wykonany w całości z tworzywa sztucznego). Im większy i solidniejszy model nam się marzy, tym więcej wydamy na jego zakup. Cena za metalowe skrzynki wynosi minimum 150 zł, a mobilne warsztaty mogą kosztować nawet 500 – 700 zł.

 

 

FAQ

 

P1: Jak zrobić skrzynkę narzędziową?

Do zrobienia skrzynki narzędziowej nie potrzeba wielu elementów. Wystarczy przygotować drążek na rączkę oraz kilka desek (dwie na szersze boki, dwie na dłuższe boki oraz jedną na spód). Najpierw musimy zabezpieczyć drewno przed wilgocią i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, w tym celu należy sięgnąć po impregnat. Kiedy deski wyschną trzeba je ze sobą połączyć. Do tego powinniśmy użyć gwoździ, bo są niemal niewidoczne i nie będą negatywnie wpływać na wygląd skrzynki. Sam uchwyt można zamocować z wykorzystaniem wkrętów, to zwiększy jego solidność. 

P2: Jak wyposażyć skrzynkę narzędziową?

W skrzynce każdego majsterkowicza powinny znaleźć się takie narzędzia, jak: kombinerki, śrubokręt krzyżakowy, klucz francuski, młotek oraz śrubokręt. Z ich pomocą można bez trudu wykonać większość drobnych prac w domu i ogrodzie, a ponieważ nie są drogie, ich zakup nie nadwyręży domowego budżetu. Do skrzynki warto włożyć również poziomicę, gdyż bez niej trudno nam będzie np. równo zawiesić półkę. Przyda się nam też wiertarko-wkrętarka, zestaw kołków rozporowych, wkręty do drewna i gwoździe, a nawet szpachelka i pędzelek. Za sprawą tych narzędzi oraz akcesoriów możemy być przygotowani na każdą okoliczność.

 

P3: Skrzynka narzędziowa – jaki rozmiar?

W sklepach dostępne są zarówno małe, ok. 12-calowe skrzynki narzędziowe, jak i znacznie większe składające się nawet z kilku poziomów. Jak wybrać model w odpowiednim rozmiarze, aby nie okazał się za mały ani zbyt duży? Pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim to, ile mamy narzędzi, bo wszystkie muszą zmieścić się w przegródkach. Powinniśmy też uwzględnić, czy często wozimy skrzynkę w samochodzie, bo jeśli nie, możemy zdecydować się na nieco większy model. Najważniejsze jest to, żebyśmy nie narzekali na trudność w przenoszeniu narzędzi z miejsca na miejsce czy w szybkim znalezieniu tego odpowiedniego.

 

P4: Skrzynka narzędziowa – gdzie kupić?

Wielu majsterkowiczów przekonuje, że skrzynkę narzędziową warto kupić w sklepie internetowym. Takie rozwiązanie ma kilka ważnych zalet. Robiąc zakupy online do wyboru mamy więcej produktów (również tych oferowanych przez mniej znane marki) i to w atrakcyjnych cenach. Nie ma potrzeby czekania na sezonowe obniżki, aby sporo zaoszczędzić. Poza tym nie musimy nawet wychodzić z domu, żeby kupić wymarzoną skrzynkę. Co prawda nie mamy możliwości obejrzenia dostępnych produktów i wzięcia ich do ręki, ale możemy poszukać opinii na ich temat, bardzo często są do nich dołączone zdjęcia zrobione przez innych kupujących. W razie wątpliwości możemy najpierw wybrać się do sklepu stacjonarnego i tam przyjrzeć się wybranej skrzynce, a dopiero później ją zamówić.

P5: Skrzynka narzędziowa – ile kosztuje?

Czy skrzynki narzędziowe dużo kosztują? To, ile wydamy na zakup tego typu produktu jest uzależnione od kilku czynników, głównie: całkowitych wymiarów, materiału wykonania i producenta. Cena za najmniejsze modele, mieszczące podstawowe narzędzia, mieści się w zakresie od 20 zł do 100 zł. Za większą skrzynkę wykonaną z solidniejszego materiału trzeba zapłacić ponad 150 zł. Dotyczy to w szczególności tzw. mobilnych warsztatów. Składają się one z kilku poziomów i mają kółka w podstawie. To modele, które często kosztują ponad 500 zł.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

Łukasz

November 23, 2020 at 1:04 am

Artykuł pisała osoba która nie ma pojęcia o skrzynkach. Skrzynia na pierwszy. Miejscu nadaje się tylko na śmietnik. Skrzynia 3 i 8 naleza do systemu skrzyń które kazdy kompletuje pod siebie. Pozycje 7 ciężko tak naprawdę nazwać skrzynką

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

December 4, 2020 at 9:01 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół KącikMajsterkowicza.com

Odpowiadać