Ranking 4 najlepszych pił łańcuchowych akumulatorowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Akumulatorowe piły łańcuchowe – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Prace w ogrodzie nie muszą wymagać zaawansowanych narzędzi. Doskonałym przykładem jest pilarka na akumulator litowo-jonowy Husqvarna 120i, która znakomicie sprawdzi się do prostych zadań. Sprzęt jest lekki, a przy tym cichy, co znacząco poprawia komfort pracy, nawet jeśli tylko chcemy przyciąć kilka gałęzi. Zaletą urządzenia jest bezszczotkowy silnik zapewniający wysoki moment obrotowy, co zwiększa wydajność. Jest to nasz numer jeden w zestawieniu, ponieważ poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stoją przed każdym amatorem-ogrodnikiem, co poświadczają liczne opinie. W bardziej wymagających zadaniach sprawdzi się akumulatorowa pilarka łańcuchowa Husqvarna 340i, która jest bardziej wydajna, a przy tym wszechstronna, dzięki czemu można ją użyć do prac stolarskich i ciesielskich. Model wyróżnia się doskonałą zwrotnością oraz niskim poziomem wibracji i hałasu. Nie bez znaczenia jest również kwestia bezpieczeństwa – obie pilarki wyposażone są w bezwładnościowy hamulec, który w krytycznym momencie odbicia chroni przed obrażeniami. 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wydajna, łatwa w rozruchu, a przy tym lekka (2,95 kg). Dzięki antypoślizgowemu uchwytowi pewnie leży w rękach. Silnik bezszczotkowy zapewnia wysoki moment obrotowy, co zwiększa wydajność i ogranicza hałas. Nie wymaga narzędzi do montowania prowadnicy i regulacji napięcia łańcucha.

Wady

Jest to model podstawowy, bez akumulatora i ładowarki. Piłę można jednak wyposażyć w dodatkowe akcesoria, np. akumulator 40-B140 o energii 146 Wh.

Podsumowanie

Proste i wydajne urządzenie przeznaczone do drobnych prac w ogrodzie typu przycięcie drzewa, krzewu czy pocięcie drewna na opał. Dzięki lekkiej konstrukcji ręce operatora nie męczą się zbyt szybko.

Drugi wybór

Zalety

Wysoka moc zapewnia wysoką wydajność maszyny spalinowej. Dzięki dużej prędkości piły łańcuchowej cięcie jest płynne i szybkie. Zwrotna, o niskim poziomie wibracji i lekka, dzięki czemu pewnie leży w rękach i nie przemęcza ramion (waga 2,8 kg).

Wady

Należy uważać na cenę pilarki, bo ta podawana jest bez akumulatora i ładowarki. Za to sprzęt bezproblemowo współpracuje z wszystkimi bateriami Husqvarna.

Podsumowanie

Model przeznaczony dla amatorów, ale do bardziej zaawansowanych prac, w tym ciesielskich i stolarskich. Wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem i doskonałymi parametrami wpływającymi na wydajność i bezpieczeństwo.

Rozważ też

Zalety

Produkt jest lekki- waży około 3,1 kg. Dłonie osoby pracującej urządzeniem nie męczą się zbyt szybko. Po jednym naładowaniu akumulatora można wykonać 220 cięć, co jest dość dobrym wynikiem. Sprzęt ma antypoślizgowy uchwyt, dzięki któremu całość pewnie leży w dłoni. Automatyczny system smarowania sprawia, że konserwacja maszyny jest łatwa.

Wady

Wadą urządzenia może być długi czas ładowania akumulatora (5 godzin). Niektórzy użytkownicy twierdzą, że sprzęt zajmuje dużo miejsca.

Podsumowanie

Akumulator ma pojemność 2 Ah. Grubość cięcia piły wynosi 3,5 cm, natomiast prędkość łańcucha sięga 3,5 m/s. Model został wyposażony w wyłącznik bezpieczeństwa - nie jesteśmy narażeni na groźne rany i skaleczenia. Piłę wyróżnia dobry stosunek jakości do ceny.

 

 

4 najlepszych pił łańcuchowych akumulatorowych. Opinie w 2024 roku

 

1. Pilarka łańcuchowa Husqvarna 120i

 

Pilarka 120i sprawdzi się w podstawowych i okazjonalnych pracach w przydomowym ogrodzie typu cięcie gałęzi czy desek. Mimo, że jest przeznaczona do amatorskich prac, wyposażona jest w zaawansowane funkcje, które zapewniają doskonałe rezultaty. Mamy tu między innymi beznarzędziowy napinacz, który pozwala w prosty sposób napiąć piłę łańcuchową oraz zamontować prowadnicę i łańcuch bez użycia narzędzi. Pilarka ma łańcuch H38 Husqvarna, który charakteryzuje się zredukowanym poziomem drgań. Jego prędkość pracy wynosi 11,5 m/s.

Prezentowany model nie ma akumulatora i ładowarki w zestawie, ale łatwo dostępny jest akumulator 36 V Li-Ion o pojemności 4 Ah. Dzięki ogniwom o dużej mocy zapewnia ciągłą moc wyjściową w różnych warunkach klimatycznych i szybki czas ładowania. Akumulator można ładować do 600 razy osobno dostępną ładowarką QC250 o mocy 250 W z aktywnym chłodzeniem baterii. Co więcej, ładowarkę można dla wygodniejszego użytku zamontować na ścianie.

Pilarka 120i wyróżnia się niezwykle cichą pracą. Ciśnienie akustyczne przy uchu operatora wynosi 88 dB(A), natomiast gwarantowana moc akustyczna – 101 dB(A). Dzięki temu nawet prosta praca w ogrodzie odbywa się w komfortowych warunkach zarówno dla operatora, jak i osób przebywających w jego otoczeniu. Na komfort pracy wpływa również lekkość urządzenia – waży zaledwie 2,95 kg (bez akumulatora, urządzenia tnącego i oleju) oraz drgania na poziomie 2,6 m/s² dla uchwytu przedniego i 2,8 m/s² dla uchwytu tylnego. To sprawia, że operator się nie męczy, a samo operowanie sprzętem jest płynne i bezproblemowe.

Warto zwrócić uwagę, że pilarka łańcuchowa 120i wyposażona jest w trwały silnik bezszczotkowy. Wysoki moment obrotowy w stosunku do wagi urządzenia sprawia, że pilarka jest wydajna, niezawodna i będzie służyć długimi latami.


Zalety

Lekkość: Sama konstrukcja pilarki waży 2,95 kg, a prowadnica ma długość 30-35 cm. Dzięki temu nawet przy drobnych pracach nie odczuwa się zmęczenia i przeciążenia rąk.

Napinanie łańcucha: Z przygotowaniem maszyny poradzi sobie nawet osoba bez doświadczenia. Napinanie łańcucha nie wymaga żadnych narzędzi, przez co jego montaż, wymiana czy ustawienie nie sprawiają problemów.

Ochrona użytkownika: Bezwładnościowy hamulec piły łańcuchowej chroni przed obrażeniami w krytycznym momencie odbicia pilarki. Obecne są także wychwytnik łańcucha i osłona prawej dłoni.

Proste uzupełnianie oleju: Dzięki przezroczystemu zbiornikowi oleju do smarowania łańcucha i prowadnicy wiadomo, kiedy go uzupełnić, bez ryzyka uszkodzenia układu tnącego. Korek z chowanym uchwytem ułatwia otwieranie i zamykanie wlewu oleju.

Tryb ekonomiczny savE: Pozwala przedłużyć maksymalny czas pracy.

 

Wady

Bez akumulatora i ładowarki: Pilarka sprzedawana jest bez akumulatora i ładowarki. Należy samodzielnie kupić te akcesoria, aby móc rozpocząć korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

2. Pilarka łańcuchowa Husqvarna 340i

 

Mocna akumulatorowa pilarka łańcuchowa o dużej wydajności cięcia Husqvarna 340i przeznaczona jest do bardziej zaawansowanych prac ogrodowych i gospodarczych typu cięcie drewna do kominka, ścinanie mniejszych drzew, a nawet prac stolarskich i ciesielskich. Mimo znakomitych parametrów polecana jest do domowych ogrodów, do prac drobnych i dla osób, które poszukują bardziej wydajnej piły. Wyposażona jest w zaawansowany bezszczotkowy silnik i układ tnący 35 cm o niskim poziomie drgań. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom zapewnia płynne i szybkie cięcie przy minimalnym ryzyku szarpania i odbicia.

Wśród innych pilarek Husqvarna wyróżnia się ergonomiczną konstrukcją oraz poręcznością. Zapewnia to wąski korpus, wysoko umieszczony środek ciężkości oraz płaski spód. Co istotne, urządzenie wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami w porównaniu do spalinowych urządzeń podobnej klasy wydajnościowej. Ponadto zastosowano tu bezszczotkowy silnik opracowany przez firmę Husqvarna, który jest o 25% wydajniejszy niż zwykły silnik szczotkowy, co oznacza wysoki i stały moment obrotowy. Na efekt pracy i jakość cięcia wpływa duża prędkość piły łańcuchowej – prędkość łańcucha przy mocy maksymalnej wynosi 20 m/s. Znaczenie ma również rodzaj piły łańcuchowej, czyli S93G, która zapewnia precyzję i wydajność nawet w ekstremalnych warunkach.

Pilarka, jak na tę klasę urządzenia, jest cicha. Ciśnienie akustyczne przy uchu operatora wynosi 88 dB(A), a gwarantowana moc akustyczna 101 dB(A). Całkowity brak dymu i hałasu spalinowego silnika sprawia, że po pilarkę można sięgać bez obaw o zakłócanie spokoju sąsiadów czy domowników. Na wygodę użytkowania wpływa również niezwykle prosty sposób obsługi, bez konieczności uzupełniania paliwa czy dbania o inne typowe prace przygotowawcze i konserwacyjne. Prosta konstrukcja i elektronicznie sterowany system napędowy przekłada się na mniejszą liczbę przestojów w pracy i niskie koszty eksploatacji.

Łatwa i płynna praca, wysoka wydajność, niskie odbicie sprawiają, że pilarka łańcuchowa Husqvarna 340i cieszy się sporą popularnością wśród osób amatorsko obrabiających drewno oraz pielęgnujących ogród. Te parametry wpływają na ograniczenie zmęczenia operatora i obciążenia pilarki.Zalety

Napinanie łańcucha: Zastosowano beznarzędziowy system montażu układu tnącego i napinania łańcucha, dzięki czemu w każdej chwili i w każdym miejscu można dokonać korekty napięcia piły, by zawsze pracować bezpiecznie, wydłużając jednocześnie trwałość urządzenia. 

Ochrona użytkownika: Przed obrażeniami chroni bezwładnościowy hamulec piły łańcuchowej, wychwytnik łańcucha i osłona prawej dłoni.

Wydajny silnik bezszczotkowy: Zastosowano zaawansowany silnik, który jest o 25% wydajniejszy niż zwykły silnik szczotkowy, co oznacza wysoki i stały moment obrotowy.

Dodatkowe akcesoria: Możliwość dokupienia akcesoriów jak akumulator kompaktowy lub plecakowy sprawia, że pracę można wykonywać non stop i zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Wszechstronność zastosowania: Jest to mocna i wydajna pilarka, która sprawdzi się w rozmaitych pracach, w tym stolarskich i ciesielskich.

 

Wady

Brak akumulatora w zestawie: Pilarka współpracuje z akumulatorem litowo-jonowym 36V, który nie jest dołączany. Dla przedłużenia pracy i lepszych efektów warto zakupić dodatkowe akcesoria z dostępnej oferty ładowarek, lekkich akumulatorów kompaktowych i akumulatorów plecakowych.

 

 

 

 

3. Piła Black&Decker GKC1825L20

 

Godnym uwagi produktem jest Black&Decker GKC1825L20, czyli akumulatorowa piła łańcuchowa o wadze 3,1 kg. Jest to stosunkowo lekki model, dlatego nie musimy się obawiać o to, że nasze dłonie zmęczą się zbyt szybko i będziemy musieli przerwać pracę.

Prezentowany sprzęt został wyposażony w akumulator o pojemności 2 Ah. Czas jego ładowania wynosi 5 h. Zgodnie z informacją podaną przez producenta na jednym ładowaniu można wykonać ok. 220 cięć, co według konsumentów jest zadowalającym wynikiem. Urządzenie ma antypoślizgowy uchwyt, który stanowi gwarancję bezpieczeństwa w trakcie pracy. Grubość cięcia piły wynosi 3,5 cm, zaś prędkość łańcucha jest równa 3,5 m/s.

Konsumenci uważają, że model Black&Decker GKC1825L20 to akumulatorowa piła łańcuchowa w dobrej cenie. Zaletą urządzenia jest prosta obsługa – automatyczny system smarowania łańcucha sprawia, że konserwacja sprzętu nie jest problematyczna. Jak zapewniają użytkownicy, użytkowanie produktu jest w pełni bezpieczne (wyłącznik bezpieczeństwa i antypoślizgowe uchwyty).

Black&Decker GKC1825L20 to dobra akumulatorowa piła łańcuchowa do 600 zł. Model waży 3,1 kg. Urządzenie jest odpowiednie do cięcia drewna o średnicy do 25 cm.

 

Zalety

Napinanie łańcucha: Z prezentowanej piły może korzystać nawet osoba bez doświadczenia. Wynika to m.in. z tego, że napinanie łańcucha nie wymaga użycia żadnych narzędzi, dlatego też jego wymiana czy ustawienie nie sprawiają problemów.

Łatwa konserwacja: Warto podkreślić, że konserwacja sprzętu nie jest trudna. Model ma automatyczny system smarowania łańcucha, który pozwala utrzymać piłę w bardzo dobrym stanie.

Antypoślizgowy uchwyt: Bezpieczeństwo i komfort w trakcie pracy gwarantuje antypoślizgowy uchwyt. Dzięki niemu możemy pewnie trzymać urządzenie w dłoniach i łatwiej nim manewrować.

Waga: Model jest stosunkowo lekki (3,1 kg). Nawet jeśli będziemy mieć do cięcia sporo drewna, nie musimy się obawiać o nadmiernie obciążenie rąk.

Wyłącznik bezpieczeństwa: Aby zapewnić użytkownikowi maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas pracy z użyciem piły, producent wyposażył ją w wyłącznik bezpieczeństwa.

 

Wady

Szybko się nagrzewa: Trzeba mieć na uwadze to, że model stosunkowo szybko się nagrzewa.

 

 

 

 

4. Piła Ryobi Rcs36x3550Hi 5133002180

 

Jeśli szukasz sprawdzonej piły akumulatorowej polecamy Twojej uwadze model Ryobi Rcs36x3550Hi. Urządzenie to został wyposażone w łańuch, który osiąga prędkość 21 m/s. Element ten jest niezwykle wytrzymały. Długość prowadnicy wynosi 35 cm.

Urządzenie zostało skonstruowane w oparciu o technologię IntelliCell, która sprawia, że praca jest bardziej wydajna, a sprzęt cechuje większa wytrzymałość. Bezszczotkowy silnik jest efektywny i nie zacina się w trakcie użytkowania. Konsumenci chwalą prezentowany model za dobrze wyprofilowany uchwyt. Na uwagę zasługuje nie tylko jego konstrukcja, ale również fakt, że wyposażono go w system antywibracyjny. Dzięki temu nasze dłonie nie męczą się zbyt szybko. 

Model Ryobi Rcs36x3550Hi zyskał wiele pozytywnych recenzji użytkowników, co sprawia, że sprzedaje się bardzo szybko. Osoby, które zdecydowały się na jego zakup potwierdzają, że produkt dobrze spełnia swoje zadanie – jest wydajny i zapewnia odpowiedni komfort w trakcie pracy, co jak wiemy dobrze wpływa na naszą efektywność.

Ryobi Rcs36x3550Hi to akumulatorowa piła łańcuchowa z 35 cm prowadnicą. Prędkość łańcucha wynosi 21 m/2. 

 

Zalety

Silnik bezszczotkowy: Model został wyposażony w silnik bezszczotkowy, który dobrze radzi sobie z cięciem nawet grubego drewna. Działa on płynnie i nie nagrzewa się zbyt szybko.

Dodatkowe akcesoria: Komplet zawiera nie tylko piłę łańcuchową, ale także dobrej jakości akumulator i ładowarkę. W zestawie znajdziemy solidnie zrobioną osłonę na prowadnicę, jak również olej przeznaczony do konserwacji elementu tnącego.

Antywibracyjny uchwyt: Sprzęt ma antywibracyjny uchwyt, który skutecznie pochłania ewentualne drgania, zapewniając nam komfortową pracę. Tego typu rączka wpływa jednak nie tylko na wygodę, ale też bezpieczeństwo (mniejsze ryzyko wypuszczenia piły z rąk).

 

Wady

Obudowa: Jakość wykonania obudowy nie jest najlepsza, dlatego należy uważać w trakcie przenoszenia i przechowywania urządzenia.

 

 

 

 

Jaką piłę łańcuchową akumulatorową wybrać?

 

Piła łańcuchowa to sprzęt, który znajdzie zastosowanie głównie do pracy przy wycince drzew. Osoby, które chcą wyposażyć się w tego typu urządzenie, powinny mieć na uwadze kilka kwestii. Co warto wiedzieć przed zakupem tego produktu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym krótkim poradniku. Aby ułatwić Ci wybór konkretnego modelu przygotowaliśmy także ranking, w którym znalazły się najlepsze akumulatorowe piły łańcuchowe.

W tekście poruszamy kwestie dotyczące pił akumulatorowych. Zdecydowaliśmy się przedstawić informacje na temat tego typu urządzeń, ponieważ według naszych ustaleń konsumenci coraz częściej decydują się na zakup modeli zasilanych akumulatorowo.

Na początku warto upewnić się, czy do wybranego przez nas modelu dołączony jest wspomniany wcześniej akumulator. Często zdarza się, że konsument otrzymuje zestaw pozbawiony tego elementu. To sprawia, że konieczny jest jego zakup, co jak wiemy generuje dodatkowy koszt. Jeśli wybrany przez nas model nie ma w komplecie akumulatora poszukajmy informacji na temat tego, jaki jego rodzaj będzie odpowiedni dla określonego urządzenia. Danych na ten temat należy szukać na opakowaniu.

Ważną kwestią jest także prędkość łańcucha. To m.in. od niej zależy, jak efektywna będzie nasza praca. W sklepach znajdziemy piły, w których parametr ten wynosi np. 3,5 m/s. Tego typu modele są znacznie tańsze, aniżeli urządzenia osiągające prędkość ok. 20 m/s. To, jaki sprzęt wybierzemy zależy głównie od tego, jak często będziemy korzystać z piły i jaki mamy budżet.

Najlepsza akumulatorowa piła łańcuchowa w 2024 roku ma odpowiednio wyprofilowany uchwyt. Zapewnia to komfort w trakcie pracy i chroni przed bólem dłoni. Konsumenci zgodnie twierdzą, że rączka powinna być pokryta antypoślizgową powłoką, która zabezpieczy przed wyślizgnięciem się sprzętu z dłoni. Dobrym rozwiązaniem jest także system antywibracyjny – ułatwia on manewrowanie piłą i tym samym umożliwia nam precyzyjne cięcie. Równie ważną kwestią jest waga modelu. Najlepiej jeśli nie będzie ona przekraczać 5 kg – produkt nie będzie zbyt ciężki, więc nasze dłonie nie zmęczą się za szybko.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ