Najlepsza piła łańcuchowa Husqvarna

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Piły łańcuchowe Husqvarna- ranking.

 

 

Husqvarna 135

 

Model 135 to piła łańcuchowa Husqvarna w dobrej cenie. Jest to urządzenie o mocy wyjściowej rzędu 1500 W i maksymalnej prędkości silnika 12 000 obr/min. Wiele osób uważa, że jest to produkt warty uwagi, zwłaszcza gdy szukasz stosunkowo lekkiej i łatwej w obsłudze pilarki, przeznaczonej do użytku w obrębie gospodarstwa domowego.

W projekcie modelu 135 zastosowano silnik X – Torq, który zapewnia użytkownikom mniejsze zużycie paliwa i maksymalnie minimalizuje produkcję spalin. Produkt jest również wyposażony w Air Injection System oczyszczający powietrze za pomocą siły odśrodkowej wentylatora. Ta technologia wydłuża czas eksploatacji silnika i pozwala na rzadszą wymianę filtra. Innym rozwiązaniem zastosowanym przez producenta jest zasada dwóch mas, czyli system pochłaniający drgania, dzięki izolacji uchwytu od silnika przez użycie sprężyn. W przypadku poluzowania się łańcucha z boku pilarki umieszczono łatwy w obsłudze napinacz, który w kilka chwil naprawi sytuację.

Pojemność cylindra piły łańcuchowej wynosi 40,9 cm3, a pojemność zbiornika paliwa to 0,37 l. Długość zastosowanej prowadnicy to 36 cm – 14 cali. Waga urządzenia jest stosunkowo niewielka – wynosi zaledwie 4,4 kg (z pustym zbiornikiem paliwa). Konsumenci bardzo pozytywnie wypowiadają się na temat produktu. Są zadowoleni z wygody obsługi i małego zużycia paliwa. Mimo niedużej pojemności baku, paliwa starczy nawet do 40 minut ciągłego użytkowania.

 

 

 

 

Husqvarna K970 Chain

 

Piła łańcuchowa Husqvarna K 970 Chain to sprzęt o mocy wyjściowej 6,1 KM i prędkości silnika dochodzącej nawet do 9 300 rpm (jałowe obroty mają prędkość 2 700 rpm) Zużycie paliwa wynosi 500 g/ kWh, co jest niewielką ilością biorąc pod uwagę gabaryty i moc produktu. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o osobach, które zawodowo zajmują się obróbką drewna.

Model K 970 Chain bardzo dokładnie wykonuje otwory o wymiarach 11 cm x 11 cm. Urządzenie jest odporne na nieprzyjazne warunki zewnętrzne, a dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu Smart Carb, który kompensuje spadek przepustowości filtra oszczędzamy zużycie paliwa nie tracąc jednocześnie mocy. Dodatkową oszczędność paliwa (nawet o 20%) zapewnia nam zastosowanie silnika X- Torq. Ilość wytwarzanych przez niego zanieczyszczeń to zaledwie 25% zanieczyszczeń wytwarzanych przez standardowe silniki. Konsumenci wypowiadają się pozytywnie na temat produktu. Jak wszystkie najlepsze piły mechaniczne Husqvarna prezentowany model nie stwarza problemów z dostosowaniem napięcia łańcucha.

Długość prowadnicy użytej przy tym modelu to 350 mm, lub też 14 cal, a maksymalna głębokość cięcia to aż 390 mm. Mimo swojej mocy całość urządzenia jest niewielka – jest to jedynie 9,4 kg po odłączeniu urządzenia tnącego.

 

 

 

 

Jaką piłę łańcuchową Husqvarna wybrać?

 

Piły łańcuchowe, powszechnie zwane też pilarkami, są produktem kierowanym do osób pracujących przy obróbce drewna lub posiadających duże sady czy ogrody. Jednym z głównych producentów pił łańcuchowych jest firma Husqvarna, która została założona już w roku 1689. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją broni na użytek armii szwedzkiej. Obecnie produkty Husqvarna przeznaczone są do pielęgnacji terenów zielonych i ze względu na wysoką jakość są doceniane na całym świecie.

 

Piły łańcuchowe dzielimy na dwa podstawowe typy: elektryczne i spalinowe. Modele elektryczne nie emitują takiego hałasu, jak spalinowe odpowiedniki, są także lżejsze, przez co wygodniejsze w eksploatacji. Niestety, przez ograniczający nas kabel zasilający ten typ piły nadaje się wyłącznie do użytku wokół domu.

Piły spalinowe najczęściej posiadają silnik pracujący na mieszance benzyny i oleju. Są one wykorzystywane w pracach na większą skalę, ponieważ ich silniki dysponują dużo większą mocą. Wiąże się to oczywiście z większymi gabarytami oraz poziomem emitowanego hałasu, który wymaga od użytkownika noszenia specjalistycznych słuchawek ochronnych. Ze względu na brak ograniczenia w postaci kabla zasilającego są one używane np. podczas wycinki lasu.

W przypadku modeli spalinowych istotne znaczenie ma zbiornik na paliwo. Im będzie większy, tym dłużej będzie pracować bez konieczności uzupełniania paliwa. Jednocześnie duży zbiornik to ryzyko, że urządzenie będzie zbyt ciężkie i tym samym mało mobilne. Wiele osób uważa, że napełniony zbiornik wystarczający na ok 1 h pracy jest wystarczający.

Moc piły łańcuchowej określa się w koniach mechanicznych, jeśli mówimy o sprzętach spalinowych. Gdy natomiast jest mowa o silnikach elektrycznych, ich moc określamy w watach. Najsłabsze modele elektryczne mają moc 1200 W, jednak nadają się one tylko do wykonywania drobnych, przydomowych prac. Jeśli natomiast szukasz piły z myślą o pracy w sadzie lub lesie, warto rozważyć zakup urządzenia spalinowego o mocy wahającej się od 3 KM do 5 KM, musimy tu jednak pamiętać, że im więcej jest koni mechanicznych i im większa jest pojemność silnika, tym większe będzie zużycie paliwa.

Drugim, bardzo istotnym czynnikiem jest długość prowadnicy, czyli części piły, na której obraca się łańcuch. Dłuższe prowadnice, długości od 40 cm do 45 cm, są wykorzystywane w średniej klasy modelach typu spalinowego i są w stanie ściąć niewielkie drzewo. Prowadnice w małych, elektrycznych pilarkach mają zwykle długość 15 cm.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ