Ranking 3 najlepszych kompresorów 50l w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

Kompresor 50 l – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Najlepszym 50 l kompresorem okazał się Metabo Basic 250. Skąd mamy pewność, że to właśnie ten model zasługuje na szczególne uznanie? Prezentowana sprężąrka 50l została wykonana z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej. Zbiornik objęty jest 10-letnią gwarancją producenta. Stanowi to potwierdzenie, że element ten jest dobrej jakości. Istotną zaletą urządzenia jest łatwy system obsługi. Jeśli chcemy przenieść kompresor Metabo 50l, nie powinniśmy mieć z tym problemu. Wszystko przez to, że model wyposażono w wygodny uchwyt i kółka transportowe. W swoich recenzjach konsumenci podkreślają, że w tym przedziale cenowym trudno znaleźć równie dobre urządzenie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że nie każdy może być zainteresowany tym modelem. Dlatego też na naszej stronie znajdziesz opisy także innych produktów. Jesteśmy pewni, że wśród nich jest sprzęt idealny dla Ciebie. Model Stanley FCDV404STN006 to kompresor sprężarka 50l, która uplasowała się na drugim miejscu w rankingu. Urządzenie jest efektywne – ma mocny silnik, który gwarantuje szybką pracę.


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Długi przewód ułatwia swobodne użytkowanie sprzętu (1,5 m). Urządzenie jest wyposażone w zabezpieczenie termiczne. Chroni ono silnik przed przegrzaniem. Ciśnienie kompresora możemy łatwo regulować, a zmiany widzimy na zamieszczonym manometrze.

Wady

Niektórym użytkownikom przeszkadza fakt, że produkt nie ma żebrowania, które mogłoby ochłodzić przewód tłoczny. Uważają oni również, że przydałaby się dodatkowa szybkozłączka za reduktorem.

Podsumowanie

Prezentowany sprzęt waży 32 kg. Jest to kompresor z dużymi, gumowymi kółkami, dzięki którym urządzenie możemy łatwo przenosić. Moc silnika sprzętu wynosi 1,5 kW, a maksymalne ciśnienie to 8 bar. Wydajność kompresora wynosi 200 l/min.

Drugi wybór

Zalety

Kompresor 50 FCDV404STN006 charakteryzuje 50 litrowy zbiornik, 1500 W silnik o prędkości obrotowej na minutę 2850. Sprzęt osiąga w trakcie pracy do 8 bar ciśnienia, posiada czytelne zegary do odczytania aktualnych wartości, a także jest mobilny i łatwy w przemieszczaniu.

Wady

Wydajność urządzenia według użytkowników nie osiąga wartości podanych przez producenta (222l/min). Według majsterkowiczów wartość ta jest teoretyczna lub osiągana przy zasysaniu.

Podsumowanie

Kompresor pozwala na szybie napompowanie kół samochodowych osiągając przy tym 8 bar ciśnienia. Zasilane jest ono prądem z sieci 230 V i jest wyposażone w ergonomiczny reduktor ciśnienia, a także mechanizm regulacji. Waga sprzętu wynosi 36 kg.

Rozważ też

Zalety

Manometry są duże, dlatego odczytanie wartości nie sprawia problemu. Mechanizm służący do regulowania pracy jest wygodny i łatwy w obsłudze. Sprzęt jest wydajny, pozwala szybko wykonać zaplanowaną pracę.

Wady

Urządzenie waży 45 kg. Jest ono ciężkie, więc nawet przesuwanie na dołączonych kółkach nie jest łatwe, zwłaszcza że nie są zbyt dobrze zaprojektowane.

Podsumowanie

Ten kompresor olejowy ma pojemność 50 l. Urządzenie ma wymiary 80 cm x 35 cm x 67 cm. Sprzęt został wyposażony w wygodną rączkę. Model wytwarza ciśnienie równe 10 bar. Obudowa kompresora jest wykonana z solidnych materiałów.

 

 

Kompresory 50 l – ranking

 

 

1. Sprężarka Tłokowa Metabo Basic 250-50 W 601534000

 

Warto zapoznać się z opisem modelu Metabo Basic 250. Jest to jeden z najczęściej polecanych przez konsumentów kompresorów. Urządzenie jest dostępne w przystępnej cenie. A także niejednokrotnie kompresor 50l obejmuje promocja cenowa. Zaletą sprzętu jest to, że jego obsługa nie stanowi problemu nawet dla osób niedoświadczonych.

Moc kompresora wynosi 1,5 kW, a maksymalna prędkość to 2850 obrotów na minutę. Urządzenie generuje hałas na poziomie 97 dB. Wymiary modelu są następujące: 83 cm x 44,5 cm x 71,5 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 1,5 m. Warto wspomnieć o tym, że zbiornik jest objęty 10-letnią gwarancją producenta. Kompresor 50l dwutłokowy ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Na urządzeniu znajduje się manometr, który wskazuje ciśnienie w zbiorniku.

Opinie na temat Metabo Basic 250 są pochlebne. Konsumenci doceniają jakość wykonania urządzenia, jak również fakt, że sprzęt ma 2 wyjścia wysokociśnieniowe. Kolejnym atutem jest solidny presostat.

Metabo Basic 250 to bardzo dobry 50 l kompresor do 600 zł. Urządzenie ma wymiary: 83 cm x 44,5 cm x 71,5 cm, a jego waga jest równa 32 kg. Długość kabla zasilającego wynosi 1,5 m.

 

Zalety

Zbiornik: Jakość wykonania zbiornika jest bardzo dobra – do jego produkcji wykorzystano najlepsze gatunkowo tworzywa, które cechuje niezwykła trwałość. Dowodem na to jest 10-letnia gwarancja udzielana przez producenta.

Uchwyt: Choć sprzęt jest stosunkowo ciężki, jego przenoszenie nie powinno stanowić problemu. Wszystko przez to, że produkt wyposażono w praktyczny, dobrze wyprofilowany uchwyt. Rączka pokryta jest antypoślizgowym materiałem, co zapewnia mocny chwyt.

Wyłącznik ciśnieniowy: Uruchamianie na zimno jest łatwe dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu z zaworem odciążającym.

Regulacja ciśnienia: Użytkownik ma możliwość swobodnej regulacji ciśnienia wyjściowego, co pozwala lepiej dostosować urządzenie do swoich potrzeb.

Obsługa: Jak wskazuje wiele osób, obsługa kompresora nie jest trudna. W związku z tym prezentowany model bez wątpienia spełni oczekiwania użytkowników, którzy potrzebują solidnie wykonanego, a przy tym prostego urządzenia.

 

Wady

Przewód tłoczny: Dla niektórych osób minusem jest to, że na przewodzie tłocznym nie ma żebrowania chłodzącego.

 

 

 

 

2. Stanley Kompresor 50 FCDV404STN006

 

Renomowana marka STANLEY wypuściła na rynek Stanley Kompresor 50 FCDV404STN006. To kompresor olejowy ze zbiornikiem o pojemności 50 litrów, doskonale nadający się do stosowania domowego i w niewielkich warsztatach. Może on służyć nie tylko do pompowania kół pojazdów, ale też do malowania czy czyszczenia za pomocą przedmuchiwania.

Urządzenie wykończono w charakterystycznyej dla marki żółto-czarnej kolorystyce, dla ułatwienia mobilności zamontowano w nim dwa solidne koła i uchwyt. Zatem mimo wagi 36 kg nietrudno je przestawić do miejsca wykonywania pracy. Osoby, które zetknęły się z urządzeniem chwalą jego wyraźne manometry pozwalające jednym rzutem oka odczytać wskazywane wartości. Kompresor wyposażono w silnik o mocy 1500 W (2 KM), dzięki 2850 obrotom na minutę, jest w stanie ono wytworzyć ciśnie sięgające 8 bar.

A wydajność jest określana na 222 litry na minutę. Na sprawność urządzenia wpływa pompa zaopatrzona w żeliwne cylindry, powiększona obudowa wpływająca na lepsze smarowanie, a także kranik spustowy skroplin zapewniający większy niż standardowy przepływ, dzięki czemu zabrudzenia nie blokują się. Stanley – marka znana chyba każdemu majsterkowiczowi – oferuje Kompresor 50 FCDV404STN006. Jakie daje on możliwości użycia?

 

Zalety

Znana marka – serwis: Znana marka Stanley zyskała zaufanie klientów nie tylko ze względu na solidność produkowanych urządzeń, ale też na sprawną obsługę serwisową.

Manometry: Zegary pokazujące aktualne parametry pracy są duże i czytelne i jak wskazują użytkownicy – również precyzyjne w pokazywanych wartościach.

Szerokie ożebrowania: Chłodnica urządzenia jest zaopatrzona w szerokie ożebrowanie, które zapewnia bardziej efektywne chłodzenie od tradycyjnego ożebrowania stosowanego w innych kompresorach.

Mobilność: Duże gumowe koła, a także długa rączka zakończona gumowym uchwytem zapewniają łatwe i stabilne przemieszczanie sprzętu do miejsca wykonywania pracy.

Cicha praca: Osoby pracujące z tym kompresorem przekazują, że praca sprzętu jest cicha porównując ją do analogicznych urządzeń innych marek.

 

Wady

Wydajność: Użytkownicy przekazują, że podana w specyfikacji wydajność 222l/min to wartość teoretyczna lub osiągana przy zasysaniu. Rzeczywista wydajność, którą da się osiągnąć wynosi nieco więcej niż 100 l/min.

 

 

 

 

3. Kompresor Olejowy Stanley Fatmax DV2 400/10/50

 

Sprzęt Stanley Fatmax 50 l 10 bar jest wyposażony w silnik o mocy 3 KM. Urządzenie wytwarza ciśnienie o wartości 10 barów. Ponieważ model ma manometry możemy z łatwością odczytywać parametry pracy kompresora podczas użytku. Produkt waży 38 kg, jego wymiary to: 80 cm x 35 cm x 67 cm.

Kompresor ma w podstawie koła, dlatego przenoszenie go z miejsca na miejsce nie będzie kłopotliwe. To model, który możemy wykorzystać do wielu różnych prac motoryzacyjnych i nie tylko. Sprzęt został wykonany z tworzywa sztucznego i stali, więc jest wytrzymały. Produkt umożliwia dopasowanie ciśnienia przepływu powietrza do swoich potrzeb i rodzaju wykonywanej pracy.

Urządzenie można wykorzystać m.in. do pompowania kół w samochodzie czy też ogrodowego basenu dla dzieci. Opinie o kompresorach 50 l przedstawiane przez konsumentów mowią, że to przydatny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym domu. Kompresor jest łatwy w obsłudze, a ponieważ jest w odpowiedni sposób zabezpieczony przed blokowaniem się zabrudzeń, nic nie powinno zakłócić jego pracy. Ten kompresor 50l jest dostępny w sieci Castorama, a także w serwisie Allegro.

Model Stanley Fatmax 50 l 10 bar ma wymiary: 80 cm x 35 cm x 67 cm. Sprzęt waży 38 kg. Kompresor wytwarza ciśnienie do 10 barów, ma silnik o mocy 3 KM.

 

Zalety

Czytelne manometry: Na kompresorze umieszczono duże manometry pozwalające na szybkie odczytanie parametrów pracy sprzętu. To znacząco ułatwia obsługę urządzenia i sprawia, że szybko napompujemy koła w rowerze czy materac do spania.

Wygodny transport: Choć model jest stosunkowo ciężki jego przenoszenie nie jest kłopotliwe. W podstawie urządzenia są duże koła, a w górnej części zbiornika umieszczono wygodny uchwyt.

Praktyczność: Sprzęt możemy wykorzystać nie tylko do pompowania kół czy dziecięcych zabawek. Kompresor jest przystosowany do użytku m.in. z narzędziami pneumatycznymi, co świadczy o jego profesjonalnym charakterze.

 

Wady

Bardzo głośna praca: Na czas używania urządzenia najlepiej założyć na uszy słuchawki. Model generuje hałas do 97 dB, dlatego długotrwała praca z nim może negatywnie wpłynąć na słuch.

 

 

 

Jaki kompresor 50 l wybrać?

 

Kompresor to bardzo praktyczny sprzęt, który pozwoli na przykład szybciej napompować koła w samochodzie czy w rowerze. Dzięki niemu nie trzeba korzystać z tradycyjnej pompki ręcznej. Ze względu na duży wybór produktów tego typu, postanowiliśmy nieco ułatwić Ci zakup. W poniższym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, jakim parametrom sprzętu należy bliżej się przyjrzeć. Na końcu umieściliśmy też krótki ranking kompresorów 50 l prezentujący 3 dobrej jakości modele o pojemności 50 l, które są nie tylko efektywne, ale też bardzo praktyczne.

 

 

Kompresory możemy podzielić na olejowe oraz bezolejowe. Pierwsze wymienione muszą być nasmarowane odpowiednim olejem, aby mogły działać. Test kompresorów 50 l wskazał, że istotne jest, aby wymieniać go regularnie, inaczej urządzenie może ulec awarii. Kompresor olejowy 50l doskonale sprawdzi się m.in. w warsztacie samochodowym lub lakierniczym. Z kolei kompresor bezolejowy 50l działa dzięki tłokom z plastikowymi pierścieniami, dlatego nie trzeba go smarować olejem. Kompresor 2 tłokowy 50l mocno się nagrzewa, dlatego nie sprawdzą się podczas długotrwałej pracy.

Najlepszy kompresor pionowy 50 l w 2024 roku powinien być wydajny, abyś szybciej mógł wykonać konkretną pracę. Wartość tego parametru zwykle wynosi od 50 l/min do nawet 1000 l/min. Wiele zależy od tego, w jakim celu będziesz stosować zakupiony sprzęt. Jeśli ma Ci on służyć głównie do sporadycznego pompowania materaca dla gości czy też kół w rowerze, nie musisz inwestować w bardzo wydajny sprzęt.

Warto sprawdzić też, ile wybrane urządzenie waży i czy łatwo można je przenieść w inne miejsce. Przeciętnie kompresory 50 l w dobrych cenach ważą kilkadziesiąt kilogramów (zwykle do ok. 50 kg). Mimo wszystko nawet tak ciężkie sprzęty mogą być mobilne. Jeśli chcesz być przygotowanym na każdą okoliczność, najlepiej wybierz model wyposażony w kółka, a także specjalnie wyprofilowany uchwyt. Obecność tych elementów sprawi, że transport urządzenia nie będzie kłopotliwy i z pewnością nie nadwyrężysz ani swoich mięśni, ani kręgosłupa.

Mówi się, że najlepsze kompresory 50 l nie powinny generować zbyt dużego hałasu. W tym przekonaniu tkwi wiele prawdy, gdyż bardzo głośne urządzenie z pewnością dla nikogo nie będzie komfortowe w użytkowaniu. Ciągła praca takiego sprzętu może też zakłócać spokój domowników czy sąsiadów. Z tego względu powinieneś kupić dobry i tani kompresor 50 l, który emituje hałas do poziomu ok. 95 dB.

 

Jak można wykorzystać kompresor 50 l?

 

Z naszego rankingu możesz dowiedzieć się, jaki kompresor 50 l jest polecany przez użytkowników. Przygotowane przez nas zestawienie pomoże Ci w podjęciu decyzji zakupowej. Inwestując w dobrej jakości urządzenie, zwiększasz szansę na zadowolenie z jego użytkowania. Jeśli jednak nadal wahasz się i nie wiesz jaki kompresor 50 l kupić, ta część artykułu jest dla Ciebie. Z tego tekstu dowiesz się, jakie możliwości zastosowania ma kompresor. Jesteśmy pewni, że tego typu sprzęt przyda Ci się w różnych sytuacjach.

 

 

Czy kompresor przyda się w warsztacie samochodowym?

Miejscem, w którym bez wątpienia przyda się kompresor 50 l, jest warsztat samochodowy czy przydomowy garaż. Najczęściej tego typu urządzenie jest wykorzystywane do dmuchania opon w aucie. To zadanie jest proste do wykonania. Wystarczy tak zaparkować pojazd, aby znajdował się on blisko sprzętu i możliwe było szybkie podłączenie węża z odpowiednią końcówką. Nie musimy jednak mieć dużego garażu, aby wykonać tę czynność. Jeśli zdecydujemy się na zakup kompresora mobilnego (ze znajdującymi się u podstawy kółkami i dobrze wyprofilowanym uchwytem), będziemy mogli swobodnie przemieszczać go w dowolne miejsce. Sprzęt można także wykorzystać do wypełniania powietrzem poduszek pneumatycznych w samochodzie, jak również do klimatyzacji. Kompresor umożliwi nam regulację temperatury i zmianę ciśnienia czynnika chłodzącego.

 

Remont mieszkania przy wykorzystaniu kompresora

Jeśli planujesz remont mieszkania, przy wykonywaniu niektórych prac będziesz mógł skorzystać ze sprężarki. Jest ona wykorzystywana przede wszystkim do malowania różnych powierzchni. W tym celu korzysta się ze specjalnego pistoletu do malowania natryskowego. Pozwala on znacznie skrócić czas potrzebny na odświeżenie danej powierzchni. Co istotne, kompresor można wykorzystać nie tylko do malowania ścian, ale też płotów czy mebli. Ważne jest odpowiednie dobranie farby. Musi być ona dostosowana do tego typu pracy. Warto wskazać zalety, jakie płyną z malowania natryskowego. Wśród nich można wymienić m.in. to, że tracimy nieco mniej farby, a dodatkowo zyskujemy pewność, że na powierzchni nie będą tworzyły się nieestetycznie wyglądające smugi.

 

 

Pompowanie piłek i basenów

Posiadanie kompresora ułatwi nam przygotowanie basenu ogrodowego na sezon letni. Korzystanie z pompek ręcznych bywa nie tylko czasochłonne, ale też bardzo męczące, szczególnie jeśli basen jest duży. Dlatego też użycie kompresora wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Sprzęt można wykorzystać także do pompowania różnego rodzaju piłek, co doceniają w szczególności rodzice. Jedyne, co musimy zrobić przed zakupem konkretnego modelu, to upewnić się, czy dołączone zostały do niego odpowiednie końcówki.

 

Czyszczenie urządzeń

Masz czasami problem z tym, aby dokładnie wyczyścić sprzęt ogrodowy? Zastanawiasz się, jak usunąć resztki trawy z trudno dostępnych miejsc na kosiarce? Jeśli tak, kompresor 50 l jest dla Ciebie. Za pomocą sprężonego powietrza, które wydostaje się z wnętrza urządzenia, można z łatwością pozbyć się zabrudzeń. Nie trzeba używać żadnych specjalnych detergentów czy dodatkowych akcesoriów. Z kompresora korzystają także lakiernicy samochodowi, przygotowując auto do pracy. Sprężarka okazuje się niezastąpiona także do czyszczenia komputera. W środku znajduje się wiele elementów, na których osadza się kurz. Ich bezpośrednie dotykanie mogłoby doprowadzić do awarii urządzenia, a także okazać się dla nas niebezpieczne.

 

 

FAQ

 

P1: Jaka jest wydajność kompresora o pojemności 50 l?

Wydajność sprzętu jest zazwyczaj podana przez producenta na opakowaniu. Jest to jeden z najważniejszych aspektów przy wyborze kompresora, ponieważ to dzięki wydajności można wykonać pracę szybko i sprawnie, warto więc zainwestować w akcesorium, które rzeczywiście ma wysoką wydajność. Kompresory o pojemności 50 l mają zazwyczaj wydajność wynoszącą od 50 l do 200 l na minutę. Wszystko zależy od wykonania produktu. Trudno jednak jest się wyłącznie kierować tym, co opisuje producent, ponieważ czasem prawdziwa wydajność jest ukrywana za określeniami „wydajność efektywna” i „wydajność wyjścia”. Jeśli widzisz w opisie takie pojęcia, to lepiej dopytać się o rzeczywistą wydajność, bo możesz być rozczarowany.

P2: Lepiej jest wybrać kompresor o pojemności 50l czy 100l?

Pojemność kompresora jest różna, a dobór sprzętu zależy od prac, jakie będziemy wykonywać. Jeśli zastanawiasz się, czy lepszy jest sprzęt o pojemności 50 l czy 100 l, nie szukaj już dalej, tutaj znajdziesz odpowiedź. Kompresor 50 l okaże się idealny dla osób, które zamierzają używać go dość sporadycznie, będą musiały go często przenosić lub przewozić. Jest on najczęściej mały, nie waży dużo, ale też nie pozwala na zbyt długą pracę. Z kolei kompresor o pojemności 100 l nada się dla osób, które chcą korzystać z tego sprzętu trochę częściej oraz bardziej profesjonalnie. Jednak do codziennego użytku będzie potrzebne urządzenie o większej pojemności.

 

P3: Jaki olej użyć do kompresora?

Wybranie odpowiedniego oleju do kompresora może być nie lada wyzwaniem. Nie każdy może być pewien, jaki typ oleju użyć, ponieważ wszystko zależy od tego, jak będziesz używać kompresora. Najważniejsze jest jednak to, aby olej był tłusty. Jednym z najbardziej polecanych olejów jest ATF, który bardzo dobrze współgra z kompresorami. Jeżeli nie masz takiego oleju, możesz również spróbować oleju do automatycznych skrzyń biegów, powinien działać równie dobrze. Możesz również skorzystać ze zwykłego oleju silnikowego, ale musisz pamiętać, aby był trochę rzadszy, całkiem dobrze w tej roli sprawdzi się na przykład ten o lepkości 15W40.

 

P4: Ile oleju użyć do kompresora 50l?

Osoby, które dopiero co zaopatrzyły się w kompresor o pojemności 50 l i chcą go uruchomić, mogą nie wiedzieć, ile oleju do niego wlać. Jest to zrozumiałe, producenci raczej nie wspominają o jego ilości w urządzeniu. Czasem na zbiorniku narysowana jest czerwona kreska, która określa limit, a jest to około 150 ml. Jeśli zamierzasz pracować trochę dłużej, to możesz wlać około 250 ml oleju. Jeśli chcesz wymienić olej, to wystarczy, że użyjesz do tego celu strzykawki z wężykiem lub po prostu odkręcając szklane oczko, które również służy do sprawdzania ilości cieczy. Pamiętaj, aby przed wlaniem nowego oleju, upewnić się, że w pojemniku na pewno nie ma starej cieczy.

P5: Jaki pistolet sprawdzi się do kompresora 50l?

Jeśli zakupiłeś już kompresor o pojemności 50l, to z pewnością teraz szukasz do niego dodatków. Osoby, które zakupiły kompresor do malowania powierzchni, na przykład samochodu lub motocykla, powinny zaopatrzyć się w funkcjonalny pistolet. Jeśli zamierzasz pomalować cały samochód, lecz nie chcesz na tym spędzić całego dnia, to koniecznie wybierz mocny pistolet, który pozwala na regulację przepływającej przez niego ilości cieczy. Jeśli zamierzasz pokryć farbą mniejsze powierzchnie, możesz wybrać akcesorium, które jest trochę mniej wydajne. Pamiętaj jednak, aby najlepiej wybierać sprzęt znanych marek oraz taki, o którym użytkownicy zostawiają pozytywne opinie.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ