Najważniejsze zalety:
Maszyna nie generuje dużego hałasu w czasie pracy, zwłaszcza przy ustawieniu niskiej prędkości obrotowej. Test Bernardo Hobby 500 pokazał, że tokarka ma solidną konstrukcję i jest dobrze przystosowana do intensywnej eksploatacji. Nie wytwarza ona intensywnych drgań i wibracji, a do tego sposób jej działania można dopasować do własnych potrzeb.
Najważniejsze wady:
Niektórym majsterkowiczom przeszkadza to, że do kompletu nie dołączono kilku potrzebnych ich zdaniem elementów. Mowa tu np. o szybko-wymiennym zestawie uchwytów. Pojawiają się też opinie, że otwór wrzeciona jest stosunkowo mały.
Werdykt: 9.8/10
To bardzo dobra tokarka do metalu, mimo że nie jest bez wad. Chętnie używają jej doświadczeni majsterkowicze, a nawet profesjonaliści. Maszyna ma wymiary: 115 cm x 48 cm x 42 cm i waży 130 kg. Jest ona dostępna w dwóch wersjach: przystosowanej do sieci 230 V, jak również 400 V.
OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU
Trwałość
Tokarka jest trwała i nie zepsuje się na skutek częstego używania. Z tego względu cena Bernardo Hobby 500 nie powinna wydawać się zbyt wysoka. Sprzęt został wyposażony w metalowe koło do posuwu, z 0,02 mm koniuszem i pierścieniem ze skalą. Nierzadko element ten jest zrobiony z plastiku, a tym samym bardziej narażony na zniszczenie. Maszyna ma również aluminiowe wzierniki poziomu oleju i mocną, grubą śrubę pociągową. Przed uszkodzeniami zabezpiecza ją specjalna pokrywa. Majsterkowicze zwracają ponadto uwagę na solidny uchwyt tokarski, który umożliwia zachowanie precyzji w czasie pracy.
Spełnia normy europejskie
Maszyna spełnia wszystkie niezbędne normy europejskie, dlatego można jej bez obaw używać. Wyłącznik bezpieczeństwa jest zgodny z EN 60204-1, pokrywa śruby pociągowej z EN ISO 23125, a osłona uchwytu szczękowego z EN ISO 23125. Tokarka ma osłonę przy imaku, gdyż jak określa europejska norma EN ISO 23125/A1:2012 dla ręcznie sterowanych maszyn, koniecznością jest zastosowanie m.in. przeciwrozbryzgowego i przeciwwiórowego zabezpieczenia z przodu sprzętu. Trzeba też dodać, że osłona uchwytu tokarskiego przebiega przez całą długość korpusu, dotyczy to także szczęk mocujących i oś obrotu. To sprawia, że osoba obsługująca maszynę nie ma żadnego kontaktu z obracającym się uchwytem tokarskim i może swobodnie obserwować obrabiany przedmiot.
Kompaktowe wymiary
Ponieważ sprzęt nie jest duży, bez wątpienia zmieści się nawet w niewielkim warsztacie. Aby móc go używać, należy osobno dokupić stół, ewentualnie specjalny stelaż montażowy. Po ustawieniu go w pomieszczeniu wciąż mamy dużo wolnego miejsca, dlatego nic nie powinno przeszkadzać nam w pracy.
Wiele możliwości wykorzystania
Maszynę można wykorzystać na różne sposoby. Ma ona 6-stopniową regulację obrotów, obejmującą zakres od 140 obr./min do 1710 obr./min. To pozwala nam na efektywne obrabianie przedmiotów z metalu, takich jak stożki, wałki i gwinty. Elementy, które otrzymujemy razem z tokarką to: stałe kły centrujące (ich rozstaw wynosi 500 mm) 100 mm, 3-szczękowy uchwyt, czteronożny imak, wanna na wióry oraz suport z saniami. Maszyna z pewnością spełni oczekiwania każdego majsterkowicza. Tak twierdzą osoby, które opublikowały opinie Bernardo Hobby 500.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ