Opinie o Bosch GKS 190

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Piła tarczowa jest wyposażona w wydajny, 1400 W silnik, który nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy, a to minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnej awarii. Urządzenie jest odpowiednie do cięcia zarówno miękkiego, jak i twardego drewna. Model ma blokadę wrzeciona, więc wymiana tarczy przebiega bezpiecznie. Sprzęt jest stosunkowo lekki, bo waży 4 kg. 

 

Najważniejsze wady:

Czytając niektóre opinie o Bosch GKS 190 można natrafić na komentarze, z których wynika, że podziałki szerokości i głębokości są słabo widoczne. To może utrudniać odpowiednie ustawienie sprzętu, szczególnie osobom, które mają problemy ze wzrokiem. Gdyby podziałki były wyraźniej zaznaczone komfort pracy okazałby się większy.

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo drobnych wad dla sporej ilości osób Bosch GKS 190 to najlepsza piła tarczowa w tym przedziale cenowym. Produkt jest zapakowany w kartonowe pudełko i sprzedawany w zestawie z kluczem sześciokątnym oraz prowadnicą równoległą. Urządzenie ma solidną, odporną na zarysowania i działanie wyższych temperatur obudowę.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajny silnik

Piła tarczowa ma wydajny silnik o mocy równej 1400 W. Efektywność jego pracy potwierdził wykonany przez użytkowników test Bosch GKS 190. Wynika z niego, że urządzenie nie nagrzewa się nadmiernie w trakcie pracy, a w związku z tym nie trzeba co chwilę robić przerw. Nie musimy też martwić się o to, że dojdzie do awarii sprzętu. Model jest dostosowany do cięcia różnych materiałów: drewna miękkiego typu sosna i świerk, twardego, takiego jak dąb, a także płyt wiórowych i sklejki. 

Solidne wykonanie

Do zakupu zachęca zarówno atrakcyjna cena Bosch GKS 190, jak i solidne wykonanie urządzenia. Model ma aluminiową, niepodatną na zniekształcenia podstawę, a także pokrywę wahadłową zrobioną z odlewanego ciśnieniowo aluminium. Mocna konstrukcja jest gwarancją długiego czasu użytkowania. Tarcza znajduje się pod solidnymi, metalowymi osłonami. Umieszczony z boku otwór pełni funkcję przyłącza do odkurzacza, dzięki czemu istnieje możliwość szybkiego pozbycia się zanieczyszczeń po skończonej pracy. Należy też zaznaczyć, że w pilarce zastosowano odporne na przetarcia, gumowe przewody zasilające o długości równej 4 m. 

 

Możliwość dostosowania do potrzeb

Każdemu majsterkowiczowi zależy na tym, aby można było szybko dostosować parametry maszyny do aktualnie wykonywanej pracy. W przypadku tego urządzenia jest to możliwe. Jego maksymalna głębokość cięcia wynosi 70 mm, a kąt nachylenia można ustawić na 56 stopni. Co więcej, użytkownik może zablokować mechanizm pochylania. Odbywa się to za pomocą dwóch mocnych śrub skrzydełkowych, które stabilnie trzymają korpus i zapewniają bezpieczną pracę.

 

Komfort użytkowania

Producent wskazuje na to, że linia cięcia jest widziana przez operatora z dwóch stron, a to zwiększa szansę na zachowanie idealnej precyzji. Zarówno uchwyt główny, jak i pomocniczy są pokryte specjalnym, antypoślizgowym tworzywem. W rezultacie sprzęt można pewnie trzymać w dłoniach. Maszyna uruchamia się po jednoczesnym wciśnięciu dwóch przełączników, a w związku z tym nie ma ryzyka przypadkowego włączenia piły tarczowej. Należy też zaznaczyć, że przycisk bezpieczeństwa jest dwustronny, a to oznacza, że może być obsługiwany przez osoby prawo i leworęczne. Piła tarczowa Bosch GKS 190 okazuje się więc uniwersalnym urządzeniem.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ