Ranking 10 najlepszych pił tarczowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 08.12.24

 

Piła tarczowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W znalezieniu piły tarczowej do cięcia drewna, metalu czy plastiku pomoże Ci nasz ranking. Są w nim opisy kilku różnych urządzeń, które nadają się nie tylko dla majsterkowiczów, ale i profesjonalistów. Przykładem takiego sprzętu jest Bosch Professional GKS 190 – model o mocy 1400 W, który daje możliwość zachowania precyzji podczas pracy. Wyposażono go w adapter do odsysania pyłu, dlatego możemy zachować porządek w warsztacie. Popularna jest też piła Scheppach HS105 230V 2,0KW, która jest przystosowana nie tylko do cięcia, ale i piłowania wzdłużnego oraz poprzecznego. To stołowe urządzenie o mocy 2000 W wyróżniające się wytrzymałością i praktycznością. Jest ono także łatwe w obsłudze.


10 najlepszych strugów elektrycznych. Opinie w 2024 roku

 

Żeby przekonać się, które urządzenia cieszą się popularnością wśród majsterkowiczów, przeczytaj ranking pił tarczowych. Opisaliśmy w nim interesujące sprzęty, które zdaniem kupujących są nie tylko solidne, ale również bezpieczne w użytkowaniu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

To profesjonalna piła, która nadaje się także dla majsterkowiczów. Pozwala ona na precyzyjne cięcie miękkich i twardych gatunków drewna. Model nie jest ciężki, więc utrzymanie go w dłoniach nie stanowi problemu.

Wady

Są osoby, które uważają, że podziałki głębokości i szerokości są za mało wyraźne. Ich zdaniem odpowiednie ustawienie sprzętu i przygotowanie go do pracy nie jest zbyt proste.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażono w solidny, 1400 W silnik. Obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Piła pracuje z prędkością do 5500 obr./min. Jest ona zasilana sieciowo, ale kabel ma odpowiednią długość i nie ogranicza swobody ruchów.

Drugi wybór

Zalety

Sprzęt ma bardzo dużą moc i jest przystosowany do intensywnej eksploatacji. Pozwala on na cięcie drewna, a także materiałów drewnopochodnych i plastiku. Co więcej, piła ma stabilną podstawę gwarantującą bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wady

Model nie ma funkcji soft start, czyli delikatnego startu. Przeszkadza to niektórym majsterkowiczom. Co prawda można zamontować dodatkowy moduł, ale najpierw trzeba go dokupić.

Podsumowanie

Piła ma moc równą 2000 W, wyposażono ją w 255 mm tarczę tnącą. To sprzęt stołowy, który jest wytrzymały i łatwy w obsłudze. W razie konieczności możemy poszerzyć stół roboczy z obu stron, służą do tego pokrętła. Co istotne, model ma system odprowadzania trocin.

Rozważ też

Zalety

Przecinarka do Metalu Ukośnica Yato YT-82181 to narzędzie z 2450W silnikiem, idealne do obróbki wysokogatunkowej stali. Oferuje precyzyjne cięcie dzięki 355mm tarczy, osłonę chroniącą przed iskrzeniem oraz system szybkiej wymiany szczotek. Posiada funkcję "Soft start".

Wady

Zgłoszenia od użytkowników wskazują, że po instalacji tarczy mogą występować niewielkie luzy, co ma wpływ na precyzyjność cięć. To oznacza, że przy używaniu starej tarczy, mogą pojawić się kwestie związane z precyzyjnością cięcia.

Podsumowanie

Yato YT-82181 łączy moc 2450W z tarczą o średnicy 355 mm, zapewniając doskonałe cięcie metalu. Ukośnica pozwala na precyzyjne cięcie pod kątem, jest trwała i wygodna w użytkowaniu. Inwestycja warta uwagi.

 

Piła tarczowa do drewna

 

1. Piły tarczowe Bosch Professional GKS 190 

 

Bosch Professional GKS 190 to profesjonalna piła tarczowa do drewna, której moc wynosi 1400 W. Jest ona zasilana sieciowo i ma odpowiednio długi kabel, co przekłada się na większy komfort pracy. Urządzenie daje możliwość cięcia miękkich, jak i twardszych gatunków drewna na głębokość do 70 mm. Maksymalny kąt nachylenia sprzętu wynosi 56 stopni.

Razem z piłą dostajemy w zestawie: tarczę ze spiekanymi węglikami o średnicy 190 mm, adapter do odsysania pyłu i prowadnicę równoległą. Dobrą widoczność linii cięcia zapewnia turbodmuchawa, dlatego możemy zachować precyzję. Sprzęt waży ok. 4 kg. Prędkość obrotowa bez obciążenia jest równa 5500 obr./min.

Na podstawie analizy recenzji konsumentów można stwierdzić, że to solidna piła tarczowa do drewna, która pozwala na zachowanie porządku w miejscu pracy. Wszystko ze względu na to, że możemy skorzystać z funkcji odsysania wiórów. Warto podkreślić, że obudowa jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na działanie wysokiej temperatury.

 

Piły tarczowe Bosch Professional GKS 190 są niezastąpionym narzędziem dla każdego fachowca ceniącego sobie niezawodność i efektywność pracy. 

 

Zalety

Duża moc: Pilarka tarczowa GKS 190 Professional charakteryzuje się największą w swojej klasie mocą silnika – 1400W, co umożliwia szybkie cięcie zarówno miękkiego, jak i twardego drewna.

Elastyczność cięcia: Pilarka zapewnia elastyczność w każdej sytuacji dzięki maksymalnej w tej klasie głębokości cięcia (70 mm) i kątowi nachylenia (56°).

Komfort manewrowania: Zwarta konstrukcja urządzenia gwarantuje maksymalny komfort podczas manewrowania narzędziem.

Czystość pracy: Optymalne odprowadzanie wiórów dzięki specjalnemu adapterowi gwarantuje czystość miejsca pracy i lepszą widoczność materiału.

Solidna osłona: Pilarka posiada solidną, zamkniętą osłonę wahadłową wykonaną z odlewu aluminiowego, co zwiększa bezpieczeństwo pracy.

 

Wady

Głośna praca: Według niektórych użytkowników piła tarczowa Bosch Professional GKS 190 pracuje głośno, co może być przeszkodą w długotrwałej pracy.

 

 

 

 

Piła tarczowa stołowa

 

2. Pilarka stołowa Scheppach HS105 230V 2,0KW 

 

Urządzenie Scheppach HS105 230V 2,0KW ma tarczę tnącą o średnicy 255 mm i jest przeznaczone nie tylko do cięcia drewna, ale również tworzyw sztucznych oraz materiałów drewnopochodnych. To stołowa piła tarczowa o mocy 2000 W, na zakup której mogą zdecydować się profesjonaliści oraz miłośnicy majsterkowania.

Sprzęt pozwala na wykonanie wielu różnych prac, takich jak cięcie, piłowanie wzdłużne oraz poprzeczne. Możemy swobodnie ustawiać wysokość oraz kąt pochylenia tarczy (do 90 stopni), umożliwia to praktyczne pokrętło 2w1. Piła waży ok. 32 kg, a jej wymiary to: 92 cm x 72 cm x 108 cm.

Jednym z głównych atutów prezentowanego modelu jest to, że w razie potrzeby stół możemy poszerzyć, po obu jego stronach są pozwalające na to pokrętła. Sprzątanie stanowiska po skończonej pracy nie zajmuje dużo czasu, gdyż urządzenie wyposażono w system odprowadzania trocin. Kupujący uważają, że to bardzo dobra piła tarczowa.

 

Pilarka stołowa Scheppach HS105 230V 2,0KW jest niezwykle wszechstronnym urządzeniem, które wyróżnia się zarówno wytrzymałością, jak i doskonałym zaprojektowaniem. 

 

Zalety

Kompaktowość i wytrzymałość: Solidna, wytrzymała i kompaktowa konstrukcja gwarantuje wieloletnią żywotność oraz niezawodność narzędzia.

Praktyczne poszerzenie stołu: Pilarka wyposażona jest w wyciągane poszerzenie stołu, co ułatwia pracę, szczególnie przy dużych elementach.

Miejsce na osprzęt: Pilarka HS105 posiada miejsce na przechowywanie osprzętu oraz narzędzia montażowego z boku stojaka, co zwiększa komfort obsługi.

Duża moc: Moc silnika wynosząca 2000 W zapewnia szybkość i precyzję cięcia, nawet przy twardych i grubych materiałach.

Pokrętło 2w1: Za pomocą pokrętła 2w1 łatwo można dostosować ustawienia pilarki do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 

Wady

Brak łagodnego rozruchu: Niestety, pilarka nie oferuje funkcji łagodnego rozruchu, co może być niewygodne przy rozpoczynaniu pracy.

 

 

 

 

Piła tarczowa do metalu

 

3. Przecinarka do Metalu Ukośnica Yato YT-82181 2450 W 355 mm

 

Przecinarka do Metalu Ukośnica Yato YT-82181 to potężne narzędzie zasilane silnikiem o mocy 2450W, zapewniającym wysoki moment obrotowy, niezbędny przy obróbce wysokogatunkowej stali. Charakteryzuje się dużym zasięgiem tarczy o średnicy 355 mm, który umożliwia precyzyjne cięcie pod regulowanym kątem, stając się idealnym wyborem przy łączeniu rur, układów wydechowych, bram przesuwnych i profili ramowych. Piła tarczowa do metalu posiada specjalną osłonę tarczy, która skutecznie chroni operatora i otoczenie przed gorącymi opiłkami stalowymi oraz iskrzeniem, co jest niezwykle istotne w pracy warsztatowej. Piła tarczowa do cięcia metalu wyposażona jest w system szybkiej wymiany szczotek, mocną przekładnię generującą wysoki moment obrotowy oraz szybko mocujące imadło maszynowe z regulacją kątową. Dodatkową zaletą jest funkcja „Soft start” – łagodnego rozruchu, który nie obciąża instalacji elektrycznej w warsztacie. W zestawie z przecinarką znajduje się tarcza.

 

Przecinarka do Metalu Ukośnica Yato YT-82181 2450 W 355 mm to zaawansowane narzędzie, które sprawdzi się w każdym profesjonalnym warsztacie. 

 

Zalety

Mocny silnik: Ta dobra i tania piła tarczowa jest wyposażona w mocny 2450W silnik i gwarantuje wysoki moment obrotowy, co jest niezbędne podczas pracy z wysokogatunkową stalą.

Osłona tarczy: Specjalna osłona tarczy skutecznie chroni operatora oraz otoczenie przed gorącymi opiłkami stalowymi, oraz iskrzeniem.

Duża tarcza: Dzięki dużej tarczy o średnicy 355 mm, urządzenie umożliwia precyzyjne cięcie pod regulowanym kątem.

System wymiany szczotek: Maszyna została wyposażona w system szybkiej wymiany szczotek, co zdecydowanie ułatwia konserwację urządzenia.

Funkcja Soft start: Funkcja łagodnego rozruchu zapewnia bezpieczeństwo i nie obciąża instalacji elektrycznej w warsztacie.

 

Wady

Luzy tarczy: Po zamontowaniu tarczy, jak przekazują opinie o piłach tarczowych tego producenta, czasem występują luzy, co może wpływać na precyzję cięcia. To sprawia, że przy zastosowaniu zużytej tarczy mogą pojawić się problemy z dokładnością cięcia.

 

 

 

 

Piła tarczowa ręczna

 

4. Ręczna pilarka tarczowa Makita HS7611 1600W

 

Model Makita Pilarka Ręczna Tarczowa HS7611 ma moc 1600 W, a jego maksymalna prędkość pracy wynosi 5500 obr./min. Sprzęt pozwala na użycie tarczy o średnicy 190 mm i 185 mm. Ich wymiana nie jest trudna ze względu na płaską obudowę silnika.

Prezentowane urządzenie to ręczna piła tarczowa, która nie generuje dużego hałasu podczas pracy, a w dodatku jest poręczna (waży niecałe 3,9 kg). Maksymalna głębokość cięcia przy nachyleniu sprzętu pod kątem 45 stopni to 45 mm, a pod kątem 90 stopni 65 mm.

Majsterkowiczom podoba się to, że do piły dołączono akcesoria: tarczę, króciec odsysający, prowadnicę równoległą oraz klucz imbusowy. Nie trzeba ich kupować osobno, dlatego od razu możemy wypróbować możliwości urządzenia.

 

Ręczna pilarka tarczowa Makita HS7611 to wszechstronne narzędzie dla każdego majsterkowicza. Oferuje nie tylko mocny silnik, ale również szereg praktycznych funkcji, które ułatwiają pracę.

 

Zalety

Mocny silnik: Napędzana 1600W silnikiem, ta pilarka zapewnia solidną moc do przecinania różnych materiałów.

Poręczne dźwignie: Dźwignie umożliwiające beznarzędziowe ustawianie prowadnicy i kąta cięcia czynią obsługę łatwą i intuicyjną.

Różne tarcze: Możliwość zastosowania tarcz o średnicy 185mm i 190mm daje użytkownikowi większą elastyczność.

Regulacja kąta cięcia: Dźwignia do ustawiania kąta cięcia umieszczona z tyłu urządzenia umożliwia precyzyjne ustawienia.

Ergonomiczny uchwyt: Ergonomicznie wyprofilowany uchwyt dodatkowy ułatwia obsługę urządzenia, nawet przy długotrwałym użyciu.

 

Wady

Brak skali: Niestety, pilarka nie oferuje skali do ustawiania głębokości cięcia czy kąta nachylenia, co może utrudnić precyzyjne cięcie.

 

 

 

 

Piła tarczowa Makita

 

5. Makita HS7601 Pilarka Tarczowa 1200W 190mm

 

Makita HS7601 Pilarka Tarczowa 1200W 190mm to sprzęt pracujący z prędkością do 5200 obr./min. Jego moc wynosi 1200 W, a zalecana średnica tarczy jest równa 190 mm. Pochylając piłę pod kątem 45 stopni możemy ciąć na głębokość 46 mm, a pod kątem 90 stopni nawet do 66 mm.

Do urządzenia dołączono jedną tarczę tnącą, klucz imbusowy, króciec odsysający i prowadnicę równoległą. Ta piła tarczowa Makita ma wytrzymałą podstawę wykonaną z odlewanego pod ciśnieniem aluminium. Jej całkowite wymiary to: 30,9 cm x 23,2 cm x 25,5 cm. Model waży 4 kg.

Sprzęt pomyślnie przeszedł test pił tarczowych, podczas którego sprawdzano jego solidność. Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest odporne na awarie, dobrze przystosowano je do intensywnej pracy. Ponadto można je pewnie chwycić i swobodnie nim manewrować.

 

Makita HS7601 to pilarka tarczowa łącząca wydajność z praktycznością. Wyposażona w mocny silnik i ergonomiczny uchwyt, zapewnia łatwość obsługi przy różnorodnych zadaniach.

 

Zalety

Ergonomiczny uchwyt: Uchwyt ergonomicznie wyprofilowany ułatwia obsługę urządzenia, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Beznarzędziowe ustawianie: Poręczna dźwignia umożliwia beznarzędziowe ustawianie prowadnicy oraz głębokości i kąta cięcia.

Płaska obudowa silnika: Płaska obudowa silnika ułatwia wymianę tarczy, zwiększając wygodę użytkowania.

Mocna podstawa: Podstawa z odlewanego pod ciśnieniem aluminium gwarantuje stabilność podczas pracy.

Możliwość zastosowania szyny prowadzącej: Urządzenie pozwala na zastosowanie szyny prowadzącej z użyciem adaptera, dając większą precyzję cięcia.

 

Wady

Sprzęt amatorski: Mimo że pilarka należy do linii “niebieskiej” Makity, użytkownicy oceniają ją jako sprzęt bardziej odpowiedni do zadań amatorskich, niż profesjonalnego wykorzystania.

Brak adaptera: W zestawie nie ma adaptera niezbędnego do korzystania ze szyny prowadzącej, co może być niedogodnością dla niektórych użytkowników.

 

 

 

 

Piła tarczowa z prowadnicą

 

6. Piła Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010

 

Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010 to nowoczesna zagłębiarka o niezwykłej precyzji cięcia, najwyższej wydajności i ekstremalnej trwałości. Wyróżnia się ona na rynku dzięki dwukrotnie szybszej pracy oraz zastosowaniu tarcz pilarskich nowej generacji, gwarantujących doskonałą jakość cięcia. Piła od Festool charakteryzuje się dużą mocą i wydajnością, dzięki czemu prace idą sprawnie i szybko. To doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie precyzyjne cięcie i krótki czas wykonania zadań. Niezależnie od kąta cięcia, piła tarczowa z prowadnicą zapewnia niezmiennie precyzyjne cięcie. Działa to również przy nachyleniu w zakresie od 90° do 47°. Zaletą tego urządzenia jest również dobrze widoczna tarcza pilarska, co ułatwia kontrolę nad procesem cięcia. Przejrzyste, ruchome okienko oraz dodatkowe oznaczenia punktu początkowego i końcowego sprawiają, że praca jest jeszcze prostsza.

Piła Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010 to doskonałe narzędzie dla każdego fachowca, łączące precyzję, wydajność i trwałość. Z niezwykłą prędkością i zaawansowaną technologią, ten produkt spełnia najwyższe standardy jakości cięcia.

 

Zalety

Zwiększona szybkość: Piła Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010 może pracować nawet dwukrotnie szybciej, dzięki zastosowaniu tarcz pilarskich nowej generacji i skoncentrowanej mocy.

Wysoka trwałość: Absolutna precyzja, wysoka wydajność i niezwykła trwałość to cechy, które sprawdziły się w wielu warsztatach. Festool gwarantuje trwałość na lata.

Wszechstronność: Dzięki szerokiemu asortymentowi tarcz pilarskich, szynom prowadzącym i perfekcyjnie dopasowanym odkurzaczom, piła Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010 jest wszechstronna i dostosowana do każdego wyzwania.

Bezpieczna praca: Sprężynujący klin rozszczepiający i możliwość regulacji kąta cięcia od -1° do 47° zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy.

Regulacja głębokości: Podwójna skala głębokości cięcia umożliwia precyzyjne dostosowanie do pracy z szyną prowadzącą i bez niej.

 

 

Wady

Wysoka cena: Piła Festool TS 55 FEBQ-Plus-FS 577010 jest narzędziem profesjonalnym, a co za tym idzie, jej cena może być dla niektórych osób zbyt wysoka.

Wielkość i waga: Ze względu na swoje rozmiary i wagę, piła może nie być najłatwiejsza do przenoszenia i przechowywania.

 

 

 

 

 

Piła tarczowa Parkside

 

7. Piła ręczna tarczowa Parkside akumulatorowa 20-Li

 

Pilarka tarczowa akumulatorowa Parkside 20-Li to innowacyjne narzędzie do precyzyjnego cięcia. Wyposażona jest w praktyczny włącznik i wyłącznik z szybkim zatrzymaniem, gwarantujący bezpieczeństwo podczas pracy. Dzięki podłączanemu prowadzeniu laserowemu, precyzyjne cięcie staje się prostsze i bardziej efektywne. Ważną cechą jest wahadłowa pokrywa ochronna z dźwignią zwrotną oraz adapter do zewnętrznego odsysania pyłu, co dodatkowo zwiększa komfort pracy. Wymiana tarczy jest wyjątkowo prosta dzięki blokadzie wrzeciona. Ergonomiczny uchwyt z obustronnie obsługiwanym wyłącznikiem bezpieczeństwa jest zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika. Piła tarczowa Parkside jest kompatybilna z tarczami o średnicy 150 mm, dostępnymi w handlu. Produkt jest również kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami serii PARKSIDE X 20 V Team. Pilarka tarczowa akumulatorowa Parkside 20-Li oferuje maksymalną głębokość cięcia w drewnie przy kącie 0° wynoszącą 0-48 mm oraz przy kącie 45°, 0-36 mm. Całość jest zapakowana w praktycznej walizce, co ułatwia przechowywanie i transport.

Pilarka tarczowa akumulatorowa Parkside 20-Li to wyjątkowe narzędzie dla każdego entuzjasty majsterkowania. Jej funkcjonalność i ergonomia wpływają na komfort pracy i precyzję wykonywanych zadań.

 

Zalety

Bezpieczeństwo: Włącznik i wyłącznik z szybkim zatrzymaniem podnoszą poziom bezpieczeństwa podczas pracy.

Komfort pracy: Wahadłowa pokrywa ochronna z dźwignią zwrotną i adapter do zewnętrznego odsysania pyłu zwiększają komfort pracy.

Prosta wymiana: Prosta wymiana tarcz dzięki blokadzie wrzeciona to wygoda w trakcie użytkowania.

Ergonomiczny uchwyt: Uchwyt z obustronnie obsługiwanym wyłącznikiem bezpieczeństwa jest ergonomiczny i wygodny.

Kompatybilność: Urządzenie kompatybilne jest ze wszystkimi urządzeniami serii PARKSIDE X 20 V Team.

 

Wady

Brak akcesoriów: Dostawa nie obejmuje akumulatora i ładowarki, co wymaga dodatkowego wydatku.

 

 

 

 

Piła tarczowa krajzega

 

8. Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M

 

Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M jest zasilana akumulatorowo. Jej prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 4700 obr./min. Głębokość cięcia jest równa 32 mm przy nachyleniu pod kątem 45 stopni i 45 mm przy nachyleniu pod kątem 90 stopni. Do sprzętu można podłączyć odkurzacz, który na bieżąco będzie odsysał pył i wióry.

Urządzenie waży 2,8 kg, dlatego można przez długi czas utrzymać go w dłoniach, nie odczuwając przy tym dyskomfortu. Przedstawiona piła tarczowa krajzega pozwala na użycie tarcz tnących o średnicy 150 mm (jedna jest dołączona do zestawu). Umożliwia ona łatwe cięcie desek, płyt oraz laminowanych blatów.

Jak podkreślają miłośnicy majsterkowania, akumulator zasilający sprzęt jest pojemny, dlatego podczas pracy nie trzeba się bać, że niespodziewanie się rozładuje. Poza tym wymiana tarczy na inną nie stanowi żadnego problemu, gdyż piła została wyposażona w blokadę wrzeciona.

Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M to doskonałe narzędzie dla wszystkich miłośników prac domowych i profesjonalistów, ceniących sobie dokładność, moc oraz łatwość obsługi.

 

Zalety

Głębokość cięcia: Imponująca głębokość cięcia 45 mm przy 90° oraz 32 mm przy 45°.

Regulacja: Beznarzędziowa regulacja głębokości cięcia i kąta nachylenia tarczy ułatwia i przyspiesza ustawianie piły.

Brak pyłu: Możliwość podłączenia odciągu pyłu do odkurzacza umożliwia pracę w środowisku bezpyłowym.

Wysoka jakość cięcia: Tarcza Premium Thin Kerf 150 mm z 18 zębami i końcówkami węglikowymi zapewnia doskonałą wydajność i jakość cięcia.

W zestawie: Zestaw zawiera tarczę i ogranicznik boczny.

 

Wady

Krótki czas pracy: Krótki czas pracy na akumulatorach, zarówno 2Ah, jak i 4Ah, może ograniczać efektywność pracy.

 

 

 

 

Mini pilarka tarczowa

 

9. Piła Einhell Pilarka Tarczowa Mini Circular Saw Tc-Cs 89 4331030

 

Piła Einhell Pilarka Tarczowa Mini Circular Saw Tc-Cs 89 4331030 to mocne narzędzie o sile 600W, idealne do różnorodnych prac cięcia. Ten model, zasilany elektrycznie, oferuje imponującą prędkość obrotową 7200 rpm. Jego mocna, 89-milimetrowa tarcza doskonale radzi sobie z różnymi materiałami, a zintegrowana regulacja głębokości cięcia umożliwia optymalne wykorzystanie narzędzia. Dodatkowo piła Einhell posiada funkcję blokady wrzeciona, co sprawia, że wymiana tarczy jest wygodna i bezproblemowa. Ta mini pilarka tarczowa zawiera przyłącze do odsysania pyłu, co znacząco poprawia czystość miejsca pracy. Dzięki gumowanej rękojeści użytkowanie piły jest wygodne, nawet przy dłuższej pracy. Solidna konstrukcja oparta na aluminiowej podstawie zapewnia stabilność piły. Co więcej, narzędzie wyposażone jest w prowadnicę równoległą, co zwiększa precyzję cięcia. W zestawie z piłą znajdują się trzy tarcze: do drewna, diamentowa oraz do metalu, co sprawia, że jest to wszechstronne narzędzie, gotowe do różnych zadań.

Piła Einhell Pilarka Tarczowa Mini Circular Saw TC-CS 89 4331030 to potężne, elektrycznie zasilane narzędzie, które świetnie radzi sobie z różnymi materiałami. Szeroki zakres zastosowań i funkcji sprawia, że jest to narzędzie niezbędne dla każdego majsterkowicza.

 

Zalety

Prędkość obrotowa: Imponująca prędkość obrotowa wynosząca 7200 obrotów na minutę zapewnia szybkość i wydajność cięcia.

Regulacja głębokości: Dzięki funkcji regulacji głębokości cięcia, narzędzie można dostosować do różnych potrzeb, zapewniając optymalne wykorzystanie tarczy pilarki.

Blokada wrzeciona: Blokada wrzeciona umożliwia łatwą i szybką wymianę tarczy, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Odsysanie pyłu: Przyłącze do odsysania pyłu pozwala na utrzymanie miejsca pracy w czystości, co dodatkowo wpływa na komfort pracy.

Zestaw tarcz: Piła dostarczana jest w zestawie z trzema tarczami — do drewna, diamentowej i do metalu, co zdecydowanie zwiększa jej wszechstronność.

 

Wady

Brak regulacji obrotów: Piła nie posiada możliwości regulacji obrotów, co może ograniczać elastyczność użytkowania w niektórych sytuacjach.

 

 

 

 

Pilarka tarczowa DeWalt

 

10. Piła Elektryczne Tarczowa DeWalt Dwe575K

 

Piła elektryczna tarczowa DeWalt Dwe575K to niezwykle wszechstronne narzędzie, zapewniające precyzyjne cięcie w różnych materiałach konstrukcyjnych, w tym drewnie. Zaprojektowana do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, ta pilarka jest wyposażona w silnik o dużym momencie obrotowym i wysokiej mocy, zapewniający optymalne parametry cięcia. Posiada również płynne ustawianie kąta ukosu do 57°, umożliwiające precyzyjne cięcia pod różnymi kątami. Pilarka tarczowa DeWalt wyróżnia się stabilną konstrukcją blokową, która gwarantuje niski poziom drgań i wydłużoną żywotność. Co więcej, pilarka jest wyposażona w dodatkową rękojeść dla bezpiecznej pracy oburącz, co zwiększa komfort użytkowania. Moc pobierana wynosi 1600W, a użyteczna – 1000W, co gwarantuje niezrównaną wydajność. Sprzęt oferuje prędkość bez obciążenia na poziomie 5200 obrotów na minutę, maksymalną głębokość cięcia przy 90° wynoszącą 67mm oraz 49mm przy 45°. Urządzenie waży 4 kg, co umożliwia łatwe przenoszenie i transport. Dzięki swoim doskonałym cechom DeWalt Dwe575K stanowi idealny wybór dla każdego fachowca.

Piła tarczowa DeWalt Dwe575K to uniwersalne narzędzie o wysokich parametrach, które gwarantuje precyzyjne cięcie różnego rodzaju materiałów konstrukcyjnych.

 

Zalety

Wysoka precyzja: Podziałka umożliwiająca precyzyjne ustawianie głębokości cięcia do 67 mm sprawia, że piła DeWalt Dwe575K gwarantuje dokładność w każdej sytuacji.

Uniwersalność: Dzięki możliwości cięcia wzdłużnego i poprzecznego różnego rodzaju materiałów, DeWalt Dwe575K jest narzędziem o szerokim zakresie zastosowania.

Stabilność i trwałość: Konstrukcja blokowa gwarantuje niski poziom drgań i długą żywotność narzędzia, co jest kluczowe podczas intensywnego użytkowania.

Bezpieczeństwo: Dodatkowa rękojeść umożliwia bezpieczną pracę oburącz, co znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania.

Płynne ustawianie kąta: Możliwość płynnego ustawiania kąta ukosu do 57° pozwala na dokładne dostosowanie narzędzia do potrzeb użytkownika.

 

Wady

Dźwignia osłony: Przy założeniu osłony do odkurzacza dźwignia osłony tarczy haczy o obudowę, co powoduje niecałkowite zasłonięcie tarczy.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką piłę tarczową kupić?

 

Piła tarczowa to sprzęt używany przez profesjonalistów, jak również miłośników majsterkowania. Służy ona głównie do cięcia drewna, choć niektóre modele są przystosowane także do przecinania metali i tworzyw sztucznych. W znalezieniu urządzenia, które ułatwi Ci wykonywanie wielu różnych prac, pomoże Ci nasz poradnik. Umieściliśmy w nim informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości, jaką piłę tarczową wybrać?

Ręczna czy stołowa?

Standardowo piły tarczowe dzielimy na dwa rodzaje: ręczne i stołowe. Te pierwsze są odpowiednie dla majsterkowiczów, mają niewielkie wymiary, a więc można je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Modele ręczne pozwalają na zastosowanie tarcz o mniejszej średnicy, zwykle od 130 do 250 mm. Ich przechowywanie nie jest kłopotliwe. Z kolei sprzęty stołowe są znacznie większe, wybierają je profesjonaliści. To bardzo dobry wybór do warsztatu, tego typu piły są dobrze przystosowane do intensywnej pracy. Dają one możliwość użycia tarczy o średnicy większej niż 250 mm. Kupując urządzenie stołowe, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy model można wygodnie przenosić, jego waga może przekraczać 30 kg.

 

Zasilanie

Biorąc pod uwagę sposób zasilania, większość stanowią modele wymagające podłączenia do prądu. Nie musi się to wiązać z ograniczoną swobodą ruchów i mniejszym komfortem pracy, pod warunkiem, że uda nam się znaleźć piłę z dostatecznie długim przewodem zasilającym, ponad 2 m (powinien być też odporny na plątanie). Osoby, którym często zdarza się pracować na zewnątrz lub w miejscach bez dostępu do prądu, polecamy sprzęty akumulatorowe. Co prawda bateria będzie wymagała regularnego ładowania, ale urządzenie można wykorzystać wszędzie, gdzie pojawi się taka konieczność. Najlepsza piła tarczowa jest praktyczna i do tego wygodna w użytkowaniu, niezależnie od okoliczności.

 

Moc

Od mocy sprzętu uzależniona jest efektywność działania. Im większa jest wartość tego parametru, tym grubsze materiały będziemy mogli bez trudu przeciąć. W przypadku pił tarczowych ich moc mieści się w zakresie od 1000 do 3000 W. Pamiętajmy, że słabsze urządzenie nie jest tak dobrze przystosowane do intensywnej eksploatacji, dlatego w czasie długotrwałej pracy konieczne będzie częste robienie przerw. Weźmy to pod uwagę, kiedy będziemy decydować, jaka jest najlepsza piła tarczowa.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa określa wydajność urządzenia. Przeważnie maksymalna wartość obejmuje przedział od 2500 do 6000 obr./min. Na tej podstawie możemy wywnioskować, czy dany sprzęt nadaje się do cięcia grubszych materiałów. Uważa się, że do pracy z twardymi gatunkami drewna czy metalami potrzebna jest piła z prędkością ponad 5000 obr./min.

 

Tarcza

Najważniejszym elementem budowy sprzętu tarczowego jest tarcza. Jak już wcześniej zostało wspomniane, może mieć ona średnicę od 130 do ponad 250 mm. Im mniejszy jest ten element, tym bardziej precyzyjne cięcie możemy wykonać, unikając przy tym charakterystycznego poszarpania powierzchni.

 

Obudowa

Z czego powinna być wykonana obudowa piły? Zwykle jest to metal, a niektóre elementy są zrobione z tworzyw sztucznych. To zapewnia urządzeniu solidność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Korpus nie może być podatny na pęknięcia, bo wtedy umieszczony wewnątrz niego silnik stanie się bardziej podatny na awarie. Jeśli kupimy piłę z wytrzymałą obudową, na pewno nie zepsuje się szybko.

Waga i wymiary

Ręczne sprzęty ważą przeważnie nie więcej niż 5 kg. Modele stołowe są znacznie cięższe, bo ich waga wynosi zwykle kilkadziesiąt kilogramów. Szukając właściwej piły tarczowej, musimy wziąć pod uwagę, gdzie będziemy jej używać. Jeżeli urządzenie będzie wykorzystywane tylko w jednym miejscu, możemy zainwestować w cięższy i bardziej rozbudowany sprzęt. Model przeznaczony do ciągłego przenoszenia z miejsca na miejsce powinien być lekki i niewielki.

 

Dodatkowe funkcje

Nierzadko piły tarczowe mają dodatkowe funkcje, pozytywnie wpływające zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy. Do nich zalicza się Soft Start, czyli system łagodnego rozruchu, minimalizujący ryzyko doprowadzenia do przeciążenia sieci podczas uruchamiania sprzętu. Część modeli, zwłaszcza tych profesjonalnych, jest wyposażona w laser pokazujący linię cięcia, co ułatwia zachowanie precyzji. Może nam się przydać również opcja cięcia ukośnego, przy nachyleniu piły pod kątem 45 i 90 stopni.

 

Akcesoria

Akcesorium, które powinniśmy znaleźć w zestawie razem ze sprzętem, jest tarcza. Bez niej nie jest możliwe cięcie materiałów. Przydatne są też takie elementy jak: klucz imbusowy, prowadnica równoległa czy walizka transportowa. Jeśli mamy taką możliwość, warto kupić piłę z adapterem do odsysania pyłu. Wówczas będziemy mogli podłączyć do niej odkurzacz lub inne urządzenie zbierające zanieczyszczenia powstające podczas pracy. To znacząco ułatwia zachowanie porządku w warsztacie i zwiększa widoczność linii cięcia.

 

Piły tarczowe w dobrych cenach

Piła tarczowa przeznaczona dla majsterkowiczów kosztuje nie więcej niż 500 zł, z łatwością możemy znaleźć modele, których cena wynosi mniej niż 250 zł. Za profesjonalne urządzenie trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Warto mieć na uwadze, że jest kilka czynników wpływających na koszt zakupu piły. Mowa tu głównie o: marce, mocy i prędkości obrotowej, ilości dostępnych funkcji oraz akcesoriów w zestawie.

 

 

FAQ

 

P1: Kto wynalazł piłę tarczową?

Choć na pytanie, kto wynalazł piłę tarczową, większość osób prawdopodobnie odpowiedziałaby, że mężczyzna, nie jest to zgodne z prawdą. Jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do cięcia drewna zostało wynalezione przez kobietę Tabithę Babbitt. Należała ona do wspólnoty Zjednoczonego Towarzystwa Wyznawców Powtórnego Przyjścia Chrystusa, która poza modlitwą zajmowała się też obróbką drewna. Na pomysł stworzenia piły tarczowej wspomniana kobieta wpadła, kiedy przyglądała się pracy mężczyzn wykorzystujących nieporęczną, dwuosobową piłę. Aby stworzyć narzędzie, wzorowała się na pracy kołowrotka. Dzięki temu odkryciu wspólnota zajęła się produkcją mebli na masową skalę. Tabitha Babbitt nigdy nie opatentowała swojego wynalazku, zrobiło to później dwóch Francuzów, którzy znaleźli jej notatki.

P2: Jak ciąć piłą tarczową?

Cięcie piłą tarczową nie jest trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które mają już w tym doświadczenie. Nie każdy jednak wie, jak posługiwać się tym narzędziem i dlatego szuka informacji na ten temat. Podczas pracy z użyciem piły tarczowej trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim zaleca się, aby używać okularów ochronnych (zabezpieczenie przed wiórkami drewna), a w razie potrzeby założyć także ochraniacze na uszy. Piłę należy trzymać dwoma rękami, w wyznaczonym do tego miejscu. Najlepiej wybierać modele z antypoślizgową rękojeścią. Przed rozpoczęciem pracy należy dostosować prędkość obrotową pilarki do rodzaju ciętego materiału. Jeśli chcemy wykonać dłuższe cięcia, dobrze jest korzystać ze specjalnej prowadnicy. 

 

P3: Gdzie naostrzyć piłę tarczową?

Po pewnym czasie od zakupu piły tarczowej majsterkowicze muszą przeprowadzić odpowiedni proces konserwacyjny, a mianowicie naostrzyć narzędzie. Gdzie i jak to zrobić? Najlepiej oddać sprzęt do ostrzalni narzędzi do drewna, czyli profesjonalnego zakładu prowadzonego przez wykwalifikowane osoby. W takich firmach wykorzystuje się specjalistyczne maszyny do ostrzenia, co jest gwarancją bezpieczeństwa i dobrych efektów. Piłę tarczową można też naostrzyć samodzielnie w domu (w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze). Ostrzenie maszyny powinno być wykonywane od czoła do tyłu, inaczej od natarcia i przyłożenia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze przeprowadzona czynność daje pewność, że piła będzie dobrze działać i nie trzeba będzie powtarzać ostrzenia zbyt często.

 

P4: Jak prosto ciąć piłą tarczową?

Piła tarczowa to idealne narzędzie do cięcia drewna wzdłuż. Przy jej pomocy można m.in. dopasować długość i szerokość blatu kuchennego. Jak to zrobić, aby cała praca przebiegała łatwo, a lina była idealnie prosta? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że do cięcia w linii prostej niezbędne jest użycie prowadnicy. Można ją kupić stacjonarnie w sklepie budowlanym albo znaleźć akcesorium przez Internet. Część majsterkowiczów robi prowadnice samodzielnie. Niektóre piły tarczowe mogą też wyświetlać wiązkę lasera, która ułatwia zachowanie prostej linii.

P5: Piła tarczowa do drewna – ile zębów?

Zastanawiasz się, jaką piłę tarczową kupić i ile zębów powinno mieć takie narzędzie? Do cięcia stosunkowo miękkich materiałów odpowiednie będą tarcze z ok. 30 zębami. Jeśli zależy nam na precyzyjnym i powolnym prowadzeniu, lepiej sprawdzą się modele z większą ilością zębów (nawet do 60). Takie urządzenia będą też odpowiednie do cięcia kątowego i poprzecznego, także twardych materiałów. Poza ilością zębów ważna jest również wytrzymałość ostrza, jak i dobrze dopasowana do potrzeb rękojeść. Najlepiej, jeśli jest ona pokryta antypoślizgowym tworzywem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Piła tarczowa Castorama

 

Pilarka tarczowa MacAllister 165 mm 1200W

 

MacAllister Pilarka tarczowa 1200 W, czyli piła tarczowa dostępna w sklepach Castorama, to model przystosowany do cięcia drewna. Jego maksymalna prędkość pracy to 5000 obr./min, a moc silnika wynosi 1200 W. Głębokość cięcia przy nachyleniu sprzętu pod kątem 45 stopni to 38 mm, a pod kątem 90 stopni 55 mm.

Wygodny uchwyt sprawia, że utrzymanie piły w dłoniach i jej precyzyjne prowadzenie nie stanowi problemu. Do kompletu dołączono kilka akcesoriów, w tym klucz do wymiany tarczy i równoległą listwę wiodącą. Urządzenie waży ok. 4 kg, a jego wymiary to: 22,5 cm x 32,6 cm x 22,8 cm.

Chociaż sprzęt wymaga podłączenia do prądu, praca z nim jest w pełni komfortowa. Przeanalizowane opinie o piłach tarczowych marki MacAllister dowiodły, że opisywany model ma odpowiednio długi kabel, a sprzęt jest poręczny. Należy wspomnieć też o tym, że pozwala on zachować precyzję podczas cięcia.

 

Macallister Pilarka Tarczowa 185 Mm 1500 W

 

Macallister 185 Mm to piła tarczowa dostępna w sklepach Castorama. Sprzęt jest ceniony przez użytkowników za atrakcyjną cenę i wydajność. Moc nominalna urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary piły tarczowej są następujące: Wysokość – 23,8 cm, długość – 34 cm i szerokość – 24,5 cm. Średnica tarczy wynosi 1900 mm, a długość kabla zasilającego jest równa 2,5 m. Urządzenie osiąga prędkość 5000 obrotów na minutę.

Ta piła tarczowa znajdzie zastosowania podczas wykonywania różnych prac remontowych i nie tylko. Urządzenie pozwala na precyzyjne cięcie bez poprawek. Bezpieczeństwo podczas wymiany tarczy gwarantuje blokada wrzeciona. Pilarka ma też specjalny przełącznik, który zapobiega jej przypadkowemu uruchomieniu.

Marka Macallister cieszy się sporym zainteresowaniem majsterkowiczów, a opisana przez nas pilarka tarczowa zdobyła już wiele pozytywnych recenzji. Model jest polecany do okazjonalnej pracy. Sprawnie działający silnik i wysokiej jakości tarcza gwarantuje zadowalające efekty pracy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ