Kącik majsterkowicza
  • Piła tarczowa
    • Jak poprawnie naostrzyć piłę tarczową?
    • Jak zrobić schody drewniane?
    • Jak zrobić kompostownik?

Kącik majsterkowicza

Kącik majsterkowicza

  • Piła tarczowa
    • Jak poprawnie naostrzyć piłę tarczową?
    • Jak zrobić schody drewniane?
    • Jak zrobić kompostownik?

PODSUMOWANIE

  • 1. Piły tarczowe Bosch Professional GKS 190 
  • 2. Pilarka stołowa Scheppach HS105 230V 2,0KW 
  • 3. Piła ukośnica przecinarka do metalu LEX LXCM295
  • 4. Ręczna pilarka tarczowa Makita HS7611 1600W
  • 5. Makita HS7601 Pilarka Tarczowa 1200W 190mm
  • 6. Ręczna pilarka tarczowa Metabo KS 55 FS Set 
  • 7. Parkside Ręczna Piła Tarczowa z Prowadnicą Laserową 1350 W
  • 8. Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M
  • Przewodnik zakupowy – Jaką piłę tarczową kupić?
  • FAQ

Ranking 8 najlepszych pił tarczowych w 2022

by Zespół KącikMajsterkowicza.pl Ostatnio aktualizowane: 02.07.22
Ostatnio aktualizowane: 02.07.22

 

Piła tarczowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

W znalezieniu piły tarczowej do cięcia drewna, metalu czy plastiku pomoże Ci nasz ranking. Są w nim opisy kilku różnych urządzeń, które nadają się nie tylko dla majsterkowiczów, ale i profesjonalistów. Przykładem takiego sprzętu jest Bosch Professional GKS 190 – model o mocy 1400 W, który daje możliwość zachowania precyzji podczas pracy. Wyposażono go w adapter do odsysania pyłu, dlatego możemy zachować porządek w warsztacie. Popularna jest też piła Scheppach HS105 230V 2,0KW, która jest przystosowana nie tylko do cięcia, ale i piłowania wzdłużnego oraz poprzecznego. To stołowe urządzenie o mocy 2000 W wyróżniające się wytrzymałością i praktycznością. Jest ono także łatwe w obsłudze.

8 najlepszych strugów elektrycznych. Opinie w 2022 roku

 

Żeby przekonać się, które urządzenia cieszą się popularnością wśród majsterkowiczów, przeczytaj ranking pił tarczowych. Opisaliśmy w nim interesujące sprzęty, które zdaniem kupujących są nie tylko solidne, ale również bezpieczne w użytkowaniu.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Bosch Professional GKS 190
Zobacz dzisiejszą ofertę
  • Kliknij tutaj by kupić!
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

To profesjonalna piła, która nadaje się także dla majsterkowiczów. Pozwala ona na precyzyjne cięcie miękkich i twardych gatunków drewna. Model nie jest ciężki, więc utrzymanie go w dłoniach nie stanowi problemu.

Wady

Są osoby, które uważają, że podziałki głębokości i szerokości są za mało wyraźne. Ich zdaniem odpowiednie ustawienie sprzętu i przygotowanie go do pracy nie jest zbyt proste.

Podsumowanie

Urządzenie wyposażono w solidny, 1400 W silnik. Obudowa wykazuje odporność na uszkodzenia i działanie wysokich temperatur. Piła pracuje z prędkością do 5500 obr./min. Jest ona zasilana sieciowo, ale kabel ma odpowiednią długość i nie ogranicza swobody ruchów.

  • Kliknij tutaj by kupić!
Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Drugi wybór

Scheppach HS105 230V 2,0KW
Zobacz dzisiejszą ofertę
  • Kliknij tutaj by kupić!
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Sprzęt ma bardzo dużą moc i jest przystosowany do intensywnej eksploatacji. Pozwala on na cięcie drewna, a także materiałów drewnopochodnych i plastiku. Co więcej, piła ma stabilną podstawę gwarantującą bezpieczeństwo w czasie pracy.

Wady

Model nie ma funkcji soft start, czyli delikatnego startu. Przeszkadza to niektórym majsterkowiczom. Co prawda można zamontować dodatkowy moduł, ale najpierw trzeba go dokupić.

Podsumowanie

Piła ma moc równą 2000 W, wyposażono ją w 255 mm tarczę tnącą. To sprzęt stołowy, który jest wytrzymały i łatwy w obsłudze. W razie konieczności możemy poszerzyć stół roboczy z obu stron, służą do tego pokrętła. Co istotne, model ma system odprowadzania trocin.

  • Kliknij tutaj by kupić!
Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

Rozważ też

LEX LXCM295
Zobacz dzisiejszą ofertę
Kliknij tutaj by kupić!
Zalety

Urządzenie nie jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Ma ono metalową obudowę. Podczas pracy możemy unieruchomić przecinany przedmiot za pomocą imadła, co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Sprzęt ma wygodną, odpowiednio wyprofilowaną rękojeść.

Wady

Według części kupujących przewód zasilający jest nieco za krótki. Jeśli kabel byłby dłuższy, wówczas praca z użyciem piły okazałaby się bardziej wygodna.

Podsumowanie

Model jest przystosowany do cięcia przedmiotów wykonanych z metalu, np. aluminium, żelaza i miedzi. Jego moc wynosi prawie 3000 W. Sprzęt można wykorzystać do majsterkowania, jak również prac naprawczych. Jego maksymalna prędkość pracy wynosi 3800 obr./min. Do kompletu dołączono dwie tarcze tnące o średnicy 350 mm.

Oferty
Kliknij tutaj by kupić!
Czytaj dalej

 

Piła tarczowa do drewna

 

1. Piły tarczowe Bosch Professional GKS 190 

 

Bosch Professional GKS 190 to profesjonalna piła tarczowa do drewna, której moc wynosi 1400 W. Jest ona zasilana sieciowo i ma odpowiednio długi kabel, co przekłada się na większy komfort pracy. Urządzenie daje możliwość cięcia miękkich, jak i twardszych gatunków drewna na głębokość do 70 mm. Maksymalny kąt nachylenia sprzętu wynosi 56 stopni.

Razem z piłą dostajemy w zestawie: tarczę ze spiekanymi węglikami o średnicy 190 mm, adapter do odsysania pyłu i prowadnicę równoległą. Dobrą widoczność linii cięcia zapewnia turbodmuchawa, dlatego możemy zachować precyzję. Sprzęt waży ok. 4 kg. Prędkość obrotowa bez obciążenia jest równa 5500 obr./min.

Na podstawie analizy recenzji konsumentów można stwierdzić, że to solidna piła tarczowa do drewna, która pozwala na zachowanie porządku w miejscu pracy. Wszystko ze względu na to, że możemy skorzystać z funkcji odsysania wiórów. Warto podkreślić, że obudowa jest odporna nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale i na działanie wysokiej temperatury.

 

 

 

 

Piła tarczowa stołowa

 

2. Pilarka stołowa Scheppach HS105 230V 2,0KW 

 

Urządzenie Scheppach HS105 230V 2,0KW ma tarczę tnącą o średnicy 255 mm i jest przeznaczone nie tylko do cięcia drewna, ale również tworzyw sztucznych oraz materiałów drewnopochodnych. To stołowa piła tarczowa o mocy 2000 W, na zakup której mogą zdecydować się profesjonaliści oraz miłośnicy majsterkowania.

Sprzęt pozwala na wykonanie wielu różnych prac, takich jak cięcie, piłowanie wzdłużne oraz poprzeczne. Możemy swobodnie ustawiać wysokość oraz kąt pochylenia tarczy (do 90 stopni), umożliwia to praktyczne pokrętło 2w1. Piła waży ok. 32 kg, a jej wymiary to: 92 cm x 72 cm x 108 cm.

Jednym z głównych atutów prezentowanego modelu jest to, że w razie potrzeby stół możemy poszerzyć, po obu jego stronach są pozwalające na to pokrętła. Sprzątanie stanowiska po skończonej pracy nie zajmuje dużo czasu, gdyż urządzenie wyposażono w system odprowadzania trocin. Kupujący uważają, że to bardzo dobra piła tarczowa.

 

 

 

 

Piła tarczowa do metalu

 

3. Piła ukośnica przecinarka do metalu LEX LXCM295

 

Piła tarczowa do cięcia metalu LEX LXCM295 ma moc równą 2950 W. Przyda się ona w warsztacie, a także podczas wielu różnych prac w gospodarstwie domowym. Razem z urządzeniem znajdziemy w komplecie dwie tarcze, jedna jest już zamontowana na obudowie, ich średnica wynosi 350 mm.

Obudowa jest wykonana z metalu, dlatego nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. To samo dotyczy wszystkich osłon. Sprzęt ma imadło, za sprawą którego możemy unieruchomić przecinany przedmiot, co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Maksymalna prędkość obrotowa piły wynosi 3800 obr./min. Model waży 13 kg.

Z pomocą sprzętu można szybko i przede wszystkim precyzyjnie przyciąć przedmioty wykonane z miedzi, żeliwa, aluminium czy żelaza. Osoby, które kupiły ten sprzęt, twierdzą też, że nie trzeba martwić się o swoje bezpieczeństwo. To piła tarczowa do metalu, która ma dobrze wyprofilowaną rękojeść, dlatego można ją bez trudu przenosić.

 

 

 

 

Piła tarczowa ręczna

 

4. Ręczna pilarka tarczowa Makita HS7611 1600W

 

Model Makita Pilarka Ręczna Tarczowa HS7611 ma moc 1600 W, a jego maksymalna prędkość pracy wynosi 5500 obr./min. Sprzęt pozwala na użycie tarczy o średnicy 190 mm i 185 mm. Ich wymiana nie jest trudna ze względu na płaską obudowę silnika.

Prezentowane urządzenie to ręczna piła tarczowa, która nie generuje dużego hałasu podczas pracy, a w dodatku jest poręczna (waży niecałe 3,9 kg). Maksymalna głębokość cięcia przy nachyleniu sprzętu pod kątem 45 stopni to 45 mm, a pod kątem 90 stopni 65 mm.

Majsterkowiczom podoba się to, że do piły dołączono akcesoria: tarczę, króciec odsysający, prowadnicę równoległą oraz klucz imbusowy. Nie trzeba ich kupować osobno, dlatego od razu możemy wypróbować możliwości urządzenia.

 

 

 

 

Piła tarczowa Makita

 

5. Makita HS7601 Pilarka Tarczowa 1200W 190mm

 

Makita HS7601 Pilarka Tarczowa 1200W 190mm to sprzęt pracujący z prędkością do 5200 obr./min. Jego moc wynosi 1200 W, a zalecana średnica tarczy jest równa 190 mm. Pochylając piłę pod kątem 45 stopni możemy ciąć na głębokość 46 mm, a pod kątem 90 stopni nawet do 66 mm.

Do urządzenia dołączono jedną tarczę tnącą, klucz imbusowy, króciec odsysający i prowadnicę równoległą. Ta piła tarczowa Makita ma wytrzymałą podstawę wykonaną z odlewanego pod ciśnieniem aluminium. Jej całkowite wymiary to: 30,9 cm x 23,2 cm x 25,5 cm. Model waży 4 kg.

Sprzęt pomyślnie przeszedł test pił tarczowych, podczas którego sprawdzano jego solidność. Konsumenci potwierdzają, że urządzenie jest odporne na awarie, dobrze przystosowano je do intensywnej pracy. Ponadto można je pewnie chwycić i swobodnie nim manewrować.

 

 

 

 

Piła tarczowa z prowadnicą

 

6. Ręczna pilarka tarczowa Metabo KS 55 FS Set 

 

Ręczna pilarka tarczowa Metabo KS 55 FS Set ma moc 1200 W, a jej prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 5600 obr./min. Maksymalna głębokość cięcia przy nachyleniu pod kątem 45 stopni jest równa 39 mm. Jeśli pochylimy piłę pod kątem 90 stopni, możemy ciąć na głębokość do 55 mm.

Do urządzenia możemy podłączyć odkurzacz, aby odessać wióry i zachować porządek w miejscu pracy. To piła tarczowa z prowadnicą, która jest lekka (waży 4 kg) i wytrzymała. Wyposażono ją w antypoślizgowy uchwyt pokryty powłoką typu Softgrip. Dołączone do zestawu akcesoria to: klucz sześciokątny, króciec do odsysania pyłu, ogranicznik wzdłużny, 1,6 m szyna prowadząca oraz walizka transportowa.

Jak o sprzęcie wypowiadają się miłośnicy majsterkowania? Według nich urządzenie ułatwia wykonanie różnych prac w domu i umożliwia przy tym zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Piła jest solidnie wykonana i na pewno nie ulegnie szybko awarii.

 

 

 

 

Piła tarczowa Parkside

 

7. Parkside Ręczna Piła Tarczowa z Prowadnicą Laserową 1350 W

 

Każdy majsterkowicz, któremu potrzebna jest dobra i tania piła tarczowa, powinien sprawdzić model Parkside Ręczna Piła Tarczowa z Prowadnicą Laserową 1350 W. Służy on do cięcia drewna, płyt wiórowych, tworzyw sztucznych oraz lekkich materiałów budowlanych. Urządzenie ma w komplecie dwie tarcze, jedna ma średnicę 190 mm, a druga 20 mm. Dołączono do niego także: ogranicznik równoległy, klucz z gniazdem sześciokątnym i przyłącze do odsysania pyłu.

Moc piły wynosi 1350 W, a prędkość obrotową możemy regulować w zakresie od 2200 do 4700 obr./min. Maksymalna głębokość cięcia przy pochyleniu pod kątem 45 stopni to 44 mm. Sprzęt jest wykonany z aluminium i PP, nie jest podatny na pęknięcia i podobne uszkodzenia, które mogą powstać w czasie pracy.

Kupujący docenili urządzenie za praktyczne funkcje, takie jak łagodny rozruch Soft start oraz automatyczne podwyższanie mocy (Intelligent Power Control). Chwalą oni także bardzo prostą wymianę tarcz, za co odpowiada blokada wrzeciona Spindle Lock.

 

 

 

 

Piła tarczowa krajzega

 

8. Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M

 

Pilarka tarczowa Ryobi RWSL1801M jest zasilana akumulatorowo. Jej prędkość obrotowa bez obciążenia wynosi 4700 obr./min. Głębokość cięcia jest równa 32 mm przy nachyleniu pod kątem 45 stopni i 45 mm przy nachyleniu pod kątem 90 stopni. Do sprzętu można podłączyć odkurzacz, który na bieżąco będzie odsysał pył i wióry.

Urządzenie waży 2,8 kg, dlatego można przez długi czas utrzymać go w dłoniach, nie odczuwając przy tym dyskomfortu. Przedstawiona piła tarczowa krajzega pozwala na użycie tarcz tnących o średnicy 150 mm (jedna jest dołączona do zestawu). Umożliwia ona łatwe cięcie desek, płyt oraz laminowanych blatów.

Jak podkreślają miłośnicy majsterkowania, akumulator zasilający sprzęt jest pojemny, dlatego podczas pracy nie trzeba się bać, że niespodziewanie się rozładuje. Poza tym wymiana tarczy na inną nie stanowi żadnego problemu, gdyż piła została wyposażona w blokadę wrzeciona.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką piłę tarczową kupić?

 

Piła tarczowa to sprzęt używany przez profesjonalistów, jak również miłośników majsterkowania. Służy ona głównie do cięcia drewna, choć niektóre modele są przystosowane także do przecinania metali i tworzyw sztucznych. W znalezieniu urządzenia, które ułatwi Ci wykonywanie wielu różnych prac, pomoże Ci nasz poradnik. Umieściliśmy w nim informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości, jaką piłę tarczową wybrać?

Ręczna czy stołowa?

Standardowo piły tarczowe dzielimy na dwa rodzaje: ręczne i stołowe. Te pierwsze są odpowiednie dla majsterkowiczów, mają niewielkie wymiary, a więc można je swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Modele ręczne pozwalają na zastosowanie tarcz o mniejszej średnicy, zwykle od 130 do 250 mm. Ich przechowywanie nie jest kłopotliwe. Z kolei sprzęty stołowe są znacznie większe, wybierają je profesjonaliści. To bardzo dobry wybór do warsztatu, tego typu piły są dobrze przystosowane do intensywnej pracy. Dają one możliwość użycia tarczy o średnicy większej niż 250 mm. Kupując urządzenie stołowe, trzeba mieć na uwadze, że nie każdy model można wygodnie przenosić, jego waga może przekraczać 30 kg.

 

Zasilanie

Biorąc pod uwagę sposób zasilania, większość stanowią modele wymagające podłączenia do prądu. Nie musi się to wiązać z ograniczoną swobodą ruchów i mniejszym komfortem pracy, pod warunkiem, że uda nam się znaleźć piłę z dostatecznie długim przewodem zasilającym, ponad 2 m (powinien być też odporny na plątanie). Osoby, którym często zdarza się pracować na zewnątrz lub w miejscach bez dostępu do prądu, polecamy sprzęty akumulatorowe. Co prawda bateria będzie wymagała regularnego ładowania, ale urządzenie można wykorzystać wszędzie, gdzie pojawi się taka konieczność. Najlepsza piła tarczowa jest praktyczna i do tego wygodna w użytkowaniu, niezależnie od okoliczności.

 

Moc

Od mocy sprzętu uzależniona jest efektywność działania. Im większa jest wartość tego parametru, tym grubsze materiały będziemy mogli bez trudu przeciąć. W przypadku pił tarczowych ich moc mieści się w zakresie od 1000 do 3000 W. Pamiętajmy, że słabsze urządzenie nie jest tak dobrze przystosowane do intensywnej eksploatacji, dlatego w czasie długotrwałej pracy konieczne będzie częste robienie przerw. Weźmy to pod uwagę, kiedy będziemy decydować, jaka jest najlepsza piła tarczowa.

 

Prędkość obrotowa

Prędkość obrotowa określa wydajność urządzenia. Przeważnie maksymalna wartość obejmuje przedział od 2500 do 6000 obr./min. Na tej podstawie możemy wywnioskować, czy dany sprzęt nadaje się do cięcia grubszych materiałów. Uważa się, że do pracy z twardymi gatunkami drewna czy metalami potrzebna jest piła z prędkością ponad 5000 obr./min.

 

Tarcza

Najważniejszym elementem budowy sprzętu tarczowego jest tarcza. Jak już wcześniej zostało wspomniane, może mieć ona średnicę od 130 do ponad 250 mm. Im mniejszy jest ten element, tym bardziej precyzyjne cięcie możemy wykonać, unikając przy tym charakterystycznego poszarpania powierzchni.

 

Obudowa

Z czego powinna być wykonana obudowa piły? Zwykle jest to metal, a niektóre elementy są zrobione z tworzyw sztucznych. To zapewnia urządzeniu solidność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Korpus nie może być podatny na pęknięcia, bo wtedy umieszczony wewnątrz niego silnik stanie się bardziej podatny na awarie. Jeśli kupimy piłę z wytrzymałą obudową, na pewno nie zepsuje się szybko.

Waga i wymiary

Ręczne sprzęty ważą przeważnie nie więcej niż 5 kg. Modele stołowe są znacznie cięższe, bo ich waga wynosi zwykle kilkadziesiąt kilogramów. Szukając właściwej piły tarczowej, musimy wziąć pod uwagę, gdzie będziemy jej używać. Jeżeli urządzenie będzie wykorzystywane tylko w jednym miejscu, możemy zainwestować w cięższy i bardziej rozbudowany sprzęt. Model przeznaczony do ciągłego przenoszenia z miejsca na miejsce powinien być lekki i niewielki.

 

Dodatkowe funkcje

Nierzadko piły tarczowe mają dodatkowe funkcje, pozytywnie wpływające zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo pracy. Do nich zalicza się Soft Start, czyli system łagodnego rozruchu, minimalizujący ryzyko doprowadzenia do przeciążenia sieci podczas uruchamiania sprzętu. Część modeli, zwłaszcza tych profesjonalnych, jest wyposażona w laser pokazujący linię cięcia, co ułatwia zachowanie precyzji. Może nam się przydać również opcja cięcia ukośnego, przy nachyleniu piły pod kątem 45 i 90 stopni.

 

Akcesoria

Akcesorium, które powinniśmy znaleźć w zestawie razem ze sprzętem, jest tarcza. Bez niej nie jest możliwe cięcie materiałów. Przydatne są też takie elementy jak: klucz imbusowy, prowadnica równoległa czy walizka transportowa. Jeśli mamy taką możliwość, warto kupić piłę z adapterem do odsysania pyłu. Wówczas będziemy mogli podłączyć do niej odkurzacz lub inne urządzenie zbierające zanieczyszczenia powstające podczas pracy. To znacząco ułatwia zachowanie porządku w warsztacie i zwiększa widoczność linii cięcia.

 

Piły tarczowe w dobrych cenach

Piła tarczowa przeznaczona dla majsterkowiczów kosztuje nie więcej niż 500 zł, z łatwością możemy znaleźć modele, których cena wynosi mniej niż 250 zł. Za profesjonalne urządzenie trzeba zapłacić ok. 1000 zł. Warto mieć na uwadze, że jest kilka czynników wpływających na koszt zakupu piły. Mowa tu głównie o: marce, mocy i prędkości obrotowej, ilości dostępnych funkcji oraz akcesoriów w zestawie.

 

 

FAQ

 

P1: Kto wynalazł piłę tarczową?

Choć na pytanie, kto wynalazł piłę tarczową, większość osób prawdopodobnie odpowiedziałaby, że mężczyzna, nie jest to zgodne z prawdą. Jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych do cięcia drewna zostało wynalezione przez kobietę Tabithę Babbitt. Należała ona do wspólnoty Zjednoczonego Towarzystwa Wyznawców Powtórnego Przyjścia Chrystusa, która poza modlitwą zajmowała się też obróbką drewna. Na pomysł stworzenia piły tarczowej wspomniana kobieta wpadła, kiedy przyglądała się pracy mężczyzn wykorzystujących nieporęczną, dwuosobową piłę. Aby stworzyć narzędzie, wzorowała się na pracy kołowrotka. Dzięki temu odkryciu wspólnota zajęła się produkcją mebli na masową skalę. Tabitha Babbitt nigdy nie opatentowała swojego wynalazku, zrobiło to później dwóch Francuzów, którzy znaleźli jej notatki.

P2: Jak ciąć piłą tarczową?

Cięcie piłą tarczową nie jest trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które mają już w tym doświadczenie. Nie każdy jednak wie, jak posługiwać się tym narzędziem i dlatego szuka informacji na ten temat. Podczas pracy z użyciem piły tarczowej trzeba pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim zaleca się, aby używać okularów ochronnych (zabezpieczenie przed wiórkami drewna), a w razie potrzeby założyć także ochraniacze na uszy. Piłę należy trzymać dwoma rękami, w wyznaczonym do tego miejscu. Najlepiej wybierać modele z antypoślizgową rękojeścią. Przed rozpoczęciem pracy należy dostosować prędkość obrotową pilarki do rodzaju ciętego materiału. Jeśli chcemy wykonać dłuższe cięcia, dobrze jest korzystać ze specjalnej prowadnicy. 

 

P3: Gdzie naostrzyć piłę tarczową?

Po pewnym czasie od zakupu piły tarczowej majsterkowicze muszą przeprowadzić odpowiedni proces konserwacyjny, a mianowicie naostrzyć narzędzie. Gdzie i jak to zrobić? Najlepiej oddać sprzęt do ostrzalni narzędzi do drewna, czyli profesjonalnego zakładu prowadzonego przez wykwalifikowane osoby. W takich firmach wykorzystuje się specjalistyczne maszyny do ostrzenia, co jest gwarancją bezpieczeństwa i dobrych efektów. Piłę tarczową można też naostrzyć samodzielnie w domu (w ten sposób można zaoszczędzić pieniądze). Ostrzenie maszyny powinno być wykonywane od czoła do tyłu, inaczej od natarcia i przyłożenia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze przeprowadzona czynność daje pewność, że piła będzie dobrze działać i nie trzeba będzie powtarzać ostrzenia zbyt często.

 

P4: Jak prosto ciąć piłą tarczową?

Piła tarczowa to idealne narzędzie do cięcia drewna wzdłuż. Przy jej pomocy można m.in. dopasować długość i szerokość blatu kuchennego. Jak to zrobić, aby cała praca przebiegała łatwo, a lina była idealnie prosta? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że do cięcia w linii prostej niezbędne jest użycie prowadnicy. Można ją kupić stacjonarnie w sklepie budowlanym albo znaleźć akcesorium przez Internet. Część majsterkowiczów robi prowadnice samodzielnie. Niektóre piły tarczowe mogą też wyświetlać wiązkę lasera, która ułatwia zachowanie prostej linii.

P5: Piła tarczowa do drewna – ile zębów?

Zastanawiasz się, jaką piłę tarczową kupić i ile zębów powinno mieć takie narzędzie? Do cięcia stosunkowo miękkich materiałów odpowiednie będą tarcze z ok. 30 zębami. Jeśli zależy nam na precyzyjnym i powolnym prowadzeniu, lepiej sprawdzą się modele z większą ilością zębów (nawet do 60). Takie urządzenia będą też odpowiednie do cięcia kątowego i poprzecznego, także twardych materiałów. Poza ilością zębów ważna jest również wytrzymałość ostrza, jak i dobrze dopasowana do potrzeb rękojeść. Najlepiej, jeśli jest ona pokryta antypoślizgowym tworzywem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Piła tarczowa Castorama

 

Pilarka tarczowa MacAllister 165 mm 1200W

 

MacAllister Pilarka tarczowa 1200 W, czyli piła tarczowa dostępna w sklepach Castorama, to model przystosowany do cięcia drewna. Jego maksymalna prędkość pracy to 5000 obr./min, a moc silnika wynosi 1200 W. Głębokość cięcia przy nachyleniu sprzętu pod kątem 45 stopni to 38 mm, a pod kątem 90 stopni 55 mm.

Wygodny uchwyt sprawia, że utrzymanie piły w dłoniach i jej precyzyjne prowadzenie nie stanowi problemu. Do kompletu dołączono kilka akcesoriów, w tym klucz do wymiany tarczy i równoległą listwę wiodącą. Urządzenie waży ok. 4 kg, a jego wymiary to: 22,5 cm x 32,6 cm x 22,8 cm.

Chociaż sprzęt wymaga podłączenia do prądu, praca z nim jest w pełni komfortowa. Przeanalizowane opinie o piłach tarczowych marki MacAllister dowiodły, że opisywany model ma odpowiednio długi kabel, a sprzęt jest poręczny. Należy wspomnieć też o tym, że pozwala on zachować precyzję podczas cięcia.

 

Macallister Pilarka Tarczowa 185 Mm 1500 W

 

Macallister 185 Mm to piła tarczowa dostępna w sklepach Castorama. Sprzęt jest ceniony przez użytkowników za atrakcyjną cenę i wydajność. Moc nominalna urządzenia wynosi 1500 W. Wymiary piły tarczowej są następujące: Wysokość – 23,8 cm, długość – 34 cm i szerokość – 24,5 cm. Średnica tarczy wynosi 1900 mm, a długość kabla zasilającego jest równa 2,5 m. Urządzenie osiąga prędkość 5000 obrotów na minutę.

Ta piła tarczowa znajdzie zastosowania podczas wykonywania różnych prac remontowych i nie tylko. Urządzenie pozwala na precyzyjne cięcie bez poprawek. Bezpieczeństwo podczas wymiany tarczy gwarantuje blokada wrzeciona. Pilarka ma też specjalny przełącznik, który zapobiega jej przypadkowemu uruchomieniu.

Marka Macallister cieszy się sporym zainteresowaniem majsterkowiczów, a opisana przez nas pilarka tarczowa zdobyła już wiele pozytywnych recenzji. Model jest polecany do okazjonalnej pracy. Sprawnie działający silnik i wysokiej jakości tarcza gwarantuje zadowalające efekty pracy.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

Sitemap
Regulamin

Nasze Projekty

Sąsiednie projekty

Używamy cookies do świadczenia i polepszania usług. Używając tej strony zgadzasz się na cookies.Więcej informacji Reject Więcej informacji
Wykorzystanie plików cookies

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these cookies, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are as essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may have an effect on your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
SAVE & ACCEPT