Opinie o Bosch PTS 10

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Urządzenie gwarantuje efektywną i przede wszystkim bezpieczną pracę. Zostało ono wyposażone w system łagodnego rozruchu silnika. To dobra piła stołowa dla miłośników majsterkowania, jak i profesjonalistów. Pozwala ona na precyzyjne cięcie szerokich elementów, a wynika to z zastosowania prowadnicy saneczkowej z ogranicznikiem kątowym (do cięć ukośnych pod kątem do 60 stopni).

 

Najważniejsze wady:

Osoby, które do tej pory nie miały styczności z piłą stołową, przyznają, że początkowo obsługa sprzętu jest kłopotliwa. Z tego powodu konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z dołączoną do zestawu instrukcją, trzeba na to poświęcić dużo czasu.

 

Werdykt: 9.5/10

Piła jest wyposażona w silnik o mocy 1400 W, a jej prędkość obrotowa bez obciążenia jest równa 5000 obr/min. Sprzęt jest przystosowany do pracy z użyciem tarczy tnącej o średnicy 254 mm. Jego maksymalna wysokość cięcia wynosi 7,5 cm. Sprawdzając opinie o Bosch PTS 10, można wywnioskować, że urządzenie jest uznawane za praktyczne oraz wydajne.

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Możliwość podłączenia odkurzacza

Przed rozpoczęciem pracy możemy podłączyć do urządzenia odkurzacz, pozwala na to dołączony do zestawu adapter. Dzięki temu uda nam się zachować czystość na stanowisku roboczym i posprzątanie go po zakończonej pracy nie zajmie dużo czasu. Co więcej, ciągłe odsysanie wiórów i pyłu zapobiegnie podrażnieniom dróg oddechowych. Podłączenie odkurzacza do piły nie jest trudne, zazwyczaj zajmuje to kilkadziesiąt sekund. Potwierdzają to osoby, które zdecydowały się przeprowadzić test Bosch PTS 10.

Do przycinania różnych elementów z drewna

Sprzęt jest dobrze przystosowany do lżejszych, jak i cięższych prac. Daje on możliwość szybkiego przycięcia różnych elementów z drewna: płyt, desek i szerokich belek. W komplecie otrzymujemy tarczę z 40 zębami ze spiekanych węglików, która jest przystosowana do precyzyjnego cięcia drewna, jak i materiałów drewnopodobnych. Za precyzję pracy odpowiada liniowy przesuw stołu, a boczne podpórki umożliwiają wygodne piłowanie belek. Piła ma automatycznie regulowaną prowadnicę równoległą z odczytem aktualnej pozycji. Dołączono do niej również prowadnicę kątową, która zapewnia komfort pracy nawet podczas bardzo skomplikowanych cięć.

 

Kompaktowe wymiary

Dla majsterkowiczów ważna jest niska cena Bosch PTS 10, użyteczność, a także kompaktowe wymiary urządzenia (62 cm x 77 cm x 45 cm). Nie zajmuje ono dużo miejsca w garażu, a w razie potrzeby możemy przenieść je w inne miejsce. Piła waży 26 kg i wyposażono ją w specjalny uchwyt transportowy, pokryty miękkim materiałem typu Softgrip. Mimo że sprzęt nie jest bardzo duży, po rozłożeniu aluminiowego stołu roboczego możemy wygodnie przycinać drewniane elementy. Przy pochyleniu tarczy pod kątem 90 stopni ich długość może wynosić nawet 7,5 cm, a pod kątem 45 stopni 6,3 cm. Całkowite wymiary stołu roboczego to: 64,1 cm x 73,7 cm.

 

Wbudowany schowek

Piła stołowa Bosch wyróżnia się wśród sprzętów innych marek tym, że ma wbudowany schowek na tarcze oraz narzędzia montażowe. Jeśli postanowimy dokupić do urządzenia dodatkowe elementy, możemy je wygodnie przechowywać i nie martwić się, że przypadkowo je zgubimy. Poza tym wszystkie wymienne tarcze czy klucze zawsze mamy pod ręką.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ