Pilarka stołowa – Przewodnik zakupowy, ranking i test
Wśród polecanych przez użytkowników pił stołowych znajduje się Scheppach HS100S. Model jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego warsztatu. Sprawdzi się dobrze zarówno w przypadku cięcia drewna miękkiego, jak i twardego. Możliwa jest nim także obróbka większych elementów, ponieważ powierzchnię roboczą urządzenia z łatwością można poszerzyć w obie strony za pomocą bocznych przystawek. Sprzęt jest w pełni bezpieczny dla użytkownika, zapewniają to trwałe mechanizmy robocze oraz solidna konstrukcja. Inną ciekawą propozycją jest piła stołowa Makita MLT100. Test piły stołowej wykazał, że pozwala ona na wydajną pracę bez względu na panujące warunki. Konstrukcja stołu została wykonana z odlewanego pod ciśnieniem aluminium, co zapewnia stabilność maszyny.
10 najlepszych pił stołowych. Opinie w 2024 roku
W dalszej części zamieściliśmy ranking pił stołowych. Przedstawia on zestawienie urządzeń najczęściej wybieranych przez konsumentów. Powstało ono po dokładnej analizie opinii, które użytkownicy opublikowali w Internecie i uznali za najlepsze piły stołowe. Zapewniamy, że każdy z produktów, który się w nim znalazł, charakteryzuje wysoka jakość wykonania, komfort oraz dobra wydajność pracy. Niech nie zwiedzie nas atrakcyjna cena i pilarka stołowa na którą jest aktualnie promocja, istotna poza ceną jest jej funkcjonalność.
Tabela porównawcza
Piła stołowa do drewna
1. Piła stołowa Scheppach HS100S
Zastanawiasz się, czy piła stołowa do drewna Ci się przyda? Według nas to niezbędny element wyposażenia każdego warsztatu. Polecamy model Scheppach HS100S. Ma on tarczę wykonaną ze stali hartowanej, umożliwiającą cięcie drewna zarówno cienkiego, jak i grubego. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a prędkość liczy 5000 obrotów na minutę, co przekłada się na odpowiednią wydajność pracy.
Pilarka stołowa Scheppach dzięki solidnie wykonanemu stelażowi podstawy oraz blatowi o dużej powierzchni jest w pełni bezpieczna dla użytkowników. Pomocny w trakcie pracy jest adapter służący do odsysania trocin. Daje on możliwość bezproblemowego podłączenia do niego odkurzacza. Pozwoli to na zachowanie czystości w miejscu pracy.
Prezentowany model to dobra i tania piła stołowa. Została ona zaprojektowana dla osób potrzebujących urządzenia, które dobrze się sprawdzi przy wykonywaniu prostych, przydomowych prac, jednak nieposiadających funduszy na inwestycje w drogie technologie. Pilarka tarczowa stołowa jest stosunkowo lekka, ponieważ waży jedynie 22 kg. Użytkownicy przyznają, że jej przenoszenie jest wygodne.
Piła stołowa Makita
2. Pilarka stołowa Makita MLT100N 1500W
Piła stołowa Makita MLT100 ma moc wynoszącą 1500 W. Jej prędkość na biegu jałowym sięga 4300 obrotów na minutę. Takie połączenie sprawia, że prezentowane przez nas urządzenie jest mocne, a w związku z tym bardzo wydajne. Jego produktywność jest duża dzięki elektrycznemu hamulcowi silnika.
Piła ma wbudowany dwubiegunowy system ślizgowy do podnoszenia oraz opuszczania tarczy służącej do cięcia. Daje to możliwość bezproblemowego ustawienia głębokości cięcia materiałów. Bezpieczeństwo podczas pracy zapewnia osłona znajdująca się wokół tarczy. Jej instalacja oraz demontaż nie wymaga użycia narzędzi
Użytkownicy twierdzą, że jest to dobra piła stołowa. Głównym czynnikiem wpływającym na pozytywne opinie o tym produkcie jest to, że ma on bardzo dużą powierzchnię do pracy. Stół, gdy występuje taka potrzeba, z łatwością można rozłożyć zarówno w prawą, jak i w lewą stronę. Całkowite wymiary blatu po rozłożeniu wynoszą 72 cm x 98 cm x 33 cm.
Piła stołowa Bosch
3. Pilarka Stołowa ze Stołem Bosch GTS 635-216 + Stół roboczy GTA 560
Piła stołowa Bosch GTS 635-216 ma moc równą 1600 W, a prędkość jej działania wynosi 5500 obr/min. Maksymalna wysokość cięcia to 70 mm. Średnica tarczy wynosi 216/30 mm. W zestawie znajduje się praktyczny, składany stół o wymiarach: 68,2 cm x 72,8 cm x 56,4 cm i wadze 6 kg. Po złożeniu zajmuje on mało miejsca i łatwo się go przechowuje.
Maszyna pracuje wydajnie i nie nagrzewa się mocno w trakcie pracy. Ma ona tak przemyślaną konstrukcję, aby możliwe było osiąganie jak najlepszych efektów i zachowanie komfortu w trakcie pracy. Prezentowana piła stołowa jest polecana szczególnie do domowego zastosowania, ponieważ to mini pilarka stołowa .
To maszyna, która powinna spełnić oczekiwania osób lubiących majsterkować. Piła stołowa działa wydajnie i łatwo się ją obsługuje. Dołączony do zestawu stół jest stabilny i w razie potrzeby można szybko go złożyć i schować, tak aby zajmował mniej miejsca w warsztacie.
Piła stołowa Metabo
4. Metabo Stołowa pilarka tarczowa TS 216
Piła stołowa Metabo TS 216 ma wymiary wynoszące: 67 cm x 73 cm x 35,5 cm. Waga urządzenia jest równa 28,5 kg. Jest to najlżejsza pilarka mająca funkcję wózka. Wymaga ona podłączenia do jednofazowego zasilania o mocy 230 V, czyli może być używana w pracach przydomowych.
Moc znamionowa modelu wynosi 1500 W, a prędkość liczy 5000 obrotów na minutę. Dzięki takiemu połączeniu prędkości oraz mocy, możliwa jest bardzo intensywna praca. Załączoną do zestawu tarczę po zużyciu można z łatwością wymienić, korzystając z blokady wrzeciona.
Użytkownicy jednogłośnie stwierdzili, że jest to dobra piła stołowa. Maszyna zawdzięcza to nie tylko swojemu działaniu, ale także temu, że ze względu na niewielkie jak na tego typu urządzenie rozmiary, można ją bez problemu przenieść oraz przechowywać. Urządzenie jest także bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ ma zabezpieczenie przed automatycznym włączeniem po przywróceniu zasilania.
Piła stołowa Dewalt
5. Pilarka Stołowa DeWalt DWE7485
Pilarka stołowa DeWalt DWE7485 jest sprzedawana w zestawie z potrzebnymi akcesoriami: Tarczą pilarską 210/30 mm, klinem rozszczepiającym, adapterem AIRLOCK do podłączenia sprzętu do odsysania i z kątomierzem oraz kluczem. Prowadnica ma zębatkowy mechanizm wysuwania. Obudowa ze stali dobrze zabezpiecza wewnętrzny mechanizm.
Maszyna ma moc równą 1850 W. Średnica piły wynosi 210 mm. Maksymalna głębokość cięcia przy ustawieniu kąta 90 st. to 65 mm, a przy 45 st. – 45 mm. Prędkość pracy wynosi 5800 obr/min. Masa całkowita maszyny jest równa 22 kg. Piła stołowa ma skuteczne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Można na niej pracować przy obróbce twardego i mokrego drewna.
Użytkownicy wysoko oceniają jakość wykonania i możliwości, jakie oferuje sprzęt. Jest on dostosowany do bardziej wymagającej pracy. Tarczę pilarską można ustawić pod kątem i dopasować zależnie od potrzeb. Przydatną opcją jest możliwość podłączenia urządzenia do odsysania pyłu.
Piła stołowa Einhell
6. Piła Stołowa Einhell TH-TC 618 4301180
W warsztacie każdego majsterkowicza przyda się piła stołowa Einhell TH-TC 618 4301180. Jest wygodna w użytkowaniu i poręczna. Waga piły wynosi ok. 9 kg. Tarcza tnąca ma wymiary 180 mm x 25,4 mm, dlatego dobrze nadaje się nawet do dużych elementów. Piła stołowa sprawdza się przede wszystkim do cięcia glazury. Jej moc to 600 W, dlatego szybko przecina poszczególne elementy i radzi sobie nawet z twardymi materiałami. Piła stołowa Einhell ma wytrzymałą tarczę diamentową, co zapewnia wiele lat użytkowania.
Tarcza zamontowana jest na wygodnym stole roboczym o wymiarach 330 mm x 360 mm. Sprawdza się on do obróbki większych elementów. Ta mała pilarka stołowa pozwala na cięcie płytek prosto lub pod kątem, a wysokość cięcia wynosi 90 lub 45 stopni. Znajdująca się na stole, równoległa do krawędzi prowadnica znacznie ułatwia pracę i wykonywanie prostych cięć. Dla większej wygody użytkownika z boku piły znajduje się specjalny uchwyt do nawijania kabla.
Opinie konsumentów na temat piły stołowej Einhell są pozytywne. Polecają ją zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jest łatwa w obsłudze, ma dużą moc i dobrze sprawdza się do cięcia różnych rodzajów glazury.
Piła Stołowa Parkside
7. Piła Stołowa Parkside 1200W
Piła stołowa Parkside to model wyposażony w bardzo mocny silnik, którego moc wynosi 1200 W. Prędkość obrotowa wynosi 4800 obr/min. Produkt przeznaczony jest do wykonywania precyzyjnych cięć w materiałach drewnianych, płytach wiórowych, powlekanych płytach meblarskich oraz tworzywach sztucznych. Wchodząca w skład zestawu tarcza tnąca ma średnicę 21 cm. Wyposażono ją w 24 zęby.
Pilarka stołowa do płyt meblowych waży jedynie 14 kg. Z tego względu można go z łatwością transportować w różne miejsca. Wyposażono go w zabezpieczony włącznik oraz wyłącznik, dlatego nie musisz się obawiać, że Twoje dziecko, znajdując się podczas Twojej nieobecności w pobliżu urządzenia, może zrobić sobie krzywdę.
Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego urządzenia są bardzo zadowoleni z jego użytkowania. Według nich model nie jest skomplikowany w obsłudze, dlatego mogą z niego korzystać także osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z obróbką drewna.
Piła stołowa krajzega
8. Piła stołowa Gude Krajzega Pro 2100 W
Jeśli praca z drewnem to Twoja pasja, z pewnością spodoba Ci się piła stołowa Gude Krajzega Pro o mocy znamionowej 2100 W. Średnica tarczy wynosi 210 mm, dlatego sprawdza się do cięcia elementów, takich jak płyty meblowe i kartonowo-gipsowe, twarde deski drewniane, panele, czy tworzywa sztuczne. Piła stołowa Krajzega jest bezpieczna, wykonano ją zgodnie z obowiązującymi normami. Duży stół o maksymalnej szerokości wynoszącej 440 mm zapewnia komfortową pracę nawet z dużymi elementami. Kąt cięcia można regulować i dopasowywać do swoich potrzeb. Możliwa wysokość cięcia to 27 mm przy kącie 45 stopni oraz 45 mm przy 90-stopniowym kącie.
Stół, na którym zamocowana jest tarcza jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Wykonano go ze stali. Dodatkowa prowadnica z milimetrową podziałką ułatwia wykonywanie precyzyjnych cięć. Do piły stołowej można podłączyć maszynę do odciągu trocin, co znacznie ułatwia pracę. Dla większego bezpieczeństwa użytkowników piła stołowa ma przełącznik zerowego napięcia oraz antypoślizgowe nóżki na obudowie.
Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup piły stołowej Gude Krajzega są z niej zadowoleni. Jest mocna, dobrze sprawdza się do cięcia elementów drewnianych o różnej grubości. Piłę obsługuje się łatwo i przede wszystkim bezpiecznie.
Piła stołowa Dedra
9. Piła Stołowa Dedra DED7754
Warto wyposażyć swój warsztat w piłę stołową Dedra DED7754. Jest wielofunkcyjna i wydajna, dobrze sprawdza się przede wszystkim do cięcia elementów drewnianych, drewnopochodnych i wykonanych z tworzyw sztucznych. Wymiary stołu to 637 mm x 427 mm, dlatego można łatwo i wygodnie pracować nawet z dużymi deskami. Piła stołowa Dedra ma stabilną konstrukcję, która jest składana, co ułatwia transport i przechowywanie sprzętu.
Użytkowanie pilarki jest bezpieczne, ponieważ wyposażono ją w zabezpieczenie chroniące silnik przed nadmiernym przegrzewaniem. Moc znamionowa piły stołowej to 1600 W, dlatego szybko przecina nawet bardzo twarde materiały. Średnica tarczy piły wynosi 254 mm, dlatego pracę wykonuje się szybko i bezproblemowo. Nawet duże elementy można przyciąć prosto lub pod kątem 45 stopni. Dodatkowym ułatwieniem pracy jest system odprowadzający trociny. W efekcie nie rozprzestrzeniają się one po całym warsztacie.
Zarówno profesjonalni majsterkowicze, jak i amatorzy, chwalą piłę stołową Dedra i polecają ją innym użytkownikom. Konsumentom podoba się przede wszystkim jej moc oraz możliwość cięcia różnych rodzajów drewnianych elementów. Piła jest łatwa w obsłudze i bezpieczna.
Piła stołowa Ryobi
10. Piła Stołowa Ryobi RTS1800-G 5133002021
Warto rozważyć zakup piły stołowej Ryobi RTS1800-G, ponieważ sprawdzi się w każdym warsztacie. Wyposażono ją w silnik o mocy 1800 W, dlatego dobrze radzi sobie nawet z bardzo twardymi materiałami. Stabilny stół odlany z aluminium zapewnia wygodną i bezpieczną pracę. Cała konstrukcja jest wytrzymała i stanowi dobre podparcie w czasie obróbki drewna. Cięcia można wykonywać po skosie, pod kątem 45 stopni lub 90 stopni. Szybką i łatwą regulację tarczy zapewnia chwyt o podwójnej funkcji. Pilarka stołowa-ukośnica Ryobi ma także specjalny odciąg trocin, do którego można podłączyć przejściówkę o średnicy 30 mm.
Użytkowanie piły stołowej Ryobi jest bezpieczne, ponieważ wyposażono ją w ogranicznik z funkcją blokady oraz w zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe. Sprzęt ma także dodatkowe urządzenie przeznaczone do cięcia skośnego, które pozwala na przecinanie materiałów pod różnymi kątami, w zakresie od +60 stopni do -60 stopni.
Konsumenci, którzy wystawili opinię na temat piły stołowej Ryobi są z niej zadowoleni i zachęcają innych do zakupu. Użytkownikom podoba się przede wszystkim łatwość obsługi, moc silnika oraz bezpieczeństwo podczas pracy.
Przewodnik zakupowy – Jaką piłę stołową kupić?
Piła stołowa to maszyna będąca elementem wyposażenia warsztatu. Zazwyczaj jest ona używana do obróbki oraz cięcia różnego rodzaju drewna. Rzadziej może służyć jako piła do cięcia betonu, aluminium lub płytek ceramicznych. Część tnąca ma kształt okrągłej tarczy zakończonej ostrymi zębami. Nad zakupem tego narzędzia zastanawiają się zarówno osoby pracujące zawodowo, jak i ludzie zajmujący się tym hobbistycznie. Jednakże pierwsza oraz druga grupa konsumentów zainteresowanych inwestycją w ten sprzęt, szuka wskazówek dotyczących zakupu odpowiedniego produktu. Pojawiające się wątpliwości odnoszą się do: mocy, wydajności pracy, wyposażenia, łatwości w obsłudze i bezpieczeństwa. Tym samym zainteresowane osoby zadają sobie pytanie: jaka jest najlepsza piła stołowa? Odpowiedź na nie powinni znaleźć, czytając poniższy poradnik.
Parametry techniczne
Czym charakteryzuje się najlepsza piła stołowa służąca do cięcia drewna? Szukając takiego produktu, kupujący powinni zwracać swoją uwagę na jego parametry. Najważniejszymi są:
Moc – w zależności od celu, do którego chcemy przeznaczyć urządzenie (do cięcia grubego lub cienkiego drewna), musimy zadecydować, jaka powinna być jego moc, aby bez problemu mogło sprostać postawionym mu zadaniom. W przypadku cieńszych elementów powinna sprawdzić się piła o mocy 100 W – 800 W. Jeżeli jednak ma być ona użytkowana systematycznie lub wykorzystywana do pracy zawodowej odpowiednią mocą będzie wartość od 1000 W – 3000 W.
Napięcie zasilania – jeżeli sprzęt ma być przeznaczony do użytku domowego, wystarczające będzie zasilanie prądem jednofazowym o napięciu 230 V (jest ono stosowane w większości domów). Jednakże osoby, które chcą używać piły profesjonalnie, powinny zdecydować się na sprzęt zasilany prądem trójfazowym o napięciu 400 V.
Prędkość obrotowa – wskaźnik ten odpowiada za wydajność oraz skuteczność urządzenia. Chcąc zakupić maszynę, która będzie sprawnie działała, powinniśmy się zaopatrzyć w model o prędkości ok. 4000 – 5000 obrotów na minutę. Zapewni to dużą produktywność.
Wyposażenie – jest także istotnym aspektem, ponieważ im większa ilość elementów będących częścią piły, tym bardziej jest ona uniwersalna. Najbardziej istotnym akcesorium jest jednak mechanizm zabezpieczający, umożliwiający bezpieczną pracę.
Waga – staje się istotna w momencie, gdy nie planujemy na stałe zamontować urządzenia w jakimś miejscu, tylko chcemy je przenosić. W takim przypadku powinniśmy wybrać w miarę lekką maszynę. Jednak musimy liczyć się z tym, że waga produktu zależy od wyposażenia. Wybierając lżejszy model, pozbawiamy go części zastosowań.
Zastosowanie
W zależności od przeznaczenia urządzenia, kupującym nasuwa się bardzo istotne pytanie: jaką piłę stołową wybrać do domu, a jaką do profesjonalnej pracy w warsztacie? Poszukując modelu, który sprawdziłby się w przydomowych pracach, powinniśmy się głównie skupić na tym, aby był on wielofunkcyjny. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ dzięki temu będziemy mogli używać go do obróbki wielu materiałów. W takim przypadku moc maszyny nie musi być bardzo wysoka. Jednakże musimy się liczyć z tym, że nie będzie ona mogła być zbytnio obciążana, a także długotrwale użytkowana, gdyż może to doprowadzić do jej szybszego zużycia, a tym samym zniszczenia. Decydując się na zakup piły stołowej do domu, konsumenci powinni zwrócić także uwagę na jej wielkość. Nie mogąc zagospodarować miejsca, w którym mogłaby ona stać na stałe, powinniśmy się zdecydować na mniejsze oraz lżejsze urządzenia, tak aby było w miarę mobilne.
Doświadczeni użytkownicy zechcą sięgnąć po profesjonalną maszynę o bardziej wyspecjalizowanym zastosowaniu. Wybierając model, powinni głównie zwrócić uwagę na jego moc. Jest to bardzo istotne w przypadku systematycznego i długotrwałego użytkowania. Pomocne przy pracy będą również dodatkowe elementy zainstalowane w produkcie, m.in. adapter do odsysania trocin, do którego bez problemu można podpiąć odkurzacz do odsysania. Takie zastosowanie umożliwi zachowania porządku w miejscu pracy, co jest ważne w przypadku intensywnej działalności. Na jaki sprzęt ostatecznie się zdecydujemy, zależy głównie od tego, jaki rodzaj prac zamierzamy na nim wykonywać.
Rodzaje pił stołowych:
Pilarka stołowa uniwersalna – najtańszy model, przeznaczony głównie dla osób niewymagających, zaczynających pracę na takim typie urządzeń. Jest on wielofunkcyjny, radzi sobie przy obróbce każdego rodzaju materiałów. Gabaryty maszyny są stosunkowo niewielkie.
Piła stołowa precyzyjna – to najprościej mówiąc, pilarka stołowa uniwersalna o bardziej profesjonalnym przeznaczeniu. Jest ona droższa, ale za to bardziej wytrzymała. Wykonuje się ją z lepszej jakości materiałów, model cechuje dobra wydajność pracy.
Piła stołowa z heblarką – polecana jest głównie dla profesjonalistów nieposiadających zbyt dużego warsztatu. Urządzenie poza cięciem służy także do heblowania, dzięki czemu nie są potrzebne dwie maszyny, tylko jedna.
Piła stołowa na siłę – sprawdzi się w warsztacie produkującym na szeroką skalę produkty z drewna. Jest droższa w eksploatacji, gdyż wymaga zasilania prądem trójfazowym, ale oznacza to także że jest ona wydajniejsza i bardziej precyzyjna.
Piła stołowa formatowana – duża gabarytowo maszyna przeznaczona do obróbki większych elementów. Wyposażona jest w dodatkowy osprzęt pozwalający na precyzyjniejsze, szybsze i pewniejsze cięcia.
Piła stołowa w dobrych cenach
Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli pił stołowych. W zależności od przeznaczenia oraz parametrów występują one w różnych cenach. Najtańsze urządzenia przeznaczone są dla amatorów szukających uniwersalnego sprzętu do pracy w domu. Kosztują one w granicach od 500 zł do 1000 zł. Profesjonaliści poszukujący piły do masowej produkcji przedmiotów wykonywanych z drewna lub materiałów drewnopodobnych powinni jednak sięgnąć po bardziej wyspecjalizowany sprzęt cechujący się trwałością. Takie modele dostępne są w cenach od 1500 zł do nawet 4000 zł. Gdzie możemy się rozglądać za pasujacym nam zakupem? Pilarka stołowa dostępna jest w sklepach Castorama, OBI, Leroy Merlin, Lidl, Bricoman i Allegro. W większości z nich dokonamy zakupu stacjonarnie i online.
FAQ
P1: Jak zrobić piłę stołową?
Aby wykonać piłę stołową potrzebny nam będzie nieużywany stół o wzmocnionej konstrukcji (można także wykonać własną konstrukcję, jeśli chcemy mocniejszy blat, robimy go z metalu lub żeliwa, jednak do mniej intensywniejszych prac wystarczający będzie model wykonany z drewna), silnik, wałek oraz tarcza zębata. Do spodu blatu należy zamontować wałek oraz silnik. W blacie wycinamy prostokątną szczelinę, w której mocujemy tarczę zębatą. Urządzenie napędzane jest paskiem klinowym, który wprawiany jest w ruch przez zamontowany silnik. Piły domowej roboty zazwyczaj nie mają elementów zabezpieczających, co może powodować wypadki przy pracy.
P2: Jak ciąć piłą stołową?
Przed przystąpieniem do cięcia wymagane jest całkowite złożenie maszyny, połączenie wszystkich niezbędnych elementów, zgodnie z instrukcją obsługi. Następnie, powinniśmy podłączyć sprzęt do zasilania (w zależności od modelu, do jednofazowego lub trójfazowego). Kolejnym etapem będzie uruchomienie piły. Jej tarcza zaczyna się poruszać, szybkimi obrotami w jednym kierunku (najczęściej prędkość produktu wynosi od 45000 do 5000 obrotów na minutę). Następnie przygotowujemy materiał podlegający obróbce. Jeśli jest on sporych gabarytów, w większości modeli występuje możliwość powiększenia stołu. Po dostosowaniu wielkości blatu przystępujemy do cięcia. Odmierzamy, w którym miejscu ma ono nastąpić i powoli przesuwamy materiał w stronę obracającej się tarczy. W trakcie przecinania należy uważać na dłonie. Zalecane jest nałożenie na nie ochronnych rękawic.
P3: Ile kosztuje piła stołowa?
Ceny pił stołowych znajdujących się obecnie na rynku są bardzo różne. W zależności od preferencji oraz potrzeb użytkownika, jego doświadczenia z takim sprzętem oraz docelowego przeznaczenia można je zakupić w kwotach od 500 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Różnice między urządzeniami wynikają głównie z mocy, wielkości oraz funkcjonalności. Pilarki przeznaczone dla amatorów, do użytkowania domowego można zakupić za ok. 500 zł do 1000 zł. Nie należy się jednak spodziewać, że pilarka stołowa do 500zł będzie miała zaawansowane funkcje. Profesjonalistom zaleca się inwestycję w droższe urządzenia, gdyż w przypadku intensywnych prac okazują się one najczęściej bardziej wytrzymałe. Ich koszt mieści się w przedziale od 2000 zł do 4000 zł.
P4: Jak zrobić piłę stołową z pilarki ręcznej?
Aby wykonać piłę stołową z pilarki ręcznej, najpierw powinniśmy wykonać stół. Do budowy blatu najlepiej użyć płyty stalowe lub aluminiowe o grubości od 4 mm do 5 mm. Należy przymontować do niego 4 równej długości elementy, pełniące funkcję nóg. Można przytwierdzić do nich poprzeczne wsporniki, aby stelaż był mocniejszy. Ważne jest to, aby stół był stabilny i się nie chwiał. W środkowej części płyty blatu wycinamy prostokątną szczelinę. Jej wielkość powinna być taka, aby zmieściła się w niej tarcza pilarki ręcznej, którą chcemy zamontować. Po jej wycięciu montujemy od dołu pilarkę ręczną i nasza pilarka stołowa z pilarki ręcznej jest gotowa.
P5: Gdzie kupić piłę stołową?
Miejsc, w których można zakupić piłę stołową, jest bardzo wiele. Wynika to z dużego zapotrzebowania na nie przez firmy specjalizujące się w obróbce materiałów oraz indywidualnych użytkowników pracujących w domu. W zależności od możliwości logistycznych kupującego są one dostępne zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet. Urządzenia te znajdziemy w sklepach zajmujących się sprzedażą materiałów budowlanych, a także w marketach z narzędziami. Drugą, bardzo popularną opcją jest zakup sprzętu w sklepach online lub na aukcjach internetowych. Wielu sprzedających w Internecie oferuje maszyny po bardzo konkurencyjnych cenach, dlatego wybierając tę formę zakupów, można nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale także pieniędzy.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Stołowa pilarka tarczowa Bosch PTS 10
Godna uwagi jest piła stołowa Bosch PTS 10. Jej cechą charakterystyczną jest zamontowany silnik o mocy 1400 W. Prędkość działania urządzenia wynosi 5000 obrotów na minutę. Dzięki temu model dobrze sprawdzi się także w przypadku trudniejszych prac. Wysokość cięcia wynosi 7,5 cm. Umożliwia to przecinanie cienkich oraz grubych materiałów.
Bosch PTS 10 jest wyposażony w prowadnicę saneczkową. Element ten wraz z możliwością bocznego oraz tylnego powiększenia wykonanego z aluminium stołu pozwala na obróbkę przedmiotów większych gabarytowo, a także zapewnia dokładność podczas procesu ich piłowania.
Według konsumentów dużym plusem tego urządzenia jest możliwość podłączenia do niego odkurzacza. Wciąga on pył oraz trociny, które powstają podczas cięcia drewna i innych materiałów. Zapewnia to możliwość zachowania czystości w miejscu pracy. W przypadku zastosowania takiego rozwiązania wzrasta również komfort użytkowania maszyny.
» Przejrzyj produkty z poprzednich lat
Dodaj komentarz
4 KOMENTARZ
August 30, 2022 at 11:18 am
Niestety, ale przy kazdej pilarce jest napisane, ze swietnie radzi sobie z twardymi materialami, co jest oczywiscie nieprawdą.
Poza tym nie ma informacji o precyzji ciecia, zachowaniu kątow obrabianego materialu.
Takie zwyczajne, nic nie wnoszące lanie wody.
Z pewnością chodzilo o marketing i stad te pierwsze trzy pozycje w rankingu.
Smutne, ze obecnie w internecie wszystko jest oplacane i trudno o jakis rzetelny test urzadzenia(w tym przypadku pilarki).
Odpowiadać
September 17, 2022 at 10:18 am
Dzień dobry,
Dziękujemy za pozostawienie opinii.
Pozdrawiamy,
Zespół KacikMajsterkowicza.pl
Odpowiadać
January 2, 2022 at 5:59 pm
To dziwne, że tak wygląda “podsumowanie”… Na pewno nie wprowadza nic, co dla mnie ma sens. Nieprzydatne.
Chyba że… to są jakieś układy z producentami z pierwszych miejsc “podsumowania”, takie mam pytanie?
Odpowiadać
January 4, 2022 at 1:15 pm
Dzień dobry,
Dziękujemy za podzielenie się opinią.
Pozdrawiamy,
Zespół KącikMajsterkowicza.com
Odpowiadać