Opinie o Makita HS7601

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Piła tarczowa Makita ma dobrze wyprofilowany uchwyt, dlatego wygodnie się z niej korzysta. Urządzenie ma solidnie zrobione i dobrze dopasowane dźwignie, które pozwalają na beznarzędziowe ustawienie prowadnicy, a także kąta cięcia. Mocna podstawa została wykonana z odlewanego aluminium. Sprzęt ma stabilny układ regulacji głębokości cięcia, który działa na zasadzie nożycowej.

 

Najważniejsze wady:

Osoby korzystające z tej maszyny przyznają, że kabel zasilający jest zbyt krótki i niekiedy trudno znaleźć odpowiednie miejsce, w którym można by użyć sprzętu. Często konieczne jest skorzystanie z zasilacza, co nie zawsze jest wygodnym rozwiązaniem.

 

Werdykt: 9.4/10

Wykonany przez majsterkowiczów test Makita HS7601 dał dowód na to, że sprzęt działa efektywnie i przydaje się przy wykonywaniu różnego rodzaju prac. Piła tarczowa jest sprzedawana w komplecie z prowadnicą równoległą, króćcem odsysającym i kluczem imbusowym. Ponadto zestaw zawiera tarczę tnącą o średnicy równej 190 mm. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wydajny silnik

Pozytywne opinie o Makita HS7601 są potwierdzeniem efektywności działania urządzenia. Jest ono wyposażone w wydajny silnik, którego moc wynosi 1200 W. Nie nagrzewa się on w trakcie pracy, więc nie ma konieczności robienia przerw. Ponadto sprzęt nie generuje zbyt dużego, uciążliwego hałasu, co przekłada się na większy komfort użytkowania. 

Dane techniczne

Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należałoby poznać dane techniczne modelu Makita HS7601. Jak zostało wspomniane, jego moc jest równa 1200 W. Prędkość pracy na biegu jałowym wynosi do 5200 obrotów na minutę. Głębokość cięcia przy nachyleniu 90 stopni wynosi 66 mm, a przy 45 stopniach – 46 mm. Średnica tarczy to 190 mm, a otworu 30 mm. Całkowite wymiary urządzenia są równe: 30,9 cm x 23,2 cm x 25,5 cm, więc jego przechowywanie nie powinno stanowić zbyt dużego problemu. Podobnie jest z przenoszeniem sprzętu. Waży on tylko 4 kg. 

 

Wytrzymała obudowa i dobrze wyprofilowana rękojeść

Mimo że cena Makita HS7601 nie jest zbyt wysoka, produkt jest wykonany z najlepszych gatunkowo materiałów. Obudowa jest wytrzymała i nie nagrzewa się w trakcie pracy. Jej powierzchnia się nie odkształca ani nie jest podatna na zarysowania. Należy też zwrócić uwagę na rękojeść, która została tak wyprofilowana, aby prowadzenie maszyny było proste. Uchwyt jest pokryty antypoślizgowym materiałem, a wszystko po to, aby zwiększyć stabilność chwytu. Ułożona na sprzęcie dłoń nie przesuwa się po uchwycie, co mogłoby wpływać nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo i precyzję pracy.

 

Elementy zestawu

W skład zestawu wchodzą elementy niezbędne do wykonywania prac z użyciem piły tarczowej. Zalicza się do nich prowadnicę równoległą, króciec odsysający i klucz imbusowy. Każdy z wymienionych akcesoriów jest wykonany z najwyższą starannością. W zestawie znajduje się też tarcza o średnicy 190 mm. Jak wskazują użytkownicy, jej ściąganie jest proste i nie wiąże się z żadnym niebezpieczeństwem. 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ