Opinie o Makita MLT100

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt ma dużą moc i został odpowiednio przystosowany do intensywnej eksploatacji. To model polecany profesjonalistom, z jego pomocą można szybko i wydajnie wykonać pracę. Test Makita MLT100 udowodnił, że piła została wyposażona w stabilny oraz solidny stół. Duża prędkość obrotowa gwarantuje precyzyjne cięcie, jego głębokość można swobodnie zmieniać.

 

Najważniejsze wady:

Materiałem wykonania osłony jest tworzywo sztuczne. Część posiadaczy urządzenia uważa, że nie jest to wytrzymały element i może szybko się zniszczyć. Z tego powodu niekiedy konieczna jest wymiana osłony.

 

Werdykt: 9.7/10

Model marki Makita to dobra piła stołowa do drewna, przystosowana do prac stolarskich oraz budowlanych. Moc urządzenia wynosi 1500 W, a maksymalna prędkość obrotowa na biegu jałowym to 4300 obr./min. Sprzęt waży 34,1 kg. Stół jest zrobiony z odlewanego ciśnieniowo aluminium, jego maksymalna długość wynosi 115 cm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Wygodna i precyzyjna praca

Piła została wyposażona w mocny silnik zapewniający wydajną pracę, a za sprawą dużej prędkości obrotowej możemy precyzyjnie przyciąć drewno, także przy nachyleniu tarczy pod kątem 45 stopni lub 90 stopni. Stół możemy rozłożyć prawo- lub lewostronnie, w zależności od własnych potrzeb. Konsumenci publikujący opinie Makita MLT100 często wspominają o tym, że na stole znajduje się dokładna podziałka ułatwiająca pomiar uciosu. Należy wspomnieć także o dwubiegunowym systemie ślizgowym. Służy on do podnoszenia oraz opuszczania tarczy tnącej, co pozwala na odpowiednie ustawienie głębokości cięcia.

Możliwość podłączenia sprzętu odsysającego

W czasie cięcia drewna powstają duże ilości pyłu, a także wiórów. To powoduje, że stanowisko pracy staje się zanieczyszczone, możemy też mieć ograniczoną widoczność, a to negatywnie wpływa na precyzję cięcia. Jednak możemy tego uniknąć. Piła została skonstruowana w taki sposób, aby możliwe było podłączenie do niej specjalnego odkurzacza czy innego sprzętu odsysającego, w komplecie znajdziemy specjalny adapter. Dzięki temu sprzątanie swojego stanowiska po pracy zajmie znacznie mniej czasu. Nie ma również ryzyka, że duża ilość pyłu uniemożliwi precyzyjne przycięcie desek lub podrażni drogi oddechowe.

 

Dużo elementów w zestawie

Profesjonalistom bardzo podoba się sprzęt Makita MLT100. Cena piły zdaniem większości osób jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, jak dużo elementów dołączono do zestawu. Razem z urządzeniem otrzymujemy nie tylko adapter do podłączenia odkurzacza, ale i: Popychacz, przymiar do cięcia ukośnego, sprawdzian kąta prostego, zewnętrzną i wewnętrzną flanszę tarczy tnącej, pierścień redukcyjny oraz równoległą prowadnicę. Listę uzupełniają klucze montażowe, do nakrętki kontrującej oraz imbusowy.

 

Podstawowe wyposażenie warsztatu

Piła jest uznawana za podstawowe wyposażenie warsztatu stolarskiego. Pozwala ona na szybkie przycięcie różnej grubości desek i płyt z drewna, a także materiałów drewnopodobnych. Maksymalna średnica tarczy wynosi 260 mm, a minimalna 230 mm (średnica jej otworu to 30 mm). Sprzęt nie zajmuje dużo miejsca w warsztacie, jego wymiary są równe: 72,6 cm x 98,4 cm x 33,3 cm. Sprawdzi się on też podczas wielu różnych prac budowlanych. Obsługa urządzenia nie jest skomplikowana, dlatego na jego zakup nierzadko decydują się nie tylko profesjonaliści, ale i miłośnicy majsterkowania.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ