Opinie o Metabo Basic 250-50 W

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Najważniejsze zalety: 

To mobilne urządzenie (na kółkach) do użytku domowego o mocy 1500 W, generujące maksymalne ciśnienie 8 bar. Opinie o Metabo Basic 250-50 W mówią, że to niezawodny sprzęt, o wystarczającej wydajności z solidnym presostatem. W dodatku sprzęt ma wydajne chłodzenie silnika, a producent udziela 10-cio letniej gwarancji. 

 

Najważniejsze wady: 

Użytkownicy wskazują, że model ten ma zbyt mały manometr, w związku z tym trudno jest na nim odczytać wyświetlane wartości. Opinie o Metabo Basic 250-50 mówią także, że wadą jest brak żebrowania chłodzącego na przewodzie tłocznym. 

 

Werdykt: 9.7/10 

Jest to bezolejowy model kompresora o wydajności ssania 200 l/m. Sprzęt radzi sobie w ciągłej pracy i ma wystarczającą wydajność do obsługi pistoletu do malowania czy obsługi szlifierki oscylacyjnej. Wielu użytkowników wskazuje, że jest to najlepszy kompresor do domowego zastosowania. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Dobre wykonanie

Ten bezolejowy kompresor wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Dowodem na zastosowanie ich jest udzielana 10 letnia gwarancja producenta na szczelność zbiornika. Producent gwarantuje nie tylko jego szczelność, ale też zapewnia, że nie ulegnie on korozji. Ze względu na wagę wynoszącą 32 kg, zbiornik wyposażono w gumowe koła i uchwyt pokryty specjalna powłoką ułatwiającą pewny chwyt. Elementy te wpływają na mobilność sprzętu i pozwalają na użycie sprzętu tam, gdzie go potrzebujesz. Producent zadbał również, aby kompresor łatwo uruchamiać. Dzięki wyłącznikowi ciśnieniowemu z zaworem odciążającym można sprzęt uruchamiać na zimno. Mamy tu również zabezpieczenie przed przeciążeniem silnika, które chroni go przez przegrzaniem. 

Wytrzymałość i funkcjonalność

Test Metabo Basic 250-50 wykonany przez użytkowników pokazał, że jest to sprzęt na długie lata. Ze względu na dobre wykonanie i użyte do niego materiały wysokiej jakości jest to kompresor, który towarzyszy majsterkowiczom wiele lat służąc do wielu zastosowań. Mając Metabo Basic 250-50 w przydomowym garażu wykorzystasz sprzęt do malowania wszelkich powierzchni, nadmuchania opon, wyczyszczenia podjazdu, czy ostrzy w kosiarce, a także jako zasilanie takich narzędzi jak szlifierka, wiertarka czy gwoździarka. Ten kompresor 50 l zapewnia stabilną pracę. 

 

Silnik

To co najważniejsze w kompresorze bezolejowym to dobry silnik. Metabo Basic 250-50 jest wyposażony w silnik o mocy 1,5 kW. Taka moc gwarantuje długą i bezawaryjną pracę. W przypadku kompresora bezolejowego, gdy blok silnika jest bezawaryjny, wówczas trawałe jest całe urządzenie. Przez lata użytkowania wystarczy jedynie wykonywać konserwację, aby sprzęt sprawował się dobrze. Dodatkowo cena Metabo Basic 250-50, jako kompresora bezolejowego jest bardziej atrakcyjna od urządzeń olejowych.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ