Opinie o Scheppach HS100S

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Sprzęt dobrze sprawdzi się w warsztacie stolarskim. Wyposażono go w tarczę wykonaną z hartowanej stali z węglikami, która pozwala na przecinanie zarówno twardych, jak i miękkich gatunków drewna. Ponadto piła gwarantuje wygodną pracę w pozycji stojącej, a wpływa na to wytrzymały i przede wszystkim stabilny stojak.

 

Najważniejsze wady:

Zanim zaczniemy używać urządzenia w swoim warsztacie, należy je samodzielnie złożyć. Część osób publikujących opinie Scheppach HS100S twierdzi, że jest to czynność, na którą trzeba poświęcić dużo czasu (nawet kilka godzin).

 

Werdykt: 9.8/10

Kiedy uda nam się zmontować sprzęt, możemy wypróbować wszystkie jego możliwości. Analiza komentarzy kupujących pokazała, że to najlepsza piła stołowa producenta Scheppach. Jej moc wynosi 2000 W, jest ona zasilana z sieci 230 V. Urządzenie pracuje z prędkością do 5000 obr./min, pozwala na użycie tarczy o średnicy równej 230 mm.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Duży stół roboczy

Majsterkowicze, którzy przeprowadzili test Scheppach HS100S, zauważyli, że to model z dużym stołem roboczym. Jego wymiary po rozłożeniu są równe: 64,2 cm x 48,5 cm. Jeśli pojawia się taka konieczność, blat możemy poszerzyć po lewej, jak i po prawej stronie (w zależności od potrzeb). Tym samym uzyskamy większą powierzchnię przylegania, co jest udogodnieniem podczas obróbki dużych przedmiotów, np. grubych belek. Razem z poszerzeniami wymiary stołu roboczego to: 64,2 cm x 94 cm. Co ważne, jego wysokość można samodzielnie regulować i dopasować do swojego wzrostu, umożliwia to specjalne pokrętło. Należy wspomnieć też o tym, że stół został wyposażony w linijkę kątową.

Adapter do odsysania trocin

W komplecie z urządzeniem znajdziemy adapter do odsysania trocin. To bardzo przydatny element, dający możliwość podłączenia do piły odkurzacza odsysającego nadmiar pyłu. Pamiętajmy, że w czasie przycinania drewna powstają wióry, które nie tylko brudzą stanowisko robocze, ale i ograniczają widoczność. Jeśli będą one na bieżąco odsysane przez odkurzacz, zachowamy porządek w warsztacie i zapewnimy sobie większy poziom bezpieczeństwa. Poza tym możemy mieć pewność, że precyzyjnie przytniemy drewniane deski czy belki i osiągniemy oczekiwane rezultaty pracy. Zastosowanie adaptera jest niezbędne, jeśli zamierzamy pracować w zamkniętym pomieszczeniu, bez odpowiedniej wentylacji.

 

Prezent dla majsterkowicza

Osoby szukające oryginalnego prezentu dla miłośnika majsterkowania, powinny zastanowić się nad zakupem sprzętu Scheppach HS100S. Cena piły nie jest wysoka, dlatego nie trzeba się martwić o nadwyrężenie swojego budżetu. Urządzenie jest bardzo dobrze przystosowane do potrzeb majsterkowicza, pozwala na wykonanie wielu prostych prac w domu. Za pomocą sprzętu można np. samodzielnie odnowić lub zbudować drewniane meble, przyciąć deski na altankę, a także wymienić zniszczoną część podłogi. Piła jest łatwa w obsłudze, w dodatku nie zajmuje dużo miejsca w warsztacie i nie jest hałaśliwa. Ma ona prowadnicę boczną, w efekcie czego możliwe jest przycinanie belek na dowolną, wybraną przez siebie szerokość.

 

Długi przewód zasilający

Osoby, które zdecydowały się na zakup piły, często wspominają w swoich opiniach o odpowiednio długim przewodzie zasilającym. Z tego względu urządzenie nie musi stać tuż przy gniazdku, co czasami wymagałoby przemeblowania warsztatu. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możemy wynieść sprzęt na zewnątrz (nie jest ciężki, waży 22 kg) i podłączyć go do przedłużacza.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

tadeusz

February 27, 2022 at 1:31 pm

taka pila powinna miec wolny rozruch

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

March 2, 2022 at 6:01 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za pozostawienie opinii

Pozdrawiamy,
Zespół KacikMajsterkowicza.pl

Odpowiadać