Opinie o Scheppach HS105

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety:

Stołowa piła tarczowa ma stabilną podstawę wykonaną ze stalowych profili. Gwarantuje to bezpieczeństwo i maksymalny komfort pracy. Urządzenie wyposażono w mocny, wydajny silnik 2000 W, więc można je wykorzystać nawet do bardziej wymagających prac. Tarcza TCT ma utwardzane ząbki, które odznaczają się wytrzymałością. Istnieje możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia modelu.

 

Najważniejsze wady:

Sprzęt nie ma funkcji delikatnego startu (soft start), co dla niektórych majsterkowiczów jest wadą. Istnieje możliwość dołożenia potrzebnego modułu, jednak to wiąże się z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. 

 

Werdykt: 9.7/10

Opublikowane w Internecie opinie o Scheppach HS105 są zazwyczaj pozytywne. Użytkownicy doceniają wysoką jakość wykonania, łatwość obsługi i efektywność działania. Wymiary stołowej piły tarczowej to: 92 cm x 72 cm x 108 cm, a jej waga wynosi 31 kg. Średnica tarczy jest równa 255 mm, a prędkość pracy wynosi do 4800 obrotów na minutę.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Bezpieczeństwo pracy

Przy zakupie sprzętu warto zwrócić szczególną uwagę na to, czy gwarantuje on odpowiedni poziom bezpieczeństwa pracy. Z tego też względu rekomendujemy zakup piły tarczowej Scheppach HS105. Test urządzenia wykazał, że nie tylko działa ono efektywnie, ale też ma rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkownika. Przede wszystkim należy wspomnieć o osłonie tarczy wykonanej z wysokiej jakości materiałów. Element ten dobrze spełnia swoje zadanie. Dodatkowo piła tarczowa jest umieszczona na stabilnej, odpowiednio wyważonej podstawie, która nie chwieje się na boki, nawet w przypadku intensywnej pracy. 

Dane techniczne

Moc urządzenia wynosi 2000 W. Silnik jest wydajny, więc piłę tarczową można wykorzystać do różnych zadań, nawet tych bardziej wymagających. Urządzenie ma zasilanie 220 V – 240 V. Maksymalna wysokość cięcia pod kątem 45 stopni wynosi 50 mm, a pod kątem 90 stopni 75 mm. Średnica tarczy tnącej jest równa 255 mm. Wielkość stołu to: 64 cm x 92 cm. Dokładne wymiary całego urządzenia wynoszą: 92 cm x 72 cm x 108 cm, a jego waga jest równa 35,2 kg. 

 

Siłownik obrotowy

Piła tarczowa jest wyposażona w siłownik obrotowy z dwoma funkcjami. Pierwsza z nich pozwala na szybką regulację wysokości tarczy, a druga umożliwia regulację kąta jej nachylenia. W rezultacie użytkownik ma możliwość dostosowania parametrów pracy urządzenia w zależności od wykonywanej pracy. Odpowiednie ustawienie tarczy jest jednym z czynników wpływających na efektywność działania całego urządzenia. Znaczenie ma również to, że obsługa sprzętu nie jest skomplikowana.

 

Łatwe przechowywanie

Z boku stojaka znajduje się specjalne miejsce przeznaczone do przechowywania elementu montażowego, a także osprzętu. W rezultacie utrzymanie porządku na blacie roboczym i w miejscu pracy jest łatwiejsze. To bez wątpienia podnosi komfort użytkowania – majsterkowicz może łatwiej znaleźć potrzebne rzeczy. Na wygodę pracy wpływ ma też to, że w zestawie znajduje się ogranicznik kątowy wykorzystywany do wielostronnych cięć krzyżowych. Ponadto użytkownik ma możliwość poszerzenia stołu, więc może bez problemu zająć się obrabianiem większych przedmiotów. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że cena Scheppach HS105 nie wydaje się dla nikogo wygórowana.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ