Opinie o Stanley Fatmax HYDV404STF513 50L

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Najważniejsze zalety: 

Ten kompresor olejowy wyróżnia zastosowana tu pompa hybrydowa FUTURA. Ta ultranowoczesna pompa pozwala na rozruch urządzenia w skrajnie niesprzyjających warunkach. Uruchomisz swój kompresor nawet przy 20 stopniowym mrozie, albo bardzo niskim napięciu zasilania (nawet 150 V). Pompa ta jest nie tylko wydajna, ale też charakteryzuje ją długa żywotność. Dodatkowo atrakcyjną cechą pompy jest to, że jest ona lżejsza od tradycyjnych pomp olejowych.

 

Najważniejsze wady: 

Choć producent podaje, że konserwacja urządzenia polega na okresowym sprawdzeniu i uzupełnieniu oleju, to jednak fachowcy polecają po okresowym użytkowaniu (30 – 50 godzin pracy) wymienić olej w całości.  Niestety generuje to dodatkowe koszty eksploatacyjne.

 

Werdykt: 9.4/10 

Mimo, że jest to kompresor olejowy, jego wymiary i waga są zbliżone do wersji urządzeń bezolejowych. Jest to model do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych. Dwa manometry wyraźnie ułatwiają odczytanie parametrów. 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Pojemność zbiornika

Zbyt mały zbiornik kompresora nie pozwala wykorzystać go do wielu prac, ponieważ nie ma możliwości długotrwałego wykorzystywania skompresowanego powietrza. W przypadku Stanley Fatmax 50L zbiornik ma 50 l pojemności. Jest to wartość pozwalająca na wykorzystanie urządzenia nie tylko do prac przydomowych, takich jak malowanie, oczyszczanie czy pompowanie kół, ale także do zastosowań w na przykład warsztatach samochodowych. Gdy dodamy do tego sprawnie działający presostat, we właściwym czasie włączający silnik i reduktor z dwoma manometrami (pokazującymi ciśnienie na wejściu i wyjściu) mamy obraz sprawnie działającego urządzenia. Dobre działanie potwierdza test Stanley Fatmax 50L.

Napięcie zasilające

Silnik Stanley Fatmax 50L o mocy 2000 W jest zasilany prądem o napięciu 230 V. Zasilanie jednofazowe jest wystarczające dla kompresów o zastosowaniu domowym i mniej intensywnym profesjonalnym przeznaczeniu. Jednak opisywany kompresor został wyposażony w pompę hybrydową FUTURA. Jest to element, który umożliwia rozruch kompresora nawet przy dużych spadkach napięcia w sieci i pozwala je uruchomić nawet przy zaledwie 150 V. Również, przy prawidłowym napięciu, w ekstremalne mrozy pompa ta pozwoli na uruchomienie kompresora. Tę ultranowoczesną pompę charakteryzuje też długa żywotność. Potwierdzają to opinie użytkowników o Stanley Fatmax 50L.

 

Łatwość eksploatacji i przechowywania

Choć sprzęt ma nie najmniejsze wymiary (32,5 cm x 31 cm x 80 cm) i wagę (26 kg) to pionowy układ eksploatacji powoduje, że nie zabiera on wiele miejsca, zarówno w trakcie eksploatacji, jak i przechowywania. Dodatkowo zbiornik wyposażono w dolnej części w kółka transportowe z gumową okładziną, a w górnej części uchwyt transportowy. Dzięki tym elementom, bez trudu zostanie on przetransportowany do miejsca pracy, a także po jej skończeniu, odstawiony do miejsca przechowywania. Na łatwość obsługi wpływa też obecność dwóch wyraźnych zegarów wskazujących ciśnienie na wejściu i wyjściu, reduktor ciśnienia o ergonomicznym kształcie pozwalający na precyzyjna regulację, a także praktyczny wyłącznik START/STOP. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i funkcjonalność urządzenia, cena Stanley Fatmax 50L jest adekwatna do jego jakości.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ