Opinie o Bosch PBS 75 A

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Najważniejsze zalety

Niewielką wagę urządzenia, wynoszącą 3,4 kg, sporą moc wyjściową, o wartości 700 W, a także wystarczającą powierzchnię szlifującą o wielkości 76 x 165 mm chwalą użytkownicy szlifierki taśmowej do metalu Bosch PBS 75 A. Cena sprzętu jest również postrzegana jako atrakcyjna i dlatego jest to sprzęt chętnie wybierany przez użytkowników.  

 

Najważniejsze wady: 

Niestety Bosch PBS 75 A ma też wady. Jej najważniejszą wskazywaną przez operatorów jest hałas towarzyszący pracy urządzenia. Wynosi on 104 dB, zatem używanie sprzętu bez ochraniaczy na uszy może skutkować uszkodzeniem słuchu.

 

Werdykt: 9.6/10 

Test Bosch PBS 75 A przeprowadzony przez operatorów, zdecydowanie wskazuje wyższość zalet nad wagami sprzętu. Jest to wydajne narzędzie pozwalające na usunięcie materiału z dużych powierzchni. Dobra, ergonomicznie ukształtowana obudowa pozwala na wygodne prowadzenie szlifierki, a jej wytrzymałość sprawia, że sprzęt starcza na wiele lat użytkowania.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Parametry łatwej obsługi

Jak wskazują opinie o Bosch PBS 75 A na łatwość obsługi urządzenia wpływa kilka istotnych parametrów. Do szlifowania powierzchni użytkownik zakłada taśmę szlifierską o wymiarach 75 x 533 mm. Należy dodać, że producent wyposażył sprzęt w specjalny system mocowania taśmy, co ułatwia jej wymianę. Taśma ta jest automatycznie napinana przez samo urządzenie do wartości optymalnej, potrzebnej do skutecznej pracy. W trakcie szlifowania taśma jest przesuwana z prędkością 350 m/min i dociskana do obrabianego przedmiotu powierzchnią 76 x 165 mm. 

Do dyspozycji użytkownika, obok standardowego uchwytu jest również dodatkowa rączka, z przeciwnej strony taśmy szlifierskiej, która ułatwia utrzymywanie równomiernego docisku i sprawnego prowadzenia szlifierki po obrabianym materiale. Tym co użytkownicy postrzegają jako zaletę sprzętu, jest system mikrofiltracji Bosch. Jest to specjalnie opracowany moduł służący do odprowadzania pyłu powstałego podczas pracy. Pył ten jest odprowadzany do dołączonego pojemnika z mikrofiltrem.

Na uwagę zasługuje niewielka waga sprzętu i jego ergonomiczna budowa. Bosch PBS 75 A waży 3,4 kg i dzięki niewielkiej wadze staje się on użyteczny w warunkach domowych i dla małych warsztatów. Kompaktowe, zwarte wymiary sprawiają nie tylko, że urządzenia łatwo utrzymać w dłoniach podczas pracy, ale też bez problemu je przechowywać, gdy nie jest wykorzystywane. Na przyjazne prowadzenie szlifierki po obrabianym materiale wpływa również niewielka wartość emisji drgań, wynosząca 3,5 m/s².

 

Parametry wpływające na trwałość szlifierki

Pamiętajmy, że Bosch PBS 75 A to model szlifierki przeznaczony do zastosowań przydomowych i do tej funkcji zostały dobrane parametry techniczne urządzenia. W warunkach domowych moc silnika wynosząca 700 W jest wystarczająca, aby skutecznie wykonać pracę, a jednocześnie zoptymalizować pobór energii elektrycznej wykorzystywane do pracy szlifierki. Przyjaznym parametrem dla majsterkowiczów okazuje się waga sprzętu wynosząca 3,4 kg. Mimo tak niskiej wagi silnik obrabiarki został zamocowany w wytrzymałej obudowie ze zintegrowanymi elementami aluminiowymi podnoszącymi jego sztywność i trwałość.

Operatorzy tego modelu wskazują też na trwałe rolki na których mocowany jest papier ścierny. Nie ulegają one uszkodzeniom, a papier założony na rolki nie przesuwa się na boki. Również system mikrofiltracji, pomyślany jako element ułatwiający pracę operatora wpływa pozytywnie na działanie urządzenia. Pyły zasysane do zbiornika nie przedostają się do wnętrza obudowy tym samym nie wpływają negatywnie na działanie silnika. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ