Ranking 5 najlepszych zestawów narzędziowych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Zestaw narzędzi – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Tworząc dla Państwa ranking zestawów narzędziowych sprawdziliśmy wiele rozmaitych producentów i narzędzi. Sprawdziliśmy najlepsze zestawy narzędziowe i ich jakość pytając o opinie użytkowników. Zasięgnęliśmy też rady ekspertów, aby w końcu wyłonić zwycięzcę. Niekwestionowanym, najlepszym zestawem narzędziowym, najbardziej uniwersalnym i niezawodnym jest zestaw NEO 08-671. Jest to zestaw dla profesjonalistów. I składa się on z 219 elementów. Mamy tu komplet kluczy nasadowych wykonanych ze stali stopowej chromowo – wanadowej. Mamy tu grzechotki ½, ¾, ¼ cala, wiele nasadek sześciokątnych, końcówek wkrętakowych, kluczy płasko – oczkowych i uchwyt do tych końcówek. Producent na swój wyrób daje 25 lat gwarancji, co utwierdza każdego użytkownika o niezawodności i trwałości produktu. Wszystkie elementy zestawu zostały poukładane w specjalnej walizce zamykanej na zatrzaski. Jeśli jednak zestaw ten wyda Ci się zbyt rozbudowany, lub okaże się, że jego zakup przekracza Twój budżet, to skieruj swoją uwagę ku zestawowi Honiton H4056. Jest to równie wysoko oceniany zestaw dobrej jakości, jednak zawiera mniej elementów i tym samym ma niższą cenę.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Stal, z której wykonano elementy zestawu, jest polerowana. Dlatego po zakończonej pracy, łatwo wyczyścisz narzędzia. Produkt jest uniwersalny, w związku z tym przyda się zarówno profesjonalnym mechanikom, jak i amatorom. Narzędzia są bardzo solidne, więc sprawdzą się podczas wykonywania różnego typu prac.

Wady

Przy dłuższym używaniu narzędzi, można zauważyć, że rączki nie są dopasowane do rąk. Dlatego na skórze powstają bolesne otarcia. Poza tym rękojeść nie jest zbyt wygodna.

Podsumowanie

Prezentowany organizer z narzędziami polecany jest profesjonalistom, gdyż znajdziesz w nim aż 219 różnych elementów. Każda z nasadek ma specjalne miejsce w opakowaniu, dlatego nie zgubisz narzędzi. Znajdujące się w zestawie klucze wykonano ze stali stopowej chromowo-wanadowej o dużej trwałości. Dużym atutem produktu jest 25-letnia gwarancja.

Drugi wybór

Zalety

Jest to bardzo bogaty, dobrze skompletowany zestaw, w którym znajdziesz aż 94 elementy. Pozwoli to na wykonanie wielu różnych prac domowych. Wszystkie narzędzia zostały wykonane z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, która gwarantuje wieloletnie używanie zestawu. Rękojeść w każdym elemencie została dobrze wyprofilowana, co zapewnia wygodne używanie narzędzi.

Wady

W swoich recenzjach kilkoro kupujących zwróciło uwagę, że nasadka nr 19, jest wykonana z tej samej tulei co nasadka nr 18.

Podsumowanie

Osoby, które zakupiły ten produkt, są bardzo zadowolone z wytrzymałego pudełka. Chroni ono cały zestaw przed zabrudzeniem i uszkodzeniami. Do wykonania narzędzi użyto dobrej gatunkowo stali chromowo-wanadowej, która jest nie tylko wytrzymała, ale też dobrze się prezentuje. Zestaw obejmuje 94 elementy różniące się od siebie rozmiarami. Wśród nich znajdziesz nasadki o wielkości ½ cala, ale też większe.

Rozważ też

Zalety

Jest to komplet przydatny zarówno do pracy profesjonalnej, jak i domowego zastosowania. W związku z tym zestaw zasługuje na miano uniwersalnego. Poszczególne elementy wykonano z dobrych gatunkowo materiałów m.in. twardej stali S2.

Wady

W zestawie poza wieloma akcesoriami znajduje się walizka do ich przechowywania. Jej zamknięcie nie jest zbyt solidne, a zdaniem użytkowników zagłębienia przeznaczone do umieszczenia poszczególnych elementów nie są najlepiej wyprofilowane.

Podsumowanie

W komplecie otrzymujemy aż 216 elementów, w tym grzechotki, bity, adaptery do bitów i nasadki o różnej długości. Klucze nasadowe zrobiono ze stali chromowo-wanadowej CrV 50BV3. Metoda kucia matrycowego została wykorzystana przy wykonywaniu nasadek.

 

Przewodnik zakupowy – Jaki zestaw narzędziowy kupić?

 

Wielu majsterkowiczów rozgląda się za idealnym zestawem narzędziowym. Jednak, aby kupić taki zestaw idealny, pasujący do różnego rodzaju prac, takich jak naprawa samochodu, drobne prace domowe, prace hydrauliczne, czy elektryczne, to zestaw taki musiałby być ogromny. Dlatego dobrze jest się skupić na obszarze zainteresowań. Czy kupiony zestaw ma służyć głównie do napraw domowych, czy też tylko do hydraulicznych? A może potrzebujesz zestawu narzędzi, aby naprawiać swój samochód? Albo potrzebujesz nabyć zestaw narzędzi do motocykla, czy też rozgladsz się za tym, aby kupić zestaw narzędzi sieciowych? Inny zestaw narzędzi będzie przydatny dla każdej z osób.

W tym poradniku skupimy się na przedstawieniu zestawów narzędziowych w dobrych cenach z podziałem na różne zastosowania, a na końcu przedstawimy ranking zestawów narzędziowych, w którym zaprezentujemy pięć czołowych produktów z różnych segmentów rynku.  

 

 

Jaki jest najlepszy zestaw narzędziowy

Jak już wspomnieliśmy, trudno jest jednoznacznie określić, który z kompletów narzędziowych jest najlepszy nie biorąc pod uwagę ich przeznaczenia. Najbardziej popularne zestawy to do majsterkowania, podstawowe narzędzia do domu, narzędzia do samochodu, oraz hydrauliczne. Gdy jesteś swoim własnym mechanikiem – złotą rączką w domu, to z pewnością potrzebujesz do obsługi swoich prac odpowiednich narzędzi. W domu nie raz przecież trzeba wymienić uszczelkę w kranie, przyczepić urwany uchwyt przy szafce kuchennej, albo dokręcić wypadające gniazdko elektryczne. W takich pracach przydadzą się wszelkiego rodzaju śrubokręty płaskie i gwiazdkowe, komplet kluczy, kombinerki i młotek.

Zamiast śrubokrętów w zestawie może się znaleźć wkrętarka z zestawem bitów o odpowiedniej ilości i jakości końcówek. W zakupionym zestawie koniecznie powinien znajdować się zestaw kluczy nasadowych albo kluczy fajkowych. Do pełnego wyposażenia domowych narzędzi w zestawie powinny się również znaleźć precyzyjne zegarmistrzowskie śrubokręty, szczypce, multimetr i próbnik. A jeśli zajmujesz się także drobnymi remontami to nie zaszkodzi zestaw uzupełnić o szczotki stalowe, narzędzia ścierne, czy ręczną wiertarkę. Nie będzie łatwo znaleźć funkcjonalny zestaw, złożony ze wszystkich narzędzi nam potrzebnych. Dobrą metodą jest, więc kupienie kompletu, który zawiera najwięcej z potrzebnych narzędzi, a potem dokupowanie stopniowe, w miarę potrzeb, kolejnych narzędzi. Przydatnym jest również, aby kupiony zestaw narzędzi był zapakowany w walizce.

Gdy twoim hobby jest naprawa samochodu to, na jaki zestaw narzędzi się zdecydujesz, zależy w pewnym stopniu od samochodu, jaki posiadasz. Niejednokrotnie są to specjalistyczne narzędzia przeznaczone do konkretnego modelu. Jednak uogólniając w każdym samochodzie we wnętrzu znajduje się wiele zaślepek, do których podważania są niezbędne narzędzia, podobnie do wymiany bezpieczników potrzeba specjalnych szczypców, ciągłość obwodu zaś możemy sprawdzić multimetrem wyposażonym w taką funkcję. Każdy zestaw narzędzi do samochodu powinien zawierać zapasowe żarówki i bezpieczniki. Ponadto do napraw wykonywanych w trasie przydadzą się śrubokręty płaskie i krzyżowe, kombinerki, młotek i klucze francuskie. Każdy zestaw samochodowy powinien również zawierać klucze nasadowe, a także szczypce do izolacji. Gdy wykonujesz naprawy w swoim garażu, to mogą Ci się przydać specjalistyczne narzędzia, jak na przykład klucze do filtrów, czy do zacisków hamulcowych.

Wykonując prace hydrauliczne, to obok narzędzi, które przydadzą się każdemu domowemu majsterkowiczowi należy się zaopatrzyć w tak zwaną „żabkę”, czyli klucz nastawny do rur. Również wykonując tę profesję przydatne są rozmaite klucze regulowane. Również kupując zestaw narzędzi do domu należałoby przyjrzeć się rodzajowi kluczy i tego, z jakiego materiału są one wykonane i jak wykończone. Do prac hydraulicznych powinny one być wykonane z trwałego, ale lekkiego materiału, a także rączki zaopatrzone w antypoślizgowe uchwyty pozwolą na pewny chwyt narzędzia, nawet mokrymi rękoma. Podobne wymagania będzie musiał spełnić zestaw narzędzi budowlanych.

Najtrudniej jednak jest doradzić, jaki zestaw narzędziowy wybrać dla majsterkowania. Wszystko zależy od specyfiki prac. Każdy majsterkowicz ma swoje indywidualne potrzeby, inne w przypadku, gdy zajmuje się stolarstwem, inne elementy zawiera zestaw narzędzi dla elektryka czy zestaw narzędzi rowerowych . Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup podstawowych narzędzi domowych i dodatkowo zestawu specjalistycznego dostosowanego do rodzaju wykonywanej pracy.

 

 

Najlepszy zestaw narzędziowy

Tak, jak wykazaliśmy, trudno jest wskazać jednoznacznie, który z zestawów narzędziowych jest najlepszy. Zestaw dla mechanika będzie dla niego najlepszym, ale dla stolarza już nie. Podobnie zestaw narzędzi pneumatycznych nie bedzie odpowiedni dla majsterkowicza, kórego celem zakupu jest zestaw narzędzi precyzyjnych. Zatem każdy z majsterkowiczów powinien sam dobrać zestaw narzędzi kierując się przydatnością poszczególnych narzędzi do wykonywanej pracy.

Zastanawiając się nad kupnem dobrego zestawu, na pewno nie należy stawiać na zestawy najtańsze, bo w bardzo krótkim czasie przekonamy się, że ich jakość znacznie odbiega od naszych wyobrażeń. W rezultacie po krótkim okresie użytkowania stają się one nieużyteczne.

Małe, pojedyncze zestawy narzędzi, na przykład komplet kluczy nasadowych, nie będą drogie. Jednak, gdy zdecydujesz się na większy zestaw, to musisz przygotować się na spory wydatek. Cena niestety rośnie wraz z uniwersalnością zestawu. I szersze zastosowanie zestawu, tym więcej w nim będzie elementów i tym samym wyższa będzie jego cena.

I tak zestaw kluczy nasadowych nieznanego producenta, zapakowanych w kasetę można już kupić za cenę około 80-100 złotych. Zestaw narzędziowy składający się z około 200 kluczy, zapakowany w walizkę, to koszt około 400 – 500 złotych, podczas gdy zestaw dla elektryka to koszt około 300 – 350 złotych. Natomiast specjalistyczne, wysokiej jakości narzędzia, w walizkach narzędziowych różnej wielkości, w zależności od umieszczonych w walizce ilości elementów, to koszt od 2 do nawet 6 tysięcy złotych. Aby podjąc świadomą decyzję zakupową dobrze jest zobaczyć zestaw narzędziowy w stacjonarnym sklepie Castorama, Leroy Merlin czy nawet Lidl. Również sklep Ikea to miejsce, w którym znajdziesz niejeden zestaw narzędzi. 

 

 

5 najlepszych zestawów narzędziowych. Opinie w 2024 roku

 

Zapraszamy teraz do naszego ranking zestawów narzędziowych, być może wśród nich będzie najlepszy zestaw dla Ciebie.

 

1. Klucze nasadowe 1/2 3/8 1/4 zestaw 219 szt. CrV 08-671 NEO Tools

 

Nasz ranking zestawów narzędziowych zawiera zestaw NEO 08-671 bardzo wysoko notowany przez klientów. Jest to komplet przeznaczony dla profesjonalistów, którzy znajdą w specjalnej walizce 219 różnych elementów. Wśród nich znajdują się klucze nasadowe 08-671 wykonane ze stali stopowej chromowo – wanadowej, charakteryzującej się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Wysoką jakość tych narzędzi potwierdza 25 letnią gwarancja producenta. W walizce użytkownik znajdzie grzechotkę ½, ¾, ¼ cala, pakiet nasadek sześciokątnych o dwóch długościach, końcówek wkrętakowych, kluczy płasko – oczkowych, a także uchwytów do końcówek. Nasadki sześciokątne są oznaczone napisami z rozmiarami, a grzechotka jest wyposażona w 72-zębowy mechanizm zapadkowy. Walizka, w której zestaw jest sprzedawany jest zamykana na zatrzask, w związku z tym masz pewność, że nie otworzy się w trakcie transportu.

Użytkownicy, którzy zakupili ten zestaw uważają, że jest on wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają wytrzymałość na lata. Ponadto uważają, że zestaw jest bogaty, w związku z tym funkcjonalny do wielu zastosowań.

Zestaw narzędziowy NEO 08-671 składa się z 219 elementów. Produkt jest objęty 25-letnią gwarancją producenta. W komplecie znajduje się walizka do przechowywania.

 

Zalety

Wykonanie: Znajdujące się w zestawie narzędzia zostały zrobione z dobrej gatunkowo stali chromowo-wanadowej. Materiał wykonania jest trwały i odporny na zniekształcenia. Na jego powierzchni nie pojawiają się ślady po uderzeniach.

Przechowywanie: Kupując NEO 08-671, otrzymujemy do kompletu praktyczną walizkę z tworzywa sztucznego. Ma ona dobrze zorganizowane przegrody. To sprawia, że przechowywanie nawet tak wielu narzędzi nie jest trudne.

Duża ilość elementów: NEO 08-671 składa się z 219 elementów. Oznacza to, że zestaw można wykorzystać do różnego rodzaju prac. Czyni go to bardzo funkcjonalnym i uniwersalnym.

Profilowanie: Umieszczone w walizce akcesoria są dobrze wyprofilowane, co oznacza, że korzystanie z nich jest wygodne.

Dobry stosunek jakości wykonania do ceny: Konsumenci wskazują, że stosunek ceny do jakości wykonania NEO 08-671 jest bardzo atrakcyjny.

 

Wady

Uchwyt na walizce: Z uwagi na to, że umieszczony na walizce uchwyt jest stosunkowo nieduży, dla niektórych osób jej przenoszenie może okazać się niewygodne.

 

 

 

 

2. Zestaw 94el Kluczy Klucze Nasadowe Honiton CrV

 

Honiton H4056, to zestaw narzędzi czeskiej marki – firmy Honiton. Producent narzędzi Honiton, to znana i uznana marka w tej branży podążająca za aktualnymi trendami, rozwijąca i udoskonalająca swoje produkty. Firma ta liczy się w branży narzędziowej, a jej narzędzia są gwarancją dobrej jakości. Zestaw Honiton H4056, wykonany ze stali chromowo – wanadowej, zapewnia długoletnie użytkowanie. Mamy tu w wygodnej walizce – organizerze 94 elementy różnego rodzaju kluczy.

Wśród nich znajdują się nasadki ½ cala od 10 do 32 mm, nasadki ¼ cala od 4 do 14 mm, nasadki długie ½ cala od 14 do 19 mm i nasadki długie ¼ cala od 6 do 13 mm, a także nasadki ¼ cala z bitami 8 x 30 mm. Dodatkowo w walizce znajdują się przedłużka ½ cala 125 i 250 mm, przedłużka ¼ cala 50 i 100 mm, przegub cardana ½ i ¼ cala.

Dalej znajdziemy tu nasadki ½ cala do świec 16 i 21 mm, wkrętak do bitów 1,4 cala, pokrętło typu T ¼ i ½ cala oraz wiele innych elementów. Klienci używający tego modelu chwalą dobrą i dużą grzechotkę, a także nasadki dobrej jakości. Również określają produkt jako dobry i tani zestaw narzędziowy.

Honiton H4056 to bardzo dobry zestaw narzędziowy do 250 zł. Składa się on z 96 elementów. Komplet zawiera poręczną walizkę do przechowywania.

 

Zalety

Grzechotki: Jakość wykonania grzechotek jest bardzo dobra, czego dowodem są opinie zadowolonych z zakupu konsumentów. Elementy te cechuje wytrzymałość i funkcjonalność.

Zaczepy: Należy podkreślić, że umieszczone na walizce zaczepy są wytrzymałe. Nie ma więc obaw, że pokrowiec otworzy się w trakcie przenoszenia i znajdujące się w nim narzędzia spadną na podłogę.

Przydatność: Produkt okazuje się przydatny w każdym domu. W komplecie znajdują się różnego rodzaju klucze. To zwiększa możliwości zastosowania zestawu, a tym samym czyni go bardziej uniwersalnym.

Uchwyty: Wkrętaki i grzechotki wyposażono w solidne uchwyty. Zostały one pokryte przyjemnym w dotyku materiałem, który gwarantuje pewny chwyt i zwiększa precyzję pracy (narzędzia nie wyślizgują się z dłoni).

 

Wady

Do prywatnego zastosowania: Część osób uważa, że Honiton H4056 będzie odpowiedni jedynie do prywatnego użytku.

 

 

 

 

3. Zestaw Narzędziowy Yato YT-38841

 

Chcielibyśmy polecić Ci zestaw narzędziowy Yato YT-38841 składający się z dokładnie 216 elementów, w tym wielu różnych nasadek, przedłużek, grzechotek, adapterów, bitów i końcówek wkrętakowych. Narzędzia powstały z myślą o wyspecjalizowanych serwisach samochodowych i przydadzą się do wykonywania różnego rodzaju prac.

Wchodzące w skład kompletu klucze nasadowe zostały zrobione z wytrzymałej stali chromowo-wanadowej CrV 50BV3. Nasadki mają system AS-Drive, który zwiększa maksymalny moment obrotowy o 25%, a jednocześnie obrzeża wspomnianych elementów są dobrze chronione. Do produkcji bitów wykorzystano twardą stal S2. Nasadki zostały zrobione metodą kucia matrycowego. Wcześniej poddano je kalibracji.

Czytając opinie na temat zestawu narzędziowego Yato YT-38841, można stwierdzić, że to dobry produkt w przystępnej cenie. Wszystkie wymienne końcówki wykonano z najwyższej jakości materiałów, tak aby praca z ich użyciem była precyzyjna, wydajna i bezpieczna. W skład kompletu wchodzi walizka do przechowywania wszystkich akcesoriów.

Zestaw narzędziowy Yato YT-38841 składa się z 216 elementów. W komplecie znajdują się m.in. nasadki, pokrętła wkrętakowe i podłużne, a także bity i adaptery do nich. 

 

Zalety

Wydajna praca: Jeśli kupisz ten zestaw, będziesz mógł wydajnie pracować i z odpowiednią precyzją wykonywać wszystkie zadania. Z pomocą wchodzących w skład kompletu elementów można odkręcić i przykręcić połączenia gwintowe w różnych rozmiarach. 

Stalowe bity: Osoby zainteresowane zakupem narzędzi zwracają szczególną uwagę na jakość ich wykonania, dlatego też warto dodać, że bity są zrobione ze stali S2, którą wyróżnia bardzo dobra twardość, a tym samym wytrzymałość.

Nasadki: Dołączone do kompletu nasadki zrobiono przy wykorzystaniu metody kucia matrycowego. Wcześniej poddano je kalibracji. Nasadki mają system AS-Drive, który zwiększa maksymalny moment obrotowy o 25%. 

Przeznaczenie: Produkt jest polecany zarówno do profesjonalnych warsztatów samochodowych, jak i domowego zastosowania. Świadczy to o jego uniwersalności.

 

Wady

Wykonanie walizki: Znajdująca się w zestawie walizka ma nietrwałe zamknięcie. Wydzielone miejsca na poszczególne akcesoria nie są idealnie wyprofilowane.

 

 

 

 

4. Airpress Zestaw w aluminiowej walizce 127 elementów 75255

 

W solidnej, aluminiowej walizce podzielonej na różne sekcje kupimy zestaw Airpress 75255. Walizka jest zamykana również za pomocą metalowych zamków, co gwarantuje solidne zamknięcie i brak obaw o przypadkowe otwarcie się walizki. Narzędzia zawarte wewnątrz są wykonane ze stali chromowo – wanadowej. Moduł pierwszy w walizce to sekcja dla elektryków, którzy znajdą w zestawie próbnik elektryczny zestaw 4 wkrętaków, szczypce nastawne, kombinerki, szczypce boczne, płaskie i nożyce ręczne uniwersalne.

Moduł drugi zainteresuje mechanika, bo znajdują się w nim klucze imbusowe, płaskie, klucz nastawny oraz pilnik. Moduł trzeci zaś wyposażony jest w punktaki i przecinak, precyzyjne wkrętaki, szczypce elektryczne, szczypce do pierścieni osadczych, nóż z wymiennymi ostrzami, latarkę, poziomicę, końcówki do zarabiania kabli i piłkę do metalu z zestawem brzeszczotów. A moduł czwarty, ostatni zawiera szereg nasadek ¼ i ½ cala od 4 do 32 mm, nasadki do świec przedłużki, przeguby, zestaw bitów z adapterem, a także miarę, młotek oraz suwmiarkę.

Ten  podręczny zestaw narzędzi znajduje swoich nabywców wśród osób, które wykonują różnorodne prace naprawcze i jest na tyle wszechstronny, że sięgnie po niego i elektryk i mechanik samochodowy, a także domowy majsterkowicz. Użytkownicy cenią go za przyzwoitą jakość i relatywnie dobrą cenę do jakości zestawu.

Airpress 75255 to 127- elementowy zestaw narzędziowy. Do jego wykonania wykorzystano stal chromowo-wanadową.

 

Zalety

Odpowiednia organizacja: Wszystkie narzędzia są odpowiednio umieszczone w walizce (specjalne wyprofilowane wgłębienia i rzepy zabezpieczające). To pozwala na bezpieczne przenoszenie sprzętu (poszczególne elementy nie będą się przesuwać).

Zamknięcie na zamek: Użytkownik ma możliwość zamknięcia walizki na zamek. To daje pewność, że ze znajdujących się w środku narzędzi nie będą korzystać niepowołane do tego osoby.

Uniwersalność: W komplecie znajduje się wiele elementów. Z racji tego, że można je wykorzystać do różnego rodzaju prac, prezentowany zestaw narzędziowy zasługuje na miano uniwersalnego produktu.

 

Wady

Uchwyty: Dla niektórych osób uchwyty na kombinerkach i śrubokrętach nie są najlepiej wykonane (materiał nie jest przyjemny dla skóry).

Latarka: Dołączona do zestawu latarka nie generuje zbyt intensywnego światła, dlatego nie zawsze okazuje się przydatna.

 

 

 

 

5. Mega Zestaw Narzędzi 144Elem. 58144

 

Chcesz kupić funkcjonalny zestaw narzędzi, który przyda Ci się do wykonywania różnego rodzaju prac? W takim razie polecamy Twojej uwadze produkt Mega 58144 składający się z 144 elementów. Są one zapakowane w wytrzymałą walizkę ze szczelnym zamknięciem i odpowiednio dużym uchwytem ułatwiającym swobodne przenoszenie.

W zestawie znajdują się m.in. nasadki o różnej wielkości, a także klucze magnetyczne 1/4 do bitów 60 mm i bitów z grzechotką. Decydując się na zakup kompletu, otrzymujemy klucz nastawny 200 mm, klucze imbusowe (calowy i milimetrowy), wkrętaki duże i precyzyjne, jak i szczypce. Do różnych prac przyda się także nóż 18 mm i 10 wymiennych ostrzy, piła ręczna 150 mm, poziomica 225 mm i szpachelka 50 mm.

Konsumenci zgodnie twierdzą, że warto zainwestować w ten zestaw. Ma on zdecydowanie więcej zalet, aniżeli wad. Wchodzące w skład kompletu elementy są solidnie wykonane i każdy z nich ma swoje miejsce w walizce, co ułatwia zachowanie porządku. Jets to też dobry zestaw narzędzi na prezent.

Mega 58144 to zestaw narzędziowy składający się ze 144 elementów. Znajdują się w nim m.in. różnej wielkości nasadki, klucze imbusowe i magnetyczne, a także wkrętaki. 

 

Zalety

Jakość wykonania: W skład kompletu wchodzi wiele przydatnych do różnych prac narzędzi. Każdy z nich jest wykonany z dobrej jakości materiałów, które odznaczają się trwałością. To pozwala sądzić, że zestaw będzie nam służył przez długi czas.

Wygodne przechowywanie: Wszystkie akcesoria znajdują się w stosunkowo niewielkiej walizce o wymiarach: 37 cm x 47 cm x 9 cm. W efekcie przechowywanie i przenoszenie narzędzi jest proste.

 

Wady

Do domowego zastosowania: Pewna grupa użytkowników uważa, że prezentowany zestaw nadaje się tylko do domowego zastosowania i nie jest przystosowany do ciągłej i wymagającej pracy.

Nożyk: W niektórych opiniach można przeczytać, że wymiana ostrzy w dołączonym do zestawu 18 mm nożyku nie jest łatwa.

 

 

 

 

Gdzie kupić zestaw narzędziowy?

 

Zestaw narzędziowy to idealny prezent dla mężczyzny, który w wolnym czasie majsterkuje i dokonuje niewielkich napraw w domu. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć i kupić dobry komplet narzędzi? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi.

 

 

Czy zestaw narzędziowy kupimy w stacjonarnym sklepie?

Osoby lubiące obejrzeć produkt przed zakupem wciąż robią zakupy w sklepach stacjonarnych. Jednak jest to coraz mniej popularna metoda. Mimo że możemy szybko porównać dostępne zestawy, to jednak musimy wyjść z domu i pojechać do sklepu, co wiąże się np. ze staniem w korkach. Musimy liczyć się z tym, że w pewnych okresach w centrach handlowych są bardzo duże tłumy. Mowa tu o sezonach przecen i promocji. Przepychanie się, aby dotrzeć do półki z zestawami narzędzi, może skutecznie zniechęcić do zrobienia zakupów. Warto mieć też na uwadze, że ceny w sklepach stacjonarnych bywają wyższe niż w tych internetowych, więc może się zdarzyć, że przepłacimy za dany produkt.

Robienie zakupów w sklepie stacjonarnym ma też swoje zalety. Jedną z najistotniejszych jest to, że po zapłaceniu za zestaw narzędzi zabieramy go ze sobą do domu i możemy od razu dać w prezencie. Niemniej jednak zaniesienie takiego kompletu do domu niekiedy nie jest proste, zwłaszcza jeśli w walizce jest kilkadziesiąt czy kilkaset różnych elementów.

 

Zakup zestawu narzędziowego online

Chcąc sporo zaoszczędzić, możemy poszukać zestawu narzędziowego w jednym ze sklepów internetowych. Robienie zakupów online niesie za sobą wiele korzyści. To idealne wyjście dla osób, które nie lubią stać w długich kolejkach i przepychać się wśród tłumu. Na zapoznanie się z opisem produktu możemy poświęcić tyle czasu, ile potrzebujemy. W razie konieczności możemy nawet wciąć do ręki centymetr czy miarkę i upewnić się, że wszystkie elementy z kompletu są odpowiednie do pracy.

Robiąc zakupy przez Internet, możemy porównać ceny za ten sam zestaw w wielu sklepach. Pomogą nam w tym specjalne porównywarki, takie jak Ceneo. Nie musimy więc wychodzić z jednego sklepu i wchodzić do kolejnego, aby przekonać się, gdzie wybrany komplet kosztuje najmniej. Ważne jest też to, że nie musimy dźwigać ciężkiego zestawu ze sobą. Wystarczy go zamówić i cierpliwie poczekać na dostawę pocztą lub kurierem.

 

 

Czy warto kupić zestaw narzędziowy przez Internet?

Warto kupić zestaw narzędziowy przez Internet, ponieważ w ten sposób możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeżeli wahamy się, który produkt jest najlepszy, nie ma przeszkód, aby najpierw porównać wszystkie zestawy w sklepie stacjonarnym. Później wystarczy je znaleźć w Internecie i sprawdzić, czy są tańsze. W razie wątpliwości możemy też poprosić o pomoc konsultanta online, który pomoże nam w dokonaniu wyboru. Dzięki takiej opcji możemy dowiedzieć się, jaki zestaw narzędziowy jest polecany przez profesjonalistów. Jeżeli nie chcemy czekać kilku dni na dostawę, na pewno z łatwością znajdziemy taki sklep, którego oddział jest w naszym mieście. W takiej sytuacji wystarczy złożyć zamówienie z odbiorem osobistym. Wówczas nawet po kilku godzinach zestaw może być gotowy do odebrania.

 

Gdzie kupić zestaw narzędziowy?

Solidne narzędzia znajdziemy głównie w takich sklepach online jak Castorama, Leroy Merlin, Jula, Narzędzia czy Obi. Zestawu możemy także poszukać na platformie Allegro. Tak naprawdę to, gdzie kupimy produkt, nie jest tak istotne, jak to, czy jest dobrej jakości.

 

 

Dodaj komentarz

2 KOMENTARZ

sewr

May 8, 2021 at 6:17 pm

Zobaczyłem w rankingu neo tools i nawet nie czytałem dalej

Odpowiadać
Zespół KącikMajsterkowicza.pl

May 21, 2021 at 11:41 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół KącikMajsterkowicza.com

Odpowiadać