Cicha lodówka – ciekawe propozycje od Samsunga

Ostatnio aktualizowane: 21.09.23

 

Głośno działająca lodówka może przeszkadzać — zwłaszcza jeśli kuchnia nie jest zamykana lub łączy się z salonem. Chłodziarki nie można wyłączyć — to sprzęt, który musi działać cały czas. Aby korzystanie z niego mogło być komfortowe, wybierz model, który generuje jak najmniejszy hałas. Wiele takich propozycji znajdziesz w ofercie marki Samsung — zobacz najlepsze opcje!

 

Cicha lodówka — czyli jaka?

Zastanawiasz się, czy lodówka, która wpadła ci w oko, jest cicha? Łatwo to sprawdzić. Informację o generowanym hałasie znajdziesz w opisie produktu (to wartość wyrażona w dB). Dodatkowo zwróć też uwagę na klasę emisji hałasu — to skala od A do G, która działa analogicznie do klas energetycznych urządzenia. Jakie wyniki można uznać za dobre? Bardzo ciche lodówki generują hałas do 35 dB, ciche zaś – 36-38 dB. Zwykle najdyskretniej pracujące urządzenia to innowacyjne sprzęty, które oferują wiele innych, ułatwiających prawidłowe przechowywanie żywności rozwiązań.

Jedną z pierwszych decyzji, które musisz podjąć przy wyborze lodówki, jest decyzja o tym, czy szukasz sprzętu do zabudowy, czy wolnostojącego. Sprzęty w zabudowie mogą być odbierane jako nieco ciszej pracujące — sprzyja temu dodatkowa izolacja. Nie oznacza to, że automatycznie każda lodówka w zabudowie jest cichsza — dużo zależy bowiem od parametrów konkretnego sprzętu.

Głośna praca lodówki to nie zawsze zasługa konstrukcji urządzenia. Czasami to wynik usterki — zwłaszcza, gdy sprzęt wcześniej działał bez zarzutu. Pierwsze, co przychodzi na myśl, to zepsuty wentylator. Inne niepożądane dźwięki mogą wiązać się również ze zużytą sprężarką, a nawet złym wypoziomowaniem nóżek urządzenia. Szukając przyczyn głośniejszej niż zwykle pracy, dobrze wyeliminować awarię.

Zależy ci, by lodówka nie przeszkadzała w pracy i odpoczynku? Na etapie wybierania sprzętu zdecyduj się na cicho działający sprzęt. Znajdziesz go w ofercie czołowych producentów — szczególnie uważnie przyjrzyj się propozycjom Samsunga. Z jakim wydatkiem należy się liczyć? Chłodziarko-zamrażarki, które generują hałas 35 dB kupisz za niewiele ponad 2000 zł — to prawdziwa okazja!

 

Polecane ciche modele lodówek Samsung

Samsung to jeden z najlepiej ocenianych producentów lodówek. Zobacz propozycje cichych modeli w dobrej cenie. Przyjrzyj się innowacyjnym rozwiązaniom i wybierz najlepszy sprzęt do twojej kuchni! Wszystkie wymienione sprzęty oznaczają tylko 35 dB hałasu — nie jest to wartość szkodliwa dla zdrowia.

• SAMSUNG RB34T672EWW/EF — klasycznie prezentujący się model, w którym chłodziarka ma pojemność 230 l, zamrażarka – 114 l. Cicha praca urządzenia to zasługa kompresora Digital Inverter. A to dopiero początek innowacji — Space Max™ oznacza więcej przestrzeni wewnątrz lodówki bez zmian jej wymiarów zewnętrznych. Zwróć uwagę również na technologie No Frost, Power Cool i Power Freeze. Dwie ostatnie pozwalają na szybkie chłodzenie i zamrażanie. Regulowane półki i pojemniki sprawią, że łatwo rozplanować przechowywanie w lodówce różnego rodzaju żywności.

• SAMSUNG RB34T775CB1/EF — kolejna bardzo dobrze oceniana propozycja koreańskiej marki o takiej samej pojemności, jak wcześniej omówiony model. Oprócz cichej pracy i technologii Space Max™ zwróć uwagę na komorę zero Optimal Fresh+. Możesz podzielić ją na dwie części, by prawidłowo przechowywać żywność wymagającą nieco innych warunków. Docenisz również szufladę Humidity Fresh+, dzięki której dłużej utrzymasz świeżość oraz właściwości odżywcze warzyw i owoców. Możesz dostosować wnętrze lodówki do swoich potrzeb. Znajdziesz tu również technologie No Frost, Power Cool i Power Freeze.

• SAMSUNG Bespoke RB38A7B5322/EF — lodówka, która odznacza się zachwycającym designem. Możesz dostosować kolor i materiał zewnętrznych paneli tak, by pasowały do twojego wnętrza. Korzystając z systemu modułowego, łatwo zestawisz ze sobą dwa urządzenia — na przykład chłodziarko-zamrażarkę i lodówkę jednodrzwiową. W omawianym modelu chłodziarka ma pojemność 273 l, zamrażarka – 114 l. Wśród wielu innowacyjnych technologii, oprócz No Frost, Power Cool i Power Freeze, Space Max™, znajdziesz ułatwienia przechowywania konkretnych rodzajów żywności — takie, jak komora Optimal Fresh+ i szuflada Humidity Fresh+.

Sprawdź inne lodówki z zamrażalnikiem Samsung w sklepie MediaMarkt czeka na ciebie wiele modeli do wyboru w różnych przedziałach cenowych. Z pewnością znajdziesz najlepszy sprzęt do twojej kuchni!

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ