Dlaczego technologia druku 3D może być użyteczna dla remontujących domy w 2024 roku?

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Pierwszy dom z drukarki 3D powstał już w 2015 roku w Chinach. Miał powierzchnię 1100 metrów kwadratowych. Drukowanie 3D może być jedną z technologii przyszłości dla budownictwa, gdy koszty budowy związane z jej wykorzystaniem są znacznie niższe, niż oczekiwano.

Czas stawiania nowych budynków także jest krótszy, niż można by się spodziewać, a mały budynek można dzięki niej postawić w kilka godzin. Druk 3D jest również odpowiedzią dla remontujących domy w 2024 roku, ale także dla tych, którzy uwielbiają majsterkować, których sprzęt uległ awarii lub częściowemu uszkodzeniu. Druk 3D jest pomocny w każdym wypadku, gdy potrzeba jest dosztukować materiał, element, który został zniszczony, a jego zakup jest niemożliwy.

 

Po co kupować nowy sprzęt?

Technologia druku 3D jest tanią alternatywą dla konieczności zakupu nowego sprzętu. Gdy zniszczona została roleta, włącznik czy mały plastikowy element, których samodzielny zakup jest niemożliwy do realizacji. Druk 3D daje możliwość powielenia brakującego elementu w błyskawicznym tempie. Oczywiście o ile samodzielnie jesteśmy w stanie zaprogramować drukarkę, by wykonała dokładnie taki kształt i dobrać właściwy materiał jego wykonania. Gdyby tak zaprząc do pracy jedną z technologii przyszłości i wiele na tym zaoszczędzić.

 

Przyszłościowa technologia zaprzęgnięta do pracy

Technologia przyszłości taka jak przykładowo sieć 5G, która przecież już jest w użytku w niektórych miejscach świata. Taka, jaką kiedyś był Internet i wszystkie sieciowe platformy. W tymchoćby kasyna internetowe i strony bukmacherów, którzy docierają do solidnego grona odbiorców każdego dnia, dzięki którym informacja o najnowszych wydarzeniach sportowych jest na wyciągnięcie ręki. Gdzie można zdobyć bonus powitalny, będący doskonałą zachętą do wzięcia udziału w grach hazardowych, które przecież są rozrywką na równi z innymi. Tam, gdzie można znaleźć opinie specjalistów, dawnych sportowców i dziennikarzy sportowych, którzy o swojej dziedzinie wiedzą naprawdę wiele. Gdzie można poczytać prognozy, choć i tak ostatecznie samodzielnie podjąć decyzje bukmacherskie. I tam, gdzie każda opinia jest na miarę złota, gdzie każdy klient może czuć się doceniony.

I to znów się zepsuło

Nie tak rzadko słyszymy, jak psują się tanie i droższe sprzęty tuż po okresie gwarancyjnym. Gdy sprzęt ulega awarii z powodu uszkodzenia jednej małej części. Gdy gubi się włącznik czy mały plastikowy element, bez którego cała machineria przestaje działać, reagować na nasze próby. Gdy z powodu niewielkiego uszkodzenia mechanicznego w zwykłej sytuacji jesteśmy zmuszeni do wyrzucenia i wymiany całego sprzętu, do dokonania drogiego zakupu w celu uzupełnienia domowego AGD czy RTV. A co gdyby tak mieć możliwość wymiany tych newralgicznych elementów w każdym momencie, w dowolnej chwili przy wykorzystaniu w tym celu technologii, która zapewni jakość wykonania takiego zadania i dłuższą sprawność naszych urządzeń.

 

Z rozwiązaniem

Druk 3D stał się jednym z tanich rozwiązań na domowe problemy. Nie tylko sprzętowe, ale i każde inne, gdy tylko potrzeba dosztukować element, który w jakimś stopniu uległ uszkodzeniom. Ta technologia jest już na tyle tania, rozpowszechniona i opłacalna, że sprawdzi się w domowym budżecie. Z oczywistych względów nie poleca się kupowania na własność całej drukarki 3D w celach dokonywania małych napraw. Lepiej jest skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zapewnią sprzęt, materiał i specjalistyczną pomoc w programowaniu i projektowaniu elementów niezbędnych do wydrukowania.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ