Drabina aluminiowa w warsztacie majsterkowicza – jaki model wybrać

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Niemal każdy ma w sobie smykałkę do majsterkowania! U niektórych ten talent po prostu czeka jeszcze na odkrycie. Jedni czynności w warsztacie ograniczają do minimum, zajmując się tylko bieżącymi, niezbędnymi naprawami, inni natomiast uwielbiają spędzać długie godziny na rozmaitej „dłubaninie”. Niezależnie od tego, do której grupy należysz – warto zainwestować w wyposażenie warsztatu, które przyda się nie tylko podczas prac hobbystycznych, ale przede wszystkim w trakcie napraw czy usuwania awarii. Podstawowym sprzętem, którego nie może zabraknąć w warsztacie majsterkowicza jest drabina aluminiowa. Który model wybrać? Podpowiadamy!

 

Drabina aluminiowa wolnostojąca – prosty, niezawodny model

Jeśli chodzi o drabiny aluminiowe, model wolnostojący to podstawa – możemy znaleźć ją nie tylko w każdym warsztacie czy garażu, ale również domu, a także w mieszkaniu. Aluminiowa drabina wolnostojąca jest lekka, kompaktowa i wygodna w użytkowaniu – bez problemu ustawisz ją w wybranym miejscu, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca, więc zmieścisz ją choćby w szafie. Nowoczesne drabiny wolnostojące to modele wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia, a także rozwiązania zwiększające funkcjonalność. Duża platforma robocza, wysoki pałąk bezpieczeństwa oraz antypoślizgowe stopki i ryflowane stopnie zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas korzystania. Jeśli szukasz lekkiej, poręcznej drabiny “do wszystkiego”, aluminiowy model wolnostojący z pewnością spełni Twoje oczekiwania!

 

Drabina wielofunkcyjna – gdy szukasz rozwiązań uniwersalnych

Trzyelementowa drabina wielofunkcyjna to odpowiedź na potrzeby tych, którzy cenią sobie nie tylko wygodę użytkowania, ale również szerokie spektrum zastosowań. Aluminiowa drabina wielofunkcyjna może być wykorzystywana na wiele sposobów: jako drabina wolnostojąca, przystawna czy rozsuwana. Każdy właściciel domu z ogrodem potwierdzi – wokół budynku zawsze znajdzie się coś do zrobienia. Prace konserwacyjne rolet, malowanie drewnianej rewelacji, czyszczenie rynien, prześwietlanie drzewek owocowych, zabezpieczanie altany na zimę i wiele, wiele innych – do każdej z tych czynności przyda się stabilna drabina! Ze względu na to, że rozmaite prace przydomowe i ogrodowe odbywają się na różnej wysokości roboczej, do warsztatu majsterkowicza polecamy drabinę wielofunkcyjną, która może posłużyć zarówno jako stabilna drabina wolnostojąca, ale także jako przystawna – w wersji jednoelementowej oraz jako rozsuwana drabina aluminiowa. Profesjonalne wielofunkcyjne drabiny aluminiowe wyposażone zostały w wytrzymałe prowadnice zapewniające większą stabilność, zintegrowane zabezpieczenie chroniące przed samoczynnym złożeniem i rozłożeniem się drabiny oraz szeroki stabilizator i wygodne szczeble – wszystko po to, by ułatwić użytkowanie i zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Jeśli cenisz sobie uniwersalne rozwiązania, które wykorzystać można w każdych okolicznościach, wybierz drabinę wielofunkcyjną.

Drabina aluminiowa wielofunkcyjna

Drabina przegubowa – funkcjonalność na najwyższym poziomie

Stabilna drabina aluminiowa, którą można rozstawiać na kilka sposobów i która po złożeniu zmieści się w bagażniku samochodowym? To możliwe – właśnie taka jest nowoczesna drabina przegubowa, czyli charakterystyczny „łamany” model, w którym elementy są ze sobą połączone za pomocą specjalnych przegubów. Dzięki temu drabina przegubowa może być rozkładana w różnych konfiguracjach: jako model przystawny, wolnostojący, a w przypadku teleskopowej drabiny przegubowej – również jako drabina do ustawiania na schodach. Dodatkowo aluminiowa drabina przegubowa w wersji 4×3 szczeble może posłużyć jako wygodny podest roboczy, który doskonale sprawdzi się podczas długotrwałych prac na mniejszej wysokości roboczej. Systemy ClickMatic oraz SpeedMatic w drabinach aluminiowych KRAUSE pozwalają na szybką, bezproblemową i bezpieczną obsługę. Szukasz rozwiązania, które szczególnie doceniają profesjonaliści? Postaw na drabinę przegubową!

Drabina przegubowa

Praktyczne schodki składane – gadżet do każdego warsztatu

Oprócz wygodnej i praktycznej drabiny aluminiowej w warsztacie przydadzą się również niewielkie schodki składane, które możesz mieć zawsze pod ręką. Są niezastąpione, gdy chcesz szybko wymienić żarówkę czy sięgnąć po sprzęt ułożony na wyższych półkach. Aluminiowe schodki składane są lekkie i jednocześnie niezwykle stabilne dzięki antypoślizgowym stopkom i szerokiej powierzchni roboczej. Zastąp nimi klasyczny stołek czy skrzynkę, by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo w swoim warsztacie.

Schodki składane

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego warsztatu majsterkowicza jest stabilna i wygodna drabina aluminiowa. Wybierz model, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim oczekiwaniom i zapewni bezpieczną pracę na wysokości.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ