Jacuzzi – jakie korzyści niesie i jak postawić jacuzzi w ogrodzie?

Ostatnio aktualizowane: 13.06.24

 

Ogrodowe jacuzzi to luksus, na który możesz sobie pozwolić! Wanny z hydromasażem są najlepszym sposobem na relaks w zaciszu własnego ogrodu. Wybierz model, który będzie idealnie pasował do Twoich preferencji i potrzeb.

Wybierając jacuzzi do ogrodu, weź pod uwagę budżet oraz dostępne miejsce. Jacuzzi ogrodowe oferowane są w szerokiej palecie modeli i rozmiarów. Możesz postawić na niewielką, prostokątną wannę z hydromasażem, mobilne jacuzzi dmuchane lub całoroczne jacuzzi drewniane. Poszczególne produkty różnią się również kolorem i wykończeniem. Dzięki temu możesz idealnie dopasować jacuzzi do tarasu lub małej architektury w ogrodzie. Sprawdź, ile kosztuje jacuzzi, dlaczego warto w nie zainwestować i jak je zainstalować.

 

Nowoczesne jacuzzi na taras i do ogrodu – co możesz wybrać?

Jacuzzi ogrodowe można podzielić na kilka kategorii. W zależności od przyjętych kryteriów możesz mieć do czynienia z wannami mobilnymi lub instalowanymi na stałe, sezonowymi lub całorocznymi oraz jacuzzi okrągłymi, prostokątnymi lub kwadratowymi. Poszczególne modele będą się również różnić wielkością (od jacuzzi przeznaczonych dla 2–4 osób, po wanny dla 7 osób), a także stopniem zaawansowania instalacji, ilością dysz i mocą.

Jak wybrać najlepszy model jacuzzi do ogrodu? Weź pod uwagę następujące parametry:

• rozmiar i pojemność – określ, ile osób będzie na co dzień korzystać z jacuzzi i wybierz model, który zapewni wystarczająco dużo miejsca do relaksu dla każdego użytkownika;

• funkcje i wyposażenie – zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie ważne; poszczególne modele mogą mieć różne systemy dysz, mniej lub bardziej zaawansowane panele sterowania, oświetlenie LED, system nagłośnienia itp.;

• materiały i wytrzymałość – sprawdź, z jakich materiałów wykonane jest jacuzzi i wybierz model o solidnej konstrukcji oraz z materiałów, które zapewnią możliwość użytkowania w zmiennych warunkach atmosferycznych;

• montaż i instalacja – upewnij się, że wybrany model można bezproblemowo zainstalować w Twoim ogrodzie; niektóre jacuzzi wymagają specjalnych przygotowań pod względem instalacji elektrycznej czy hydraulicznej;

• estetyka – wybierz jacuzzi, które będzie harmonijnie wpisywało się w styl Twojego tarasu i ogrodu;

• koszty eksploatacji – zwróć uwagę na koszty związane z utrzymaniem jacuzzi, takie jak zużycie energii i wody czy zakup chemii do utrzymania wody w czystości itp.

 

Wanny ogrodowe – ile kosztuje jacuzzi zewnętrzne?

Najtańsze modele jacuzzi ogrodowego kupisz za około 1700 zł. To dmuchane, okrągłe wanny o średnicy około 180 cm (średnica zewnętrzna), wysokości do 70 cm i pojemności do 700 litrów. Tego typu jacuzzi może pomieścić maksymalnie 4 osoby. Dysponując budżetem na poziomie 2–3 tysięcy zł, możesz sobie pozwolić na większy model, w tym jacuzzi ogrodowe całoroczne.

Kobieta i mężczyzna korzystają z jacuzzi zewnętrznego

Droższe modele mają większe średnice (około 2 m), pojemność (ponad 900 litrów) i mogą być użytkowane przez 6 osób równocześnie. Wybrane wanny dodatkowo wyposażone są w zaawansowane rozwiązania technologiczne, np. system przeciwoblodzeniowy czy oświetlenie LED, dzięki którym użytkowanie jesienią i zimą oraz po zmroku jest bezpieczne i przyjemne.

Najdroższe jacuzzi ogrodowe to wydatek rzędu 30–60 tysięcy zł. W tym przedziale cenowym znajdują się solidne wanny z hydromasażem, których ramy są wykonane ze stali, a obudowy z wytrzymałego aluminium. To konstrukcje odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i promieniowania UV.

Wybrane modele wyposażone są w szereg dodatkowych rozwiązań, podnoszących przyjemność korzystania z jacuzzi, między innymi: rozbudowane systemy dysz gwarantujących efektywny masaż całego ciała oraz wygodne siedziska i zagłówki (nawet dla 7 osób!), ale również funkcję aromaterapii czy wbudowany głośnik bluetooth.

Sprawdź, jakie jacuzzi ogrodowe możesz kupić w OBI.

 

Dlaczego warto postawić jacuzzi w ogrodzie?

Jacuzzi ogrodowe to nie tylko luksusowy dodatek, który zdecydowanie podnosi wartość przydomowej przestrzeni, ale także źródło wielu korzyści. Jakich? Poznaj je wszystkie!

• Relaksacja i redukcja stresu – w jacuzzi możesz odprężyć się po ciężkim dniu, a gorąca woda oraz opcje hydromasażu pomagają rozluźnić mięśnie, ukoić zmysły i zredukować napięcie.

• Lepszy sen – wieczorna kąpiel w jacuzzi może pozytywnie wpływać na jakość snu, ułatwiać zasypianie i poprawiać efektywność nocnego wypoczynku. Kilkunastominutową sesję w wannie z hydromasażem warto dodać do wieczornej rutyny!

• Poprawa krążenia – gorąca woda rozszerza naczynia krwionośne, a hydromasaż pobudza krążenie krwi, co może przekładać się na utrzymanie zdrowego układu krążenia, lepsze natlenienie i odżywienie tkanek i narządów oraz redukcję obrzęków.

• Regeneracja mięśni po treningu – jacuzzi domowe to świetny sposób na skuteczną regenerację organizmu po intensywnym wysiłku. Sesja w jacuzzi rozluźnia i uelastycznia mięśnie, minimalizuje zakwasy i przyspiesza odbudowę mikrouszkodzeń w tkance.

• Redukcja bólów i napięć różnego pochodzenia – gorąca woda i hydromasaż pomagają rozluźnić mięśnie i mogą łagodzić dolegliwości bólowe w obrębie mięśni i stawów, np. w przebiegu rozmaitych chorób lub po urazach.

Posiadanie jacuzzi w ogrodzie to również doskonały pretekst do… organizowania spotkań z rodziną i przyjaciółmi! No i nie da się nie zauważyć, że aranżacja ogrodu z jacuzzi robi wrażenie! Przydomowa przestrzeń, w której zdecydujesz się zainstalować drewniane jacuzzi ogrodowe, zdecydowanie zyska na estetyce i funkcjonalności.

 

Postaw jacuzzi na tarasie lub w ogrodzie, to naprawdę łatwe!

Jak zainstalować jacuzzi w ogrodzie? Wszystko zależy od wybranego przez Ciebie modelu i wytycznych jego producenta. Proste, mobilne jacuzzi dmuchane wymagają wyłącznie wypoziomowanego, prostego podłoża oraz dostępu do gniazdka elektrycznego, oraz wody (np. z węża ogrodowego).

Montaż bardziej zaawansowanych wanien z hydromasażem może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia specjalistycznych prac, np. wykonania solidnej wylewki oraz doprowadzenia wody i energii do instalacji zasilającej jacuzzi. Jeśli nie masz doświadczenia w tego rodzaju pracach, skorzystaj z pomocy specjalistów, przede wszystkim hydraulika i elektryka.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne drewniane w sezonie zimowym

Jak postawić jacuzzi w ogrodzie?

Wybierz odpowiednie miejsce na tarasie lub w ogrodzie. Upewnij się, że miejsce jest płaskie, stabilne i osłonięte przed opadami deszczu. W przypadku tarasu innego niż betonowy – koniecznie sprawdź nośność podłoża (wypełniona wodą wanna będzie ważyć kilkaset kilogramów!).

Przygotuj podłoże pod jacuzzi, które chcesz postawić na gruncie. Możesz wykonać odpowiednich rozmiarów wylewkę betonową lub wykonać podstawę z płyt chodnikowych, lub kostki brukowej. Podłoże musi być poziome na całej swojej powierzchni!

Zainstaluj jacuzzi zgodnie z wytycznymi producenta danego modelu.

Przygotuj instalację elektryczną z zastosowaniem odpowiednich dla danego modelu zabezpieczeń.

W przypadku jacuzzi, które ma być napełniane wodą z sieci, przygotuj instalację hydrauliczną.

Zainstaluj system filtracji i oczyszczania wody zgodnie z instrukcjami producenta.

Przed pierwszym użyciem jacuzzi dokładnie sprawdź wszystkie parametry wody oraz jakość i szczelność podłączeń.

Pamiętaj, że każde jacuzzi możesz doposażyć w dodatkowe akcesoria, np. siedzisko, poduszkę, stopień ułatwiający wchodzenie i wychodzenie z wanny, zamykaną szafkę, w której przechowasz niezbędne akcesoria oraz ochronną kopułę. Wszystko, czego potrzebujesz, by komfortowo użytkować ogrodowe jacuzzi, znajdziesz w OBI.

Zamień swój ogród w strefę relaksu. Wybierz ogrodowe jacuzzi z oferty OBI

Czas na postawienie „kropki nad i”? Zaprojektuj otoczenie jacuzzi w taki sposób, by korzystanie z wanny ogrodowej było czystą przyjemnością! Upewnij się, że miejsce jest dostatecznie osłonięte od wiatru i innych niekorzystnych warunków atmosferycznych, a następnie dodaj dowolne elementy dekoracyjne, światełka i meble ogrodowe.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ