Jak wybrać najlepszy bonus bukmacherski?

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Polski rynek bukmacherski przeżywa nienotowany w ostatnich latach rozwój. Liczba legalnych bukmacherów stale się zwiększa i do kilkudziesięciu działających na tym rynku podmiotów wciąż dołączają nowe firmy. Tak duża konkurencja to świetna wiadomość dla potencjalnych graczy. 

Oznacza bowiem, że istniejące i wchodzące na rynek podmioty muszą ze sobą ostro konkurować, by przyciągnąć do siebie graczy. Mogą oczywiście to robić za pomocą swojej oferty zakładów czy lepszych kursów, ale jest tu pewne ograniczenie. Najważniejszym czynnikiem, na który patrzy większość użytkowników zakładów sportowych w Polsce jest oferta bonusowa na start. Wraz z ekspertami portalu bonusowo.com przygotowaliśmy więc tekst o tym, jak wybrać najlepszy bonus bukmacherski. Zapraszamy. 

 

Dlaczego bukmacherzy oferują bonusy?

Na początku, warto sobie zadać pytanie, dlaczego w ogóle Polscy bukmacherzy oferują bonusy? Oczywiście nie jest to specyfika tylko polskiego rynku zakładów. Bonusy bukmacherskie oferowane są przez firmy na całym świecie od Ameryki przez Europę aż po Australię. Ich głównym celem jest zachęcenie nowych graczy do rejestracji właśnie w tej witrynie a nie u konkurencji. Jak podaje ekspert portalu bonusowo.com, redaktor Amadej Walczak, którego pełen profil możesz znaleźć tutaj, każda polska firma oferuje bonus bukmacherski.

Powód ku temu jest prosty, ogromna konkurencja panująca w tej branży sprawia, że dosłownie muszą tu być co jakiś czas uruchamiane różne akcje promocyjne. Jest to praktycznie jedyna droga do tego, by zdobyć nowych graczy. Trzeba na początku jasno przyznać, że podmioty bukmacherskie nie są instytucjami charytatywnymi i też chcą zarabiać. Im więcej posiadają użytkowników, tym większa jest ich szansa na wypracowanie wystarczających wpływów. Warto przytoczyć teraz statystyki mówiące o tym, że jedynie kilka procent ze wszystkich graczy odnosi w zakładach sportowych długoterminowe zyski. Pozostała część dokłada jedynie do interesu. Niestety, taka jest smutna rzeczywistość tej branży.

 

Jak wygląda przeciętny bonus na polskim rynku?

W witrynie bonusowo.com znajdziesz opracowanie wszystkich bonusów, które oferują bukmacherzy z licencją wydaną przez polskie Ministerstwo Finansów. Jest u nas kilkadziesiąt tego typu firm a każdym kolejnym roku, począwszy od 2017, wydawane są kolejne licencje i liczba legalnych bukmacherów stale się zwiększa. Analizując oferty bukmacherów, dostępne na stronie bonusowo.com można stwierdzić, że przeciętny bonus u polskiego bukmachera:

  • Wynosi najczęściej 100% od wpłaty,
  • Rzadko spotykane są bonus na 200% i mniejsze od 100%,
  • Bardzo wielu bukmacherów oferuje cashback, ubezpieczenie zakładu lub inną formę zwrotu,
  • Nie ma bukmachera bez żadnego bonusu na start,
  • Bonus najczęściej objęty jest nie tylko pierwszy depozyt, ale pierwszych kilka wpłat,
  • Bonusy posiadają zróżnicowane wymagania obrotu, najczęściej od 5 do 10x.
  • Część firm, oferuje bonusy o bardzo liberalnych warunkach obrotu.

Ile wynosi przeciętny bonus? Według analityków portalu bonusowo.com jest to kwota od 500 do 2000 zł. Oczywiście nie są to wartości graniczne i część krajowych bukmacherów ma naprawdę dobre oferty, które pozwalają im konkurować z zagraniczną konkurencją. Oferują oni bonusy w wysokości nawet 5 czy 8 tysięcy złotych.

Oczywiście sama premia nie musi być w gotówce. Może być to na przykład ubezpieczenie pierwszego zakładu. Jeśli okaże się on przegrany to otrzymujesz zwrot całej swojej stawki. W niektórych firmach nawet bez warunków obrotu. Jeśli wygrasz swój pierwszy zakład to oczywiście zatrzymujesz kasę dla siebie. Tak właśnie działa tzw. zakład bez ryzyka.

 

Na jaki bonus bukmacherski najlepiej się zdecydować?

Warto teraz rozważyć przez chwilę – na jaki bonus bukmacherski najlepiej jest się zdecydować? Jak już wiesz, z pierwszej części tego artykułu, niemal każda profesjonalna firma z tej branży oferuje różne promocje dla swoich użytkowników. Możesz zatem liczyć na naprawdę sporo atrakcji do wyboru. Na jakie promocje bukmacherskie najlepiej się jednak ostatecznie zdecydować? Naszym zdaniem na pewno na takie, które pochodzą od najbardziej zaufanych podmiotów. Za przykład takie firmy może posłużyć STS, który działa na naszym rynku od przeszło 20 lat i oferuje nawet bonusy na poker online w Betgames.

Oczywiście, warto ograniczyć się tylko i wyłącznie do firm bukmacherskich, które są legalne także dobrze oceniane zarówno przez ekspertów bukmacherskich oraz przez innych użytkowników. Na pewno warto w pierwszym rzędzie bardzo wnikliwie zapoznać się z regulaminami konkretnych promocji. Musisz wiedzieć, na co się rzeczywiście zapisujesz i przystać na konkretne warunki.

Jaka rzecz powinna najbardziej przykuć Twoją uwagę? Naszym zdaniem trzeba ją zwrócić między innymi na minimalne kursy, które są zaliczane do obrotu tym bonusem. Najlepiej jest sprawdzić czy można grać na nim zakłady pojedyncze czy też akceptowane są w nim tylko zakłady akumulowane? Jakie inne rzeczy jeszcze są ważne? W przypadku niektórych bonusów powitalnych uczestnicy otrzymują limit czasowy na obrócenie bonusem. Trzeba więc zastanowić się, czy ten czas Ci zwyczajnie wystarczy, bo niekiedy może być on bardzo krótki. Na szczęście nie każda firma bukmacherka ma trudne wymagania, niekiedy są one banalnie łatwe.

 

Podsumowanie

Nadchodzi więc czas na podsumowanie naszego krótkiego artykułu. Mogłeś dowiedzieć się w nim, co według ekspertów portalu bonusowo.com jest najważniejsze w bonusach powitalnych oraz jak wygląda przeciętny bonus na polskim rynku. Oczywiście przybliżyliśmy tutaj ten temat tylko pobieżnie. Po bardziej szczegółowe opracowania i przegląd najlepszych bonusów bukmacherskich zapraszamy na naszą stronę.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ