Nawet drobne codzienne czynności mogą być irytujące, jeśli ich wykonywanie zajmuje zbyt wiele czasu. Nie inaczej jest z otwieraniem bramy w zakładzie pracy. W tym przypadku ręczne jej uchylanie jest nie tylko niekomfortowe, ale także niepotrzebnie zajmuje czas, który w każdej firmie jest cenny. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż bramy z systemem automatycznego otwierania. W szczególności warto zwrócić uwagę na produkty marki Hörmann.
Automatyka do bram Hörmann – rodzaje napędów
Zaawansowana automatyka do bram Hörmann to grupa produktów składająca się z czterech rodzajów napędów. Jednym z nich zainteresować mogą się właściciele i przedstawiciele przedsiębiorstw szukający szybkiego i efektywnego sposobu na otwieranie bramy złożonej z jednej lub dwóch skrzydeł. System RotaMatic wyróżnia wbudowany akumulator, co daje podwójną korzyść. Dzięki takiemu rozwiązaniu do furtki nie trzeba doprowadzać przewodów elektrycznych. Do tego, w przypadku braku prądu wjazd nadal można otworzyć.
W portfolio produktów Hörmann jest również napęd VersaMatic. On także wyposażony jest w ogniwo gromadzące energię elektryczną, ale w tym przypadku jest to akumulator solarny. Ten rodzaj automatyki do bram wyróżnia ponadto wygodna, zmienna pozycja montażu oraz mechanizm regulacji prędkości otwierania i zamykania bramy.
Oprócz napędów do bram uchylnych, w ofercie marki Hörmann są również systemy sterowania furtkami przesuwnymi. Jednym z nich jest LineaMatic, który tak samo jak VersaMatic, można montować w różnych pozycjach. Co więcej, ten mechanizm wykonany jest z dodatkiem włókna szklanego, co zapewnia mu dużo dłuższą żywotność, niż ma to miejsce w przypadku innych tego typu urządzeń. LineaMatic sprawdzi się w firmach dysponujących niewielkim parkingiem. Jeśli jednak potrzebny jest napęd do szerokiej, przemysłowej bramy, Hörmann proponuję model STA 400.
Funkcje automatyki do bram Hörmann
Jedną z trzech najważniejszych cech drzwi wjazdowych, oprócz szybkości działania i niezawodności, jest bezpieczeństwo użytkowania. Systemy automatyki do bram Hörmann spełniają to założenie dzięki wyposażeniu ich w funkcję powolnego startu i błyskawicznego zatrzymania. Co to daje? Zdecydowanie większą pewność, że w momencie ruchu furtki w jedną lub drugą stronę znajdujący się w zasięgu jej działania pojazd nie zostanie uszkodzony. Zastosowanie takiego mechanizmu chroni także ludzi przed obrażeniami.
Automatycznymi bramami Hörmann można ponadto wygodnie sterować po połączeniu z aplikacją mobilną BlueSecur oraz rozwiązaniami inteligentnego domu Homematic i DeltaDore. Integracja ze smart home pozwala na zdalne otwieranie furtki przy pomocy smartfona. Przypisani w aplikacji, a tym samym uprawnieni do tego pracownicy, nie muszą wychodzić z samochodu, by otworzyć wjazd sobie lub innym osobom wjeżdżającym na firmowy parking. Co więcej, w zależności od potrzeb bramę da się otworzyć w całości lub tylko częściowo.
Zalety montażu automatyki do bram
Montaż jednego z systemów do bram zapewnia firmie duże oszczędności finansowe. Dzięki niemu znika konieczność zatrudniania dodatkowego pracownika, który będzie pełnił funkcję odźwiernego. Szczególnie duże znaczenie ma to w zakładach pracy takich jak magazyny, hurtownie i fabryki. Dziesiątki pojazdów codziennie wjeżdżających i wyjeżdżających z firmy mogą opuścić jej teren szybciej i zrobić miejsce na parkingu dla kolejnych aut.
Automatyczne rozwiązania do bram przydają się jednak nie tylko w dużych, ale i małych przedsiębiorstwach. Wyposażeni w pilota do zdalnego sterowania lub smartfon pracownicy nie muszą wysiadać z samochodu, gdy np. intensywnie pada lub mocno wieje. Tę niezwykle użyteczną technologię docenią też partnerzy biznesowi i klienci parkujący na firmowym terenie.
Branżą, w której sprawdzi się automatyczna brama, jest także hotelarstwo. Dzięki takiemu sposobowi otwierania furtki goście mają możliwość komfortowego wjechania bez potrzeby opuszczania pojazdu. Co więcej, nie muszą nawet pamiętać o zamknięciu bramy, ponieważ po oddaleniu się od niej zawrze się ona samoczynnie.
Dodaj komentarz
0 KOMENTARZ