Komfortowy dom z antresolą — te projekty warto poznać bliżej

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Projekty z antresolami cieszą się rosnącą popularnością wśród Inwestorów planujących budowę domu. Antresola nadaje przestrzeni wyjątkowy charakter oraz sprzyja realizacji ciekawych koncepcji aranżacyjnych, zapewniając imponujące wrażenie wizualne. Wysokie przeszklenia zaprojektowane w duecie z antresolą dodają wnętrzom atrakcyjności i jednocześnie w niecodzienny sposób otwierają je na widok ogrodu. Jeżeli marzysz o takim domu, zobacz projekty, które prezentujemy w tym artykule!

Poszukując projektów, które harmonijnie łączą współczesną estetykę z atrakcyjnymi rozwiązaniami w zakresie funkcjonalno – przestrzennym, uwagę przyciągają projekty domów z zastosowaniem antresoli, jakie znajdujemy w kolekcji ARCHON+, warto odkryć ich potencjał oraz atuty, jakie oferują. Antresola może pełnić różne funkcje: być wygodną przestrzenią do pracy, ale też służyć do relaksu czy zabawy młodszych domowników. Takie jej wykorzystanie sprawia, że antresola jest miejscem, które odpowiada najróżniejszym oczekiwaniom domowników. Wnętrze też nabiera oryginalnego charakteru, a sprawia to pomysłowa aranżacja, dzięki której przestrzeń staje się nie tylko użyteczna, ale i pod względem designerskim, atrakcyjna. Zaprojektowanie w domu antresoli i otwarcie stropu do połaci dachu nad częścią parteru umożliwia także zaplanowanie wysokich, dwukondygnacyjnych przeszkleń, wprowadzających do wnętrza mnóstwo światła słonecznego oraz oferujących rozległe widoki na zewnętrzną przestrzeń i ogród. 

Możliwości aranżacyjne i korzyści płynące z posiadania domu z antresolą można odkryć, przeglądając projekty z kolekcji ARCHON+ oraz prezentowane wizualizacje wnętrz, które w wyjątkowy sposób łączą nowoczesność z funkcjonalnością. Poniżej prezentujemy wybrane propozycje:

 

Dom w gryce (G2)” – kwintesencja komfortu w nowoczesnym stylu

Wspaniały dom z użytkowym poddaszem, który urzeka walorami estetycznymi nowoczesnej architektury. Jednym z głównych atutów tego projektu jest antresola, która nie tylko pełni funkcję holu na wyższej kondygnacji, ale również dodaje wnętrzu lekkości i otwartości. Dzięki zastosowaniu szerokich przeszkleń strefa dzienna jest wyjątkowo dobrze doświetlona, co w połączeniu z antresolą tworzy wrażenie niezwykłej przestronności i zapewnia piękne widoki na otoczenie. Salon z kominkiem wraz z jadalnią stanowią idealne miejsce do rodzinnego spędzania czasu. Otwarta kuchnia z praktyczną spiżarnią i wielofunkcyjnym półwyspem zapewnia komfort użytkowania na co dzień. Na poddaszu znajduje się dobrze zaplanowana strefa nocna, składająca się z apartamentu rodziców oraz trzech pokoi dla dzieci. Łazienka i pralnia wzbogacają program poddasza, natomiast wygodny dostęp do przewidzianego w projekcie dwustanowiskowego garażu zapewniono mieszkańcom przez wiatrołap. 

 

Dom w przebiśniegach 11 (G2)” – wnętrze z antresolą pełne funkcjonalności

To znakomity przykład nowoczesnej architektury z przemyślanymi detalami bryły oraz pomysłowymi rozwiązaniami funkcjonalno — przestrzennymi. Na parterze znajduje się otwarta strefa dzienna, składająca się z salonu, jadalni i kuchni, w której przewidziano miejsce na wielofunkcyjny półwysep oraz praktyczną spiżarnię, co znacząco ułatwia przechowywanie i przygotowywanie posiłków. Dodatkowo bezpośredni dostęp do spiżarni również z wiatrołapu jest dużym udogodnieniem, pozwalającym na łatwe rozpakowywanie zakupów. Na parterze znajduje się także apartament dla gości, który obejmuje sypialnię z łazienką i garderobą, zapewniając prywatność i komfort. Centralnym punktem poddasza jest przestronny hol z antresolą, który łączy wszystkie pomieszczenia, dodając wnętrzu lekkości i otwartości. To właśnie antresola stanowi nie tylko element komunikacyjny, ale także wizualną atrakcję, podkreślającą nowoczesny charakter domu. Otwarcie stropu do połaci dachu nad salonem, w połączeniu z przemyślanym rozmieszczeniem przeszkleń, zapewnia doskonałe doświetlenie wnętrza i potęguje wrażenie przestronności. Na poddaszu zlokalizowano trzy komfortowe sypialnie, dwie garderoby, łazienkę oraz strych, który można zaaranżować według indywidualnych potrzeb. 

 

Dom w felicjach (G2)” – komfortowa przestrzeń z charakterem

Wyjątkowy z dom z użytkowym poddaszem, którego atutem jest efektowna antresola, wprowadzająca do wnętrza nieco unikalnego charakteru. Antresola sprawia, że strefa dzienna prezentuje się bardzo przestronnie, a zastosowane w duecie z nią dwupoziomowe przeszklenie, gwarantuje obfitość światła słonecznego i otwiera imponujący widok na ogród. W domu zaplanowano komfortowy salon, płynnie połączony z reprezentacyjną, dużą jadalnią oraz kuchnię z wielofunkcyjną wyspą i spiżarnią. Na parterze, obok strefy dziennej, przewidziano także gabinet, łazienkę z prysznicem oraz wiatrołap z dostępem do dwustanowiskowego garażu. Zaprojektowana na poddaszu antresola może służyć jako strefa gabinetowa lub wypoczynkowa. Poddasze domu składa się z trzech sypialni, obszernej łazienki, pralni oraz strychu, którego przeznaczenie można dostosować do indywidualnych potrzeb. 

Szczegółowe informacje o projektach oraz wizualizacje wnętrz dostępne są na archon.pl.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ