Remont wspólnego gniazda – czy to wyzwanie dla związku?

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Większość Polaków kocha remonty. Głównie wtedy, kiedy idą urlop. To jest czas, kiedy w końcu możemy się wybrać na zakupy do sklepu dla majsterkowicza oraz wybrać nową farbę, płytki, a tak naprawdę czego dusza zapragnie. Jedni to kochają, a inni nienawidzą. Stres, bo jak to zrobić? A czy nie wyjdzie za drogo? No, ale takie przedsięwzięcie można przetrwać przeglądając chociażby datinghelp.pl. Ktoś samotny ma okazję znaleźć kogoś do pomocy. 

 

Zazwyczaj pary, które się spotykają ze sobą od jakiegoś czasu, mogą powiedzieć na swój temat nieco więcej. Zapewne analizują czy dobrze jest im razem, czy może być coś z tego więcej niż tylko randkowanie. Jedni wiedzą od razu, że trafili na swoją miłość życia, ale są też tacy, którzy potrzebują więcej czasu na podjęcie ważniejszej, jak nie najważniejszej decyzji w swoim życiu. – o wspólnym kredycie. Oczywiście to częsty żart, bo chodzi oczywiście o zaręczyny oraz ślub. Jeżeli decydujemy się na kolejny krok, to wiadomo, że gdzieś trzeba zamieszkać. W obecnych czasach, raczej nie powinno być problemów ze znalezieniem mieszkania. Rosną jak grzyby po deszczu, a deweloperzy wyprzedzają się w pomysłach, aby przyciągnąć klientów. Nie są to jednak tanie rzeczy. Wymagany wkład własny, którego procent ciągle rośnie, ale również kredyt może okazać się rzeczą nie do przejścia. 

Jednak, jeżeli poradzimy sobie i z tym, to nie wiem czy młode małżeństwo nie będzie miało przed sobą najtrudniejszego zadania. Remontu. Niektórzy czują się w tym jak ryba w wodzie. A inni jak tylko pomyślą o codziennych wizytach w sklepie z akcesoriami do remontów to ich mdli. Dobrze, że są kobiety, one zawsze wiedzą szybciej i lepiej. Może po prostu widzą więcej. Może wydawać się prostym, że jak pójdziemy do sklepu, wybierzemy białą farbę i kilka dodatków i będzie ok. Niestety wygląda to całkowicie inaczej.

Zgrana para na pewno będzie wiedziała, w jakim klimacie dobrze się czuje. Może mają za sobą sporo podróży, więc to ich zainspiruje to ciekawych aranżacji. Dobrze jest wcześniej porozmawiać, po to, aby uniknąć niepotrzebnych kłótni. Wiadomo też, że dla kobiet wystrój, wygląd każdego kąta w domu jest niezwykle ważny. W końcu może sama zrobić to na co ma ochotę i po swojemu. Wybór akcesoriów jest ogromny, ale to zazwyczaj zostawia się na koniec. Jeżeli chodzi o grubsze sprawy typu kuchnia, łazienka, meble – to tutaj już nie ma żartów. Nie dość, że musimy zainwestować w to spore pieniądze, to jeszcze trzeba się zastanowić nad takimi rzeczami jak wanna czy prysznic. Który sklep wybrać do mebli kuchennych, a być może lepiej zdecydować się na stolarza. No i wreszcie ekipa remontowa. Najlepiej jakbyśmy sami mieli fach w ręku, ale jeżeli nie posiadamy takich zdolności to odpowiednia firma jest na wagę złota. 

Jak widać jest tego bardzo dużo do zebrania i do przemyślenia. Na szczęście dobrze dogadująca się para ogarnie to na spokojnie. Bez popełniania błędów. Najgorzej jest wtedy jak mamy już remont skończony a okazuje się, że coś nie pasuje. Należy wszystko dokładnie sprawdzać na bieżąco. Niestety patrzenie na palce ekipie remontowej jest wskazane. W końcu to nasze gniazdko. 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ