Uniwersalne żyrandole kryształowe

Ostatnio aktualizowane: 20.04.24

 

Szlachetne, kruche i wyrafinowane żyrandole kryształowe od lat mają wciąż rosnące grono swoich wielbicieli. Co więcej, znakomicie wpisują się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz, będąc jednocześnie synonimem luksusu i ponadczasowej elegancji. Najpiękniej prezentują się na surowym, minimalistycznym tle, tworząc absolutnie unikalne połączenie. Podobne żyrandole nie kojarzą się już też wyłącznie ze stylistyką glamour i barokowymi pałacami, a raczej wprowadzają do pomieszczenia nutę świeżości i smaku. Występujące zaś w rozmaitych formach i wykonane z różnego rodzaju materiałów, mogą być oryginalnym dodatkiem na lata.

 

Dostępne na rynku warianty żyrandoli kryształowych

Interesujące i przyciągające blaskiem żyrandole kryształowe są więc pożądanym produktem, świadczącym o wyszukanym guście właściciela. W zależności od tworzywa, z jakiego są zrobione, komponują się z określonym stylem, od vintage, po klasykę, czy styl nowoczesny. Dlatego przy wyborze konkretnego modelu liczy się między innymi odcień i faktura. Sam korpus przeważnie powstaje z metali (brąz, mosiądz), ale zdarzają się również wyjątki ze szkła, plastiku i drewna. Poza tym ilość ramion i konstrukcja (fantazyjna lub o prostych liniach) także ma tu znaczenie. Stąd, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów producenci stale udoskonalają swoją ofertę.

Nietuzinkowe wyroby z czeskiego kryształu dostaniemy na przykład na stronie internetowej Artcrystal, gdzie w podzielonych kategoriach przedstawione są najróżniejsze rodzaje – w sklepie znajdziemy całkowicie proste żyrandole z kilkoma ramionami i niesłychanie rozbudowane dzieła sztuki. Przyjęło się też, iż żyrandole kryształowe kupuje się do salonu, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zdobiły ściany kuchni albo przedpokoju – ostatnimi czasy właśnie tam robią prawdziwą furorę. Kompaktowy maluch albo skomplikowana pajęczyna z kryształów przykują wzrok od pierwszego spojrzenia.

 

Pielęgnacja żyrandoli kryształowych

Mówiąc o pielęgnacji kryształowych żyrandoli, należy podkreślić, jak ważna jest w tym przypadku systematyczność. Wystarczy więc co 3-4 miesiące przetrzeć żyrandol miotełką z piórkami albo owczą wełną, a nagromadzony na lampie kurz powinien wnet opaść – pozostawienie żyrandola przez rok bez czyszczenia poskutkuje wszak o wiele cięższą  pracą. Lśniące kryształy cudownie odbijają promienie słońca, uwydatniając jeszcze bardziej piękno żyrandoli, więc warto o nie dbać.

Gdy posiadacz żyrandola nie potrafi wyczyścić go samodzielnie, zamiast ryzykować lepiej od razu wezwać profesjonalną ekipę sprzątającą specjalizująca się w żyrandolach kryształowych. Ma ona dedykowane środki czyszczące, podnośniki, a w razie potrzeby rusztowanie. Preparaty do żyrandoli nie wymagają także osuszania i polerowania kryształów – swobodnie spływają usuwając zabrudzenia. Aby zaś nie zamoczyć podłogi, dobrze umieścić pod żyrandolem ręcznik, który wchłonie ową ciecz, nie narażając nas na straty. Rezultat będzie wspaniały.

Podsumowanie

Żyrandole kryształowe są, ogólnie rzecz ujmując, godnym polecenia rodzajem oświetlenia. Efektowne, nonszalanckie i dające przyjemne światło przeżywają swoją „drugą młodość” pojawiając się w mieszkaniach, gabinetach kosmetycznych, biurach i na innych przestrzeniach użyteczności publicznej. Zawsze zaś najpiękniej wyglądać będą w centralnym punkcie salonu, w towarzystwie obrazów i ozdób na ścianę albo wisząc w pojedynkę.

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ