Ranking 11 najlepszych rękawic roboczych w 2024

Ostatnio aktualizowane: 20.05.24

 

Rękawice robocze – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zakup dobrej jakości rękawiczek roboczych jest ściśle związany z rodzajem pracy, jaką wykonuje osoba korzystająca z produktu. Jednym z polecanych wariantów nadających się do wykonywania różnych prac są rękawice skórzane wzmacniane skórą ‘CE’. Prezentowany model ma miękką podszewkę gwarantującą wyższy komfort użytkowania, a także usztywniony mankiet, który dodatkowo jest podgumowany. Rękawice są uszyte z przyjemnej w dotyku skóry bydlęcej, a część chwytna jest zrobiona z jednego kawałka materiału, co zapewnia wytrzymałość produktu. Innym polecanym modelem jest GUIDE 775W. Wodoszczelne rękawice robocze są wykonane z trwałej skóry syntetycznej, dodatkowo mają miękką i bardzo ciepłą polarową podszewkę zapewniającą komfort w chłodne dni.


 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Wykonane z przyjemnej w dotyku skóry bydlęcej rękawice sprawdzą się podczas wykonywania różnych prac. Część chwytna jest uszyta z jednego kawałka skóry, co zapewnia dużą wytrzymałość. Mankiet rękawic roboczych jest dodatkowo wzmocniony gumą. Materiał, z jakiego wykonano rękawice, nie jest sztywny.

Wady

Rękawice robocze mimo tego, że są wykonane ze skóry, nie sprawdzają się w chłodne dni. Podszewka nie jest ocieplona, co sprawia, że użytkownik marznie w dłonie.

Podsumowanie

Rękawice robocze wykonane z połączenia skóry bydlęcej oraz wytrzymałej tkaniny nadają się do wykonywania różnych prac. Model spełnia parametry normy EN 420 oraz EN 380. Materiał, z jakiego wykonano rękawice, nie jest sztywny, co pozwala wygodnie użytkować produkt i bezpiecznie pracować.

Drugi wybór

Zalety

Zimowe rękawice robocze mają wierzchnią część wykonaną z dobrej jakości skóry syntetycznej, co sprawia, że są całkowicie wodoodporne oraz wiatroszczelne. Model ma pełną podszewkę wykonaną z polaru, która zapewnia duży komfort podczas użytkowania nawet w chłodne dni.

Wady

Użytkownicy, którzy zdecydowali się na zakup rękawic roboczych GUIDE 775W zwracają uwagę na brak przepuszczalności powietrza, co powoduje, że dłonie się pocą.

Podsumowanie

Profesjonalne rękawice robocze ocieplane podszewką wykonaną z polaru sprawdzają się podczas wykonywania wielu prac. Produkt jest zgodny z oznaczeniem CE II kategorii, co oznacza, że odpowiednio chroni użytkownika i jest zgodny z europejskimi normami bezpieczeństwa. Model dostępny jest w kolorze czarno-szarym.

Rozważ też

Zalety

Klasyczne rękawice robocze typu wampirki są wykonane z połączenia oddychającej dzianiny bawełniano-poliestrowej, która jest dodatkowo powleczona gumą. Materiał zapewnia odpowiednią wentylację, co sprawia, że komfort użytkowania rękawiczek jest bardzo wysoki. Model nadaje się do prac domowych oraz ogrodowych.

Wady

Rękawiczki wampirki są wyprodukowane z połączenia dzianiny bawełniano-poliestrowej powleczonej gumą. Przy regularnym użytkowaniu szybko dochodzi do zniszczenia materiału, który zaczyna się kruszyć.

Podsumowanie

Uniwersalne rękawice robocze są powszechnie użytkowane i przeznaczone do wielu prostych prac wykonywanych w domu lub w ogrodzie. Model zapewnia pewny chwyt oraz odpowiednią ochronę dłoni przed ewentualnymi obrażeniami. Rękawice mają dopasowany ściągacz, a co najważniejsze są elastyczne i wygodne.

 

 

11 najlepszych rękawic roboczych. Opinie w 2024 roku 

 

Rękawice robocze są obowiązkowym wyposażeniem w przypadku wykonywania niektórych zawodów. Należą do środków ochrony indywidualnej pracownika i muszą być właściwie dopasowane do rodzaju wykonywanej pracy, aby w odpowiedni sposób chronić przed niebezpieczeństwem, utratą zdrowia i życia. Wybór właściwego produktu powinien być podyktowany przede wszystkim jakością danego modelu, dlatego też przed zakupem warto sprawdzić ranking rękawic roboczych, gdzie znajdują się opinie użytkowników. 

 

Rękawice robocze skórzane  

  

1. Rękawice Skórzane Wzmacniane, Skórą Rękawiczki ‘CE’

 

Komfortowe skórzane rękawice robocze Leopard zaprojektowano z myślą o osobach wykonujących różnego rodzaju zadania. Produkt sprawdzi się dla mechaników, operatorów maszyn oraz urządzeń, magazynierów, a także w przemyśle ciężkim podczas wykonywania prac budowlanych. Rękawiczki robocze klasy premium spełniają parametry normy EN 380, a także EN 420, co gwarantuje optymalną ochronę użytkownika. 

Rękawice są wykonane ze skóry bydlęcej typu dwoina, a część chwytna jest wykonana z jednego kawałka materiału, co zapewnia wysoką trwałość produktu podczas użytkowania. Usztywniony gumą mankiet ogranicza możliwość zsuwania się rękawic z dłoni. Bydlęca skóra, z której wykonano część chwytną, jest miękka, co ułatwia użytkowanie. Model ma miękką podszewkę, która podnosi komfort noszenia. 

Test rękawic roboczych wskazuje, że model wykonany ze skóry dobrze sprawdza się podczas wykonywania różnego rodzaju prac. Materiał przeznaczony do wytworzenia produktu jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. 

 

 

 

 

Rękawice robocze ocieplane 

 

2. Rękawice Zimowe Ocieplane Wodoodporne GUIDE 775W

 

Ocieplane rękawice robocze GUIDE 775W przeznaczono dla osób wykonujących prace wymagające odpowiedniego przygotowania oraz zastosowania środków ochrony indywidualnej. Produkt ma część wierzchnią wykonaną z grubej skóry syntetycznej, co zapewnia odpowiednią ochronę przed czynnikami szkodliwymi. Wodoszczelne rękawice robocze mają podwyższoną wytrzymałość na niekorzystne warunki pracy, materiał przemaka dopiero po 30 minutach. 

Materiał zastosowany do produkcji charakteryzuje się wysoką jakością, a także dużą elastycznością, co sprawia, że zapewnia komfort noszenia. Model ma przyjemną w dotyku, polarową podszewkę, która umożliwia pracę nawet w ekstremalnych warunkach. Zimowe rękawice robocze mają także regulację na rzep, która pozwala odpowiednio dopasować rozmiar do użytkownika. Model zapewnia wysoką ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi – norma EN 388 1121 oraz EN 388 1121X, a co najważniejsze ma oznakowanie kategorii II. 

Osoby, które poszukiwały rękawiczek wodoodpornych, zwracają uwagę, że model GUIDE 775W jest jednym z lepszych wyborów, jeśli chodzi o komfort pracy w ujemnej temperaturze. Użytkownicy zwracają uwagę, że produkt łatwo dopasowuje się do dłoni. 

 

 

 

 

Rękawice robocze wampirki 

 

3. 100Par Wampirki Rękawice, Rękawiczki Robocze

 

Klasyczne rękawice robocze typu wampirki są doskonale znane każdemu. Model wykonany z połączenia trwałych materiałów można wykorzystywać do różnych prac domowych czy ogrodowych. Co więcej, produkt nadaje się do użytkowania przez osoby pracujące w magazynach czy świadczących usługi transportowe. Szeroki zakres zastosowania sprawia, że wampirki są chętnie wybierane przez użytkowników. 

Oddychające rękawiczki robocze są wykonane z wytrzymałej dzianiny bawełniano-poliestrowej, która dodatkowo jest wzmocniona gumą w części chwytnej oraz na palcach. Miękki materiał zapewnia pewny chwyt oraz optymalną ochronę dłoni przed uszkodzeniami lub otarciami naskórka. Model jest bezszwowy, elastyczny i bardzo wygodny w użytkowaniu. Dopasowany ściągacz utrzymuje rękawice na właściwym miejscu. 

Konsumenci, którzy zdecydowali się zakupić produkt, potwierdzają, że to dobre i tanie rękawice robocze nadające się do wielu prac. Sprawdzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w serwisie mechanicznym. 

 

 

 

 

Rękawice robocze Dragon     

 

4. Rękawice Ochronne Robocze Dragon Ogrifox R10

 

Właściwa ochrona pracowników to podstawa, dlatego też wiele osób decyduje się zapewnić odpowiednie zabezpieczenie w postaci rękawic roboczych chroniących przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dragon Ogrifox R10 są wykonane z przyjemnej w dotyku dzianiny, która nie powoduje reakcji alergicznych. Rękawice są powleczone warstwą gumy o porowatej strukturze, co zapewnia odpowiedni chwyt podczas wykonywania wielu prac. 

Rękawice robocze Dragon Ogrifox R10 dostępne są w kolorze czarnym z mankietem wykończonym żółtą nicią. Model gwarantuje ochronę kategorii I spełniając jednocześnie normę EN 420. Mocna guma jest trudnościeralna i wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne spowodowane intensywnym użytkowaniem. Rękawice są polecane dla osób pracujących w budownictwie lub przemyśle. 

Opinie o rękawicach roboczych Dragon są pozytywne wśród osób, które poszukiwały dobrego produktu do różnego rodzaju prac. Zadowoleni konsumenci wystawiają dobre komentarze na temat trwałości gumy o porowatej strukturze. 

 

 

 

 

Rękawice robocze zimowe 

 

5. Milwaukee Rękawice Ochronne 48229732

 

Zimowe rękawice robocze Milwaukee są wyprodukowane z wzmocnionego materiału Armortex, który zapewnia wysoki komfort użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo i ochronę dłoni. Prezentowany model jest wyposażony w nowoczesne rozwiązanie, które na pewno spodoba się osobom nielubiącym rozstawać się ze swoim smartfonem. Rękawice mają specjalną nakładkę Smartswipe, która umożliwia bezproblemową obsługę ekranów dotykowych. 

Wysokiej jakości ocieplane rękawice robocze są wykonane z syntetycznej skóry, która pozwala dłoni oddychać. Materiał wykazuje także odporność na zużycie, co sprawia, że model ten można z powodzeniem użytkować przez długi czas. Rękawice spełniają normę CE, EN 420 oraz EN 388 – 2221. Końce palców są wzmocnione specjalnym materiałem, a wygodna regulacja na rzep pozwala dopasować rozmiar do użytkownika. 

Konsumenci, którzy wybrali prezentowany model, zgodnie twierdzą, że to dobre rękawice robocze wysokiej jakości, nadające się do wykonywania różnych prac. Użytkownicy zwracają uwagę, że materiał nie niszczy się podczas prania w pralce, co znacznie wydłuża użytkowanie rękawic.  

 

 

 

 

Rękawice robocze bez palców 

 

6. Rękawice Dziane Granat Portwest GL14 bez Palców 

 

Rękawice robocze bez palców to propozycja dla osób, które potrzebują ochrony dłoni przed niską temperaturą i jednocześnie muszą wykonać precyzyjną pracę z pomocą palców. Portwest GL14 są wykonane z miękkiej i bardzo komfortowej dzianiny akrylowej zapewniającej odpowiednią ochronę skóry. Model jest wyposażony w podszewkę Insulatex, która jest przyjemna w dotyku i zapewnia dobrą izolację oraz komfort cieplny. 

Model Portwest GL14 przeznaczony jest do wykonywania precyzyjnych prac, co sprawia, że rękawiczki robocze sprawdzą się w przypadku osób pracujących przy wykończeniach wnętrz lub w warsztatach samochodowych. Produkt ma przyjemny w dotyku mankiet wykonany z dzianiny zabezpieczający przed niekontrolowanym zsunięciem się z dłoni. Rękawice są dostępne w kolorze granatowym w jednym, uniwersalnym rozmiarze. 

Konsumenci, którzy potrzebowali rękawic bez palców, są zadowoleni z dostępności dobrego produktu spełniającego wymagania. Model z dzianiny akrylowej sprawdzi się w każdych warunkach podczas wykonywania różnych prac. 

 

 

 

 

7. Fiskars Rękawice Męskie 160004

 

Rękawice Fiskars 160004 to model szczególnie polecany amatorom ogrodnictwa. Zastosowanie różnych materiałów, w tym skóry, sprawia że są one wytrzymałe na zniszczenia i otarcia. Całość wzmacnia powłoka antypoślizgowa, odpowiedzialna za dopasowanie narzędzia do ręki i jego nieprzesuwanie się po powierzchni rękawicy. Ochronę użytkownika zapewnia dodatkowe wzmocnienie w okolicy kciuka i palca wskazującego, które zmniejsza szanse na spowodowane długą pracą bolesne pęcherze, skaleczenia czy obtarcia skóry dłoni. Komfort użytkowania zwiększa ponadto oddychający materiał, przez który do powierzchni rąk cały czas dopływa powietrze.

Produkt został stworzony z myślą o dłoniach o dużym i średnim rozmiarze. Jest on wygodny, lekki i dobrze się prezentuje. Pomimo przeznaczenia, na które zwraca uwagę producent, model Fiskars 160004 jest przydatny również w czasie wykonywania czynności innego rodzaju. Użytkownicy ze względu na nietypowy wygląd i dobre wykonanie, polecają produkt chociażby do jazdy motorem w letnie dni. Oceniają oni rękawice jako przyjemne, miękkie, wygodne, a do tego naprawdę dobrej jakości.

 

 

 

 

8. Guide Wiatro I Wodoodporne Rękawice Zimowe Robocze 5148W

 

Opinie o rękawicach roboczych są różne – nie każdy model spełnia swoje zadania. Guide 5148W z pewnością do takich nie należy. Jest to produkt z dobrej jakości materiałów, które zapewniają wysoki poziom ochrony dłoni przed czynnikami zewnętrznymi. Są one wodoszczelne i wiatroodporne, co wpływa na ich szerokie zastosowanie. Zgodnie z tym, co pisze o nich producent, są to rękawice zimowe, co znaczy, że ze względu na dodatkowe ocieplenie nadają się w szczególności na pracę w czasie niskich temperatur. Dzięki temu wyróżniają się spośród większości modeli dostępnych na rynku.

Od wewnętrznej strony rękawic znajdziemy materiał PU zwiększający komfort ich użytkowania. Produkt ma regulowany mankiet, przez który dobrze zabezpiecza skórę przed odsłonięciem w czasie pracy. Ocieplane, wygodne wnętrze doceniają szczególnie kobiety, chwaląc rękawice za spełnianie wszelkich ich funkcji. Warto w tym miejscu wspomnieć, że z uwagi na ciekawy design, odbiegający od typowego wyglądu rękawic roboczych, są one dostosowane nie tylko do pracy, ale i codziennego użytku. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że świetnie nadają się do jazdy rowerem w okresie jesienno-zimowym.

 

 

 

 

9. Lahti Pro Rękawice ochronne warsztatowe M L280108K

 

Jednym z producentów, którzy w swoim asortymencie posiadają także rękawice robocze, jest firma Lahti Pro. Jakiś czas temu na rynek trafił cieszący się dobrymi opiniami model tej marki, L280108K. Produkt wykonano z materiałów strech-spandex, które cechuje odporność na zniszczenia i wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu takich tkanin prezentowany model idealnie dopasowuje się on do dłoni, co wpływa na wygodę i bezpieczeństwo użytkownika.

Część wewnętrzna rękawic oraz fragmenty części zewnętrznej pokryto dodatkowo silikonową siatką. Temu elementowi zawdzięczają one jedną ze swoich największych zalet – podnoszone przedmioty nie ślizgają się po powierzchni produktu, co zwiększa komfort wykonywania prac. Lahti Pro wyposażone są w poduszki z gumy SBR, chroniące dłonie przed odciskami powstałymi na skutek tarcia i nacisku. Dodatkowo posiadają one elastyczny ściągacz, który dzięki zaczepowi na rzep pozwala na dopasowanie ich do rozmiaru nadgarstka, będąc tym samym ochroną przed spadaniem. Te ochronne rękawice są polecane do pracy w warsztacie, ale również jako dodatek do codziennych treningów.

 

 

 

 

10 R.E.I.S. Rękawice Oriner

 

Produkt marki R.E.I.S. i Dragon polecają przede wszystkim osoby poszukujące przydatnych rzeczy w atrakcyjnej cenie. Model Oriner to dobre i tanie rękawice robocze, które świetnie spełniają swoją rolę. Na zewnątrz wykonane są one z gumy, która zapewnia im elastyczność, a równocześnie sprawia, że ich powłoka jest odporna na rozdarcia. Część artykułu została pokryta chropowatym nakropieniem, przez które bez problemu można za ich pośrednictwem chwycić nawet mokre i śliskie przedmioty.

Rolę wewnętrznej wyściółki modelu spełnia wysokiej jakości tkanina polarowa. Z jednej strony wpływa ona na komfort użytkowania, z drugiej – również na bezpieczeństwo użytkownika. Chroni go przed otarciami, a także oparzeniami skóry, których mógłby się nabawić w przypadku stykania się dłoni z gumą przez dłuższy okres czasu. Ponadto, wyrób został przedłużony o sięgający połowy przedramienia mankiet, dzięki któremu lepiej chroni on rękę.

Rękawice nadają się do zabezpieczenia dłoni w średnich i niskich temperaturach. Służą głównie użytkownikom, zajmującym się przetwórstwem rybnym, przemysłem spożywczym lub pracującym przy gospodarstwie domowym.

 

 

 

 

11. Manutan Rękawice Tekstylno-Skórzane 875007

 

Propozycją dla tych, którzy stawiają na wysoką jakość produktu oraz przyjazne skórze materiały jest model 875007 marki Manutan. Rękawice wykonane zostały z połączenia dwóch elementów – stanowiącej większość rękawicy świńskiej skóry licowej oraz grzbietu i mankietu z bawełny. Produkt, ze względu na surowce, z których został uszyty jest delikatniejszy i nadaje się dla większości osób o nadwrażliwej skórze.

Wyrób jest nieocieplany, przez co poleca się go do pracy w dobrych warunkach atmosferycznych, zwłaszcza podczas ciepłych, letnich i wiosennych dni. Wykazuje się on odpornością na zniszczenia, ścieranie, czy przebarwianie. Jest on dostępny w estetycznej, beżowo-czerwonej wersji kolorystycznej, co sprawia, że poza swoją funkcjonalnością jest również przyjemny dla oka.

Rękawice posiadają atesty EN 420 oraz EN 388. Świadczą one o nieszkodliwości produktu dla zdrowia, jego wygodzie oraz skuteczności. Przed ich wypuszczeniem na rynek były sprawdzane pod kątem odporności na zagrożenia mechaniczne, w tym otarcia, przecięcia, rozerwania i przebicia. Cieszą się dobrą opinią użytkowników, którzy są skłonni polecić je innym.

 

 

 

 

Przewodnik zakupowy – jakie rękawice robocze kupić? 

 

Rękawice robocze to jeden z podstawowych elementów ochronnych dla osób pracujących w szkodliwych lub niebezpiecznych warunkach. Odpowiednie dopasowanie do rodzaju wykonywanej pracy daje gwarancję, że dłonie i nadgarstki są właściwie chronione. Rękawice to najczęściej wybierany środek ochrony indywidualnej pracownika, dlatego też należy zadbać o to, aby był bezpieczny i skutecznie chronił. Poszukując dobrej jakości produktu, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę zagrożenia, jakie występują w danym środowisku pracy i dopiero wówczas podjąć decyzję o wyborze. 

Wiele osób wybierając rękawice robocze, kieruje się dwoma czynnikami: Ceną oraz komfortem noszenia. W przypadku solidnego produktu wykonanego z grubych materiałów wygoda w trakcie użytkowania może być stosunkowo niska. Modele wyprodukowane z cienkich materiałów sprawdzają się podczas wykonywania zadań, gdzie pracownik musi chwycić dany przedmiot i mieć stałą kontrolę nad danym procesem. Rękawice wykonane z cienkiego materiału są wygodniejsze i lżejsze, a co najważniejsze pozwalają skórze oddychać. Mimo tego nie są polecane osobom, które na co dzień pracują z urządzeniem typu spawarka. Niebezpieczeństwo poparzenia lub uszkodzenia naskórka jest za wysokie, aby skorzystać z tak niewielkiej ochrony. Podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać podczas zakupu rękawic to czy dany model jest w stanie ochronić przed wszystkimi zagrożeniami, jakie czekają na pracownika w zakładzie pracy. W zależności od rodzaju wykonywanego zawodu należy zwrócić uwagę na odpowiednio dopasowany rozmiar produktu, aby nie doszło do niebezpiecznej sytuacji.  

Jakie rękawice robocze wybrać? 

Poszukując odpowiedniego produktu i zastanawiając się, jakie są najlepsze rękawice robocze, należy przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy konkretny model jest dopasowany do rodzaju wykonywanej pracy. Aby wiedzieć, w jaki sposób dobrać produkt do potrzeb użytkownika warto wiedzieć, że istnieją klasy rękawic roboczych określające jaki stopień ochrony zapewnia wybrana para. 

              ♦ I klasa: Produkty klasy I to rękawice przeznaczone do wykonywania prac związanych z niewielkim ryzykiem. Zapewniają podstawową ochronę przed otarciami naskórka, skaleczeniami dłoni, a także środkami chemicznymi o niskim stężeniu substancji szkodliwych. Do tej klasy zaliczane są produkty, które na co dzień można spotkać w każdym domu. Są to rękawice ochronne i domowe niespełniające wysokich wymagań dotyczących jakości. Zazwyczaj produkty klasy I są wykorzystywane do prac ogrodowych, sprzątania lub mycia naczyń. 

              II klasa: Rękawice robocze klasy II nadają się do wykonywania prostych zadań  w dużych zakładach pracy, gdzie pracownicy przez cały dzień zajmują się produkcją. Zazwyczaj są stosowane jako podstawowy środek ochrony indywidualnej w przemyśle, a ich zadaniem jest ochrona naskórka głównie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz skaleczeniem tępymi narzędziami znajdującymi się na stanowisku pracy. Decydując się na zakup rękawic ochronnych klasy drugiej, należy mieć na uwadze, że nie zapewniają ochrony antyprzepięciowej, a także nie mają właściwej ochrony elektroizolacyjnej.  

              ♦ III klasa: Produkty, które są zakwalifikowane do klasy III, gwarantują najwyższy stopień ochrony pracownika. Najczęściej są to specjalistyczne rękawice robocze, które przeznaczone są dla osób pracujących w ciężkich warunkach. Dobrze sprawdzą się u osób narażonych na niską i wysoką temperaturę, wysokie napięcie, niebezpieczne dla zdrowia środki chemiczne, a także ryzyko przecięcia skóry ostrymi narzędziami. 

Najlepsze rękawice ochronne muszą zapewniać prawidłową ochronę osobie, która z nich korzysta. Z tego powodu konieczne jest wykonanie podziału według zastosowania, za którego sprawą każdy potencjalny użytkownik będzie wiedział jaki model wybrać. 

              ♦ Rękawice skórzane: Chętnie wybierane przez osoby wykonujące drobne prace budowlane, pracujące w przemyśle ciężkim lub potrzebujące dobrego zabezpieczenia naskórka przed otarciami. 

              ♦ Rękawice antywibracyjne: Model przeznaczony dla osób, które mają styczność z maszynami wytwarzającymi wysoki poziom wibracji. Rękawice antywibracyjne są wykonane ze sprężystych materiałów, które skutecznie tłumią wibracje powstające w trakcie pracy. 

              Rękawice spawalnicze: Odporne na wysoką temperaturę, przeznaczone dla osób, które pracują ze spawarką. W zależności od rodzaju spawania występują dwa warianty różniące się grubością oraz stopniem ochrony: TIG i MAG. 

              Rękawice antyprzepięciowe: Przeznaczone dla ludzi pracujących z instalacjami elektrycznymi, mający stały kontakt z energią elektryczną. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed działaniem ładunków elektrostatycznych. Są wyposażone w grube włókna absorbujące ładunki elektryczne. 

              Rękawice termoodporne: Stosowane przez osoby, które mają kontakt z wysokimi lub niskimi temperaturami prowadzącymi do uszkodzenia naskórka. Odpowiednia ilość warstw oraz zastosowany materiał chronią przed urazami.  

Rękawice robocze w dobrych cenach 

Najprostsze rękawice robocze przeznaczone do wykonywania codziennych prac w domu czy ogrodzie to koszt rozpoczynający się od 1,50 zł za parę. Modele wykonane ze skóry to wydatek od 40 zł do 80 zł, w zależności od producenta i dodatkowych wzmocnień chroniących naskórek. Profesjonalne rękawice robocze wykonane z wysokiej jakości materiałów, które chronią przed szkodliwymi czynnikami takimi jak wysoka lub niska temperatura to koszt od 150 zł wzwyż. Dla tych, którzy szukają nie tylko ochrony, ale i stylu w swoim wyposażeniu roboczym, nasz partner Auto Motor Magazin oferuje interesujące artykuły i porady, które mogą być pomocne w wyborze odpowiednich akcesoriów.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ